Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:24 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
 Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Mr.Lunatic napisał(a):
Jeżeli jest muzułmaninem od urodzenia, to nie bardzo rozumiem...

Nie jest muzułmaninem od urodzenia, a od kilku lat. Gdyby był od urodzenia, rozmowa z nim na pewno wyglądałaby inaczej.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So lut 22, 2014 12:47 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 23, 2013 12:20 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Małgosia napisał(a):
Nie jest muzułmaninem od urodzenia, a od kilku lat. Gdyby był od urodzenia, rozmowa z nim na pewno wyglądałaby inaczej.

Ok, tego nie wiedziałem. Co nie zmienia w sumie jednak faktu,że sam wydźwięk postu Sonii jest zdecydowanie pogardliwy. To sprawa Ahmeda że zmienił wiarę. Jest wolnym człowiekiem, żyje w wolnym kraju. I jeżeli ona nie zgadza się z jego poglądami, to niech to spokojnie napisze. Bo swoim zacietrzewieniem zwyczajnie daje jak najgorsze świadectwo o sobie.

_________________
"Wszystko to, co widzę, wiem - snem jest tylko... We śnie snem."


So lut 22, 2014 12:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Mr.Lunatic napisał(a):
To spawa Ahmeda że zmienił wiarę. Jest wolnym człowiekiem, żyje w wolnym kraju. I jeżeli ona nie zgadza się z jego poglądami, to niech to spokojnie napisze. Bo swoim zacietrzewieniem zwyczajnie daje jak najgorsze świadectwo o sobie.

Tak, to sprawa Ahmeda, ale skoro on na forum chrześcijańskim w pogardliwy sposób mówi o naszej wierze, czasem też bywa agresywny (nie raz byłam nazwana głupią kobietą i nawet ostrzej, ale już nie pamiętam jak), to wybacz, że Sonia, która na własnej skórze odczuła "miłość" islamu pisze w ten, a nie inny sposób. Ja zaprzestałam dyskusji z Ahmedem chyba z dwa lata temu właśnie z powodu jego agresywnych ataków.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So lut 22, 2014 12:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 7:21 pm
Posty: 2503
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Cytuj:
Jest wolnym człowiekiem, żyje w wolnym kraju.


Tiaa, chciałoby się rzec wolnym, bo chrześcijańskim :roll: Ciekawe czy gdyby muzułmanów było u nas trochę więcej (powiedzmy tyle co w UK), to również mielibyśmy przyjemność być napastowanymi przez muzułmańskie patrole, żądające wyniesienia się z muzułmańskiej okolicy bo jesteśmy np. niewłaściwie ubrani:
http://www.youtube.com/watch?v=yYRl_9QUjk4#t=33

Ech, niee, u nas na pewno osiedliliby się tylko ci kulturalni ;)

_________________
"... when [God] beget the Messiah among them"
1 QSa2, 11-12


So lut 22, 2014 1:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
białogłowa napisał(a):
Ech, niee, u nas na pewno osiedliliby się tylko ci kulturalni ;)
W pewnym sensie do niedawna tak właśnie było.
Tatarzy polscy, czyli niewątpliwie muzułmanie - tyle że od wieków żyjący w polskim, chrześcijańskim otoczeniu, są bardzo w porządku i nie są agresywni ani nikomu nie wadzą.
Dlatego własnie są narażeniu na pogardę "nowych" przybyszów z krajów islamskich, którzy są nastawieni agresywnie (podobnie jak ich współwyznawcy właściwie wszędzie, gdzie jest ich spora liczba).

Co do dyskusji n/t Ahmeda - to prawda,że on - przynajmniej na razie - nie biega z kałachem wcielając zasady dżihadu, ale on tu, na tym forum, wyraził poparcie dla zabijania kogoś, kto chce z islamu wystąpić.
Sorry, ale w obliczu takich poglądów i to wyrażanych śmiało, mówienie że "to jego sprawa" że dokonał konwersji jest skrajną naiwnością (swoją drogą, gdyby ktoś wszedł w takiej Arabii Saudyjskiej na forum islamskie i agresywnie zwalczał założenia Islamu, szybko znalazłby się w więzieniu - i to jakby miał szczęście)
Tak jak nie ma tolerancji dla nazizmu, komunizmu, tak i nie może go być dla agresywnego Islamu. I należy to traktować w tych samych kategoriach.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Ostatnio edytowano So lut 22, 2014 1:14 pm przez Barney, łącznie edytowano 1 raz



So lut 22, 2014 1:12 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 23, 2013 12:20 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Małgosia napisał(a):
Tak, to sprawa Ahmeda, ale skoro on na forum chrześcijańskim w pogardliwy sposób mówi o naszej wierze, czasem też bywa agresywny (nie raz byłam nazwana głupią kobietą i nawet ostrzej, ale już nie pamiętam jak), to wybacz, że Sonia, która na własnej skórze odczuła "miłość" islamu pisze w ten, a nie inny sposób. Ja zaprzestałam dyskusji z Ahmedem chyba z dwa lata temu właśnie z powodu jego agresywnych ataków.

Skoro Ciebie znieważał Małgosiu, to powinnaś była zgłosić to do moderacji. (Chyba że to zrobiłaś, nie wiem piszę tu dużo krócej niż Ty.) Bo jeżeli łamał regulamin forum to powinni byli chyba wyciągnąć jakieś konsekwencje wobec niego. Gdyby mnie ktoś zaczął,obrażać to bym takiemu nie odpuścił :lol: . Nie mniej regulamin forum daje Jemu prawo do pisania w tym dziale, jeżeli komuś się to niepodobna, trudno.
Co do Sonii. To nie znam Jej. Piszesz >> na własnej skórze odczuła "miłość" islamu<<. Czy to jednak Ahmed jest odpowiedzialny za Jej krzywdę? Bo jeżeli nie on osobiście, to moim zdaniem nie powinna w niego walić.

_________________
"Wszystko to, co widzę, wiem - snem jest tylko... We śnie snem."


So lut 22, 2014 1:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Mr.Lunatic napisał(a):
Gdyby mnie ktoś zaczął,obrażać to bym takiemu nie odpuścił .

A ja nie dochodzę swego. Po prostu ignoruję. Przestałam w ogóle zaglądać do tematu o islamie, aby nie podnosić sobie ciśnienia i jestem zdrowsza.
Zgłosić moderacji? Po co mam im tym głowę zawracać? Maja dość problemów z tymi, którzy ich osobiście atakują. Ja swoje sprawy rozwiązuje sama.
Mr.Lunatic napisał(a):
Czy to jednak Ahmed jest odpowiedzialny za Jej krzywdę?

Nie, nie Ahmed, ale przeczytaj co napisał Barney, a napisał tylko część prawdy o poglądach Ahmeda, to może zrozumiesz stanowisko Soni.
Ja jej nie usprawiedliwiam, ale rozumiem.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So lut 22, 2014 1:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 7:21 pm
Posty: 2503
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Barney napisał(a):
W pewnym sensie do niedawna tak właśnie było.
Tatarzy polscy, czyli niewątpliwie muzułmanie - tyle że od wieków żyjący w polskim, chrześcijańskim otoczeniu, są bardzo w porządku i nie są agresywni ani nikomu nie wadzą.
Dlatego własnie są narażeniu na pogardę "nowych" przybyszów z krajów islamskich, którzy są nastawieni agresywnie (podobnie jak ich współwyznawcy właściwie wszędzie, gdzie jest ich spora liczba).

@Barney, wszystko rozbija się o procentowy udział w społeczeństwie...
Ilu tych Tatarów naprawdę teraz mamy, ilu ich było gdy migracja tatarska na ziemie polskie przeżywała swoje apogeum? Trzy, cztery tysiące?
Porównaj to liczebnością muslim w Londynie i już będziesz wiedział dlaczego wieczorową porą w dzielnicach gdzie muzułmanów jest wielu można się czuć cokolwiek niepewnie. Generalnie w kupie zaczynają zachowywać się nieco bardziej agresywnie, niż obserwuje się w Polsce...

_________________
"... when [God] beget the Messiah among them"
1 QSa2, 11-12


Ostatnio edytowano So lut 22, 2014 1:25 pm przez białogłowa, łącznie edytowano 2 razy



So lut 22, 2014 1:22 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 23, 2013 12:20 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
białogłowa napisał(a):
Cytuj:
Jest wolnym człowiekiem, żyje w wolnym kraju.


Tiaa, chciałoby się rzec wolnym, bo chrześcijańskim :roll: Ciekawe czy gdyby muzułmanów było u nas trochę więcej (powiedzmy tyle co w UK), to również mielibyśmy przyjemność być napastowanymi przez muzułmańskie patrole, żądające wyniesienia się z muzułmańskiej okolicy bo jesteśmy np. niewłaściwie ubrani:
http://www.youtube.com/watch?v=yYRl_9QUjk4#t=33

Ech, niee, u nas na pewno osiedliliby się tylko ci kulturalni ;)


Doskonale o tym wiem, bo o tym pisałem parę stron wstecz w tymże wątku. Chcesz to poczytaj. I też nie jestem zwolennikiem muzułmańskiej emigracji do Europy. Bo uważam że to będzie jeden z czynników który ją zabije. Niemniej jeżeli ktoś chce zmienić wiarę, to jego sprawa. Ja tak uważam. Bo niby co w zamian. Siłą mu zabronić? Wtedy tylko upodobnilibyśmy się do tego co najgorsze w świecie islamu...

_________________
"Wszystko to, co widzę, wiem - snem jest tylko... We śnie snem."


So lut 22, 2014 1:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
białogłowa napisał(a):
@Barney, wszystko rozbija się o procentowy udział w społeczeństwie... Ilu tych Tatarów naprawdę teraz jest, ilu ich było gdy migracja tatarska na ziemie polskie przeżywała swoje apogeum? Trzy, cztery tysiące?

Tu akurat nie masz racji. Tatarzy mieszkający głównie na Podlasiu, a najwięcej w Kruszynianach są bardzo przyjaźni. To, że napływaja do nas muzułmanie z zewnątrz mogłoby wpłynąć na ich mentalność, a jednak nie wpływa.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So lut 22, 2014 1:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 7:21 pm
Posty: 2503
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Mr.Lunatic napisał(a):
Niemniej jeżeli ktoś chce zmienić wiarę, to jego sprawa. Ja tak uważam. Bo niby co w zamian. Siłą mu zabronić?

Nigdzie nie pisałam, że należy komukolwiek zabraniać wierzenia w cokolwiek/kogokolwiek. Ja islamu nie znam (tyle o ile) i nie wypowiadam się na ten temat, piszę jedynie o zastanawiającej korelacji... Wyznawcy tej religii są zdecydowanie najbardziej agresywni w stosunku do wyznawców innych religii czy w ogóle nie-muzułmanów i widać to dopiero wtedy gdy jest ich w społeczności pokaźniejsza grupa.

_________________
"... when [God] beget the Messiah among them"
1 QSa2, 11-12


So lut 22, 2014 1:33 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 23, 2013 12:20 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Barney napisał(a):
ale on tu, na tym forum, wyraził poparcie dla zabijania kogoś, kto chce z islamu wystąpić.
Sorry, ale w obliczu takich poglądów i to wyrażanych śmiało, mówienie że "to jego sprawa" że dokonał konwersji jest skrajną naiwnością (swoją drogą, gdyby ktoś wszedł w takiej Arabii Saudyjskiej na forum islamskie i agresywnie zwalczał założenia Islamu, szybko znalazłby się w więzieniu - i to jakby miał szczęście)
Tak jak nie ma tolerancji dla nazizmu, komunizmu, tak i nie może go być dla agresywnego Islamu. I należy to traktować w tych samych kategoriach.

Jego sprawa w tym sensie że jest wolnym człowiekiem, i może wyznawać taką wiarę jaką chce. Inną sprawą jest łamanie regulaminu forum. Jeżeli ktoś widzi że go łamie niech to zgłasza. Jeżeli również ktoś zauważyłby że łamie on tu polskie prawo, to niech zawiadomi odpowiednie instytucje państwowe, nie widzę problemu. No chyba że wychodzi się z założenia że to za dużo zachodu... :roll:
Co do krytyki islamu np. w Arabii S. to już przecież napisałem, że jeżeli tam taka dyskusja jak u nas jest niemożliwa to świadczy to tylko jak najgorzej o tamtejszej cywilizacji. Wszyscy to widzą i chyba sami potrafią wyciągnąć wnioski.

_________________
"Wszystko to, co widzę, wiem - snem jest tylko... We śnie snem."


So lut 22, 2014 1:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 7:21 pm
Posty: 2503
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Małgosia napisał(a):
białogłowa napisał(a):
@Barney, wszystko rozbija się o procentowy udział w społeczeństwie... Ilu tych Tatarów naprawdę teraz jest, ilu ich było gdy migracja tatarska na ziemie polskie przeżywała swoje apogeum? Trzy, cztery tysiące?

Tu akurat nie masz racji. Tatarzy mieszkający głównie na Podlasiu, a najwięcej w Kruszynianach są bardzo przyjaźni. To, że napływaja do nas muzułmanie z zewnątrz mogłoby wpłynąć na ich mentalność, a jednak nie wpływa.

@Małgosia ilu mamy muzułmanów w Polsce? 20, 30 tys? Co to jest do kilkudziesięciu milionów Polaków? Jaki to ułamek procenta?

W Londynie jest ich ok 12 proc. Widać różnicę?
Ja do Tatarów polskich nic nie mam :) dopóki oni nic do mnie jako chrześcijanki nie mają ;)
I nie wątpię, że Twoi znajomi mogą być przesympatyczni. Z moim dzieckiem do szkoły chodzi trzech małych wyznawców proroka, bardzo fajne dzieci. Tylko, że ja nie o sympatyczności pojedynczych muzułmanów piszę.

_________________
"... when [God] beget the Messiah among them"
1 QSa2, 11-12


So lut 22, 2014 1:40 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 23, 2013 12:20 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
białogłowa napisał(a):
piszę jedynie o zastanawiającej korelacji... Wyznawcy tej religii są zdecydowanie najbardziej agresywni w stosunku do wyznawców innych religii czy w ogóle nie-muzułmanów i widać to dopiero wtedy gdy jest ich w społeczności pokaźniejsza grupa.

O tym wszyscy wiemy, przynajmniej ci trzeźwo myślący.
Co do Ahmeda, niech wierzy w to co chce. Jest tu chyba jedynie regularnie piszącym muzułmaninem. Dlatego dyskusja jest taka a nie inna. Jeżeli natomiast ktoś ma przynajmniej pobieżne pojęcie o tym co się dzieje w dzisiejszym świecie, ten bez problemu wyłapie z poglądów Ahmeda wszystko to co mija się z rzeczywistością (że tak to ujmę :lol: ).

_________________
"Wszystko to, co widzę, wiem - snem jest tylko... We śnie snem."


So lut 22, 2014 1:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
białogłowa napisał(a):
@Małgosia ilu mamy muzułmanów w Polsce? 20, 30 tys? Co to jest do kilkudziesięciu milionów Polaków? Jaki to ułamek procenta?

Ale ja mówię o Tatarach zamieszkałych w Polsce od dziada pradziada. Kiedyś wkleiłam zdjęcie, gdzie muzułmanie w Libii ochraniali modlących się chrześcijan i na odwrót. Nie wszyscy muzułmanie są agresywni nawet w krajach muzułmńskich, ale tam to jest zdecydowana mniejszość.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So lut 22, 2014 1:44 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL