Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 8:00 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 znaczenie ofiary Jezusa 
Autor Wiadomość
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
@Barney
Właśnie! Dlatego tzw. "Ojcowie Kościoła", którzy w praktyce byli "nawróconymi" poganami i bałwochwalcami (Grecy ZAWSZE mieli wielu Bogów) wymyślili tzw. Trójcę.
W głowie im się nie mieściło, że może być TYLKO jeden Bóg.
Nie rozumieli, że Duch Boży, którym namaszczony został Jezus należy do Boga Prawdziwego, a Jezus jest sługą Bożym.
Wymyślili Bogasyna zamiast syna Bożego.
Wymyślili Bogaducha zamiast ducha Bożego.
Wymyślili Bogaojaca zamiast Boga, ojca naszego.


N cze 16, 2013 1:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
nesto napisał(a):
Cytuj:
1J 5:20 bt "Wiemy także, iż Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością umysłu, tak iż poznajemy Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym."
Właśnie!
Co właśnie? Święty Jan żartował?
Cytuj:
Dlatego tzw. "Ojcowie Kościoła", którzy w praktyce byli "nawróconymi" poganami

Ojcowie Kościoła to po prostu pierwsi chrześcijanie.Tylko jakaś niewielka część z nich była nawróconymi poganami. I to nawróconymi dokumentnie - wielu z nich oddało życie za wiarę.
Ale według niektórych Ci co słuchali apostołów nie rozumieli. Rozumieją to tylko Ci, co dużo później wymyslili sobie że Jezus nie jest Jahwe, choć wyraźnie o tym mówił (jest cały wątek na ten temat). A czemu tak sądzą? Bo tak :)
Co tam męczennicy, nie?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N cze 16, 2013 3:30 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
nesto napisał(a):
Czyli uważasz, że Jezus był szaleńcem i będąc Bogiem sam o tym nie wiedział :| ?
nesto...dlaczego nazywasz człowieka, którego uważasz za swojego Zbawiciela szaleńcem...?
Cytuj:
Wskazywał przecież, że Bogiem jest ktoś inny.
Mówił o nim "mój i wasz Bóg".
tak, jako Wcielone Słowo Boże:
nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. i wskazywał zawsze na swojego Ojca...
Cytuj:
Trynitaryzm ustanowił Jezusa Bogiem wbrew temu czego uczył sam Jezus.
Sahcim "wie lepiej"?
gdyby to sahcim sobie wymyślił że Bóg jest w trzech Osobach, to mógłbyś mu nie wierzyć ale to nie sahcim nakazał chrzcić w IMIĘ trzech Osób, Ojca i Syna i Ducha Świętego zatem sahcim "wie" tyle, ile Chrystus mu zechciał objawić...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N cze 16, 2013 4:16 pm
Zobacz profil
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
Powtarzanie tych samych wersetów, które w całości zostały już wytłumaczone i omówione nic nie daje.
Zwyczajnie - tylko ci, którzy z otwartym sercem i umysłem proszą Boga o wskazanie prawdy mogą tę prawdę zobaczyć.
Pozdrawiam i zostańcie przy swoim. Ja tutaj nic nie poradzę.


N cze 16, 2013 5:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
nesto napisał(a):
Powtarzanie tych samych wersetów, które w całości zostały już wytłumaczone i omówione nic nie daje.
Zwyczajnie - tylko ci, którzy z otwartym sercem i umysłem proszą Boga o wskazanie prawdy mogą tę prawdę zobaczyć.
Pozdrawiam i zostańcie przy swoim. Ja tutaj nic nie poradzę.
W 100% się z tym co tutaj napisałeś zgadzam, nesto...Pozdrawiam również :-D

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N cze 16, 2013 6:09 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 22, 2008 4:04 pm
Posty: 241
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
nesto napisał(a):
Powtarzanie tych samych wersetów, które w całości zostały już wytłumaczone i omówione nic nie daje.
Zwyczajnie - tylko ci, którzy z otwartym sercem i umysłem proszą Boga o wskazanie prawdy mogą tę prawdę zobaczyć.
Pozdrawiam i zostańcie przy swoim. Ja tutaj nic nie poradzę.


I Vice Versa,nesto.

P.S Ciekawi mnie co mial na mysli Jezus mowiac: "Idzcie, na caly swiat i udzielajcie chrztu; W imie Ojca i Syna i Ducha Św.?" JAK? Przeciez jest jeden Bog,jak mozna blogoslawic w imie trzech "Panow" lub jakis tam "duchow".Przeciez to bluznierstwo,nesto!? NIEMA Panow,synow Bozych, bogow (nie kryj sie Mojzeszem,ze bogiem byl dla Faraona),w wierze Mojzeszowej,bo albo wierzy sie ze jest jeden Bog,albo jeden w Trzech Osobach i niema zadnych "Panow".Albo uznaje sie ze Jezus to Bog (bo glownie za to Go oskarzono) albo sie uznaje ze jest Jeden Bog (wiara Mojzeszowa) bez "Panow",bo to bluznierstwo.

_________________
Omnia possibilia sunt apud Deum..


N cze 16, 2013 6:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
nesto napisał(a):
Powtarzanie tych samych wersetów, które w całości zostały już wytłumaczone i omówione nic nie daje.
Pewnie masz rację, ale ja wciąż jeszcze myślę, że ejst dla Ciebie nadzieja i za którymś razem je zrozumiesz :)
nesto napisał(a):
Zwyczajnie - tylko ci, którzy z otwartym sercem i umysłem proszą Boga o wskazanie prawdy mogą tę prawdę zobaczyć.
No jasne - wcześni chrześcijanie, nierzadko słuchający bezpośrednio apostołów lub ich uczniów, ludzie oddający życie za usłyszaną Ewangelię po prostu - w przeciwieństwie do nesto - mieli serce i umysł zamknięte na Boga...

Swoją drogą to jakaś prawidłowość - zawsze czytam podobny tekst jak wskażę komuś fragment Pisma sprzeczny z jego poglądami, którego to fragmentu on nie chce przyjąć do wiadomości....

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N cze 16, 2013 8:36 pm
Zobacz profil WWW
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
(10) Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.
(List do Hebrajczyków 10:10, Biblia Tysiąclecia)

Czym dla was jest msza - pytam katolików?


Wt cze 18, 2013 6:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
nesto napisał(a):
(10) Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.
(List do Hebrajczyków 10:10, Biblia Tysiąclecia)

Czym dla was jest msza - pytam katolików?
Zbawcze wydarzenie, które uobecnia się w każdej Mszy świętej

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt cze 18, 2013 6:57 pm
Zobacz profil
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
Korzystając z podanego adresu wyczytałem m.in:
"Najcenniejszą ofiarą, jaką posiada Kościół, lud Boży, jest Chrystus obecny pod postaciami chleba i wina. Wszyscy wierni, na mocy swego powszechnego kapłaństwa, łączą się z kapłanem celebrującym Mszę św. i współdziałają w ofiarowaniu Eucharystii. Cały lud Boży ofiaruje Ojcu najcenniejszą żertwę, którą jest Jego umiłowany Syn, Jezus Chrystus."

Czy to oznacza, że Jezus jest waszą własnością, którą możecie podarować komu wam się podoba? :|
Do tej pory twierdziłeś, że Jezus jest twoim Bogiem.
czy jesteś właścicielem swojego Boga?


Wt cze 18, 2013 7:13 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL