Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:05 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona
 Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Taki krotki temat. Dlaczego Islam a nie Katolicyzm? Co (w sposób PRAKTYCZNY, RZECZYWISTY) przemawiało by za Islamem a nie Katolicyzmem?

Dlaczego podstawy moralne? Bo tym się... żyje, tu i teraz na tym świecie. Ta praktyka religijna przekłada się na to kim jesteśmy dla innych.

Nie chce tu dyskutować o "Bo Bóg jest Jeden a nie trzech" itd. Nie interesują mnie tu dywagacje na temat "dziewic w raju" albo "aniołków w chmurkach" :).

Takie, zwykle przyziemne spojrzenie na wiarę i jej praktykę tej wiary codziennie. Takie banalne porównanie.

Np. Ahmed mówi: wole Islam bo mamy Ramadan (30 dni). A ja Ahmedowi na to: A my mamy Adwent (jakiś miesiąc) i Wielki Post (40 dni).

Ale Ahmed: No, my to pościmy cały dzień... A ja: No, my to pościmy cale 40 dni :) Wielkiego postu.

:D. Itd.

Po prostu zwykle, proste, porównanie, na poziomie zjadacza chleba.

Np. Ahmed powie: kilka zon mogę mieć. A Ja: tylko jedna :). Oczywiście, można się skupić na tym dlaczego lepiej: trzy vs. jedna ;) - tylko, proszę nie sprowadzać tematu tylko do tych przykładów!

Jeśli trzeba doprecyzować to służę pomocą! Jak się nie da to kłódeczka.

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Wt wrz 18, 2012 3:23 pm
Zobacz profil
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Temat powien raczej porównywać dwie monoteistyczne religie.
Katolicyzm jest politeistyczny, pomimo tego, że sami katolicy uważają się za monoteistów.
Mogę napisać jedynie, dlaczego chrześcijanizm a nie islam.

Obie religie mają tego samego Boga i są takie same.
To, że ludzie pozmieniali słowo Boga, fałszowali je, dodawali znaczenia itp nie ulega wątpliwości.
Zarówno jedna i druga religia wielbi Boga Izraela - JHWH.

Sposób w jaki idą do Boga ich wyznawcy jest różny ze względu na uwarunkowania historyczne i kulturowe.

Jestem chrześcijaninem, bo wychowano mnie jako chrześcijanina.


Wt wrz 18, 2012 3:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 19, 2012 1:38 pm
Posty: 1553
Płeć: mężczyzna
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Przecież to jest to samo tylko jak osoba mieszkająca w europie może stać się z katolika muzułmaninem, a nie ateistą, to jakby krok w tył. Z dwóch wymyślonych historii wybrałeś tą która jest bardziej fanatyczna (chora) w wykonaniu wierzących. TO jak pójście z deszczu pod rynne...Powstało pare religii bo tak działa wolny rynek. Jak Kebaby w Polsce zaczęły się sprzedawać dobrze to nagle pojawiło się pełno firm kebabowych. Jak było OBI kiedyś to teraz masz już nomi, bricomarche itd. Jak powstała jedna partia to odrazu powstawały inne żeby też na tym zarobić. Pierwszy lepszy - blue ocean, bo potem jak będzie konkurencja red ocean. A tu prosze świetny pomysł stworzyli CI ludzie,pusty rynek na który jak widać było zapotrzebowanie. Sprzedajemy odpowiedzi na pytania skąd, gdzie, jak i po co. A było to nie weryfikowalne, więc prosze :) jak Microsoft się wbił na rynek którego nie było a potem Apple itd.


Wt wrz 18, 2012 4:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 01, 2010 10:22 pm
Posty: 2268
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Jest moralnie niedopuszczalne karać śmiercią innowierców, dysydentów i konwertytów.
Jest moralnie niedopuszczalne zaniżać rolę kobiety i tym samym traktować ją jako człowieka niższego rzędu.

_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" Flp (4,13)
„A kimże ja bym bez Boga była?” - Sonia do Raskolnikowa


Wt wrz 18, 2012 5:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
nesto napisał(a):
Temat powien raczej porównywać dwie monoteistyczne religie.
Katolicyzm jest politeistyczny, pomimo tego, że sami katolicy uważają się za monoteistów.
Mogę napisać jedynie, dlaczego chrześcijanizm a nie islam.

Obie religie mają tego samego Boga i są takie same.
To, że ludzie pozmieniali słowo Boga, fałszowali je, dodawali znaczenia itp nie ulega wątpliwości.
Zarówno jedna i druga religia wielbi Boga Izraela - JHWH.

Sposób w jaki idą do Boga ich wyznawcy jest różny ze względu na uwarunkowania historyczne i kulturowe.

Jestem chrześcijaninem, bo wychowano mnie jako chrześcijanina.


KOMPLETNIE nie załapałeś o co chodzi w tym temacie.

My tu nie o "wyobrażeniu Boga", tylko o tym "jak żyjesz człowieku". Nesto jak WYGLĄDA Twoje życie?

Tomasz24 napisał(a):
Jest moralnie niedopuszczalne karać śmiercią innowierców, dysydentów i konwertytów.
Jest moralnie niedopuszczalne zaniżać rolę kobiety i tym samym traktować ją jako człowieka niższego rzędu.


Tu już trochę bliżej... Chodzi o to ze np. Islam to nie TYLKO modlitwa 5 razy na dzień... właśnie chodzi mi o ten "styl życia".

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Wt wrz 18, 2012 6:03 pm
Zobacz profil
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Leszcz napisał(a):
KOMPLETNIE nie załapałeś o co chodzi w tym temacie.

ups, sorki.


Śr wrz 19, 2012 10:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 01, 2010 10:22 pm
Posty: 2268
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Nie istnieją podstawy moralne, które wskazywałyby na wyższość Islamu nad Katolicyzmem.

_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" Flp (4,13)
„A kimże ja bym bez Boga była?” - Sonia do Raskolnikowa


Śr wrz 19, 2012 11:06 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Tomasz24 napisał(a):
Nie istnieją podstawy moralne, które wskazywałyby na wyższość Islamu nad Katolicyzmem.


Ale ja pytam sie np. ahmeda... "no" dlaczego jesteś Muzułmaninem? Tak, z ziemskiego punktu widzenia i jak napisałem, ten temat to nie jest dyskusja teologiczna :)

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Śr wrz 19, 2012 4:33 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N sty 22, 2012 5:58 pm
Posty: 377
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
była moda na buddyzm, potem moda na hinduizm. Po 11 września przyszła moda na islam. to jest nie tylko dziwne , ale jest przerażające. dlaczego? bo islam propaguje przemoc, dżihad , wyższość muzułmanów nad innymi ludźmi i kompletną niemoralność.to jest tak jak kiedyś powiedział R. Ziemkiewicz do Kalwasa , apostaty na islam; oni chcą wsiąść do rydwanu zwycięzców. a na razie dzięki petrodolarom iim sie to udaje. Bo dzięki czemu Obama został prezydentem?Wszyscy niby o tym wiedza , ale milczą.Na islam przchodza Polki , ktore wyszły za muzułmanów, a ich wiara była letnia. I dlatego ponieważ wmawiano im, tak jak wmawia sie naszym dzieciom, że wszystkie religie sa równe. Jak są równe, to dlaczego nie islam? Młodych chłopców pociąga ta ideologia dla dżihadu, dziewic rajskich , dominacji mężczyzny nad kobieta itp. to zadanie dla socjologów dlaczego młodzi Europejczycy jada np. do Syrii i tam walczą po stronie islamistów mordując chrześcijan, do Iraku wysadzając się przed naszymi patrolami i zabijając naszych żołnierzy. Tak robiły m. in. Belgijki , które przeszły na islam!Młodzi ludzie nie chcą się identyfikować z poniżanymi i przegranymi! Młodzi ludzie nastawieni sa na walkę, działanie, na protest przeciwko niesprawiedliwości. Często przechodząc na islam wierza , żę niejako sie nobilitują. W naszym społeczeństwie byli nikim, a tam ich doceniono. Znam przypadek dziewczyny , która przeszła na islam . nieślubne dziecko ateistki!Teraz paraduje w chuście i w islamskich szatach i udaje kogoś lepszego od innych. Często myślę , żę Kościół Katolicki nie wykorzystuje potencjału tkwiącego w młodych ludziach . A SZKODA.TAK NAPRAWDĘ MŁODZI LUDZIE , I NIE TYLKO MŁODZI NIE MAJA POJĘCIA CZY JEST ISLAM I JAKIE NIESIE ZAGROŻENIE.


Śr maja 22, 2013 3:44 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 11, 2013 6:41 pm
Posty: 923
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Leszcz,

po pierwsze: napisz co rozumiesz (dokładnie) przez podstawy moralne.
po drugie: islam gdzie wyznawany i przez kogo masz na myśli. Islam ma różne oblicza (jak i chrześcijaństwo je ma).
po trzecie: mam wrażenie, że starasz się skonfrontować obie religie, pokazując, która jest lepsza (mylę się?). Czy uważasz, że to ma jakiś sens?

Tomasz24,

Cytuj:
Jest moralnie niedopuszczalne zaniżać rolę kobiety i tym samym traktować ją jako człowieka niższego rzędu.


(Chyba) wszystkie wielkie religie tak robią. Islam, judaizm, chrześcijaństwo. Oczywiście nie w takim samym stopniu, ale zaniżanie roli kobiety to nie tylko muzułmańska specyfika.

_________________
you will find me if you want me in the garden unless it's pouring down with the rain
http://www.twojagieldaofert.pl


Śr maja 22, 2013 4:54 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Morlane podstawy wyboru islamu
Najwaznieszy powod
1 Duchowy upadek osob wyznajacych protestantyzm i katolicyzm ...jeszcze jakos prawoslawie najmniej jest tym zainfekowane
Niestety natura nie znosi prozni , w miejsce prozni duchowej wpycha sie islam , buddyzm, scientyzm ,new age lub wyklucza siebie z tego przechodzac na ateizm i inne poniewaz czlowiek potrzebuje do zycia takze rozwoju duchowego , tylko zalezy czym sie bedzie karmil czyli jakimi wartosciami
2 Wszechobecny relatywizm morlany i etyczny , nie ma dzis nic zlego i nic dobrego - ludzie w islamie widza wyrazne granice miedzy dobrem i zlem oczywiscie definiowanym przez islam
3 Kult materializmu - ludzie maja tego dosc
4 Atomizacja spolecznestwa i zanik wiezi miedzyludzkich - islam kladzie na to duzy nacisk , katolicym chyba wcale
5 Tolerancja islamu tj wartosci ktore ewidentnie sa zlem ale mamy relatywizm morlany i etyczny
6 Brak wzorcow morlanych dla mlodych ludzi co islam zapewnia
7 Zle rozumiany duch ekumenizmu w KK ,ktory powinien rozciagac sie tylko na odlamy chrzescijanskie
8 Kara smierci i ine represje za odejscie od islamu
9 Zakaz propagowania religii chrzescijanskiej w krajach muzulmanskich

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Śr maja 22, 2013 5:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:22 am
Posty: 1187
Lokalizacja: Pomorze
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
gabriel napisał(a):
Morlane podstawy wyboru islamu
Najwaznieszy powod
1 Duchowy upadek osob wyznajacych protestantyzm i katolicyzm ...jeszcze jakos prawoslawie najmniej jest tym zainfekowane
Niestety natura nie znosi prozni , w miejsce prozni duchowej wpycha sie islam , buddyzm, scientyzm ,new age lub wyklucza siebie z tego przechodzac na ateizm i inne poniewaz czlowiek potrzebuje do zycia takze rozwoju duchowego , tylko zalezy czym sie bedzie karmil czyli jakimi wartosciami
2 Wszechobecny relatywizm morlany i etyczny , nie ma dzis nic zlego i nic dobrego - ludzie w islamie widza wyrazne granice miedzy dobrem i zlem oczywiscie definiowanym przez islam
3 Kult materializmu - ludzie maja tego dosc
4 Atomizacja spolecznestwa i zanik wiezi miedzyludzkich - islam kladzie na to duzy nacisk , katolicym chyba wcale
5 Tolerancja islamu tj wartosci ktore ewidentnie sa zlem ale mamy relatywizm morlany i etyczny
6 Brak wzorcow morlanych dla mlodych ludzi co islam zapewnia
7 Zle rozumiany duch ekumenizmu w KK ,ktory powinien rozciagac sie tylko na odlamy chrzescijanskie
8 Kara smierci i ine represje za odejscie od islamu
9 Zakaz propagowania religii chrzescijanskiej w krajach muzulmanskich

Pozwolę sobie się nie zgodzić z niektórymi punktami Gabriela a na koniec dam swoje własne spostrzeżenia:

1. W zasadzie zgoda.
2. Tu się zgodzę jedynie częściowo, przecież nawet nawet najbardziej zdemoralizowana i liberalna lewica musi mieć jakieś własne wartości ale głównie chodzi mi o co innego- katolicyzm podobnie jak i islam (choć ten drugi w o wiele większym i brutalniejszym zakresie) dzieli wszystko na 2 strony bezwzględnie dobrą oraz bezwzględnie złą. Taki podział jest chory i nie naturalny. Bowiem większość jest szara, ani dobra ani zła. np. ludzie, niema 100% złych czy 100% dobrych.

Dla mnie prywatnie dualizm jest negatywnym burzycielem harmonii i nie widzę w nim nic atrakcyjnego.

3. Co do materializmu-ależ to właśnie islam jest najbardziej materialistyczną wiarą na świecie! Już Sienkiewicz wspomina o materialnej chciwości Arabów, a co mówią islamskie legendy? O tonących w złocie i tłuszczu sułtanach mających haremy liczone w tysiące kobiet? A niebo islamskie? Czyż nie jest materialistyczne? Jedzenia w bród, 72 dziewice i nigdy nie ''więdnący'' sprzęt.
4. Oj katolicyzm dba o zbiorowość, patrz na kółka różańcowe, i inne podobne, choć nie w sposób zaprzeczyć, że Islam jest bardziej zaanagażowany, nowemu zaraz znajdą żonę, i oddanych przyjaciół.
5. To prawda, i to mnie dziwi, że ogólnie pojęci lewicowcy popierają tych, którzy ich samych nienawidzą.
6. No super wzorce- morduj niewiernych, katuj nieposłuszną żonę, a w nagrodę dostaniesz materialistyczny raj. Nie wiem co może pociągać ludzi w tak prymitywnych wzorcach. Chyba tylko takich, co lubią bez opamiętania chędożyć i mordować.
7. Zgoda.
8. Zgoda. Chrześcijanie też stosowali tę metodę i paradoksalnie i m nie ubywało.
9. Zgoda.

Ogółem nie wydaje mi się by na islam przechodzili ludzie o zacięciu lewicowym. Są to racze kobiety, które urzekł islamski patriarchat oraz słabi psychicznie katolicy a także maniacy seksualni i psychopaci. To ich przyciąga islam.

P.S. Kalwas był katolikiem i przeszedł na islam z powodu tego, iż jest on bardziej radykalny niż katolicyzm ale przecież był katolikiem.


Cz maja 23, 2013 8:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Asphodelus
Cytuj:
przecież nawet nawet najbardziej zdemoralizowana i liberalna lewica musi mieć jakieś własne wartości

Nie ma takich wartosci , obecnie rzadzi tzw zeit geist
Cytuj:
Co do materializmu-ależ to właśnie islam jest najbardziej materialistyczną wiarą na świecie!

Gdyby tak bylo to by spolecznestwa muzulmanskie wziely sie do robotyw UE ,a nie wegetowaly w gettach na przedmiesciach Paryza czy Londynu zyjac z zasilkow
I nie mow mi ze to wina spolecznego ostracyzmu bo hindusi czy chinczycy zupelnie innaczej prosperuja
Cytuj:
To prawda, i to mnie dziwi, że ogólnie pojęci lewicowcy popierają tych, którzy ich samych nienawidzą.

Bo lewicowe stado baranow jest za wszystkim czego nie chce KK i odwrotnie
Byle na zlosc KK za wszelka cene

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Cz maja 23, 2013 9:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:22 am
Posty: 1187
Lokalizacja: Pomorze
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
gabriel napisał(a):
Nie ma takich wartosci , obecnie rzadzi tzw zeit geist

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Zeitgeist_Movement
Ocierasz się o teorię spiskową.


Cytuj:
Gdyby tak bylo to by spolecznestwa muzulmanskie wziely sie do robotyw UE ,a nie wegetowaly w gettach na przedmiesciach Paryza czy Londynu zyjac z zasilkow

W takim razie islam jest konsumpcjonistyczny.


Cytuj:
I nie mow mi ze to wina spolecznego ostracyzmu bo hindusi czy chinczycy zupelnie innaczej prosperuja

Muzułmanie nie potrzebują ostracyzmu, sami się alienują.


Cz maja 23, 2013 10:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Asphodelus
Cytuj:
Ocierasz się o teorię spiskową

Oj nie , kiedys to samo zjawisko nazywano "koniecznosc dziejowa"
Co prawda nieco inna lewica wtedy rzadzila , ale wzorce pozostaly
Cytuj:
W takim razie islam jest konsumpcjonistyczny.

Islam jest tym czym bylo chrzescijanstwo przed reformacja ....czy bylo konsumpcjonistyczne ?
Roznica taka tylko ze chrzescijanstwo mialo dobre wzorce , a islam tych dobrych wzorcow nie ma

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Cz maja 23, 2013 10:28 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL