Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 4:35 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 169 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Krzyż w sejmie 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 20, 2011 7:17 pm
Posty: 575
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Krzyż w sejmie
joannaa napisał(a):
Serio całe? Od deski do deski?

A w tym co dziwnego? Przeciez nie katolik!
Owszem, zabralo mi to czasu jak na trzy "Ulissesy" JJ, ale teraz mam podstawy do oceny rozwiazlosci zycia chrzescijan. :)


Śr lut 22, 2012 11:41 am
Zobacz profil
Post Re: Krzyż w sejmie
Misha napisał(a):
Czy krzyż powinien wisieć w sejmie ? Jeżeli jest to krzyż, symbol chrześcijaństwa, symbol miłości Boga do ludzi, miłości, którą każdy potrafi dostrzec to tak. Ale jeśli ma być to symbol idei, i narzędzie do walki politycznej to zdecydowanie nie. Bo Drzewo Krzyża, na którym zawisł Chrystus to nie symbol Kościoła rzymskiego ani nacjonalizmu, to nie narzędzie fanatyków walczących o idee, które realizować można było pół wieku temu.
Krzyż to symbol naszej nadziei i miłości, jednoczy wszystkich a nie dzieli. Wiele osób o tym nie wie a być może o tym nie chce wiedzieć. Poza tym Konstytucja RP gwarantuje neutralność władz i organów państwowych w sprawach religijnych...



jeżeli jest to symbol chrześcijaństwa to nie może wisieć w sejmie, bo nikt nie broni politykowi, być ateistą, i taki krzyż mu przeszkadza...

Mi tam krzyż nie przeszkadza, nawet gdyby był na drzwiach w szkole i zajmował całą ich wielkość i Palikot ośmiesza się tą akcją.
Jednak ma swoje rację, bo sejm to polityka, a polityka nigdy nie miała, nie ma i nie będzie miała nic wspólnego z religia i i wiarą.


Śr lut 22, 2012 10:23 pm
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 20, 2011 7:17 pm
Posty: 575
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Krzyż w sejmie
Cytuj:
Mi tam krzyż nie przeszkadza, nawet gdyby był na drzwiach w szkole i zajmował całą ich wielkość i Palikot ośmiesza się tą akcją.

Pewno nie chce Ci sie chodzic. "Panie psorze, przeciez ja chcialem wejsc na wyklad! Krzyz drzwi tarasowal, to poszedlem do kina!". :)


Cz lut 23, 2012 12:28 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Krzyż w sejmie
kubixes napisał(a):
Misha napisał(a):
Czy krzyż powinien wisieć w sejmie ? Jeżeli jest to krzyż, symbol chrześcijaństwa, symbol miłości Boga do ludzi, miłości, którą każdy potrafi dostrzec to tak. Ale jeśli ma być to symbol idei, i narzędzie do walki politycznej to zdecydowanie nie. Bo Drzewo Krzyża, na którym zawisł Chrystus to nie symbol Kościoła rzymskiego ani nacjonalizmu, to nie narzędzie fanatyków walczących o idee, które realizować można było pół wieku temu.
Krzyż to symbol naszej nadziei i miłości, jednoczy wszystkich a nie dzieli. Wiele osób o tym nie wie a być może o tym nie chce wiedzieć. Poza tym Konstytucja RP gwarantuje neutralność władz i organów państwowych w sprawach religijnych...



jeżeli jest to symbol chrześcijaństwa to nie może wisieć w sejmie, bo nikt nie broni politykowi, być ateistą, i taki krzyż mu przeszkadza...

Mi tam krzyż nie przeszkadza, nawet gdyby był na drzwiach w szkole i zajmował całą ich wielkość i Palikot ośmiesza się tą akcją...


mądrze napisane, zamiast zajmować się konkretami, zajmują się rzeczami które są ważne dla chrześcijan ( nawiasem pisząc w Polsce katolicy to większość, nie rozważamy tutaj ich bycia gorącymi, zimnymi albo letnimi w wierze, ale jednak są w większości ).
Krzyż symbolizuje cierpienie Pana Jezusa, wyraz Jego miłości do nas, warto o tym pamiętać i szanować krzyż i nie traktować go tylko jako zwykły przedmiot i warto też pamiętać w końcu o tym, że polityk ma zajmować się konkretami w Sejmie, dotyczącymi spraw obywateli i ich polepsza bytu, jest sporo spraw naglących , cierpiących ludzi jest sporo, głodujących też, niech się tym zajmują.

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Pt lut 24, 2012 4:31 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 169 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL