Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 1:54 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
 Czy Jezus nie jest równy Ojcu? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy Jezus nie jest równy Ojcu?
Małgosia napisał(a):
Tu wyraźnie napisane, że Chrystus jako Bóg stal się niewolnikiem :P

Znowu nie rozumiesz tekstu. Bez urazy, ale masz z tym wielkie kłopoty.
Słowo Bóg - w odniesieniu do Jezusa jest właściwe, o czym Pismo zaświadcza nazywając Bogami książęta Izraela. Tym bardziej wielkiemu Królowi - Jezusowi, który sprawuje władzę od Boga daną należy się taki tytuł w stosunku do ludzi.
Co innego tytuł a co innego NATURA. Ale trudno tłumaczyć komuś, kto nie rozumie tekstu.


zefciu napisał(a):
nesto napisał(a):
W każdej bajce jest trochę prawdy.. Bo skoro biskup miał wątpliwości, czy kobieta może być nazywana człowiekiem.... :P
Jaki biskup miał takie wątpliwości, kłamco?

Cytuj:
Cytuj:
Dlaczego zatem rodzą się dziewczynki
No tego nie wiem.
No widzisz. Żyjesz w epoce, w której wiemy już, jak się dziedziczy płeć. Ale nie raczysz się douczyć. Tomasz z Akwinu żył przed odkryciem mikroskopu i kolchicyny. Więc przyjmował to co na ten temat wysnuł Arystoteles. Sytuacja w której Ty sam przez własną głupotę nie wiedząc, czemu rodzą się dziewczynki śmiejesz się z Tomasza, który pragnął wiedzieć, ale nie mógł jest żenująca.


O - kolega raczy nazywać mnie kłamcą. Jest to sprzeczne z regulaminem, bo napisałem prawdę, a wiadomości te pochodzą ze źródeł katolickich...

CYTAT
Na synodzie w Macon był to epizod na tyle mało znaczący, że nie znalazł żadnego śladu w uchwałach synodalnych (a te zachowały się w całości -- J. D. Mansi, Conciliorum collectio, t. 9, 947-961). Przytacza go jako ciekawostkę św. Grzegorz z Tours, ojciec historiografii francuskiej, w swojej Historii Franków. Odnośny tekst pozwolę sobie przytoczyć w całości. Należy jednak pamiętać, że wyraz homo jest tu właściwie nieprzetłumaczalny, polskie słowo "człowiek" nie oddaje bowiem jego podwójnego znaczenia:

"Powstał na tym synodzie jeden z biskupów, który powiedział, że kobiety nie można nazywać homo. Lecz, przekonany przez biskupów, uspokoił się jednak. Święta księga Starego Testamentu uczy bowiem, że kiedy na początku Bóg stworzył człowieka, powiedział: <Mężczyzną i niewiastą stworzył ich i dał im nazwę Adam> (Rdz 5,2), to znaczy człowiek ziemski. A więc oboje nazwał człowiekiem (homo), zarówno niewiastę, jak męża. Lecz i Pan Jezus Chrystus dlatego jest nazywany Synem Człowieczym, że jest synem Dziewicy, a więc niewiasty. Kiedy bowiem gotował się do przemiany wody w wino, powiedział: <Cóż mnie i tobie, niewiasto?> (J 2,4) itd. Podano i liczne inne przekonujące świadectwa, tak że sprawa ustała" (Historia Francorum 8,20 -- PL 71,462).

Tak więc odszczekaj po staropolsku to co napisałeś Zefciu.. :-P

I nie manipuluj cytatami, bo to również nie jest zgodne z regulaminem..
nesto napisał(a):
No tego nie wiem. Może nadal wieją "wilgotne wiatry" - pewnie Tomasz z Akwinu wie lepiej.. :P

Jeśli nie zauważyłeś mój wpis miał charakter humorystyczny.. :P


Cz cze 27, 2013 10:58 am
Post Re: Czy Jezus nie jest równy Ojcu?
Andy72 napisał(a):
nesto napisał(a):
Małgosia napisał(a):
A św. Tomasz pewnie żył w okresie posobowrowym ("Pan mój i Bóg mój").

Skoro uważasz, że to Tomasz miał rację, a nie Jezus ("A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.")
To módl się do Tomasza.

Ale Jezus słyszał co mówi Tomasz i nie zaprzeczył że jest Bogiem.
Wszystko przemawia za tym że Jezus jet Bogiem, natomiast Ty podajesz głownie ten jeden cytat:A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.
a przecież nie mówi nic o tym że ten którego posłał nie jest Bogiem. Bóg Ojciec jest jedynym prawdziwym Bogiem i Jezus jest jedynym prawdziwym Bogiem. Ten cytat mówi tylko o tym że nie ma dwóch Bogów.


Poczytaj dokładnie inne tematy o Boskości Jezusa.
Jezus nie jest Bogiem [z natury], ale jest prawdziwym Bogiem dla ludzi i całego stworzenia [władcą, namaszczonym przez Jedynego Prawdziwego Boga - tego Boga "z natury" - Stworzyciela].

Nie ma dwóch lub iluś tam Bogów, bo:

(3) Jeżeli zaś ktoś miłuje Boga, ten jest również uznany przez Boga. (4) Zatem jeśli chodzi o spożywanie pokarmów, które już były bożkom złożone na ofiarę, wiemy dobrze, że nie ma na świecie ani żadnych bożków, ani żadnego boga, prócz Boga jedynego. (5) A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie - jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów - (6) dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy.
(1 list do Koryntian 8:3-6, Biblia Tysiąclecia)

Tak więc, choć Jezus nazywany jest Bogiem i jest tym Bogiem faktycznie, to wiadomym jest, że istnieje tylko Jeden Prawdziwy Bóg - Ojciec nasz, Bóg nasz i Bóg Jezusa, ten, którego "żaden człowiek nie widział i zobaczyć nie może", ten "który mieszka w jasności niedostępnej".
To do tego Jedynego Prawdziwego Boga modlił się Jezus i jego wskazywał nam jako tego, który go posłał.


Cz cze 27, 2013 11:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy Jezus nie jest równy Ojcu?
nesto napisał(a):
Na synodzie w Macon był to epizod na tyle mało znaczący, że nie znalazł żadnego śladu w uchwałach synodalnych
No właśnie. Czyli mamy tylko jakieś tam anegdotki, że ktoś gdzieś podobno coś. Wynika stąd, że Twoja wypowiedź, jakoby głosowano, czy kobieta ma duszę jest kłamstwem.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Cz cze 27, 2013 11:14 am
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus nie jest równy Ojcu?
zefciu napisał(a):
nesto napisał(a):
Na synodzie w Macon był to epizod na tyle mało znaczący, że nie znalazł żadnego śladu w uchwałach synodalnych
No właśnie. Czyli mamy tylko jakieś tam anegdotki, że ktoś gdzieś podobno coś. Wynika stąd, że Twoja wypowiedź, jakoby głosowano, czy kobieta ma duszę jest kłamstwem.


Ależ Zefciu.. mój dowcip polegał na powtórzeniu twierdzenia waszego świętego, że dziewczynki się rodzą z uwagi na "wilgotne wiatry lub z uszkodzonego nasienia". Tekst dostępny w oryginale i przetłumaczony w necie - zapraszam do lektury. Google za przewodnika :P

Odnośnie dyskusji czy kobietę można nazywać człowiekiem - podałem stosowne źródła. Ty nadal piszesz, że to anegdotki... Dotychczas anegdotką było tylko głosowanie nad problemem duszy kobiety. Natomiast problem czy owa może być nazywana człowiekiem był faktycznie stawiany, jak chyba nie zauważyłeś.


Cz cze 27, 2013 11:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy Jezus nie jest równy Ojcu?
nesto napisał(a):
Ależ Zefciu.. mój dowcip polegał na powtórzeniu twierdzenia waszego świętego, że dziewczynki się rodzą z uwagi na "wilgotne wiatry lub z uszkodzonego nasienia". Tekst dostępny w oryginale i przetłumaczony w necie - zapraszam do lektury. Google za przewodnika :P
Po pierwsze nie naszego, a po drugie wiem, że takie twierdzenie (za Arystotelesem) Tomasz wyznawał. I co z tego? Przynajmniej próbował dociec prawdy. Ty nie próbujesz, bo sam przyznajesz, że nie wiesz, czemu rodzą się dziewczynki, a do tego wystarczy podręcznik biologii z podstawówki.
Cytuj:
Odnośnie dyskusji czy kobietę można nazywać człowiekiem - podałem stosowne źródła.
Podałeś, że nie było żadnej dyskusji. Podałeś, że rzekomo (taką anegdotkę z drugiej ręki ktoś podał, bo nie ma tego w dokumentach) ktoś coś palnął i został natychmiast gremialnie sprostowany.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Cz cze 27, 2013 11:52 am
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus nie jest równy Ojcu?
zefciu napisał(a):
nesto napisał(a):
Ależ Zefciu.. mój dowcip polegał na powtórzeniu twierdzenia waszego świętego, że dziewczynki się rodzą z uwagi na "wilgotne wiatry lub z uszkodzonego nasienia". Tekst dostępny w oryginale i przetłumaczony w necie - zapraszam do lektury. Google za przewodnika :P
Po pierwsze nie naszego, a po drugie wiem, że takie twierdzenie (za Arystotelesem) Tomasz wyznawał. I co z tego? .


To, że Tomasz (święty?) mógłby powstrzymać się od pisania głupot.
Podobnie inni "święci" owych czasów, kształtujący wiarę z nieznanego Jezusowi Trójjedynego Boga.
O tymże Bogu, Tomasz i inni mieli takie samo pojęcie jak o płodzeniu dziewczynek :P
Po wtóre - "nie wiem" z mojej strony, nie było podyktowane brakiem książkowej wiedzy, ale było odniesieniem do całości wpisu, sugerującego, że pewnie Tomasz "wie lepiej", gdyż jest "świętym" tak więc nauka jest bezradna wobec twierdzeń świętego. Trzeba jednak odrobiny poczucia humoru, aby to zauważyć :P
Muszę tłumaczyć ci proste sprawy, dotyczące ludzi.. jak więc chcesz zrozumieć Jezusa, który mówił o Bogu?

ps.
Napisałeś "po pierwsze nie naszego" czy to oznacza, że nie uznajecie w prawosławiu Tomasza za świętego?


Cz cze 27, 2013 12:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy Jezus nie jest równy Ojcu?
nesto napisał(a):
To, że Tomasz (święty?) mógłby powstrzymać się od pisania głupot.
Tomasz żył w czasach przed rewolucją naukową i jak wszyscy jemu współcześni uważał Arystotelesa za autorytet w dziedzinie poznania rzeczywistosći materialnej.
Cytuj:
Podobnie inni "święci" owych czasów, kształtujący wiarę z nieznanego Jezusowi Trójjedynego Boga.
Matko kochana! Jakie Ty masz zerowe pojęcie o historii. Od ogłoszenia dogmatu o Trójcy Świętego do narodzin Tomasza z akwinu minęło siedem i pół wieku. To tyle ile między naszymi czasami a epoką krucjat. A dla Ciebie to jedne i te same "owe czasy". Nie wiesz jak się rodzą dziewczynki. Nie wiesz kiedy ogłoszono dogmat o Trójcy i kiedy żył Tomasz z Akwinu. Czy Ty w ogóle na czymkolwiek się znasz?
Cytuj:
Muszę tłumaczyć ci proste sprawy, dotyczące ludzi
Nie musisz. Nie umiałeś wyjaśnić, dlaczego rodzą się dziewczynki. Ja umiem. Więc ciężko, żebyś mi tłumaczył.
Cytuj:
Napisałeś "po pierwsze nie naszego" czy to oznacza, że nie uznajecie w prawosławiu Tomasza za świętego?
Matko kochana! Czy Ty naprawdę jesteś tak totalnym ignorantem historycznym, jak biologicznym i biblijnym? Kto Ci dał promocję w podstawówce z tych dziedzin wiedzy?

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Cz cze 27, 2013 12:46 pm
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus nie jest równy Ojcu?
@zefciu
Obrażasz i obrażasz :dokitu:
Żadnej merytorycznej dyskusji, samo szambo i kłótnie..
Wydaje się, że nadmierny jak na ciebie wysiłek intelektualny skutkuje wzmożoną agresją :P



zefciu napisał(a):
Matko kochana! Jakie Ty masz zerowe pojęcie o historii. Od ogłoszenia dogmatu o Trójcy Świętego do narodzin Tomasza z akwinu minęło siedem i pół wieku. To tyle ile między naszymi czasami a epoką krucjat. A dla Ciebie to jedne i te same "owe czasy".

Podaj cytat, gdzie napisałem, że Tomasz z Akwinu żył podczas ogłaszania dogmatu o Trójcy.
Znowu coś sobie ubzdurałeś?


Cz cze 27, 2013 1:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy Jezus nie jest równy Ojcu?
nesto napisał(a):
Podaj cytat, gdzie napisałem, że Tomasz z Akwinu żył podczas ogłaszania dogmatu o Trójcy.

Proszę bardzo,(ciach - odpuść sobie obrażanie)
nesto parę postów wyżej napisał(a):
To, że Tomasz (święty?) mógłby powstrzymać się od pisania głupot.
Podobnie inni "święci" owych czasów, kształtujący wiarę z nieznanego Jezusowi Trójjedynego Boga.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Cz cze 27, 2013 2:03 pm
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus nie jest równy Ojcu?
zefciu napisał(a):
nesto napisał(a):
Podaj cytat, gdzie napisałem, że Tomasz z Akwinu żył podczas ogłaszania dogmatu o Trójcy.

Proszę bardzo, kłamco:
nesto parę postów wyżej napisał(a):
To, że Tomasz (święty?) mógłby powstrzymać się od pisania głupot.
Podobnie inni "święci" owych czasów, kształtujący wiarę z nieznanego Jezusowi Trójjedynego Boga.


Nie podałeś, że napisałem, aby Tomasz z Akwinu żył podczas ogłaszania dogmatu o trójcy, ale że inni "święci" owych czasów KSZTAŁTOWALI tę wiarę co nie jest tym samym.
Tak więc znowu coś sobie ubzdurałeś, po czym obrażasz innych i nazywasz ich kłamcami. Nie wiem jak w prawosławiu, ale wśród znacznej części przyzwoitych ludzi takie postępowanie jest naganne.


Cz cze 27, 2013 2:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy Jezus nie jest równy Ojcu?
nesto napisał(a):
Nie podałeś, że napisałem, aby Tomasz z Akwinu żył podczas ogłaszania dogmatu o trójcy, ale że inni "święci" owych czasów KSZTAŁTOWALI tę wiarę co nie jest tym samym.
Jak można kształtować coś, co już zostało ukształtowane?

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Cz cze 27, 2013 2:31 pm
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus nie jest równy Ojcu?
zefciu napisał(a):
nesto napisał(a):
Nie podałeś, że napisałem, aby Tomasz z Akwinu żył podczas ogłaszania dogmatu o trójcy, ale że inni "święci" owych czasów KSZTAŁTOWALI tę wiarę co nie jest tym samym.
Jak można kształtować coś, co już zostało ukształtowane?


Prześledź historię dogmatów i zobacz jak była kształtowana wiara w Trójjedynego Boga. Przypominam, że niektóre dogmaty były wprowadzane całkiem niedawno...
Tak więc masz błędne wyobrażenia o rzeczywistości.
Z uwagi na offtop i chamstwo którego dajesz popisy, nie chcę dłużej z tobą dyskutować.


Cz cze 27, 2013 3:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy Jezus nie jest równy Ojcu?
nesto napisał(a):
Prześledź historię dogmatów i zobacz jak była kształtowana wiara w Trójjedynego Boga.
Wiem jak była. Wskaż, który cesarz na nią wpłynął.
Cytuj:
Przypominam, że niektóre dogmaty były wprowadzane całkiem niedawno...
Konkretnie które dogmaty uznawane przez zefcia były wprowadzanie całkiem niedawno?
Cytuj:
Tak więc masz błędne wyobrażenia o rzeczywistości.
Bo Ty tak mówisz.
Cytuj:
Z uwagi na offtop i chamstwo którego dajesz popisy, nie chcę dłużej z tobą dyskutować.
Z uwagi na fakt, że wykazuję Ci iż nie masz pojęcia o żadnym temacie, jaki poruszasz. Nie wiesz czemu się rodzą dziewczynki (ale śmiejesz się z Tomasza z Akwinu). Nie wiesz kiedy żył Tomasz z Akwinu (jakbyś wiedział, to byś nie miał wątpliwości, czy jest uznawany przez prawosławie). Nie wiesz, kto ogłosił dogmat o Trójcy ani jaka była rola cesarzy w tym procesie. Nie wiesz nawet, jaki tytuł KRK przyznaje Tomaszowi z Akwinu.

Dodatkowo opowiadasz bajki, jakoby ktoś został spalony za głoszenie iż ziemia jest kulista.

Ale wypowiadasz się z autorytetem na każdy z tematów.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Cz cze 27, 2013 3:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Jezus nie jest równy Ojcu?
nesto napisał(a):
Co innego tytuł a co innego NATURA. Ale trudno tłumaczyć komuś, kto nie rozumie tekstu.

Żeby mówić o rozumieniu tekstu należy czytać ten tekst zgodnie z zasadami, czyli brać pod uwagę kulturę ówczesnego społeczeństwa (kontekst kulturowy), historię (kontekst historyczny), gatunki literackie. Ty, niestety, nie bierzesz tego pod uwagę i jako jedyne źródło wiedzy bierzesz swój (Twoim zdaniem) doskonały rozum.
nesto napisał(a):
Podobnie inni "święci" owych czasów, kształtujący wiarę z nieznanego Jezusowi Trójjedynego Boga.

Za to Bracia Polscy po 1600 latach wiedzieli lepiej. No, przecież oni wywodzili się z narody Wybranego. nie byli jakimiś poganami/nie wywodzili się z nawróconego z pogaństwa narodu :D .
--------------------------------------------------------------------
zefciu napisał(a):
Jakie Ty masz zerowe pojęcie o historii.

Własnie dlatego chrzani głodne kawały. Ot do czego prowadzi literalne czytanie Biblii i zasada: każdego Duch Święty oświeca, nawet jeśli wymyśli największą głupotę.
zefciu napisał(a):
Kto Ci dał promocję w podstawówce z tych dziedzin wiedzy?

To obowiązujący system kształcenia: zero korelacji między przedmiotami i wykorzystywania wiedzy z jednego przedmiotu na innym. Wiedza w nieotwieranych szufladkach zbutwiała.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz cze 27, 2013 3:54 pm
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus nie jest równy Ojcu?
Małgosia napisał(a):
Żeby mówić o rozumieniu tekstu należy czytać ten tekst zgodnie z zasadami, czyli brać pod uwagę kulturę ówczesnego społeczeństwa (kontekst kulturowy), historię (kontekst historyczny), gatunki literackie. Ty, niestety, nie bierzesz tego pod uwagę i jako jedyne źródło wiedzy bierzesz swój (Twoim zdaniem) doskonały rozum.

Mam takie same uwagi do ciebie. Pozostałą część wpisu jako próbę sprowokowania kłótni pozostawiam.


Cz cze 27, 2013 4:40 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL