Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 16, 2024 9:49 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 708 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48
 Teologczne aspekty kreacjonizmu / ewolucji / abiogenezy (wydz.) 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 18, 2013 11:32 am
Posty: 184
Płeć: mężczyzna
Post Re: Teologczne aspekty kreacjonizmu / ewolucji / abiogenezy
Cytuj:
No właśnie. Więc nie można myśleć tak, że "nauka odkryła iż prawa przyrody są stałe", gdyż to jest założenie, a nie odkrycie.


Założenie nie może być synonimem słowa pewnik.

Cytuj:
Niestety nie rozumiesz. Ale to już problem analfabetyzmu funkcjonalnego. Tego samego, który kazał Ci w Crimen solicitationis wyczytać o "niszczeniu dowodów"


Cytuj:
Gdzie ja pisałem o jakimkolwiek kłamstwie?


Skoro tak to wyjaśnij co masz na myśli. Skoro pisałeś ten temat to zapewne chciałeś coś udowodnić. Jeśli nie podważasz ani TE ani nie podważasz faktu, że prawa natury są niezmienne to o co Ci chodzi??

Nawiązując do CS - jak inaczej nazwać przekupstwo ofiar księży pedofilów?


So maja 25, 2013 1:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 06, 2009 9:12 am
Posty: 1111
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Post Re: Teologczne aspekty kreacjonizmu / ewolucji / abiogenezy
Niedobry_Artek napisał(a):
Założenie nie może być synonimem słowa pewnik.
Aksjomat, założenie, pewnik to synonimy. Zefciu ma całkowitą rację w tym, że stałość praw przyrody to nie odkrycie, tylko założenie właśnie.

_________________
"Optymista uważa, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów. Pesymista obawia się, że jest to prawda."


N maja 26, 2013 10:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Post Re: Teologczne aspekty kreacjonizmu / ewolucji / abiogenezy
Niedobry_Artek napisał(a):
Cytuj:
Gdzie ja pisałem o jakimkolwiek kłamstwie?


Skoro tak to wyjaśnij co masz na myśli. Skoro pisałeś ten temat to zapewne chciałeś coś udowodnić. Jeśli nie podważasz ani TE ani nie podważasz faktu, że prawa natury są niezmienne to o co Ci chodzi??


( podkreślenie moje)

Temat ten nie założył Zefciu, został on po prostu wydzielony z innego, po to by wyodrębnić aspekt teologiczny w ujęciu kreacjonizmu/ ewolucji/ abiogenezy - zresztą tytuł topicu wyraźnie o tym mówi ( w nawiasie :) )

Chodzi mu o niezgodność, (nieumiejętność powiązania, rozeznania) teologiczną z uznawaną przez niego TE a wyznawaną doktryną religijną w prawosławiu.


Wt maja 28, 2013 12:35 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 708 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL