Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 2:46 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
 Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 23, 2013 12:20 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
(Mat 1:18): Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali ra­zem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego.

Według Prawa żydowskiego Maryja mogła być oskarżona o cudzołóstwo i zostać ukamienowana. Patrząc na to po ludzku, kto by uwierzył prostej dziewczynie (gdyby Józef Ją wydał) że "była brzemienna z Ducha Świętego"?
Sam Józef też postąpił wbrew temu Prawu, ponieważ w takiej sytuacji Prawo i i tradycja żydowska nakazywały oddalać żonę.

_________________
"Wszystko to, co widzę, wiem - snem jest tylko... We śnie snem."


N gru 22, 2013 1:54 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 5:24 pm
Posty: 995
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Motasz napisał(a):
Nie wierzę, że ci muzułmanie byli tak genialni. We wczesnym średniowieczu odkryć, iż Słońce żegluje po orbicie wokół Ziemi... Niesamowite...
Ale zaraz... Nie jest przypadkiem na odwrót?
Czy, według ciebie, Koran myli się w tej sprawie czy ma racje? A może to celowa manipulacja dokonana przez Allacha?


Słońce jest na swojej orbicie. Wokół ziemi dodałeś Ty, w Koranie tego nie ma.

Probelm w tym, że prace Kopernika KRK umieścił w indeksie zakazanych ksiąg. Co muzułmanie zrobili przed Kopernikiem możesz przeczytać tutaj:

http://islam.pl/artykul/168/z-dziejow-sredniowiecznej-astronomii-w-muzulmanskiej-czesci-swiata

Mr.Lunatic napisał(a):
Według Prawa żydowskiego Maryja mogła być oskarżona o cudzołóstwo i zostać ukamienowana.


Mogła, ale w jej obronie świadczył sam Jezus (pokój z nim):

19:29 Wtedy ona wskazała na nie. Oni powiedzieli: "Jakże będziemy przemawiać do kogoś, kto jest w kołysce, do małego chłopca?"
19:30 On powiedział: "Zaprawdę, ja jestem sługą Boga! On dał mi Księgę i uczynił mnie prorokiem.
19:31 On mnie błogosławi, gdziekolwiek się znajduję. On nakazał mi modlitwę i jałmużnę - jak długo będę żył -
19:32 I dobroć dla mojej matki. On nie uczynił mnie ani tyranem, ani nieszczęśliwym.
19:33 I pokój nade mną w dniu, kiedy się urodziłem, w dniu, kiedy będę umierał, w dniu, kiedy będę wskrzeszony do życia."
19:34 To jest Jezus, syn Marii, słowo Prawdy, w którą powątpiewają.
19:35 Nie jest odpowiednie dla Boga, aby przybrał Sobie syna. Niech Mu będzie chwała! Kiedy On postanowi jakąś rzecz, to tylko mówi: "Bądź!", i ona jest.
19:36 Zaprawdę, Bóg jest moim Panem i waszym Panem! Czcijcie Go! To jest droga prosta!
19:37 I powstały wśród nich sekty. Lecz biada tym, którzy nie uwierzyli, na widok Dnia Wielkiego!

_________________
35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.


So lut 08, 2014 12:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
ahmed napisał(a):
Probelm w tym, że prace Kopernika KRK umieścił w indeksie zakazanych ksiąg.

Szkoda, że jak większość ludzi nie znasz powodu umieszczenia tego dzieła na Indeksie i żywisz błędne przekonanie, że Kościół uznał ją za jakieś herezje.


So lut 08, 2014 10:15 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 23, 2013 12:20 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
ahmed napisał(a):

Mr.Lunatic napisał(a):
Według Prawa żydowskiego Maryja mogła być oskarżona o cudzołóstwo i zostać ukamienowana.


Mogła, ale w jej obronie świadczył sam Jezus (pokój z nim):


Ale Maryja i Józef złamali Prawo.
Wtedy gdy Maryja stała się brzemienna za sprawą Ducha Św. to Józef podejmował kluczową decyzję, ponieważ był świadomy złamania Prawa.
Czy wg. Ciebie Ahmedzie Maryja powinna zostać ukamienowana za cudzołóstwo, czy też nie? Bo jeżeli nie, to wówczas nastąpi złamanie prawa którego tak bronisz.

_________________
"Wszystko to, co widzę, wiem - snem jest tylko... We śnie snem."


So lut 08, 2014 3:25 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 5:24 pm
Posty: 995
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Mr.Lunatic napisał(a):
Ale Maryja i Józef złamali Prawo.
Wtedy gdy Maryja stała się brzemienna za sprawą Ducha Św. to Józef podejmował kluczową decyzję, ponieważ był świadomy złamania Prawa.
Czy wg. Ciebie Ahmedzie Maryja powinna zostać ukamienowana za cudzołóstwo, czy też nie? Bo jeżeli nie, to wówczas nastąpi złamanie prawa którego tak bronisz.


O roli Józefa mogę jedynie gdybać. Z mojego punktu widzenia mam do wyboru dwie relacje nawiązujące do tamtych wydarzeń. Jedna pochodzi z ewangelii druga pochodzi z Koranu. Dla mnie jako muzułmanina wiarygodnym przekazem jest Słowo Boga zawarte w Koranie.

Wg tego co przekazał nam Bóg w Koranie Maria oddaliła się od ludzi i urodziła dziecko samotnie. Samotnie z dzieckiem powróciła, i dopiero wtedy pojawiły się oskarżenia o "niemoralność". W obronie czystości swojej matki przemówiło niemowlę. Nic o Józefie. Gdyby Józef w tym czasie faktycznie odegrał rolę taką jak opisano w ewangeliach to raczej scena opisana w Koranie nie miała by miejsca - nie rodziła by samotnie.

Czy powinna być ukamienowana? Za co? Nic nie zrobiła. Prawa żadnego nie złamała.

_________________
35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.


So lut 08, 2014 11:52 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
ahmed napisał(a):
Mr.Lunatic napisał(a):
Ale Maryja i Józef złamali Prawo.
Wtedy gdy Maryja stała się brzemienna za sprawą Ducha Św. to Józef podejmował kluczową decyzję, ponieważ był świadomy złamania Prawa.
Czy wg. Ciebie Ahmedzie Maryja powinna zostać ukamienowana za cudzołóstwo, czy też nie? Bo jeżeli nie, to wówczas nastąpi złamanie prawa którego tak bronisz.


O roli Józefa mogę jedynie gdybać. Z mojego punktu widzenia mam do wyboru dwie relacje nawiązujące do tamtych wydarzeń. Jedna pochodzi z ewangelii druga pochodzi z Koranu. Dla mnie jako muzułmanina wiarygodnym przekazem jest Słowo Boga zawarte w Koranie.

Wg tego co przekazał nam Bóg w Koranie Maria oddaliła się od ludzi i urodziła dziecko samotnie. Samotnie z dzieckiem powróciła, i dopiero wtedy pojawiły się oskarżenia o "niemoralność". W obronie czystości swojej matki przemówiło niemowlę. Nic o Józefie. Gdyby Józef w tym czasie faktycznie odegrał rolę taką jak opisano w ewangeliach to raczej scena opisana w Koranie nie miała by miejsca - nie rodziła by samotnie.

Czy powinna być ukamienowana? Za co? Nic nie zrobiła. Prawa żadnego nie złamała.

Ciekawe czemu ludzie prosty, zrozumiały (i logiczny) przekaz ewangeliczny (dotyczący narodzin, a wcześniej zachowanie się Józefa wobec ciąży Maryi) przerabiają po kilkuset latach tak by był co najmniej absurdalny? Niemowlę przemówiło? Przecież wg nauczań Mohammada ponoć Jezus był tylko prorokiem - człowiekiem..
Bóg nie może się narodzić z Dziewicy (bo mu Mohammad zabronił), natomiast niemowlaczek wygłasza dosyć złożone zdania..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt lut 11, 2014 5:46 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 5:24 pm
Posty: 995
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
PeterW napisał(a):
Ciekawe czemu ludzie prosty, zrozumiały (i logiczny) przekaz ewangeliczny


Mi osobiście nigdy nie udało się ogarnąć tej prostoty wg której stworzenie rodzi Stwórcę. Dogmat stworzony na tej podstawie, docelowo kończący na Trójcy, nie jest nie tylko prosty ale wręcz niemożliwy do zrozumienia. I nie jest to moje zdanie ale oficjalna nauka KRK.

PeterW napisał(a):
Bóg nie może się narodzić z Dziewicy


Bóg nie może się narodzić w ogóle - to wynika z "definicji". Jeśli coś ma początek to jest stworzone. Kolejna prostota ?? Zrodzony przed wiekami ale nie ma początku bo jest Bogiem ???

PeterW napisał(a):
natomiast niemowlaczek wygłasza dosyć złożone zdania..


Nie jest to jedyny przypadek kiedy niemowle przemówiło. Ja znam w sumie trzy. Poza tym o wiele łątwiej uwierzyć w to, że niemowle gadało niż w to, że kobieta poczęła dziecko bez czynnej pomocy mężczyzny. A jednak - Muhammad potwierdza niepokalane poczęcie, potwierdza to, że Jezus jest Mesjaszem i to, że powtórnie wróci.

Nie chodzi tu o zmienianie niczego ale o wyjaśnianie tego co ktoś kiedyś wymyślił. Wybór oczywiście należy zawsze do człowieka. Wierzyć w jedno lub w drugie. Oddawać cześć Stwórcy czy stworzeniu. Uwierzyć w Słowa Boga czy w tak zwane "słowo boże" zatwierdzone komisyjnie przez grupę ludzi, spośród których jeden uzurpuje sobie nieomylność.

_________________
35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.


So lut 15, 2014 8:12 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Ale własnie poruszając się jedynie po punktach wspólnych, w to co obaj wierzymy, tzn. w niepokalane poczęcie Jezusa (na razie odkładając na bok kwestię czy Jezus jest, czy nie jest Bogiem), nie uważasz jednak że opis ewangeliczny jak Józef "załatwił" sprawę ciąży Maryi i późniejsze narodziny Jezusa jest jednak bardziej sensowny, niż to że Maryja sama gdzieś tam w samotności porodziła, a świeżo narodzony Noworodek wygłosił mowę obrończą? Opis ewangeliczny (w formie pisemnej) to jakieś 70 lat po tych wydarzeniach, opis koraniczny 600 lat..

Tak swoją drogą co w Koranie oznacza że Jezus jest Mesjaszem?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N lut 16, 2014 12:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
ahmed
Cytuj:
A jednak - Muhammad potwierdza niepokalane poczęcie, potwierdza to, że Jezus jest Mesjaszem

Jesli Mahomet potwierdza niepokalane poczecie to kto jest ojcem dziecka wg niego ?

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Pn lut 17, 2014 5:26 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N sty 22, 2012 5:58 pm
Posty: 377
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Z kim wy dyskutujecie? Ze zdrajca nszego narodu i wiary. A tymczasem nasi bracia na Bliskim Wschodzie są masakrowani na wszystkie możliwe sposoby. Jakoś ten niby ahmed milczy!!!!!!, kiedy widzi filmiki z masakr.A pitoli , pitoli i pitoli o prawdach naszej wiary. O swoich nie dyskutuje. Bo przeciez faxu do allaha nie ma


Śr lut 19, 2014 4:33 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N sty 22, 2012 5:58 pm
Posty: 377
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Z kim wy dyskutujecie? Ze zdrajca naszej wiary i narodu! A tym,czasem nasi bracia na Bliskim Wschodzie są mordowani na wszelkiego rodzaju sposoby. bestialskie sposoby. A tu niejaki ahmed śmie dyskutować o naszych dogmatach!! To skandal. Na katolickim forum. o koranie i allahu dyskusji nie ma, bo przecież faxu do allaha niejaki ahmed nie ma.


Śr lut 19, 2014 4:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Sonia proponuje dobrego psychiatre... nie przypuszczalam ze religie tak ludzki rozum potrafia zdeformowac... :?


Cz lut 20, 2014 1:29 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N sty 22, 2012 5:58 pm
Posty: 377
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Dziękuję za radę. Ja nic takiegi ci zaproponować nie mogę. Lekarzem nie jestem . Ale proponuję poogladac, to co wyprawiają muzułmanie w swoich krajach z chrześcijanami, zwłaszcza w Syrii.Jesli nie wiesz, co oghlądac służę radą. Książek ci nie polecam, bo jak widać z twoich wpisów takowych nie czytujesz. Być może szkoda ci oczu :P Może obrazy bardziej przemówią do ciebie. Powodzenia. :-)


Cz lut 20, 2014 7:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Czlowiek nie najciekawsza istota... kieruja nim zwierzece instynkty ... walka o wladze, zywnosc , teryturium... a historia sie powtarza - tworzymy sobie ideologie, religie... w imie swoich wlasnych prawd lubimy sie wzajemnie mordowac zabijac.... jak nie w imie demokracji...to w imie innych wymyslow ideologicznych, religijnych ... chrzescijanie tez maja wiele na sumieniu... ... a do tego dochodzi jeszcze brudna polityka i przecietnego czlowieka naiwnosc i glupota .... i tak stworzylismy sobie calkiem ciekawy swiat :mrgreen:


Cz lut 20, 2014 10:29 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 23, 2013 12:20 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Sonia700 napisał(a):
Z kim wy dyskutujecie? Ze zdrajca naszej wiary i narodu! A tym,czasem nasi bracia na Bliskim Wschodzie są mordowani na wszelkiego rodzaju sposoby. bestialskie sposoby. A tu niejaki ahmed śmie dyskutować o naszych dogmatach!! To skandal. Na katolickim forum. o koranie i allahu dyskusji nie ma, bo przecież faxu do allaha niejaki ahmed nie ma.

Chociaż w zasadzie nie zgadzam się z większościom poglądów które w swoich postach przedstawiał Ahmed, to jednak tym razem stanę w jego obronie. Piszesz o prześladowaniach chrześcijan przez muzułmanów na Bliskim Wschodzie. I wszyscy którzy pisali ostatnio w tym wątku doskonale o tym wiedzą. Sprawa była tu już poruszana, wystarczy cofnąć się parę stron wstecz, i można zobaczyć opinie niektórych użytkowników na ten temat.
Po drugie dlaczego akurat walisz w Ahmeda. Przecież on nie biega z kałachem i nie strzela do chrześcijan. A mam takie wrażenie że skoro nie masz pod ręką innych muzułmanów, to robisz wycieczki osobiste pod jego adresem. (per "zdrajca"). A niby kogo on miał zdradzić? Jeżeli jest muzułmaninem od urodzenia, to nie bardzo rozumiem... :roll:
Poza tym (przynajmniej ja tak uważam), z każdym można dyskutować. Jeżeli w niektórych krajach Bliskiego Wschodu szczera i niecenzuralna dyskusja na temat islamu jest niemożliwa, to tylko świadczy jak najgorzej o kierunku w jakim w tychże krajach podążyła szeroko pojęta cywilizacja islamu. Jeżeli natomiast u nas taka dyskusja jest możliwa, to jest to kolejny namacalny dowód na wyższość cywilizacji Zachodu nad cywilizacją Islamu. Ja tak to widzę.

_________________
"Wszystko to, co widzę, wiem - snem jest tylko... We śnie snem."


So lut 22, 2014 12:37 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL