Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 7:34 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 planowanie płci dziecka-grzech? 
Autor Wiadomość
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Beren napisał(a):
A czy jak ma się samych synów i chciałoby się mieć córkę, to czy np. adoptując dziewczynkę, jest to grzech? Nie chodzi mi o samą adopcję, która oczywiście jest piękna, ale ten drugi cel - nie mam córki, obawiam się, że kolejnym dzieckiem będzie chłopczyk, to aby mieć córkę i aby synowie mieli siostrę, pragnę adoptować dziewczynkę. Czy to jest grzeszny pomysł? Znam takie małżeństwa - pięć córek, żadnego syna, lub czterech synów, żadnej córki.


"Wszystko co uczyniliście najmniejszemu z braci moich, mnie żeście uczynili". Czy twoją adoptowaną córkę będzie obchodziło to, że wziąłeś ją, bo między innymi chciałeś córkę, czy to, że dzięki tobie ma rodzinę?


Śr wrz 12, 2012 1:14 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16898
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Rozbawił mnie ten temat, bo płci dziecka nie da się zaplanować. Wszelkie naturalne metody można spokojnie wyrzucić na śmietnik.

Powiedzmy... :wink:


Śr wrz 12, 2012 11:35 pm
Zobacz profil
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
merss napisał(a):
Powiedzmy... :wink:


A propos, uwielbiam, jak muszę się pilnować, co piszę na temat biologii, bo oko mersSaurona patrzy :wink:


Śr wrz 12, 2012 11:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
merss napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Rozbawił mnie ten temat, bo płci dziecka nie da się zaplanować. Wszelkie naturalne metody można spokojnie wyrzucić na śmietnik.

Powiedzmy... :wink:

A znasz jakąś skuteczną?


Cz wrz 13, 2012 7:08 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16898
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Yarpen Zirgin napisał(a):
A znasz jakąś skuteczną?

A znasz nieskuteczną skoro zaprzeczyłeś? Mnie się udało a dziecko posłusznie urodziło się nawet w książkowo optymalnym terminie. Co do dnia! ;)


Cz wrz 13, 2012 3:41 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16898
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
wittwelsh napisał(a):
merss napisał(a):
Powiedzmy... :wink:


A propos, uwielbiam, jak muszę się pilnować, co piszę na temat biologii, bo oko mersSaurona patrzy :wink:

Merss władczynią ciemnosci i przywódczynią armii trolii? Coś Ty! Merss sama lubi tę zabawę. Z czystej sympatii ma czasem też wsparcie. Jak dotąd nic się z tego nie urodziło. Tematy szybko odchodziły w niebyt. :wink:


Cz wrz 13, 2012 4:05 pm
Zobacz profil
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
merss napisał(a):
Merss władczynią ciemnosci i przywódczynią armii trolii? Coś Ty! Merss sama lubi tę zabawę. Z czystej sympatii ma czasem też wsparcie. Jak dotąd nic się z tego nie urodziło. Tematy szybko odchodziły w niebyt. :wink:


Nic się z tego nie urodziło, powiadasz... :wink:


Pt wrz 14, 2012 12:31 pm
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2012 11:33 am
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Te metody planowania płci to raczej takie współczesne wierzenia ludowe, niż jakakolwiek potwierdzona naukowo metoda. Grzechem jest tu co najwyżej wiara w zabobon niż samo "planowanie", choć i zabobon taki z przymrużeniem oka...


Pt wrz 14, 2012 7:01 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Zabobon powiadasz, współczesne wierzenia ludowe... pozwolę sobie nie zgodzić się z tego typu opiniami.
Chyba, że ja z żoną zaplanowaliśmy sobie płeć dzieci a Dobry Bóg uśmiechnął się i rzekł a niech tam im będzie...


Śr paź 03, 2012 10:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 16, 2005 11:07 pm
Posty: 1063
Lokalizacja: Świat
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
hermanius napisał(a):
Te metody planowania płci to raczej takie współczesne wierzenia ludowe, niż jakakolwiek potwierdzona naukowo metoda. Grzechem jest tu co najwyżej wiara w zabobon niż samo "planowanie", choć i zabobon taki z przymrużeniem oka...

Zgodnie z tym "zabobonem" ja urodziłam się dziewczynką a mój brat chłopcem zgodnie z marzeniami i zamierzeniami rodziców :D

_________________
Cor unum et anima una :)


Śr paź 03, 2012 9:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Chyba takie definitywne upieranie się przy swoim w tym temacie nie ma sensu. Bo pewnie jest tak, że do pewnego stopnia da się zaplanować i wierzę, ze wielu się udało, że to nauka a nie wierzenia ludowe. Ale też jest i tak, że ciało kobiety to nie komputer i do końca nie da się zaplanować. Zawsze może wyrządzić jakiś psikus. Już pomijam, ze zawsze można popełnić jakiś drobny błąd. Nawet jak dobrze poznasz.

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Cz paź 04, 2012 3:09 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr maja 04, 2011 8:49 pm
Posty: 823
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
joannaa napisał(a):
Ale też jest i tak, że ciało kobiety to nie komputer i do końca nie da się zaplanować. Zawsze może wyrządzić jakiś psikus. Już pomijam, ze zawsze można popełnić jakiś drobny błąd. Nawet jak dobrze poznasz.


Zapominasz o drigiej stronie medalu, o stronie meskiej sa osobniki nie posiad\jace plemnikow z chromosomem y i sa nie majace x tak, ze czasmi sam plan moze skonczyc sie fiaskie bo wielko niewiadoma jest tez co zostanie zasiane:)


Cz sty 10, 2013 9:52 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16898
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Planowanie dziewczynki zakończy się raczej niepowodzeniem a nie synusiem. :-D


Cz sty 10, 2013 10:06 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
merss napisał(a):
Planowanie dziewczynki zakończy się raczej niepowodzeniem a nie synusiem. :-D
bardzo trafnie to ujęłaś. Idąc tym śladem mamy z żoną tak jak sobie zaplanowaliśmy :-D . Synuś ma 5,5 a córeczka 4 lata. Zamierzamy żyć długo i szczęśliwie na przekór niedowiarkom (czy może raczej nieukom).


Wt sty 15, 2013 12:31 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL