Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 6:03 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Bóg jest jeden bez względu na to ile jest religii na świecie 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lis 24, 2011 9:41 pm
Posty: 901
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Bóg jest jeden bez względu na to ile jest religii na świ
lidka napisał(a):
Ja nie sadze, ja opieram to na przekazach swietych ksiag.. w zadnych innych ksiegach: egipskich, sumeryjskich, buddyjskich ... pismach hinduizmu. ... wiec pozostaje pytanie ... dlaczego..dlaczego objawil sie tylko niewielkiej grupie ludzi... nie slyszalam jeszcze na ten temat zadnej przekonywujacej odpowiedzi... moze sie myle...moze ktos potrafi to wyjasnic i poprzec swoje racje przekonywujacymi dowodami, ze Bog jest jeden dla wszystkich - dla mnie osobiscie to nielogiczne, poniewaz z zapisow jakimi dysponujemy wynika ze bogow jest wielu a bylo ich jeszcze wiejej.

Mogę napisać Ci dlaczego Bóg objawił się właśnie Żydom, oczywiście
jest to moje wytłumaczenie.Myślę, że pod wpływem ciągłego ciemiężenia
Żydzi byli, jak żaden naród zjednoczeni duchowo.Pomagało im to przetrwać
dawało im siłę, którą podczas wspólnych modlitw zanosili do Jednego
Boga.I tą siłę i tego ducha postanowił Bóg wykorzystać.


Śr wrz 12, 2012 7:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Post Re: Bóg jest jeden bez względu na to ile jest religii na świ
Cytuj:
Mogę napisać Ci dlaczego Bóg objawił się właśnie Żydom, oczywiście
jest to moje wytłumaczenie.Myślę, że pod wpływem ciągłego ciemiężenia
Żydzi byli, jak żaden naród zjednoczeni duchowo.Pomagało im to przetrwać
dawało im siłę, którą podczas wspólnych modlitw zanosili do Jednego
Boga.I tą siłę i tego ducha postanowił Bóg wykorzystać.
[/quote]
ie
Chetnie uslysze co na ten temat myslisz, co prawda to tylko twoje subiektywne spojrzenie na ta sprawe... Osobiscie wiem z historii ze nie byl to jedyny ciemiezony narod... np. sumerowie... podbici przez Amorytow... tysiace lat temu znikneli z mapy swiata... czy uwazasz, ze mniej zaslugiwali na boskie wsparcie, jesli juz patrzymy na to z punktu widzenia dogmatu religijnego.. wiele bylo narodow po ktorych slad zaginal... Do jakiego Boga zanosili modlitwy. ... Ich Bog jest w jednej osobie chrzescijanski podobno jest jeden ale w trzech osobach, i oczywiscie niezgoda na temat tozsamosci Jezusa... Oni jeszcze czekaja na przyjscie swojego Mesjasza... wiec dla mnie osobiscie pozbawione to jest sensu i logiki... wierzenie w takie mitologie.


Śr wrz 12, 2012 9:17 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt paź 12, 2010 8:28 pm
Posty: 16
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Bóg jest jeden bez względu na to ile jest religii na świ
A mnie zastanawia, dlaczego Bóg miałby się inaczej objawiać różnym ludziom? Tym bardziej, że czasem objawia się jako bóstwo, które ciężko nazwać miłosiernym. W ten sposób objawiał się chociażby ludziom w ST. Czy nie macie wrażenia, że wizja Boga złagodniała znacznie z czasem?


Śr wrz 12, 2012 10:05 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 14, 2009 8:51 pm
Posty: 120
Post Re: Bóg jest jeden bez względu na to ile jest religii na świ
Sama chciałam założyć ten temat, ale skoro jest, co mnie cieszy to powiem co nieco od siebie.

Bóg jest jeden. I może być tylko jeden bo jedna jest przestrzeń i jeden jest Wszechświat.. Ateiści używają argumentu, że ludzie tworzyli bogów aby wytłumaczyć naturalne zjawiska. I chociaż mają rację ateiści, to nie widzą, że ci starożytni w sumie też rację mieli. Może niepotrzebnie każdemu naturalnemu zjawisku przypisywali osobnego boga, ale to właśnie Bóg stoi za wszystkimi prawami naturalnymi z których biorą się naturalne zjawiska.

Ludzie , a może i inne istoty, wyczuwają Boga, problem zaczyna się kiedy próbują to wyczucie interpretować. Myślę, że nawet ateiści wyczuwają Boga, ale inaczej od osób wierzących to odczuwanie interpretują.


Wt wrz 18, 2012 5:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 02, 2009 10:32 pm
Posty: 3864
Płeć: mężczyzna
Post Re: Bóg jest jeden bez względu na to ile jest religii na świ
Bóg jest jeden, a imię jego Latający Potwór Spaghetti! Ramen!

_________________
Bo jeśli Boga nie ma, to chwała Bogu! Ale jeśli, nie daj Boże, Bóg jest, to niech nas ręka boska broni!


Wt wrz 25, 2012 10:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Post Re: Bóg jest jeden bez względu na to ile jest religii na świ
Acro napisał(a):
Bóg jest jeden, a imię jego Latający Potwór Spaghetti! Ramen!


Podobno Dział "Monoteizm" powstał po to, by dyskutującym w nim osobom oszczędzić takich bzdurnych wstawek bezwyznaniowców. Dlatego daruj sobie tego typu, zapewne Twoim zdaniem szalenie błyskotliwych uwag i pozwól innym dyskutantom prowadzić polemikę w spokoju, skoro sam nie masz w niej nic merytorycznego do zaprezentowania.


Wt wrz 25, 2012 11:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 02, 2009 10:32 pm
Posty: 3864
Płeć: mężczyzna
Post Re: Bóg jest jeden bez względu na to ile jest religii na świ
Uwaga było skierowana do rozgarniętych osób, ale, faktycznie, nie należy Ciebie z dyskusji wykluczać, więc wyjaśnię:

deklaracje typu: Bóg jest jeden (w Trójcy jedyny i Prawdziwy itp), mają duży ładunek emocjonalny ale wartość merytoryczną dokładnie taką samą tak to, co napisałem. Nie zauważyłem jednak, abyś protestowała w innych przypadkach. Ciekawe dlaczego?

Póki co nie wiadomo nawet, czy jakiś Bóg w ogóle jest, jeśli jest - to ile ich jest (było jakiś liczenie? bo logicznie wcale się nie wyklucza większa ilość - zresztą, sama wierzysz w trzech), a już zupełnie jaki konkretnie. Ot, każda sroczka swój ogonek chwali. Dwa pierwsze zagadnienia jeszcze można zostawić - bo taka ma być koncepcja tego działu - ale te uszczegółowienia są męczące.

To teraz przeglądnij sobie nawet tylko kilka stron wstecz i zobacz, ile owych uszczegółowień się pojawia. I zastanów się, czemu zareagowałaś dopiero na moje.

_________________
Bo jeśli Boga nie ma, to chwała Bogu! Ale jeśli, nie daj Boże, Bóg jest, to niech nas ręka boska broni!


Wt wrz 25, 2012 11:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Post Re: Bóg jest jeden bez względu na to ile jest religii na świ
Acro napisał(a):
Uwaga było skierowana do rozgarniętych osób, ale, faktycznie, nie należy Ciebie z dyskusji wykluczać, więc wyjaśnię:

deklaracje typu: Bóg jest jeden (w Trójcy jedyny i Prawdziwy itp), mają duży ładunek emocjonalny ale wartość merytoryczną dokładnie taką samą tak to, co napisałem. Nie zauważyłem jednak, abyś protestowała w innych przypadkach. Ciekawe dlaczego?

Póki co nie wiadomo nawet, czy jakiś Bóg w ogóle jest, jeśli jest - to ile ich jest (było jakiś liczenie? bo logicznie wcale się nie wyklucza większa ilość - zresztą, sama wierzysz w trzech), a już zupełnie jaki konkretnie. Ot, każda sroczka swój ogonek chwali. Dwa pierwsze zagadnienia jeszcze można zostawić - bo taka ma być koncepcja tego działu - ale te uszczegółowienia są męczące.

To teraz przeglądnij sobie nawet tylko kilka stron wstecz i zobacz, ile owych uszczegółowień się pojawia. I zastanów się, czemu zareagowałaś dopiero na moje.


( podkreślenie moje)

Szalenie bez wątpienia zaliczający siebie do zapewne rozgarniętych użytkowników Acro.

Dział " Monoteizm" w opisie wyraźnie ma zaznaczone, iż jest platformą do rozmów o wierze w jedynego Boga - wyczerpującego zakres religii abrahamistycznych. Włączenie Latającego Potwora Spagetti w dyskurs przez Twój wpis sprowadza w gruncie rzeczy polemikę z Twojej strony do stwierdzenie, że Boga nie ma. To upieranie się, że twór ( zlepek słów) Latający Potwór Spagetti - jest na takim samym poziomie merytorycznej dyskusji , co inne podmioty pojawiające się w niniejszym topicu, jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Skoro nadal będziesz stał na stanowisku, iż Twój wpis jest uprawniony, jako wnoszący ładunek merytoryczny do tego tematu, a moderacja podzieli Twój pogląd, to ja nie mam więcej pytań (uwag).


Śr wrz 26, 2012 12:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Post Re: Bóg jest jeden bez względu na to ile jest religii na świ
Cygne

Cytuj:
Bóg jest jeden. I może być tylko jeden bo jedna jest przestrzeń i jeden jest Wszechświat.. Ateiści używają argumentu, że ludzie tworzyli bogów aby wytłumaczyć naturalne zjawiska. I chociaż mają rację ateiści, to nie widzą, że ci starożytni w sumie też rację mieli. Może niepotrzebnie każdemu naturalnemu zjawisku przypisywali osobnego boga, ale to właśnie Bóg stoi za wszystkimi prawami naturalnymi z których biorą się naturalne zjawiska.

Ludzie , a może i inne istoty, wyczuwają Boga, problem zaczyna się kiedy próbują to wyczucie interpretować. Myślę, że nawet ateiści wyczuwają Boga, ale inaczej od osób wierzących to odczuwanie interpretują.
[/quote]

Tym razem nie mam zamiaru komentowac spraw religii... poniewaz jest to podobno dzial gdzie rozmowy maja byc przeprowadzane na temat tylko jednego Boga... chcialabym Ci tylko zwrocic uwage na temat "jednego wszechswiata"... poniewaz jest to sprawa dosyc dyskusyjna.. z tego co wiem i czytalam nie jest to wcale pewne. Wiekszosc fizykow skłania sie ku teorii swiatow rownoleglych. Zgodnie z jedna z interpretacji mechaniki kwantowej w przestrzeni znajduje sie wiele wszechswiatow, calkiem prawdopodobne bazujacych na zupelnie innych prawach..


Śr wrz 26, 2012 1:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 02, 2009 10:32 pm
Posty: 3864
Płeć: mężczyzna
Post Re: Bóg jest jeden bez względu na to ile jest religii na świ
Arwena napisał(a):
Dział " Monoteizm" w opisie wyraźnie ma zaznaczone, iż jest platformą do rozmów o wierze w jedynego Boga - wyczerpującego zakres religii abrahamistycznych.

Nie ma takiego zaznaczenia - dotyczy religii monoteistycznych i tyle. Jeżeli bardzo skomplikowana nazwa działu nic Ci nie sugeruje, to tam u góry listy wątków jest krótkie rozwinięcie myśli twórcy tego działu.

Cytuj:
Włączenie Latającego Potwora Spagetti w dyskurs przez Twój wpis sprowadza w gruncie rzeczy polemikę z Twojej strony do stwierdzenie, że Boga nie ma.
Bynajmniej - pokazuje, że rodzajów takich Bogów jest nieskończenie wiele a wskakiwanie na forum z radosną acz bezrefleksyjną i nic nie wnoszącą deklaracją " jest tylko Jahwe/Bóg Trójedyny" itp ma tyle samo sensu, co jakiekolwiek inne tego typu credo.

Ale zgodzę się jeżeli uznasz, że podobnie hasło "jest tylko jeden Bóg - chrześnijański" sprowadza w gruncie rzeczy polemikę do stwierdzenia, że Boga nie ma. Sprowadza? Jeśli tak, to czemu się dopiero mnie czepiłaś a nie licznych przedmówców? Nie? To czemu sie mnie czepiasz?

_________________
Bo jeśli Boga nie ma, to chwała Bogu! Ale jeśli, nie daj Boże, Bóg jest, to niech nas ręka boska broni!


Śr wrz 26, 2012 8:47 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lis 24, 2011 9:41 pm
Posty: 901
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Bóg jest jeden bez względu na to ile jest religii na świ
Taki Bóg jakiego szukacie nie istnieje gdyż nie posiada żadnego
materialnego ciała.Definicja Boga, podpierając się ludzką
wyobraźnią nie ma sensu, bo kończy się to na porównaniach,
a sfera Boża jest całkowicie poza naszym rozumem.


Śr wrz 26, 2012 1:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Post Re: Bóg jest jeden bez względu na to ile jest religii na świ
Acro ponieważ to co napisałeś jest w gruncie rzeczy podtrzymywaniem przez Ciebie stanowiska o merytorycznej Twojej wstawce w niniejszym topicu w Dziale " Monoteizm" czynię tak jak zapowiedziałam, poddaję Twoją wypowiedź i jej interpretację pod osąd moderacji.


Śr wrz 26, 2012 4:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Bóg jest jeden bez względu na to ile jest religii na świ
@Arwena + Acro + lidka

Tytuł: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM - III

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Cz wrz 27, 2012 10:21 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 14, 2009 8:51 pm
Posty: 120
Post Re: Bóg jest jeden bez względu na to ile jest religii na świ
lidka napisał(a):
chcialabym Ci tylko zwrocic uwage na temat "jednego wszechswiata"...
Wiem o czym mówisz. Ja co bardzo nietypowe uwielbiam naukę przez duże N. Mój mąż ja uwielbiał. Kiedy zginął znajdowałam jakąś namiastkę jego opowieści w książkach naukowych. A znam się na tyle, że potrafię ocenić fachowość czasopism naukowych Zarówno polskich jak i niemieckich. Ale do rzeczy. Mówisz o multiwszechświecie, mówisz o hipotetycznej "przestrzeni" (cudzysłów jest w pełni uzasadniony) w której rodzą się i pączkują inne wszechświaty. Ale te wszechświaty o ile istnieją też powstają po pierwsze według jakiś praw i z zasobem jakiś praw. I tak czy inaczej wszytko odbywa się w "obrębie" tego jednego Boga.


Cz wrz 27, 2012 10:30 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL