Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 5:31 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Boże Ciało 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Boże Ciało
OFFTOPY LECĄ. Temat jest o Bożym Ciele, takim konkretnym katolickim święcie. Nie chciałbym zamykać tego wątku już, ale może jak święto minęło to i "wena" minęła?

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Cz cze 14, 2012 5:38 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 8:05 pm
Posty: 486
Lokalizacja: W-wa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Boże Ciało
<ciach - to także nie jest temat o zbawieniu w/g KRK - bert04>

_________________
Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Mt 24:35


Cz cze 14, 2012 6:53 pm
Zobacz profil
Post Re: Boże Ciało
Prywatnie uważam, że:
Procesje z eucharystią są przejawem bałwochwlstwa. Człowiek od wieków tworzy sobie bogów aby im się kłaniać i prosić o łaski. Jest to, co prawda, przejawem szukania prawdziwego Boga, ale jednocześnie jest przez tegoż prawdziwego Boga jednoznacznie zakazane. Bóg uczy nas, że jest Duchem, którego człowiek nie ogarnie zmysłami. Daje się nam poznać poprzez objawienia zrozumiałe dla ludzi. W objawieniach tych poleca człowiekowi, aby BAŁ się Swojego Boga, który widzi w ukryciu, który jest wieczny i wielki. Zakazuje tworzyć sobie jakichkolwiek bogów. Zakazuje oddawać cześć tworom wykonanym rękami ludzkimi. I nie piszcie o Arce, bo ona nie wyobrażała Boga, lecz była jedynie skrzynią w której przechowywano przymierze. Skrzynia była niczym, a tylko moc Boga, która była na przymierzu i sam Bóg, który postanowił być obecny z Izraelem odbierał cześć. Żydzi nie mieli wielu malutkich "arek" czy jakiś malutkich posążków faceta z brodą w którego się wpatrywali, aby lepiej "Boga zrozumieć". Klękanie przed jakimkolwiek stworzeniem, obrazem, rzeźbą i oddawanie im czci jest bałwochwalstwem i tyle.

ps.
Należy rozróżnić klękanie syna przed rodzicami i klękanie przed władcą (klękanie wyrażające szacunek i poddanie) od klękania bałwochwalczego (klękania wyrażającego uwielbienie).


Śr cze 20, 2012 3:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Boże Ciało
nesto napisał(a):
...
ps.
Należy rozróżnić klękanie syna przed rodzicami i klękanie przed władcą (klękanie wyrażające szacunek i poddanie) od klękania bałwochwalczego (klękania wyrażającego uwielbienie).


klękanie bałwochwalcze? :|
A Jezus Chrystus jak klękał na modlitwie w Ogrodzie w Getsemani i modlił się z potem na czole do Ojca w Niebie to też klękał bałwochwalczo?
zastanów się co ty piszesz.

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Śr cze 20, 2012 10:43 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 8:05 pm
Posty: 486
Lokalizacja: W-wa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Boże Ciało
paniczdomi napisał(a):
nesto napisał(a):
...
ps.
Należy rozróżnić klękanie syna przed rodzicami i klękanie przed władcą (klękanie wyrażające szacunek i poddanie) od klękania bałwochwalczego (klękania wyrażającego uwielbienie).


klękanie bałwochwalcze? :|
A Jezus Chrystus jak klękał na modlitwie w Ogrodzie w Getsemani i modlił się z potem na czole do Ojca w Niebie to też klękał bałwochwalczo?
zastanów się co ty piszesz.


Klękanie przed zwykłym człowiekiem, który jest władcą a nie przed Bogiem Ojcem.

Ciekawe zdjęcie i werset :)

Dz 10:25 A kiedy Piotr wchodził, Korneliusz wyszedł mu na spotkanie, padł mu do nóg i oddał mu pokłon. 26 Piotr podniósł go ze słowami: "Wstań, ja też jestem człowiekiem".

Obrazek

_________________
Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Mt 24:35


Cz cze 21, 2012 8:59 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Boże Ciało
Piotrex napisał(a):
paniczdomi napisał(a):
nesto napisał(a):
...
ps.
Należy rozróżnić klękanie syna przed rodzicami i klękanie przed władcą (klękanie wyrażające szacunek i poddanie) od klękania bałwochwalczego (klękania wyrażającego uwielbienie).


klękanie bałwochwalcze? :|
A Jezus Chrystus jak klękał na modlitwie w Ogrodzie w Getsemani i modlił się z potem na czole do Ojca w Niebie to też klękał bałwochwalczo?
zastanów się co ty piszesz.


Klękanie przed zwykłym człowiekiem, który jest władcą a nie przed Bogiem Ojcem.

Ciekawe zdjęcie i werset :)

Dz 10:25 A kiedy Piotr wchodził, Korneliusz wyszedł mu na spotkanie, padł mu do nóg i oddał mu pokłon. 26 Piotr podniósł go ze słowami: "Wstań, ja też jestem człowiekiem".

A może przeczytasz całe Pismo Święte pod kątem oddawania pokłonów ludziom i aniołom? Sprawdź dokładnie ile razy ktoś protestował przeciwko oddawaniu mu pokłonu...


Cz cze 21, 2012 9:07 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 8:05 pm
Posty: 486
Lokalizacja: W-wa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Boże Ciało
Poproszę wersety.

Mamy zakaz klękania przed ludźmi - jako władców/zwierzchników i przed aniołami.

W tym sensie powinniśmy tylko klęczeć i modlić się do Chrystusa, własnymi słowami a nie jakimiś litaniami.

_________________
Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Mt 24:35


Cz cze 21, 2012 9:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Boże Ciało
Piotrex napisał(a):
Poproszę wersety.

Ja przepraszam, ale pisałeś, że znasz Pismo Święte, a teraz prosisz o wersety?

Pokłon przed aniołem:
Rdz 19:1
1. Owi dwaj aniołowie przybyli do Sodomy wieczorem, kiedy to Lot siedział w bramie Sodomy. Gdy Lot ich ujrzał, wyszedł naprzeciw nich i oddawszy im pokłon do ziemi
(BT)


Pokłon człowiekowi:
Wj 18:7
7. Wyszedł Mojżesz naprzeciw teścia, oddał mu pokłon i ucałował go. Potem wypytywali się wzajemnie o powodzenie i udali się do obozu.
(BT)



Cytuj:
Mamy zakaz klękania przed ludźmi - jako władców/zwierzchników i przed aniołami.

Tak? To poproszę o podanie tego zakazu.

Cytuj:
W tym sensie powinniśmy tylko klęczeć i modlić się do Chrystusa, własnymi słowami a nie jakimiś litaniami.

Tak? A gdzie to Jezus powiedział? Bo z tego co pamiętam, to jak Apostołowie pytali go o to, jak się mają modlić, to podał im gotowy tekst, a nie "módlcie się własnymi słowami".


Cz cze 21, 2012 9:25 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 8:05 pm
Posty: 486
Lokalizacja: W-wa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Boże Ciało
Inaczej

Poproszę wersety z Nowego Przymierza - Nowego Testamentu. Stare przymierze już nas nie obowiązuje i Jezus postanowił zmienić nasze postępowanie względem aniołów:

Ap 22:8 To właśnie ja, Jan,
słyszę i widzę te rzeczy.
A kiedym usłyszał i ujrzał,
upadłem, by oddać pokłon
przed stopami anioła, który mi je ukazał.
9 Na to rzekł do mnie:
"Bacz, byś tego nie czynił,
bo jestem współsługą twoim
i braci twoich, proroków,
i tych, którzy strzegą słów tej księgi.
Bogu samemu złóż pokłon!"

Nie znam całego Słowa Bożego na pamięć, jak będę znał to nie będę prosił :-D

Co do modlitwy, tak podał nam gotowy tekst ale jest on tylko wzorem najważniejszych treści a nie formułką do nauczenia na pamięć.

Wykluczam wszystkie litanie i różańce.

Mt 6:5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.
Wy zatem tak się módlcie:
9 Ojcze nasz, który jesteś w niebie,
niech się święci imię Twoje!
10 Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.
11 Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
12 i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili;
13 i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!
14 Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski.
15 Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.

_________________
Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Mt 24:35


Cz cze 21, 2012 9:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Boże Ciało
Piotrex napisał(a):
Inaczej

Poproszę wersety z Nowego Przymierza - Nowego Testamentu. Stare przymierze już nas nie obowiązuje i Jezus postanowił zmienić nasze postępowanie względem aniołów

Nieprawda. Jezus niczego nie postanowił zmienić, ponieważ Jezus nigdy nie wypowiedział się na temat tego, czy wolno się kłaniać ludziom i aniołom, czy też nie należy tego czynić. Jak masz zamiar tak twierdzić, to wskaż taką wypowiedź Chrystusa, a nie swoją interpretację pojedynczego zdarzenia, które interpretujesz w oderwaniu od innych fragmentów Biblii opisujących podobne sytuacje.

Cytuj:
Co do modlitwy, tak podał nam gotowy tekst ale jest on tylko wzorem najważniejszych treści a nie formułką do nauczenia na pamięć.

No sorry, ale znowu tworzysz własne nauki. Jezus powiedział "tak się módlcie", a nie "módlcie się na wzór tego". Podał gotowy tekst do odmawiania, a nie wzór modlitwy.

Cytuj:
Wykluczam wszystkie litanie i różańce.

A to wykluczaj. Biblia wyklucza jedynie klepanie modlitw dla klepania lub na pokaz (vide twój cytat), a nie długą modlitwę z wiarą i zaufaniem. Taką modlitwę wręcz nakazuje:

Łk 18:1-8
1. Powiedział im też przypowieść o tym, że zawsze powinni modlić się i nie ustawać:
2. W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi.
3. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: Obroń mnie przed moim przeciwnikiem.
4. Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę,
5. to jednak, ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie.
6. I Pan dodał: Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi.
7. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie?
8. Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę.
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
(BT)


Cz cze 21, 2012 9:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Boże Ciało
Piotrex napisał(a):
Stare przymierze już nas nie obowiązuje

Jak to nie obowiązuje? Jezus powiedział: nie przuyszedłem znieść Prawa, ale je wypełnić.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz cze 21, 2012 9:44 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 8:05 pm
Posty: 486
Lokalizacja: W-wa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Boże Ciało
Jezus postanowił to zmienić bo doszedł do wniosku, że ludzie mają tendencję aby oddawać cześć aniołom.

Werset już wkleiłem, w tej kwestii interesuje mnie tylko Nowy Testament. Wskaż mi miejsce gdzie w nim jest napisane, że ktoś się pokłonił człowiekowi lub aniołowi i nie został za to skarcony.

Bez sensu jest nauczanie się tekstu na pamięć, modlitwa to rozmowa a ten wzór wskazuje nam najważniejsze dla nas treści, których Katolicy chyba nie rozumieją, np. "przyjdź Królestwo Twoje" Królestwo Boże będzie tu na ziemii a nie w niebie. Tak samo jest z litaniami i różańcami - formułki powtarzane na pamięć.

Różaniec to właśnie klepanie w modlitw w kółko bez sensu, jaki jest sens odmawiania kilka naście/dziesiat zdrowaśek??

Ten werset co wkleiłeś mówi o nieustannej modlitwie, czyli że powinniśmy się modlić codziennie i nie wątpić w wierze a nie powtarzać w kółko to samo.

Małgosia

Jezus wypełnił prawo swoim życiem, a Nowe Przymierze obowiązuje od przybicia do krzyża i zmartwychwstania.

Poczytaj więcej o nim: http://zbawienie.com/nowe_przymierze.htm

_________________
Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Mt 24:35


Cz cze 21, 2012 10:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Boże Ciało
Piotrex napisał(a):
Jezus postanowił to zmienić bo doszedł do wniosku, że ludzie mają tendencję aby oddawać cześć aniołom.

Fajnie. To jeszcze tylko zacytuj to miejsce, w którym Chrystus wypowiedział się w tej materii, a nie fragment, który sobie w ten sposób interpretujesz.

Cytuj:
Bez sensu jest nauczanie się tekstu na pamięć, modlitwa to rozmowa a ten wzór wskazuje nam najważniejsze dla nas treści

No sorry, ale słowa Jezusa są jednak ważniejsze, a on powiedział "tak się módlcie", a nie "módlcie się na wzór tego".

Cytuj:
Ten werset co wkleiłeś mówi o nieustannej modlitwie, czyli że powinniśmy się modlić codziennie i nie wątpić w wierze a nie powtarzać w kółko to samo.

No popatrz... A Jezus, jak się modlił w Ogrójcu, to ciagle powtarzał te same słowa. Czyżby nie stosował się do własnych wytycznych?


Cz cze 21, 2012 10:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Boże Ciało
Kolejny offtop. Jakby klękanie przed ludźmi etc miało coś wspólnego ze świętem Bożego Ciała.

Na razie ZAMYKAM. Potem przeczyszczę i zarchiwizuję.

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Cz cze 21, 2012 10:46 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL