Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:19 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
 Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 7:21 pm
Posty: 2503
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Małgosia napisał(a):
nie wszyscy muzułmanie są agresywni

Pełna zgoda, gdyby poziom agresji był równie wysoki u wszystkich trzeba by pakować manatki i się wynosić ;)
Małgosia napisał(a):
tam to jest zdecydowana mniejszość.

Hmm, otóż to.

_________________
"... when [God] beget the Messiah among them"
1 QSa2, 11-12


So lut 22, 2014 1:47 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 5:24 pm
Posty: 995
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Mr.Lunatic napisał(a):
Co do Ahmeda, niech wierzy w to co chce. Jest tu chyba jedynie regularnie piszącym muzułmaninem. Dlatego dyskusja jest taka a nie inna. Jeżeli natomiast ktoś ma przynajmniej pobieżne pojęcie o tym co się dzieje w dzisiejszym świecie, ten bez problemu wyłapie z poglądów Ahmeda wszystko to co mija się z rzeczywistością (że tak to ujmę :lol: ).


Ahmed przede wszystkim pisze o tym, że relilgii nauczali prorocy (pokój z nimi) i od nich powinniśmy czerpać wiedzę na jej temat. Jeśli ktoś chce krytykować Islam niech krytykuje podając źródła dbając przy tym o poprawną ich interpretację. Jaka jest poprawna? zgodna z interpretacją proroka (pokój z nim), zgodna z interpretacją pierwszych pokoleń.

Problem w tym, że wy tutaj do znudzenia piszecie o muzułamanach jacy to oni nie są "bleee". Ok, jakby mi zależało na plotach to bym się do Was przyłączył i poparł w większości przypadków. Tyle tylko, że to co czyni jeden czy inny muzułmanin nie oznacza, że tak właśnie powinien czynić. Jeśłi więc na tej podstawie krytykujecie Islam bardzo mijacie się z prawdą.
Małgosia napisał(a):
zasem też bywa agresywny (nie raz byłam nazwana głupią kobietą

Ponieważ w ostatnich postach zrobiło się nieco "o mnie" to prośba go Małgosi - podaj post w którym nazwałem cię "głupią". Jeśli nie podasz to nazwę Cię oszczercą i kłamcą. I to będzie prawda.

Co do kary śmierci.

Jestem przede wszystkim za poddaniem się Bogu. Jeśli On zsyła człowiekowi takie prawo to pytam Was: będę dobrym człowiekiem jeśli je odrzucę, czy będę dobrym człowiekiem jeśli się mu poddam?

Proste pytanie, na które oczekuję prostej odpowiedzi. Założenie jest jedno "jeśli to pochodzi od Boga" bo jeśli nie to inna sprawa. Ale jeśli to inna sprawa to odczepcie się od Ahmeda i od oszczerstw pod jego adresem, a zacznijcie dyskutować nad tym do czego sprowadzają się wszystkie problemy - czym jest Islam i czy faktycznie pochodzi on od Boga.

_________________
35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.


So lut 22, 2014 10:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
ahmed
Cytuj:
Tyle tylko, że to co czyni jeden czy inny muzułmanin nie oznacza, że tak właśnie powinien czyni

Taka jest religia jacy sa jej wyznwacy , a jacy sa wyznawcy islamu widac to chociazby po arabskich wiosnach

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


So lut 22, 2014 10:13 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 5:24 pm
Posty: 995
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
gabriel napisał(a):
ahmed
Cytuj:
Tyle tylko, że to co czyni jeden czy inny muzułmanin nie oznacza, że tak właśnie powinien czyni

Taka jest religia jacy sa jej wyznwacy , a jacy sa wyznawcy islamu widac to chociazby po arabskich wiosnach


Taka religia jacy jej wyznawcy? Proszę Cię ...

Tunezja. To tutaj się wszystko zaczęło. Tutaj w muzułmańskim kraju, który teoretycznie odzyskał niepodległość w 1956 roku. Tylko dziwne jest, że od tamtego czasu kolejni prezydenci z popracia swoich protektorów (żaby nie nazwać ich okupantami) zwalczali Islam jak tylko mogli. Do czasów wiosny kobietom na pańśtwowych posadach nie wolno było ubierać się tak jak im każe religia. Kobieta w chuście czy meżczyzna z brodą mogli zapomnieć o studiowaniu czy jakiejkolwiek "karierze". Gdybym tego nie uzsłyszał od Tunezyjczyka to nie uwierzyłbym - podejmowano nawet próby "zniesienia Ramadanu".

Jeśli chcesz pisać o wiosnach arabskich to pisz teraz w kontekście protektoratu francuskiego i wiary jaką wyznawał w myśl głoszonej przez siebie zasady - taka religia jacy jej wyznawcy. Pisz w kontekście potępienia przez zachód demokratyczneego wyboru Mursiego, demokratycznego wyboru konstytucji oraz braku reakcji na wojskowy zamach stanu na demokratycznie wybranego prezydenta i brak jakiejkolwiek reakcji na to co dziś wyczynia tam armia. Napisz, dloaczego prezydent zaprzysiężony z ręką na Biblii pędzi z odsieczą tam gdzie jest ropa, a nie robi nic wobec krwawej jatki tam gdzie ropy nie ma. Pisz ... wykazuj się ... Albo nic już nie pisz...

52:7 Zaprawdę, kara twego Pana spadnie niebawem!
52:8 Nikt jej nie będzie mógł odsunąć
52:9 W tym Dniu, kiedy niebo zakołysze się mocno
52:10 I góry poruszą się poruszeniem.
52:11 Biada, tego Dnia, oskarżającym o kłamstwo,
52:12 Tym, którzy zagłębiając się w dyskusji, zabawiają się!
52:13 Tego Dnia oni zostaną pchnięci ku ogniu Gehenny:
52:14 "To jest ogień, który uważaliście za kłamstwo!

_________________
35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.


So lut 22, 2014 10:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
ahmed
Cytuj:
Pisz w kontekście potępienia przez zachód demokratyczneego wyboru Mursiego, demokratycznego wyboru konstytucji oraz braku reakcji na wojskowy zamach stanu na demokratycznie wybranego prezydenta i brak jakiejkolwiek reakcji na to co dziś wyczynia tam armia

No wlasnie to armia powstrzymala Mursiego prezed islamizacja kraju
Masz racje w jednym, Mursi to demokratycznie wybrany przez wiekszosc przywodca kraju
Wiekszosc , czyli wyznawcow islamu kotrzy by chcieli z Egiptu zrobic drugi Afganistan
Dlatego napisalem , wiara jest taka jacy sa jej wyznwcy .....ktorzy demokratycznie a jakze proboja cofac ich wlasne kraje do VII wieku

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


So lut 22, 2014 11:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Rzeczywiście, "zbrodnia" w Tunezji. Ustawowo dopuszczono kobiety do nauki i do prowadzenia samochodu...
Przy czym każdy przeciętny tunezyjczyk z którym rozmawiałem był wdzięczny prezydentowi - i niemal czcił go do końca (mimo że ten pod koniec życia oszalał).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lut 23, 2014 12:52 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 23, 2013 12:20 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
ahmed napisał(a):
Jeśli ktoś chce krytykować Islam niech krytykuje podając źródła dbając przy tym o poprawną ich interpretację. Jaka jest poprawna? zgodna z interpretacją proroka (pokój z nim), zgodna z interpretacją pierwszych pokoleń.

Ahmedzie, a czy zgadzasz się z tym co mówi na temat kobiet ten islamski duchowny? Szczerze proszę, bo to mnie ciekawi :-)
http://www.youtube.com/watch?v=wgX_sEULYv4

_________________
"Wszystko to, co widzę, wiem - snem jest tylko... We śnie snem."


N lut 23, 2014 10:35 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 5:24 pm
Posty: 995
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Barney napisał(a):
Rzeczywiście, "zbrodnia" w Tunezji. Ustawowo dopuszczono kobiety do nauki i do prowadzenia samochodu...


Tak się składa, że od kilku tygodni pracuję w Tunezji. Czy mógłbyś podać więcej źródeł swoich rewelacji dotyczących ustowowego dopuszczenia kobiet do prowadzenia samochodu? Tutaj nikt o tym nie słyszał więc może czegoś się od Ciebie dowiedzą.

Obrzydliwie manipulujesz "informacjami". Jeśli tak chcesz to trzymaj się wątku i podaj listę praw jakie kobiety zyskiwały w tym samycm czasie w krajach europejskich. Jeśli zechcesz pisać, że to nie miało nic współnego z religią to zachciej stosować tą samą zasadę w stosunku do swoich kolejnych rewelacji na temat praw kobiet w islamie.

Mr.Lunatic napisał(a):
Ahmedzie, a czy zgadzasz się z tym co mówi na temat kobiet ten islamski duchowny? Szczerze proszę, bo to mnie ciekawi :-)


Temat kobiet załuguje na osobny wątek. Taki wątek założyłem "status kobiet w różnych religiach" Pisaliśmy w nim o tym czego na temat kobiet uczy islam i czego chrześcijaństwo. Odszukaj ten wątek proszę. Jeśli nie będziesz mógł go znaleźć zadaj pytanie administratorowi tego forum - co się z nim stało.

Chciałem także przypomnieć pytanie, które wam zadałem.

Ponieważ w ostatnich postach zrobiło się nieco "o mnie" to prośba go Małgosi - podaj post w którym nazwałem cię "głupią". Jeśli nie podasz to nazwę Cię oszczercą i kłamcą. I to będzie prawda.

Co do kary śmierci.

Jestem przede wszystkim za poddaniem się Bogu. Jeśli On zsyła człowiekowi takie prawo to pytam Was: będę dobrym człowiekiem jeśli je odrzucę, czy będę dobrym człowiekiem jeśli się mu poddam?

Proste pytanie, na które oczekuję prostej odpowiedzi. Założenie jest jedno "jeśli to pochodzi od Boga" bo jeśli nie to inna sprawa. Ale jeśli to inna sprawa to odczepcie się od Ahmeda i od oszczerstw pod jego adresem, a zacznijcie dyskutować nad tym do czego sprowadzają się wszystkie problemy - czym jest Islam i czy faktycznie pochodzi on od Boga.


_________________
35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.


Pn lut 24, 2014 1:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
ahmed
Cytuj:
Jeśli zechcesz pisać, że to nie miało nic współnego z religią to zachciej stosować tą samą zasadę w stosunku do swoich kolejnych rewelacji na temat praw kobiet w islamie.

Zapomniales o reformacji jaka przeszedl KK i rozdzieleniu wladzy swieckiej od duchownej w krajach chrzescijanskich dlatego nie mozna jakbys tego chcial stosowac tej samej zasady

W krajach islamskich to duchowni klerycy maja realna wladze takze swiecka i to oni dyktuja prawo i dlatego slusznie Barney te zarzuty wysuwa

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Pn lut 24, 2014 3:45 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N sty 22, 2012 5:58 pm
Posty: 377
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Oto kraj w którym rządzi islam. To Syria! Ale i w Tunezji urżnięto głowę chrześcijaninowi w podobny makabryczny sposób. Przy tej masakrze modlili się do allaha! pokrzykiwali allah akbar! Jaka wiec moralność kieruje tymi , ktorzy wybierają tę zbrodnicza ideologię/ bo z wiara w Boga nie ma to nic wspólnego..

https://www.youtube.com/watch?v=SxIgI4sv96s I o czym tu dyskutować? Co ma być tematem dyskusji? Obciącie, urżniecie, zastrzelenie, zgwałcenie? Co? Nasze święte dogmaty szargane na ,, katolickim"? forum? :(


Pn lut 24, 2014 6:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Ahmed, nie udawaj: nie chodzi o karę śmierci w ogóle, tylko o zabijanie, TERAZ, AKTUALNIE za odejście od Islamu.
Jesli to popierasz to jesteś poza wszelką dyskusją; tak jak poza dyskusją jest nazista nadal uważający że należy zabijać Żydów.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lut 24, 2014 8:33 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 5:24 pm
Posty: 995
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Barney napisał(a):
Ahmed, nie udawaj: nie chodzi o karę śmierci w ogóle, tylko o zabijanie, TERAZ, AKTUALNIE za odejście od Islamu.
Jesli to popierasz to jesteś poza wszelką dyskusją; tak jak poza dyskusją jest nazista nadal uważający że należy zabijać Żydów.


Poddaje się całkowicie Bogu i Prawu, które On przepisał ludziom. Jeśli z tego powodu nie stanowię dla Ciebie partnera do dyskusji to już Twój wybór. Ja będę rozliczony za swoje czyny, a Ty za swoje. Jeśli poddanie się Bogu i Jego Prawu jest dla Ciebie równoznaczne z byciem nazistą mordującym Żydów, no to znowu, tylko i wyłącznie Twój wybór. Ja odróżniam wykonanie kary za określone przestępstwo, zgodnie z przepisanym prawem i zgodnie ze wszystkimi regułami od zamordowania kogoś niewinnego - Ty najwyraźniej nie. Przykre to, staram się jak mogę tłumaczyć ale nic ponadto nie jestem w stanie zrobić.

Co do momrdowania chrześcijan czy innych ludzi poglądy, które podzielam są tutaj: http://www.hidaya.pl/tag/nie-muzulmanie/. Podzielam razem z Wami oburzenie związane z mordowniem ludzi, które w Islamie jest zabronione, o czym wielokrotnie pisałem, ale i tak większość wynosi z tego forum jedno: "Ahmed nawołuje do mordowania chrześcijan i apostatów". Przykre to ...

Czekam na dowód od Małgosi, a od Ciebie na źródła informacji na temat ustowowego zagwarantowania kobietom prawa do prowadzenia somochodów w Tunezji. Jeszcze trochę tu posiedzę więc wszystko będzie można szybko zweryfikować.

_________________
35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.


Wt lut 25, 2014 7:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
ahmed napisał(a):
Barney napisał(a):
Ahmed, nie udawaj: nie chodzi o karę śmierci w ogóle, tylko o zabijanie, TERAZ, AKTUALNIE za odejście od Islamu.
Jesli to popierasz to jesteś poza wszelką dyskusją; tak jak poza dyskusją jest nazista nadal uważający że należy zabijać Żydów.


Poddaje się całkowicie Bogu i Prawu, które On przepisał ludziom. Jeśli z tego powodu nie stanowię dla Ciebie partnera do dyskusji to już Twój wybór. Ja będę rozliczony za swoje czyny, a Ty za swoje. Jeśli poddanie się Bogu i Jego Prawu jest dla Ciebie równoznaczne z byciem nazistą mordującym Żydów, no to znowu, tylko i wyłącznie Twój wybór.

Przegadujesz.
FAKTY są takie że wchodzisz na forum katolickie usiłując nam tu zamydlić oczy jaki-to-ten-Islam-fajny, a sam wspierasz dziś, w XXI wieku, TERAZ, mordowanie ludzi za to, że od tego Islamu odeszli.
I cieszysz się w tym pełną aprobatą przywódców Islamskich.


I takie jest prawdziwe oblicze Islamu

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lut 25, 2014 8:09 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 01, 2014 11:40 am
Posty: 17
Lokalizacja: Iława/Olsztyn
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Podstawy moralne wyboru Islamu ponad Katolicyzmem.
Bez urazy ale temat tego wątku jest po prostu żenujący... Ciekawe, czy na 'islamskich forach' są wątki tylko w odwrotnej kolejności. Ciężko stwierdzić, może są zakopane pod takimi jak obciąć człowiekowi głowę za to, że jest katolikiem. Tutaj tkwi problem islamu...


Pt mar 07, 2014 11:06 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL