Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 10:13 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1909 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 128  Następna strona
 Czy Jezus Chrystus jest Bogiem. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy Jezus Chrystus jest Bogiem.
nesto napisał(a):
Napisano w dekalogu - "czcij ojca i matkę swoją" - czy wg ciebie to naruszanie pierwszego przykazania? Przecież cześć oddawać wg ciebie należy tylko Bogu.
A wyjaśnisz, czemu w takim razie nie można oddawać (nieboskiej) czci świętym i ikonom? Czy będziesz unikał odpowiedzi na to pytanie i dalej pudrował nieścisłości wymyślonej przez Ciebie religii?

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Pn paź 24, 2011 1:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Jezus Chrystus jest Bogiem.
Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: Bóg z nami. Mt 1

nesto napisał(a):
Apostołowie uważali, że nie.
Uważali Go za człowieka



Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. (16) Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce. (17) Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. (18) Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył. (19)

Takie jest świadectwo Jana
.
Jn1



Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój!Jn20

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn paź 24, 2011 1:59 pm
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus Chrystus jest Bogiem.
zefciu napisał(a):
nesto napisał(a):
Napisano w dekalogu - "czcij ojca i matkę swoją" - czy wg ciebie to naruszanie pierwszego przykazania? Przecież cześć oddawać wg ciebie należy tylko Bogu.
A wyjaśnisz, czemu w takim razie nie można oddawać (nieboskiej) czci świętym i ikonom? Czy będziesz unikał odpowiedzi na to pytanie i dalej pudrował nieścisłości wymyślonej przez Ciebie religii?


Ale ja nie unikam tego pytania.
Cześć Boska oddawana obrazom i rzeźbom jest nie do przyjęcia.
CZEŚĆ BOSKA.
Jeżeli namalujesz sobie wyobrażenie Maryi lub świętego jakiegoś i nie będziesz się do nich modlił - to nie popełniasz grzechu.
Modlitwa, z definicji katolickiej (nie wiem jak gdzie indziej) to ROZMOWA Z BOGIEM.
Jezus jest ŻYJĄCY i zasaiada po prawicy Boga.
Jest naszym POŚREDNIKIEM BOŻYM (pomiędzy ludźmi i Bogiem) i możemy prosić Go zwarcając się bezpośrednio do Jezusa. Taki wyjątek. Jeden jest pośrednik.

Nie mamy żadnych innych pośredników.
Zwracanie ię do wyobrażeń ludzkich i prośba o pośrednictwo przed Bogiem jest naganne, bo pośrednik Jezus wskazał nam inną drogę do Boga.

Dodatkowo niektórzy modlą się do tych rzeźb bezpośrednio i je koronują.


Pn paź 24, 2011 2:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy Jezus Chrystus jest Bogiem.
nesto napisał(a):
Cześć Boska oddawana obrazom i rzeźbom jest nie do przyjęcia.
CZEŚĆ BOSKA.
Nie musisz się drzeć. Nie oddaję czci boskiej ikonom. Nikt z chrześcijan tak nie czyni.
Cytuj:
Dodatkowo niektórzy modlą się do tych rzeźb bezpośrednio i je koronują.
A niektórzy rzucają niedopałki na chodnik. No i co?

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Pn paź 24, 2011 2:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Jezus Chrystus jest Bogiem.
nesto napisał(a):
Twojej logiki nie ma w tym żadnej.
Pierwsze przykazanie mówi o tym, żeby nie czcić INNYCH BOGÓW.
Ty uważając Jezusa za Boga czcisz Jezusa jak Boga - a to jest zakaz tego właśnie przykazania.
a czym sie różni co do natury/istoty Bóg-Słowo od Boga Ojca...(pytanie pomocnicze: czym sie różni co do natury/istoty syn nesto od swojego ojca nesto tyż człowieka)...?
Cytuj:
Napisano w dekalogu - "czcij ojca i matkę swoją" - czy wg ciebie to naruszanie pierwszego przykazania? Przecież cześć oddawać wg ciebie należy tylko Bogu.
ale ja nie jestem sługą swojego ojca ani matki, ktorzy są Bożym stworzeniem, a nesto twierdzi, że jest sługą Jezusa-nie Stworcy przez ktorego wszystko sie stało ale stworzenia... 8O
Cytuj:
Bogu oddaję cześć Boską. Jezusowi cześć, która należy się Odkupicielowi i Mojemu Królowi.
więc dlaczego nauczasz, że ponadmaterialny Bóg-Słowo przestał być ponadmaterialnym Bogiem, kiedy zamieszkał na ziemi jako człowiek miedzy ludźmi, skoro objawiała sie w Nim Chwałe Boga...?
Cytuj:
Jeśli jeszcze raz zadasz to samo pytanie, to się załamię i zwątpię w ciebie :)
ale we mnie zwątpić możesz, bo jestem stworzeniem Logos-Stworcy ale dlaczego ty jako tez stworzenie wątpisz w bóstwo Logos-Stworcy i służysz stworzeniu...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn paź 24, 2011 2:17 pm
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus Chrystus jest Bogiem.
Chyba się wzajemnie nie przekonamy...
A może ktoś inny ma jakieś konkretne stanowisko w sprawie?
Forum chyba nie ogranicza się do tych co zabierali już głos?

@sahcim
Nie przekomam ciebie, ani ty mnie.
Daj sobie spokój.
Jeśli natomiast szukasz argumentów dla siebie, aby sam uwierzyć w to co głosisz, to ja ci ich nie dam.


Pn paź 24, 2011 3:33 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt lut 25, 2011 8:51 pm
Posty: 136
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy Jezus Chrystus jest Bogiem.
nesto napisał(a):
Chyba się wzajemnie nie przekonamy...
A może ktoś inny ma jakieś konkretne stanowisko w sprawie?
Forum chyba nie ogranicza się do tych co zabierali już głos?

Nesto a jakim przekładem bibli się kierujesz?
Jeśli Biblią Warszawską to masz tam wyraźnie napisane co zwiastował Izajasz.
Iz.9
5. Albowiem dziecie narodziło sie nam,
syn jest nam dany i spocznie władza na jego
ramieniu, i nazwa go: Cudowny Doradca,
Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Ksiaze
Pokoju.
.
Jeśli słowa pisma świętego cię nie przekonują to już nic ciebie nie przekona.


Pn paź 24, 2011 4:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Jezus Chrystus jest Bogiem.
nesto napisał(a):
@sahcim
Nie przekomam ciebie, ani ty mnie.
Daj sobie spokój.
rozumiem...tylko kto te tematy zakłada i po co...?
Cytuj:
Jeśli natomiast szukasz argumentów dla siebie, aby sam uwierzyć w to co głosisz, to ja ci ich nie dam.
ale ja nie potrzebuje twoich-stworzenia argumentów drogi nesto aby uwierzyć, że Jezus jest moim Panem i Bogiem...ja mam nauczanie Kościoła, do ktorego dzięki Jezusowi-Bogu, który jest jego Głową i Jego darowi wiary dla rodziców, ktorzy rownież jako wyznawcy Jezusa-Boga, mnie na rękach przynieśli do Jego wspólnoty, prosząc Go z wiarą aby mnie niegodnego rownież wszczepił do swojego Mistycznego Ciała - Kościoła, i tak w tym Kosciele Chrystusa-Boga Logos trwając wiem, że nie zbłądze... :-D

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn paź 24, 2011 4:28 pm
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus Chrystus jest Bogiem.
Ewangelista napisał(a):
nesto napisał(a):
Chyba się wzajemnie nie przekonamy...
A może ktoś inny ma jakieś konkretne stanowisko w sprawie?
Forum chyba nie ogranicza się do tych co zabierali już głos?

Nesto a jakim przekładem bibli się kierujesz?
Jeśli Biblią Warszawską to masz tam wyraźnie napisane co zwiastował Izajasz.
Iz.9
5. Albowiem dziecie narodziło sie nam,
syn jest nam dany i spocznie władza na jego
ramieniu, i nazwa go: Cudowny Doradca,
Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Ksiaze
Pokoju.
.
Jeśli słowa pisma świętego cię nie przekonują to już nic ciebie nie przekona.


A czy ja twierdzę, że Jezus nie nazywany jest Bogiem Mocnym?
Jest tak nazywany.
Przykład: ty tak robisz i wielu katolików itp.
Nazywać kogoś, a być kimś - to jednak różnica.

Są i inne, lepiej świadczące o tym kim jest (bo żyje, chociaż umarł) Jezus. Sęk w tym, że dla argumentów używanych przez ciebie, Biblia daje argumenty używane przez podobnych mi "heretyków" (tak mnie nazywacie chyba), że Jezus nie był Bogiem, lecz Synem Bożym.
Nie napisałem "stworzeniem" bo sam mam co do tego wątpliwości. Jego ciało pochodzi wprost od Maryi, lecz Duch od Boga.
Pismo świadczy jednoznacznie, że Jezus "był" zanim narodził się świat.
Lecz jak był? Kim był? Był w Bogu czy był Bogiem? Był Słowem, obietnicą? Nie jest to zrozumiałe (a jeśli dla kogoś jest to się mocno dziwię) i szukam wyjaśnień.
Wiem kim Jezus był, gdy cierpiał za nas i nauczał.
Wtedy był człowiekiem.

Kim jest teraz? Człowiekiem? Nie wiem. Chyba ludzki mózg nie wytłumaczy tego, bo nigdy tego nie doświadczył. Wiara jednak wskazuje Go jako mojego Pana. To czy sahcim, zefcio i inni nazywają Go Bogiem, czy ja Go nazywam Panem, ale nie Bogiem podyktowane jest jakimiś konkretnymi przemysleniami i własną "drogą". Nie sądze, że dla Jezusa ma to większe znaczenie, jeśli się pojmuje Go tak, jak zefcio lub tak jak ja.
Ważne są owoce.
Jeśli przynosimy na co dzień dobre owoce - może wszyscy mamy rację.
Po ludzku to nie jest możliwe, ale może po Bosku jest?
Kto to wie.
Pozdrawiam.


Pn paź 24, 2011 5:16 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt lut 25, 2011 8:51 pm
Posty: 136
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy Jezus Chrystus jest Bogiem.
@Nesto
Nesto wiara rodzi się ze słuchania. Oby twoje uszy się otworzyły, aby prawda zamieszkała w twoim sercu.
Flp 2
6. On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem,
7. lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,
8. uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej.


Pn paź 24, 2011 7:29 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 04, 2010 5:44 pm
Posty: 606
Lokalizacja: niestała
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Czy Jezus Chrystus jest Bogiem.
Bogiem jest Jedynie Ojciec. A że zamieszkał za sprawą Ducha w Chrystusie to nie zmienia to faktu że Chrystus stał się Ojcem.

Stary Testament - Świątynia materialna na ziemi w której ukazywał się Duch Święty - Jego Imię

Nowy Testament - Ciało Chrystusa stało się dawną Świątynią w której poprzez chrzest w Jordanie zamieszkał Duch Święty - Jego Imię.

Chrystus jest danym nam duchem za pomocą którego możemy poznać Jedynego Boga.

_________________
Tam gdzie ty myślisz, musi być Bóg. / Należy znać Boga, aby poznać Prawo.


Pn paź 24, 2011 7:39 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Jezus Chrystus jest Bogiem.
A mnie nurtuje odpowiedź Nesto ,

nesto napisał(a):

@Jozek
sprawdź ile razy w celu podkreslenia władzy (w tym wypadku absolutnej) używa Biblia słowa Bóg w odniesieniu do ludzi lub aniołów (Bogowie, Synowie Boży itp). Potem zadaj pytanie jak chcesz.


...która nawiązuje bezpośrednio do tego fragmentu.

Jozek napisał(a):
a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat. (3) Ten /Syn/, który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi, a dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach. (4) On o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię. (5) Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził? I znowu: Ja będę Mu Ojcem, a On będzie Mi Synem. (6) Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie: Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży! (7) Do aniołów zaś powie: Aniołów swych czyni wichrami, sługi swe płomieniami ognia. (8) Do Syna zaś: Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego. Heb 1:2-8


Kilka razy ją czytałem i nie kapuje.Zadaje więc pytanie.
Czy możesz zacytować fragmenty ,które w jakiś sposób mogły by mi pomóc zrozumieć ,że jestem w błędzie rozumiejąc ten fragment Pisma ,który mówi o boskości Jezusa.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn paź 24, 2011 7:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Jezus Chrystus jest Bogiem.
maraskin napisał(a):
Bogiem jest Jedynie Ojciec. A że zamieszkał za sprawą Ducha w Chrystusie to nie zmienia to faktu że Chrystus stał się Ojcem.
a od kogo maraskin to wie...?
Cytuj:
Stary Testament - Świątynia materialna na ziemi w której ukazywał się Duch Święty - Jego Imię
ale skoro Duch Święty jest Bogiem, to jak może być imieniem...? czy przed objawieniem swojego imienia Mojzeszowi Duch Święty nie istniał skoro jest imieniem..?
Cytuj:
Nowy Testament - Ciało Chrystusa stało się dawną Świątynią w której poprzez chrzest w Jordanie zamieszkał Duch Święty - Jego Imię.
a czyje imię, bo jezeli maraskin mówi o imieniu Jahwe, to ten, kto nosi imię Boga jest Bogiem, a nie stworzeniem...
Cytuj:
Chrystus jest danym nam duchem za pomocą którego możemy poznać Jedynego Boga.
ale jak Chrystus może być duch, skoro jest człowiekiem...? czy Adam był duchem...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn paź 24, 2011 8:05 pm
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus Chrystus jest Bogiem.
nesto napisał(a):
Ja uważam, że nie.
Apostołowie uważali, że nie.
Uważali Go za człowieka - Mesjasza, Syna Bożego.
Dlaczego niektórzy uważają, że jest Bogiem?
Wg mnie cała Biblia świadczy o tym, że jest człowiekiem.

Rozpocząłem ten temat wprost, bo cały czas obok niego dryfuję.


Nesto, w takim układzie dlaczego w swoim opisie napisałeś ze wierzysz w Jezusa...? To wierzysz, że Jezus jezt Bogiem...
...czy w kogo wierzysz?

Moim zdaniem:
Jezus jest Bogiem.


Pn paź 24, 2011 9:03 pm
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 04, 2010 5:44 pm
Posty: 606
Lokalizacja: niestała
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Czy Jezus Chrystus jest Bogiem.
sahcim napisał(a):
a od kogo maraskin to wie...?
Biblia Poznańska i Tysiąclatka. Wersy z Pisma już ci podawałem.

Cytuj:
ale skoro Duch Święty jest Bogiem, to jak może być imieniem...? czy przed objawieniem swojego imienia Mojzeszowi Duch Święty nie istniał skoro jest imieniem..?

Oczywiście że przed objawieniem się Stworzeniu Bóg istniał. On objawił się Światu dzięki Swojemu Imieniu.

Bóg zawsze był i zawsze będzie. A jego imię będzie trwać na wieki.

Cytuj:
a czyje imię, bo jezeli maraskin mówi o imieniu Jahwe, to ten, kto nosi imię Boga jest Bogiem, a nie stworzeniem...
Imię Boga noszą Synowie Boga którzy wypełniają Jego wolę. A Synowie Boga są zrodzeni z Boga, są Stworzeniem.

Cytuj:
ale jak Chrystus może być duch, skoro jest człowiekiem...? czy Adam był duchem...?
Adam był ciałem (ziemskim) a Chrystus jest duchem - ciałem niebieskim.

_________________
Tam gdzie ty myślisz, musi być Bóg. / Należy znać Boga, aby poznać Prawo.


Pn paź 24, 2011 9:10 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1909 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 128  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL