Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 5:40 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Boże Ciało 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn gru 01, 2008 11:09 am
Posty: 350
Płeć: mężczyzna
Post Re: Boże Ciało
Piotrex napisał(a):
Ewidentny przykład naszego podobieństwa do Boga Ojca oraz Boga Syna.

Najbardziej jestesmy podobni w naszej wszechwiedzy, wszechmocy, nieomylności, pozaczasowości, prostocie (wiedza tożsama z wolą), a z drugiej strony w naszych popędach wyksztalconych przez ewolucję ;)

_________________
Ględzić każdy może, jeden lepiej, drugi trochę gorzej.


Cz cze 14, 2012 2:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Boże Ciało
Piotrex napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Coś Ci się pomerdało. To nie jest wypowiedź Chrystusa na temat świąt katolickich.


To jest wypowiedź Chrystusa nt. wszystkich świąt rzekomo chrześcijańskich, których On nie ustanawiał.

Błądzisz coraz bardziej. To, co zacytowałeś, to wypowiedź Jahwe na temat Izraelitów, którzy grzeszyli łamiąc Prawo Mojżeszowe i czcząc fałszywych bogów.


Cz cze 14, 2012 2:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Boże Ciało
Piotrex napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Coś Ci się pomerdało. To nie jest wypowiedź Chrystusa na temat świąt katolickich.


To jest wypowiedź Chrystusa nt. wszystkich świąt rzekomo chrześcijańskich, których On nie ustanawiał.

Nie. Jak już, trzeba by przyjąć że tekst mówi o wszystkich świętach - także tych ustanowionych bezpośrednio w Biblii.
ALe nie trzeba - Bóg to wyjaśnił w Biblii (oczywiście ominąłeś boże objaśnienie, woląc podać swoje - rzekomo o ustanowieniu swiąt):

(22) Bo kiedy składacie Mi całopalenia i wasze ofiary, nie znoszę tego, na ofiary biesiadne z tucznych wołów nie chcę patrzeć.
(23) Idź precz ode Mnie ze zgiełkiem pieśni twoich, i dźwięku twoich harf nie chcę słyszeć.
(24) Niech sprawiedliwość wystąpi jak woda z brzegów i prawość jak potok nie wysychający wyleje!
(25) Czyż nie składaliście Mi żertw i ofiar pokarmowych na pustyni przez czterdzieści lat, domu Izraela,
(26) a [zarazem] obnosiliście Sikkuta, waszego króla, i Kijjuna, wasze bożki, , któreście sobie uczynili?
(27) Dlatego przesiedlę was poza Damaszek, mówi Pan, Bóg Zastępów - to imię Jego.


To nie jest w ogóle tekst o świętach tylko o tym że samo zewnętrzne chwalenie Boga, ofiary, święta, modlitwy - jeśli nie są podparte prawością (czyli faktyczną wiernością jedynemu Bogu) są bezwartościowe.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz cze 14, 2012 2:58 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 8:05 pm
Posty: 486
Lokalizacja: W-wa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Boże Ciało
Yarpen Zirgin napisał(a):
Piotrex napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Coś Ci się pomerdało. To nie jest wypowiedź Chrystusa na temat świąt katolickich.


To jest wypowiedź Chrystusa nt. wszystkich świąt rzekomo chrześcijańskich, których On nie ustanawiał.

Błądzisz coraz bardziej. To, co zacytowałeś, to wypowiedź Jahwe na temat Izraelitów, którzy grzeszyli łamiąc Prawo Mojżeszowe i czcząc fałszywych bogów.


Jahwe to egipski demon księżyca, o którym już pisałem. Bóg Ojciec nigdy swojego imienia nie wyjawiał, bo widocznie jest to niepotrzebne nam.

Ta wypowiedź rzeczywiście dt. Izraelitów, ale była też jednocześnie proroctwem, że te rzeczy będą się powtarzać w przyszłości.

Powtarzam jeszcze raz, że praktycznie wszystkie święta KRK są zbędne dla chrześcianina i wykraczają poza Biblię, która o takich świętach nie wspomina.

Barney tak ale i zbędne jest te święto, czy jeśli ktoś nie będzie obchodził świąt KRK nie będzie zbawiony?? Kompletna bzdura, ppodkreślam Jezus nie ustanawiał żadnych świąt w NT

_________________
Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Mt 24:35


Cz cze 14, 2012 3:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Boże Ciało
Piotrex napisał(a):
Bóg Ojciec nigdy swojego imienia nie wyjawiał, bo widocznie jest to niepotrzebne nam.

Tia... Pomijając miejsca w Biblii, w których Bóg to imię wyjawił lub go używał. :-)

Cytuj:
Ta wypowiedź rzeczywiście dt. Izraelitów, ale była też jednocześnie proroctwem, że te rzeczy będą się powtarzać w przyszłości.

Proroctwa na temat przyszłości są pisane w czasie przyszłym, a nie w teraźniejszym. Wymyśl coś innego. :-)

Cytuj:
Powtarzam jeszcze raz, że praktycznie wszystkie święta KRK są zbędne dla chrześcianina i wykraczają poza Biblię, która o takich świętach nie wspomina.

Zbędność dla Ciebie nie oznacza zbędności dla chrześcijan. Natomiast brak wzmianki w Biblii nie oznacza, że nie wolno ich ustanawiać i praktykować na chwałę Boga. :-)


Cz cze 14, 2012 3:04 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 8:05 pm
Posty: 486
Lokalizacja: W-wa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Boże Ciało
Yarpen

W Biblii te imię występuję tylko dlatego, że umieścili je w nim Masoreci - żydowscy wrogowie Chrystusa, którzy byli tłumaczami.

"Nienawidzę waszych świąt" chodzi tu o czas ciągły, czyli że te święta ciągle są powtarzane przez ludzi.

Dla mnie właśnie jeśli nie ma czegoś w Biblii uważam, że nie wolno tego praktykować, bo wszystko co Jezus chce byśmy robili nam powiedział.

Jest takie powiedzenie: Milcz tam, gdzie milczy Biblia

_________________
Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Mt 24:35


Cz cze 14, 2012 3:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Boże Ciało
Piotrex napisał(a):
W Biblii te imię występuję tylko dlatego, że umieścili je w nim Masoreci - żydowscy wrogowie Chrystusa, którzy byli tłumaczami.

To by wyjaśniało, dlaczego znaleziono je kopiach z Qumran. :-)

Cytuj:
"Nienawidzę waszych świąt" chodzi tu o czas ciągły, czyli że te święta ciągle są powtarzane przez ludzi.

Adresat tych słów jest jednoznaczny: Izraelici, którzy grzeszyli przeciwko Prawu, a nie wszyscy ludzie.
Nie naciągaj tekstu.

Cytuj:
Dla mnie właśnie jeśli nie ma czegoś w Biblii uważam, że nie wolno tego praktykować, bo wszystko co Jezus chce byśmy robili nam powiedział.

To teoria wyznawców sola scriptura, która nie znajduje potwierdzenia w słowach Jezusa i Apostołów.

Cytuj:
Jest takie powiedzenie: Milcz tam, gdzie milczy Biblia

Protestanckie powiedzenie. Nie obowiązuje innych chrześcijan.


Cz cze 14, 2012 3:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Boże Ciało
Piotrex napisał(a):
Jest takie powiedzenie: Milcz tam, gdzie milczy Biblia

A to powiedzenie rozumiem jest z prywatnego objawienia się Tobie Chrystusa? Nie wszystkie słowa i czyny Jezusa zostały spisane:
I jeszcze wiele innych znaków uczynił Jezus wobec swoich uczniów, które nie zostały spisane w tej księdze. te zaś spisano, abyście uwierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Boga i abyście wierząc, mieli życie w Jego imię" (J20,30-31)

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz cze 14, 2012 3:24 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 8:05 pm
Posty: 486
Lokalizacja: W-wa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Boże Ciało
Tak do Izraelitów, ale też okazuje się dalej aktualnym co do różnych świąt w tym katolickich.

"Posłuszeństwa chcę, a nie ofiary!"

Te wersety są dalej aktualne, Bóg wie że człowiekowi łatwiej złożyć ofiarę niż być posłusznym. Dlatego nie chce On już żadnych ofiar ani świąt, bo jest to całkowicie zbędne.

"Nie wolno wykraczać ponad to co zostało napisane"

Słowo Boże jest niezmienne, i Jezus nie chce żadnych dodatkowych świąt nie ustanowionych.

Nie jestem protestantem ,ale z powiedzeniem się zgadzam.

Małgosia

Werset który przytoczyłaś odnosi się do różnych cudów, których dokonał Jezus a nie opisali apostołowie. Na pewno nie pominęli żadnych świąt.

Po prostu nie zamieścili jakiś ciekawostek - fantastycznych rzeczy, których dokonał jescze Chrystus za swojego życia

_________________
Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Mt 24:35


Cz cze 14, 2012 3:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Boże Ciało
Piotrex napisał(a):
Małgosia

Werset który przytoczyłaś odnosi się do różnych cudów, których dokonał Jezus a nie opisali apostołowie. Na pewno nie pominęli żadnych świąt.

Po prostu nie zamieścili jakiś ciekawostek - fantastycznych rzeczy, których dokonał jescze Chrystus za swojego życia

W tej kwestii też miałeś objawienie?

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz cze 14, 2012 3:32 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 8:05 pm
Posty: 486
Lokalizacja: W-wa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Boże Ciało
Małgosia

Nie miałem żadnego objawienia. Tak mi się po prostu wydaje, oczywiście mogę się mylić.

Objawienia obecnie mają w większości fałszywi prorocy, których czeka przykry koniec.

_________________
Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Mt 24:35


Cz cze 14, 2012 3:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Boże Ciało
Piotrex napisał(a):
Nie miałem żadnego objawienia. Tak mi się po prostu wydaje, oczywiście mogę się mylić.

A taka pewność biła z Twoich wypowiedzi...


Cz cze 14, 2012 3:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Boże Ciało
Piotrex napisał(a):
Tak mi się po prostu wydaje, oczywiście mogę się mylić.

No, wreszcie uznałeś swoją omylność. I właśnie się mylisz co do wyżej pisanych postów na temat tego, że tylko to co w Biblii i ani słowa więcej czyli "Milcz tam, gdzie Biblia milczy"

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz cze 14, 2012 3:58 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 8:05 pm
Posty: 486
Lokalizacja: W-wa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Boże Ciało
Są dwie możliwości: Albo ja się mylę, albo Wy.

Każdy człowiek jest omylny, kto mówi że jest nieomylny ten jest kłamcą.

Oczywiście każda ze stron będzie mówiła, że ta druga strona się myli więc koło się zamyka

_________________
Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Mt 24:35


Cz cze 14, 2012 4:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Boże Ciało
No własnie, więc może sobie podarujmy podobne wstawki. Podobnie jak przyrównywanie Jahwe do demona itd.
Są jakieś granice - smaku i rozsądku.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz cze 14, 2012 5:24 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL