Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 2:01 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
 Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 5:24 pm
Posty: 995
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
PeterW napisał(a):
Jak widać są tacy co nie potrzebują mądrości by mordować..


A zastanawiałeś się kiedyś dlaczego historia chrześcijańskiej Europy pełna jest wojen i wzajemnych podbojów? Czy winne jest tego chrześcijaństwo?
A zastanawiałeś się dlaczego chrześcijańska Europa podbiła i prawie całkowicie wybiła lokalną ludność trzech kontynentów?

Czy zastanowiłeś się choć przez chwilę czy współczesna Europa różni się czymkolwiek od tej, jakiej obraz rysuje się po przemyśleniu powyższego?
Technologia inna ale moralnie jest jeszcze gorzej, trzeba się tylko nieco przyjrzeć poczynaniom byłych potęg kolonialnych oraz "obrońcy demokracji"...

_________________
35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.


Wt gru 17, 2013 5:38 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
ahmed napisał(a):
Mr.Lunatic napisał(a):
Możemy na przykład jeszcze raz podejść do tematu kobiet - zobaczyć czego nauczał kościół i z czego się z jakichś powodów nieco wycofał, i czego nauczał Islam i ... nadal naucza.


Wybacz, ale to trochę komiczny przykład.. Z jednej strony nierozerwalność małżeństwa (w KK była od zawsze i jest do teraz), z drugiej strony (w Islamie) wystarczy że mąż znudzony żoną, klepnie ją w ramię 3 razy i 3 razy powie że chce żeby sobie poszła i ona musi grzecznie w tym momencie wyjść tylko w tym co ma na sobie..
B R A W O Ahmedzie.. Wzorcowy stosunek podejścia do tematu kobiet i cudzołóstwa przy okazji..

Cytuj:
Możemy się zastanowić dlaczego muzułmanie zakazują cudzołóstwa oraz dlaczego katolicy tylko o tym mówią.

Tak. Muzułmanie są bardzo w tym rygorystyczni.. Jak facet zgwałci kobietę to i on (w najlepszym przypadku I ON, bo to różnie z tym bywa) i ona uznawani są za cudzołożników.. Ups.. znowu wyszedł przy okazji temat kobiet.. No ale cóż..


Cytuj:
Nie raz już do tego doszliśmy, ale ze względu na to, że w dyskusję co i rusz włącza się "milczek" to przypomnę i uprzedzę - cokolwiek co dziś uznajecie za normalne u siebie, a nienormalne w Islamie znajdziecie w chrześcijaństwie i to nieraz w gorszym wydaniu. Cokolwiek znajdujecie u siebie "lepszego" zawdzięczacie to pozbawieniu kościoła realnej władzy i wpływu na władzę.


Taaak... A tak konkretniej? Bo coś mi się wydaje Ahmedzie, że Ty to jak dyżurny antyklerykał z Onetu.. Coś gdzieś chyba (ale to nic pewnego) słyszał, kolega na podwórku powiedział (ale też tylko chyba) i ten uważa że to jest (jak bum cyk cyk) prawda i w te pędy pędzi podzielić się tym jacy to katole są bee..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt gru 17, 2013 5:50 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
ahmed napisał(a):
PeterW napisał(a):
Jak widać są tacy co nie potrzebują mądrości by mordować..


A zastanawiałeś się kiedyś dlaczego historia chrześcijańskiej Europy pełna jest wojen i wzajemnych podbojów? Czy winne jest tego chrześcijaństwo?
A zastanawiałeś się dlaczego chrześcijańska Europa podbiła i prawie całkowicie wybiła lokalną ludność trzech kontynentów?


Mówisz o krajach Bliskiego Wschodu - prawda? Tylko jakimś dziwnym trafem to wyznawcy Religii Pokoju (tj. Islamu) wytłukli miejscowych chrześcijan (którzy sobie tam żyli już jakiś czas), teraz widzimy jak tłuczą pozostałe jeszcze resztki..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt gru 17, 2013 5:55 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Coś mi się cytowania pozajączkoway w poprzednim poście. Przepraszam :)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt gru 17, 2013 5:59 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 23, 2013 12:20 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
ahmed napisał(a):
A za jaką mądrość nagrodę Nobla przyznają?



Za Wikipedią o Nagrodzie Nobla w dziedzinie nauk ścisłych:

>>Corocznie, od 1901 r., są przyznawane Nagrody Nobla w następujących dziedzinach:

fizyki, przez Królewską Szwedzką Akademię Nauk, za "najważniejsze odkrycie lub wynalazek w dziedzinie fizyki",
chemii, przez Królewską Szwedzką Akademię Nauk, za "najważniejsze odkrycie lub postęp w dziedzinie chemii",<<


Pisząc o nagrodzie Nobla, chciałem pokazać jak płodna jest nauka w krajach kręgu kultury islamu... A raczej jak bezpłodna. To w jaki sposób odkrycia naukowe zostaną później zużytkowane, jest już inną kwestią. To że muzułmanie mają tylko dwa noble w dziedzinie nauk ścisłych mówi co nieco w jakim kierunku podążyły te kraje i społeczeństwa. Chyba że założymy iż komitet noblowski jest z definicji islamofobiczny, albo same nagrody nie mają większego znaczenia. Można i tak...





ahmed napisał(a):
Rzecz w tym, że cały czas jesteśmy poza tematem przyglądając się ludziom, a nie źródłom religii.

Dlaczego tak uparcie trzymam się tego jak to nazwałeś "przyglądania się ludziom, a nie źródłom religii"? To proste. Patrzę jakie każda religia przynosi owoce. I wybacz, to moja subiektywna ocena, ale widzę że owoce Islamu są nader marne... Bo "Poznacie ich po ich owocach"

ahmed napisał(a):
Możemy się zastanowić dlaczego muzułmanie zakazują cudzołóstwa oraz dlaczego katolicy tylko o tym mówią.

Nie. Katolicyzm też zakazuje cudzołóstwa. Tyle że pozostawia człowiekowi wolność. Wolność którą dał mu w swej wspaniałomyślności Bóg. Bóg nikogo na siłę nie zbawi, człowiek sam musi zechcieć dobrowolnie zachowywać jego przykazania. Chcesz cudzołożyć? Bóg, ani twoi bliźni nie zmuszą cię żebyś tego nie robił. Ale pamiętaj, po śmierci, przed sądem za to odpowiesz. Teraz dopóki chcesz się jeszcze zmienić i przestać grzeszyć, możesz to zrobić. BTW, W Nowym Testamencie Chrystus wybacza grzechy cudzołóstwa Marii Magdalenie i zabrania jej ukamienowania.

_________________
"Wszystko to, co widzę, wiem - snem jest tylko... We śnie snem."


Wt gru 17, 2013 6:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
ahmed napisał(a):
Rozwój nauki zainicjował właśnie Islam ze swoim podejściem naukowym i naciskiem na wiedzę. Prawdą jest, że wiele wiedzy zostało wziętych od innych cywilizacji, ale nie jest prawdą, że rozwój skończył wraz z zakończeniem "podbojów".
Co zatem zawdzięczamy naukowcom wywodzącym się ze świata islamu? Konkrety.
ahmed napisał(a):
Zauważ jedno: KRK za wiedzę, która jest w Koranie, 1000 lat później na stosie palił.
Konkrety. Za jaką to wiedzę zawartą w koranie palono na stosie? Jaka w ogóle wiedza jest zawarta w koranie? 8O
ahmed napisał(a):
Rozwój cywilizacji, prawa kobiet i wiele innych kultura zachodu zawdzięcza pozbawieniu KRK realnej władzy i realnego wpływu na władzę.
Realny wpływ kościoła jest może bardziej subtelny niż kiedyś ale właściwie ciągle istnieje, poza przypadkami gdzie był systemowo tępiony.
ahmed napisał(a):
I napiszę to jeszcze raz bo to wstyd wielki - usunięto z tego forum wątek o statusie kobiet w różnych religiach. Dlaczego? Dlatego, że ojcowie kościoła pisali takie bzdury? Dlatego, że dziś katolik musi przyznać, że ojcowie się mylili?
Katolik ma przynajmniej taką zaletę że potrafi przyznać się do błędu. Jak chcesz poszukać bzdur współczesnych to prym wiodą wpływowi przedstawiciele świata islamu.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Wt gru 17, 2013 8:29 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 5:24 pm
Posty: 995
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Inczuczuna napisał(a):
Co zatem zawdzięczamy naukowcom wywodzącym się ze świata islamu? Konkrety.


Od czasu do czasu na kanałach typu planet czy national geographic są programy na ten temat. Długie, wiele odcinków, zrobione przez nie muzułmanów ....

Inczuczuna napisał(a):
Konkrety. Za jaką to wiedzę zawartą w koranie palono na stosie? Jaka w ogóle wiedza jest zawarta w koranie? 8O


21:33 On jest Tym, który stworzył: noc i dzień, słońce i księżyce: - Wszystko żegluje po orbicie.
36:40 I ani słońcu nie wolno doganiać księżyca, ani też noc nie wyprzedzi dnia; i wszystko żegluje po orbicie.

Mr.Lunatic napisał(a):
Pisząc o nagrodzie Nobla, chciałem pokazać jak płodna jest nauka w krajach kręgu kultury islamu... A raczej jak bezpłodna. To w jaki sposób odkrycia naukowe zostaną później zużytkowane, jest już inną kwestią. To że muzułmanie mają tylko dwa noble w dziedzinie nauk ścisłych mówi co nieco w jakim kierunku podążyły te kraje i społeczeństwa. Chyba że założymy iż komitet noblowski jest z definicji islamofobiczny, albo same nagrody nie mają większego znaczenia. Można i tak...


No i się zapętlimy zaraz. Wiem o czym pisałeś i wiem co ja napisałem. Przypomnę wśród noblistów, choć tego nie badałem w żaden sposób ale ośmielę się zaryzykować, największą grupę stanowić będą ateiści. Dlatego napisałem to co napisałem - ostrożnie. Co profesorowi po nagrodzie Nobla jeśli w Dniu Sądu będzie miał na swoim koncie kłanianie się posągom?

Mr.Lunatic napisał(a):
Dlaczego tak uparcie trzymam się tego jak to nazwałeś "przyglądania się ludziom, a nie źródłom religii"? To proste. Patrzę jakie każda religia przynosi owoce. I wybacz, to moja subiektywna ocena, ale widzę że owoce Islamu są nader marne... Bo "Poznacie ich po ich owocach"


Ignorując źródła nie wiesz czy dane zachowanie jest owocem religii czy owocem jej porzucenia. Stąd mój upór :).

Mr.Lunatic napisał(a):
Nie. Katolicyzm też zakazuje cudzołóstwa. Tyle że pozostawia człowiekowi wolność. Wolność którą dał mu w swej wspaniałomyślności Bóg. Bóg nikogo na siłę nie zbawi, człowiek sam musi zechcieć dobrowolnie zachowywać jego przykazania. Chcesz cudzołożyć? Bóg, ani twoi bliźni nie zmuszą cię żebyś tego nie robił. Ale pamiętaj, po śmierci, przed sądem za to odpowiesz. Teraz dopóki chcesz się jeszcze zmienić i przestać grzeszyć, możesz to zrobić. BTW, W Nowym Testamencie Chrystus wybacza grzechy cudzołóstwa Marii Magdalenie i zabrania jej ukamienowania.


1. Bóg daje nam wolność w każdym aspekcie naszego życia jednak cywilizacja stworzone przez chrześcijan zdecydowała, że część boskich zakazów zasługuje aby je podtrzymać, a część nie. Jak wytłumaczysz, że kradzież jest zabroniona, a cudzołóstwo nie?

2. Jezus NIE ZABRONIŁ NIKOMU ukamienowania cudzołożnicy. Jezus nie przyszedł zmienić ani znieść Prawa. Jezus nauczał Prawa i nakazywał nauczać, wypełniał i nauczał jak wypełniać.

Interpretacja "Cezara" analogiczna do rozłamu państwo kościół wywiedziona na podstawie analogicznej sytuacji, w której Jezus jest wystawiany na próbę po to aby "pochwycić go na słowie". Jezus, po raz kolejny genialnie obnaża obłudę tych, którzy nie po naukę przyszli ale po to aby "pozbyć się" Mesjasza. Nauka o Prawie jest gdzie indziej. O Prawie naucza Jezus inaczej. Sens Prawa Jezus tłumaczy gdzie indziej - jeśli ręka jest powodem do grzechu lepiej odejmij ją bo lepiej jest bez ręki wejść do Królestwa Niebieskiego niż ze wszystkimi członkami palić się w Ogniu. KRK wymyślił, że nie uczynkami ale wiara jest tym co was zbawi (choć Jezus wprost naucza inaczej) więc ogłosił, że Prawa nie musicie przestrzegać. O Prawie więc nie pamiętacie i nie interpretujecie nauki Jezusa w jego kontekście. Jezusa, który przyszedł Prawo wypełniać i nauczać wypełniać.

PeterW napisał(a):
Mówisz o krajach Bliskiego Wschodu - prawda? Tylko jakimś dziwnym trafem to wyznawcy Religii Pokoju (tj. Islamu) wytłukli miejscowych chrześcijan (którzy sobie tam żyli już jakiś czas), teraz widzimy jak tłuczą pozostałe jeszcze resztki..


1. Piszę o Europie i mam na myśli Europę, a nie Bliski Wschód.
2. Najstarszy na świecie kościół znajduje się w państwie muzułmańskim. 10% populacji chrześcijan w Egipcie przeczy teorią o wybijaniu chrześcijan ... jeśli ktoś posługuje się choć odrobiną zdrowego rozsądku.

_________________
35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.


Śr gru 18, 2013 9:41 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
ahmed napisał(a):
10% populacji chrześcijan w Egipcie przeczy teorią o wybijaniu chrześcijan ... jeśli ktoś posługuje się choć odrobiną zdrowego rozsądku.

To może zrób teraz analogiczne porównanie dla innych krajów muzułmańskich. Na przykład dla Iraku lub Syrii.


Śr gru 18, 2013 10:04 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 23, 2013 12:20 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
ahmed napisał(a):



1. Bóg daje nam wolność w każdym aspekcie naszego życia jednak cywilizacja stworzone przez chrześcijan zdecydowała, że część boskich zakazów zasługuje aby je podtrzymać, a część nie. Jak wytłumaczysz, że kradzież jest zabroniona, a cudzołóstwo nie?

2. Jezus NIE ZABRONIŁ NIKOMU ukamienowania cudzołożnicy. Jezus nie przyszedł zmienić ani znieść Prawa. Jezus nauczał Prawa i nakazywał nauczać, wypełniał i nauczał jak wypełniać.


Cudzołóstwo jest W Chrześcijaństwie zakazane. Ale:
Ewangelia według Św. Jana. Rozdział 8.

"Przyprowadzono przed Jezusa kobietę przyłapaną na cudzołóstwie.
- Nauczycielu, tę kobietę przyłapano na jawnym cudzołóstwie. Mojżesz kazał nam takie kamienować. Ty zaś co powiesz?
Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi, a potem podniósł się i rzekł:
- Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem.
A gdy oni to usłyszeli i sumienie ich ruszyło, wychodzili jeden za drugim.
Kiedy zostali sami, Jezus rzekł do owej kobiety:
- Idź i odtąd już nie grzesz."


Tak więc jest to grzech i ja w to wieżę, i jest to zakazane. Ale karania za cudzołóstwo Jezus jak widać nie pozostawił grzesznikom.
Chyba że sami jesteście bez grzechu, więc kamienujcie i batożcie cudzołożników. Jeżeli jesteście bez grzechu. Ale czy jesteście???



ahmed napisał(a):
- jeśli ręka jest powodem do grzechu lepiej odejmij ją bo lepiej jest bez ręki wejść do Królestwa Niebieskiego niż ze wszystkimi członkami palić się w Ogniu.


Jak czytamy w Ewangelii: Nie tylko np. Seks pozamałżeński jest cudzołustwem, ale też np pożądliwe spojżenie. I teraz zapytaj sam siebie? Jeżeli hipotetycznie zakładając popełnię grzech pożądliwie patrząc na kobietę i w sercu z nią dopuszczę się cudzołóstwa, to w jaki sposób ma odnieść się do mnie prawo o ukamienowaniu lub batożeniu? Jezus wyraźnie mówi że cudzołóstwo to również "cudzołóstwo w sercu".

Ewangelia wg św.Mateusza 5,27-30:

"Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła."

Twoje oko, twoja ręka. Chcesz to odetnij jeżeli sumienie ci mówi że zgrzeszyłeś. Nie ręka czy członki twojego bliźniego, ale twoja ręka! To czy członki bliźniego są powodem jego grzechu widzi, osądzi i ewentualnie wg swej sprawiedliwości ukarze Bóg. Bo "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem." Jezus wyjaśnił przez to żebyśmy nie osądzali innych ponieważ nie jesteśmy tego godni, tzn. jesteśmy zbrukani grzechem. Bóg i tak osądzi wszystkich, a jego sąd będzie sprawiedliwy, czego nie da się powiedzieć o sądach ludzkich.

ahmed napisał(a):
KRK wymyślił, że nie uczynkami ale wiara jest tym co was zbawi (choć Jezus wprost naucza inaczej) więc ogłosił, że Prawa nie musicie przestrzegać. O Prawie więc nie pamiętacie i nie interpretujecie nauki Jezusa w jego kontekście. Jezusa, który przyszedł Prawo wypełniać i nauczać wypełniać


Kłamstwo, niczego takiego nie wymyślił. Kościół kieruje się zasadą i nakazuje to wiernym: z List św. Jakuba (Jk 2): "Wiara bez uczynków jest martwa. 14 Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? "

I tym się kierujemy. Ty chyba Ahmedzie mylisz sprawiedliwość w kontekście cudzołóstwa, z wypełnianiem dobrych uczynków. (Przynajmniej takie odnoszę wrażenie).

_________________
"Wszystko to, co widzę, wiem - snem jest tylko... We śnie snem."


Śr gru 18, 2013 1:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
ahmed napisał(a):
Od czasu do czasu na kanałach typu planet czy national geographic są programy na ten temat. Długie, wiele odcinków, zrobione przez nie muzułmanów ....
Czyli nie potrafisz niczego wymienić
ahmed napisał(a):
21:33 On jest Tym, który stworzył: noc i dzień, słońce i księżyce: - Wszystko żegluje po orbicie.
36:40 I ani słońcu nie wolno doganiać księżyca, ani też noc nie wyprzedzi dnia; i wszystko żegluje po orbicie.
Jak się okazuje zapis
ten jest w istocie dość niejednoznaczny i spowodował że znalazł się przynajmniej jeden"uczony" który zamiast wyciągać wnioski na podstawie obserwacji świata wolał, wysnuwać teorie na podstawie księgi religijnej. Można takich współczesnych "uczonych " islamskich znaleźć całkiem sporo. Nawet jeśli bym przyznał rację co do tego rozkwitu świata islamu , to dawno on przeminął.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Śr gru 18, 2013 1:23 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 5:24 pm
Posty: 995
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Inczuczuna napisał(a):
Czyli nie potrafisz niczego wymienić


Błędem byłoby upewnianie się w swoich przekonaniach na podstawie tego, że ktoś nie potrafi odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Twoje pytanie jest poza tematem to raz. Dwa, cokolwiek napiszę i tak znajdzie się wielu podważających to co mówię. Szukaj więc sam i przekonaj się sam jeśli chcesz poznać prawdę. Jeśli nie chcesz ... Twój wybór.

Science and Islam, BBC Documentary

_________________
35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.


Śr gru 18, 2013 2:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Ahmedzie, krążysz, krążysz, ale tej wyższości Islamu nad katolicyzmem ciągle nie wykazałeś. Może wreszcie pokarzesz coś, co rzeczywiście w Islamie przebija chrześcijaństwo?


Śr gru 18, 2013 2:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
ahmed napisał(a):
Błędem byłoby upewnianie się w swoich przekonaniach na podstawie tego, że ktoś nie potrafi odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Nie moja wina że nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie które podeprze wcześniejszą tezę. A to z kolei każe domyślać się że jedynie powtórzyłeś nie swoją opinię, którą przyjąłeś na wiarę.
ahmed napisał(a):
Twoje pytanie jest poza tematem to raz. Dwa, cokolwiek napiszę i tak znajdzie się wielu podważających to co mówię.
To jest forum dyskusyjne. Musisz się liczyć że wiele osób nie "łyknie" wszystkiego co napiszesz.
ahmed napisał(a):
Szukaj więc sam i przekonaj się sam jeśli chcesz poznać prawdę. Jeśli nie chcesz ... Twój wybór.
Szukam cały czas. A ty ciągle nie potrafisz pokazać wielkich zalet islamu. Jakichkolwiek zalet, czegokolwiek atrakcyjnego.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Śr gru 18, 2013 9:39 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 01, 2013 1:43 pm
Posty: 59
Płeć: mężczyzna
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Cytuj:
21:33 On jest Tym, który stworzył: noc i dzień, słońce i księżyce: - Wszystko żegluje po orbicie.
36:40 I ani słońcu nie wolno doganiać księżyca, ani też noc nie wyprzedzi dnia; i wszystko żegluje po orbicie.

Nie wierzę, że ci muzułmanie byli tak genialni. We wczesnym średniowieczu odkryć, iż Słońce żegluje po orbicie wokół Ziemi... Niesamowite...
Ale zaraz... Nie jest przypadkiem na odwrót?
Czy, według ciebie, Koran myli się w tej sprawie czy ma racje? A może to celowa manipulacja dokonana przez Allacha?


Śr gru 18, 2013 9:57 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 23, 2013 12:20 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
ahmed napisał(a):
Jak wytłumaczysz, że kradzież jest zabroniona, a cudzołóstwo nie?
2. Jezus NIE ZABRONIŁ NIKOMU ukamienowania cudzołożnicy. Jezus nie przyszedł zmienić ani znieść Prawa. Jezus nauczał Prawa i nakazywał nauczać, wypełniał i nauczał jak wypełniać.


Warto też zastanowić się nad jeszcze jedną kwestią, a mianowicie:
Z Ewangelii Św. Mateusza:
Z narodzeniem Jezusa Chrystusa bylo tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali ra­zem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego.

Mąż jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał Jej na­razić na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie... Oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzeki: „Józefie, synu Da­wida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki, albowiem z Ducha Świę­tego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bo­wiem zbawi swój lud od jego grzechów". (Mt l, 18-21).


Gdyby Józef chciał trzymać się ściśle litery prawa, wówczas powinien donieść na Maryję że jest Ona w ciąży, i że On (Józef) nie jest ojcem Jej dziecka. On jednak posłuchał Anioła, chociaż mógłby powiedzieć np: "Co mnie to wszystko obchodzi, trzeba przestrzegać prawa, doniosę na Nią, będę miał czyste sumienie i wszystko będzie tak jak być powinno."
Ale tak nie zrobił, bo gdyby tak postąpił, to wówczas Jezus by się nie narodził. Dla Józefa, ta sytuacja wcale nie była oczywista, ale On nie patrzył bezmyślnie i bezrefleksyjnie na prawo, tak jak niektórzy tu to robią, On zaufał i posłuchał Boga.

_________________
"Wszystko to, co widzę, wiem - snem jest tylko... We śnie snem."


N gru 22, 2013 12:34 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL