Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 15, 2024 9:19 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373 ... 379  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Simon napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
To że dano Jezusowi wszelką władzę nie musi jednocześnie znaczyć że jest wszechmocnym Bogiem tylko Mocnym Bogiem


Taką definicję słowa "wszechmocny" podaje Towarzystwo Strażnica:

"Grecki wyraz przetłumaczony na »Wszechmocny« znaczy dosłownie »panujący nad wszystkim; posiadający wszelką moc i władzę«." ("Zbliż się do Jehowy" 2002 str. 40).

A Jezus panuje nad wszystkim (J 3,31) oraz posiada wszelką moc i władzę (Mt 28,18).

Oczywiście że tak.
Tylko nad Bogiem nie panuje o czym jasno mówi sam Jezus.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


So cze 29, 2019 2:28 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Simon napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
To że dano Jezusowi wszelką władzę nie musi jednocześnie znaczyć że jest wszechmocnym Bogiem tylko Mocnym Bogiem


Taką definicję słowa "wszechmocny" podaje Towarzystwo Strażnica:

"Grecki wyraz przetłumaczony na »Wszechmocny« znaczy dosłownie »panujący nad wszystkim; posiadający wszelką moc i władzę«." ("Zbliż się do Jehowy" 2002 str. 40).

A Jezus panuje nad wszystkim (J 3,31) oraz posiada wszelką moc i władzę (Mt 28,18).

Oczywiście że tak.
Tylko nad Bogiem nie panuje o czym jasno mówi sam Jezus.

Bo Jezus jest Bogiem. Poczytaj pierwsze wersy Ewangelii według św. Jana. Zreszta za to chcieli go Żydzi zabić. Kiedy powiedział zanim Abraham stał się Jam jest.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So cze 29, 2019 2:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jockey napisał(a):
Tylko nad Bogiem nie panuje o czym jasno mówi sam Jezus.
Bo Jezus jest Bogiem. Poczytaj pierwsze wersy Ewangelii według św. Jana. Zreszta za to chcieli go Żydzi zabić. Kiedy powiedział zanim Abraham stał się Jam jest.


Gdyby Jezus był Bogiem to by to chyba powiedział.
A mówił że Ojciec jest od niego większy i Jezus zawsze robi to co mu Bóg każe.
Poza tym Allah jest Bigiem Zeus jest Bogiem i czego to dowodzi.?

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


So cze 29, 2019 2:57 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Powiedział ale ty tego nie chcesz przyjąć. Powiedział ze On i Ojciec są jedno

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So cze 29, 2019 5:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jockey napisał(a):
Powiedział ale ty tego nie chcesz przyjąć. Powiedział ze On i Ojciec są jedno

Powiedział też ża mąż i żona są jedno i jego uczniowie też są jedno.
Czego to dowodzi.?

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


So cze 29, 2019 5:52 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
No to zobaczmy co Sw. Jan apostoł w ewangelii.

J1
1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. 2 Ono było na początku u Boga. 3 Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. 4 W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, 5 a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. 6 Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię. 7 Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. 8 Nie był on światłością, lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości. 9 Była światłość prawdziwa,
która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. 10 Na świecie było [Słowo], a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. 11 Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. 12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi7,
tym, którzy wierzą w imię Jego - 13 którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała,
ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. 14 A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.
15 Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie». 16 Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce. 17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. 18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył

J14
1 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. 4 Znacie drogę, dokąd Ja idę». 5 Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?» 6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. 7 Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście». 8 Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». 9 Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" 10 Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. 11 Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! 12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So cze 29, 2019 6:56 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 14, 2019 10:17 am
Posty: 172
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Oczywiście że tak.
Tylko nad Bogiem nie panuje o czym jasno mówi sam Jezus.


Oczywistym jest, że nie panuje nad samym sobą.

ja napisał(a):
A mówił że Ojciec jest od niego większy


Jezus wypowiedział te słowa w okresie, kiedy był na ziemi człowiekiem i występował w postaci uniżonego sługi.W Liście do Hebrajczyków czytamy, że Jezus był na krótko uczynionym mniejszym od aniołów:

Hbr 2,9
"(9) Widzimy raczej tego, który na krótko uczyniony został mniejszym od aniołów, Jezusa, ukoronowanego chwałą i dostojeństwem za cierpienia śmierci, aby z łaski Bożej zakosztował śmierci za każdego."

A skoro w czasie gdy przebywał na ziemi był mniejszy od aniołów, to tym bardziej był mniejszy od Ojca.W Liście do Filipian apostoł Paweł piszę:

Flp 2,5-8
"(5) To bowiem w sobie czujcie co i w Chrystusie Jezusie, (6) który będąc w postaci Bożej, nie uważał za grabież równości swej z Bogiem, (7) ale wyniszczył sam siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi i postawą znaleziony jak człowiek.(8) Sam się uniżył, stawszy się posłusznym aż do śmierci, a śmierci krzyżowej."

Jezus, mając równość z Ojcem, dopiero w momencie wcielenia staje się mniejszy od Ojca, ze względu na swoją ludzką naturę którą przyjął w momencie wcielenia.Jezus jako człowiek jest mniejszy od Ojca.

ja napisał(a):
Poza tym Allah jest Bigiem Zeus jest Bogiem i czego to dowodzi.?


A gdzie w Biblii zapisano, że Allah i Zeus jest bogiem ? bo ja czytam, że nie istnieje żaden bóg, oprócz Boga jedynego:

1 Kor 8,4
"(4) Zatem jeśli chodzi o spożywanie pokarmów, które już były bożkom złożone na ofiarę, wiemy dobrze, że nie ma na świecie ani żadnych bożków, ani żadnego boga, prócz Boga jedynego."


So cze 29, 2019 7:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jockey napisał(a):
No to zobaczmy co Sw. Jan apostoł w ewangelii.
[color=#4000FF]
J1
1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. 2 Ono było na początku u Boga. 3 Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. 4 W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, 5 a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. 6 Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię. 7 Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. 8 Nie był on światłością, lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości. 9 Była światłość prawdziwa,
która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. 10 Na świecie było [Słowo], a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. 11 Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. 12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi7,
tym, którzy wierzą w imię Jego - 13 którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała,
ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. 14 A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.
15 Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie». 16 Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce. 17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. 18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył

J14
1 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. 4 Znacie drogę, dokąd Ja idę». 5 Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?» 6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. 7 Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście». 8 Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». 9 Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" 10 Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. 11 Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! 12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.

Poczytaj raczej co mówi Jezus .
On jest bardziej wiarygodny. Bo był w niebie zanim zszedł na ziemie.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


So cze 29, 2019 7:46 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Czyli Świadek J nie wierzy w to co jest napisane w Biblii. W zasadzie to mnie nie dziwi.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So cze 29, 2019 8:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jockey napisał(a):
Czyli Świadek J nie wierzy w to co jest napisane w Biblii. W zasadzie to mnie nie dziwi.

Js ci mówiłem o słowach Jezusa w Biblii.
A nie w kosmosie.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


So cze 29, 2019 8:26 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr kwi 13, 2011 6:06 pm
Posty: 136
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek J. Pytałem się Ciebie z kąd pochodzą księgi Biblii świadków Jehowy?
Krytykować wszystkich i wszystko to ty umiesz ale odpowiedzieć na pytanie już nie prawda? Pozdrawiam.


So cze 29, 2019 8:44 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
stanley30 napisał(a):
Jacek J. Pytałem się Ciebie z kąd pochodzą księgi Biblii świadków Jehowy?
Krytykować wszystkich i wszystko to ty umiesz ale odpowiedzieć na pytanie już nie prawda? Pozdrawiam.

Dobre.
„Z kąd” pochodzą księgi Biblii?
Pochodzą z Biblii . Czyli tak jak wszystkie księgi biblijne protestanckie, katolickie , prawosławne.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


So cze 29, 2019 9:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Simon napisał(a):

Oczywistym jest, że nie panuje nad samym sobą.

nad samym soba to raczej każdy moze panować.
Ale Biblia nie mówi że panuje nad sobą tylko że jest podporzadkowany Bogu.



ja napisał(a):
A mówił że Ojciec jest od niego większy

Jezus wypowiedział te słowa w okresie, kiedy był na ziemi człowiekiem i występował w postaci uniżonego sługi:

To nie musiałby o tym mowic . To każdy wie.


Cytuj:
A skoro w czasie gdy przebywał na ziemi był mniejszy od aniołów, to tym bardziej był mniejszy od Ojca.W Liście do Filipian apostoł Paweł piszę:

Flp 2,5-8
["(5) To bowiem w sobie czujcie co i w Chrystusie Jezusie, (6) który będąc w postaci Bożej, nie uważał za grabież równości swej z Bogiem,

Wyrywanie z kontekstu prowadzi do niezrozuminia sensu.
Nie był równy Bogu wtedy kiedy był wpostaci bożej (czyli kiedy był w niebie)a nie ludzkiej .
Taki jest sens tych slow.



Cytuj:
Jezus, mając równość z Ojcem, dopiero w momencie wcielenia staje się mniejszy od Ojca, ze względu na swoją ludzką naturę którą przyjął w momencie wcielenia.Jezus jako człowiek jest mniejszy od Ojca.

A to juz są twoje dowolne dywagacje nie majace uzasadnienia w Biblii.


ja napisał(a):
Poza tym Allah jest Bigiem Zeus jest Bogiem i czego to dowodzi.?

A gdzie w Biblii zapisano, że Allah i Zeus jest bogiem ? bo ja czytam, że nie istnieje żaden bóg, oprócz Boga jedynego:

1 Kor 8,4
"(4) Zatem jeśli chodzi o spożywanie pokarmów, które już były bożkom złożone na ofiarę, wiemy dobrze, że nie ma na świecie ani żadnych bożków, ani żadnego boga, prócz Boga jedynego."


I znowu wyrywanie z kontekstu.
Bogów w Biblii opiosanych jest mnóstwo .
I Paweł dobrze o tym wiedział bo o tym mówił i spotykał sie z tym na co dzień .
zatem .
Allah jest Bogiem dla muzułmanów, dla hindusów jakis Budda a dla ciebie Jezus .
Ale prawdziwy a nie wymyslony Bóg jest jeden . Biblia opisuje go jako JHWH a po polsku Jehowa.
I to miał na mysli Paweł pisząc te słowa.
Że dla niego jest tylko jeden Bóg.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


So cze 29, 2019 11:53 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
A jak sobie radzisz z pierwszym rozdziałem ewangelii wg. Św. Jana?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N cze 30, 2019 1:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jockey napisał(a):
A jak sobie radzisz z pierwszym rozdziałem ewangelii wg. Św. Jana?

Normalnie sobie radzę . Ale zacytowałes tyle wersetów ze musiałbym wyklad napisać.
A cały pierwszy rozdział to już epopeja musiałaby powstać.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


N cze 30, 2019 9:07 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373 ... 379  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL