Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 3:41 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Kapliczka na drzewie. 
Autor Wiadomość
Post Re: Kapliczka na drzewie.
wittwelsh napisał(a):
Tak czytam i myślę sobie, że szkoda tego chłopaka Nesto. Bo tak:1. Tutaj uczy się, że katolicy, czy w ogóle inni chrześcijanie, to hejterzy. Czyli wynika z tego, że jego przełożeni mają rację mówiąc, że to wszystko nienawiść i trzeba uciekać.2. Zauważa niechęć, więc podkręca ją własną niechęcią - ludzki odruch - co podkręca niechęć innych. I kolejny argument, że jehowi trzymają prawdę, jako uciśniona grupa w morzu nienawiści innych wyznań.3. Za każdym razem, kiedy jest możliwość, by pokazać mu, że jest kompletnie na odwrót, to komuś w końcu puszczają nerwy - ludzki odruch - i ma kolejny dowód, że nie dość że pełni nienawiści, to jeszcze nie mają argumentów, bo tylko wybuchają sarkazmem i gniewem. Jest na to wyczulony, bo tak słyszał i na to głównie zwraca uwagę.4. Wraca na zebranie i tam opowiada o swoich przeżyciach, po czym usłyszy, że właśnie widzi obłudę innych religii, co utwierdzi go w swoim przekonaniu. I tak dalej, i tak dalej.Znam kilku ex-świadków, którzy przestali nimi być, jak im się życie prywatne posypało, bo szefostwo które na początku zapewniało, że rodzina i miłość jest najważniejsza w pewnym momencie tak im namotało, że sami się odcięli od własnej "odstępczej" familii, a tamci mają czyste rączki. Szkoda chłopaka, naprawdę. Przepraszam za offtop.


Jak rozumiem uznałeś mnie za człowieka należącego do Świadków Jehowy.
Pomimo tego, że wielokrotnie pisałem, że nie należę do żadnej sekty czy innej organizacji wyznaniowej za wyjątkiem katolickiej.
Post twój napełniony jest jakimś dziwnym jadem.
Np. użyłeś słowa "jehowi" w formie pogardliwej obrażając Boga i pisząc jego imię z małej litery.
Uważam, ze ten twój post miał na celu obrażenie zarówno mnie, zarzucając mi kłamstwo, jak i Świadków Jehowy - bo pisałeś o nich pogardliwie.

mareta napisał(a):
nesto napisał(a):
@Yarpen
Nie musi być odpowiedzi na moje retoryczne pytania.
Jesteś katolikiem, jak deklarujesz.


Jesteś Świadkiem Jechowy?


Nie jestem,a ty?


Cz wrz 06, 2012 8:09 am
Post Re: Kapliczka na drzewie.
Barney napisał(a):
Ciekawostka - nesto nie wystarczy że naucza coś Biblia, musi byc konkretnie Jezus. A jakby się okazało że Jezus, to pewnie musiałby być "Jezus przed południem". A jakby sie okazało że Jezus przed południem tak nauczał, to by musiało być "Jezus w Jerozolimie". I tak dalej, i tym podobne.
Ależ te sekty odmóżdżają...


Podobna sprawa. Ktoś widzę oskarża mnie o "należenie do sekty".
Katolicy wszędzie poza swoją organizacją widzą sekty.
Wystarczy myśleć samodzielnie i stawiać logiczne argumenty, a od razu zostaniesz nazwany sekcjarzem.
Gdyby KK miał władzę świecką resztę życia spędziłbym w lochu lub byłbym spalony na stosie za logiczne myślenie.


Cz wrz 06, 2012 8:14 am
Post Re: Kapliczka na drzewie.
nesto napisał(a):
Jak rozumiem uznałeś mnie za człowieka należącego do Świadków Jehowy.
Pomimo tego, że wielokrotnie pisałem, że nie należę do żadnej sekty czy innej organizacji wyznaniowej za wyjątkiem katolickiej.
Post twój napełniony jest jakimś dziwnym jadem.
Np. użyłeś słowa "jehowi" w formie pogardliwej obrażając Boga i pisząc jego imię z małej litery.
Uważam, ze ten twój post miał na celu obrażenie zarówno mnie, zarzucając mi kłamstwo, jak i Świadków Jehowy - bo pisałeś o nich pogardliwie.


No cóż, nie śledziłem twoich postów, a z tych, które czytałem wynikało że jesteś, pomimo pytań ze strony userów nie odpowiadałeś.

Niepotrzebnie doszukiwałeś się rzeczonego jadu w moim poście, bo jedyna grupa, jaką mam na celowniku, z powodów familijnych, to bolszewicy.

"Jehowa" to nie jest imię Boga.

Jeśli poczułeś się obrażony, to przepraszam.


Cz wrz 06, 2012 9:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Kapliczka na drzewie.
wittwelsh napisał(a):
"Jehowa" to nie jest imię Boga.


Nawet jeżeli dla Ciebie nie jest, dla kogoś innego - owszem. A Regulamin zobowiązuje do poprawnej pisowni nie tylko chrześcijańskiego imienia Boga, ale też i imion używanych w innych religiach. III/13

Poza tym widzę, że kolejny temat strolowany. Miało być o kapliczkach, jest o czymś innym.

ZAMYKAM

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Cz wrz 06, 2012 11:51 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL