Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 10:09 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 zasady przykazania Boskie i ludzkie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
Cytuj:
Dziękuję za szczera odpowiedź (zresztą w tym przypadku jak zwykle). Wnioski należy wyciągnąć sobie samemu.


Owszem. Dla jednego Kościół to grupa ludzi, dla innego to połączenie Nieba i Ziemi ustanowione przez Jezusa-Boga. Połączenie dalekie od doskonałości (ta będzie na Końcu Światów), ale mimo to trwałe.

Cytuj:
Pytanie pomocnicze; Czy faryzeusze byli Kościołem?

Cały naród żydowski był "Kościołem starego przymierza". Czy jakoś tak, mniejsza o niuanse językowe.

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Cz paź 20, 2011 12:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
nesto napisał(a):
ps.
odnośnie terminu "Pan" - w ST i NT wielokrotnie jest użyty również w stosunku do zwykłych ludzi mających władze.
odpowiedź godna krętacza, a nie osoby mieniącej sie chrześcijaninem... :roll: nesto wiem, że nie uznajesz Jezusa za Drugą Osobę Boga więc pytałem jak godzisz nazywanie/wyznawanie Jezusa swoim Panem skoro Bóg mówi wyraźnie: Ja jestem Pan i nie ma innego...
poza tym nesto pokaz gdzie w Starym czy Nowym Testamencie słowo Pan używane jest w stosunku do zwykłych ludzi, co mogłoby oznaczać, że chrześcijanin może służyć/oddawać cześć wielu panom...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz paź 20, 2011 12:52 pm
Zobacz profil
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
sahcim napisał(a):
nesto napisał(a):
ps.
odnośnie terminu "Pan" - w ST i NT wielokrotnie jest użyty również w stosunku do zwykłych ludzi mających władze.
odpowiedź godna krętacza, a nie osoby mieniącej sie chrześcijaninem... :roll: nesto wiem, że nie uznajesz Jezusa za Drugą Osobę Boga więc pytałem jak godzisz nazywanie/wyznawanie Jezusa swoim Panem skoro Bóg mówi wyraźnie: Ja jestem Pan i nie ma innego...
poza tym nesto pokaz gdzie w Starym czy Nowym Testamencie słowo Pan używane jest w stosunku do zwykłych ludzi, co mogłoby oznaczać, że chrześcijanin może służyć/oddawać cześć wielu panom...?



"Rzekł Pan do Pana mego....." - cytat ze ST czy nie?
Odnośnie krętactwa mam zgoła odmienne zdanie, ale mniejsza z tym.
Do rzeczy:
Mój Pan - Jezus Chrystus jest Moim Odkupicielem i kiedyś spytał mnie, czy chcę być jego własnością, a ja powiedziałem TAK.
Tak więc jestem niewolnikiem Chrystusa, a on jest moim Panem.
Jezus też ma swojego Pana i jest nim Bóg.
Pan Pana mego jest oczywiście również moim Panem.
To wszystko.
Czy czegoś nie zrozumiałeś, czy tylko udajesz?


Cz paź 20, 2011 3:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
nesto napisał(a):
sahcim napisał(a):
nesto napisał(a):
ps.
odnośnie terminu "Pan" - w ST i NT wielokrotnie jest użyty również w stosunku do zwykłych ludzi mających władze.
odpowiedź godna krętacza, a nie osoby mieniącej sie chrześcijaninem... :roll: nesto wiem, że nie uznajesz Jezusa za Drugą Osobę Boga więc pytałem jak godzisz nazywanie/wyznawanie Jezusa swoim Panem skoro Bóg mówi wyraźnie: Ja jestem Pan i nie ma innego...
poza tym nesto pokaz gdzie w Starym czy Nowym Testamencie słowo Pan używane jest w stosunku do zwykłych ludzi, co mogłoby oznaczać, że chrześcijanin może służyć/oddawać cześć wielu panom...?



"Rzekł Pan do Pana mego....." - cytat ze ST czy nie?
Odnośnie krętactwa mam zgoła odmienne zdanie, ale mniejsza z tym.
Do rzeczy:
Mój Pan - Jezus Chrystus jest Moim Odkupicielem i kiedyś spytał mnie, czy chcę być jego własnością, a ja powiedziałem TAK.
Tak więc jestem niewolnikiem Chrystusa, a on jest moim Panem.
Jezus też ma swojego Pana i jest nim Bóg.
Pan Pana mego jest oczywiście również moim Panem.
To wszystko.
Czy czegoś nie zrozumiałeś, czy tylko udajesz?


Skoro jest twoim Panem, to może też powinien być przyjacielem? :)
Zgłębiaj źródła teologiczne z KK, to wypłyniesz na głębię, Duch Święty ci dopomoże.

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Cz paź 20, 2011 6:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 5:54 pm
Posty: 1063
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
bert04 napisał(a):
Cały naród żydowski był "Kościołem starego przymierza".
Tak jak teraz KRK uważa się za "Kościół nowego przymierza". Mylili się jedni, mogą mylić się drudzy. Jakie więc jest rozwiązanie? Przykazania w Biblii zostały "potwierdzone" przez Jezusa. Przykazanie kościelne załóżmy, że mogą być kiedyś potwierdzone przez Jezusa, ale jeżeli nie? No, i czy mogłyby się znosić?


Cz paź 20, 2011 7:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
nesto napisał(a):
"Rzekł Pan do Pana mego....." - cytat ze ST czy nie ?

Toż to cytat drogi nesto z Psalmu Dawida na podstawie ktorego Jezus udowadniał faryzeuszom, że nie jest "tylko" człowiekiem ale Kimś dla kogo Dawid już wtedy kiedy pisał ten psalm był sługą. I teraz jest pytanie do nesto; czy jest gdziekolwiek bezpośrednio w Biblii napisane, żeby Dawid służył jakiemuś innemu Panu niebieskiemu niż Bogu Jahwe? Jeżeli tak, to niech nesto zacytuje, a jeżeli nie, to Biblia ukazuje nam Dawida tylko jako sługę Boga Jahwe. Zobacz sobie Ps. 8...Tak więc Jezus - Pan Dawida – nie mógł być gdzieś tam w cieniu w niebie. Była to osoba, której służył Dawid. Poza tym jak mówi Ewangelia - "Żaden sługa nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzić będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi. Nie możecie Bogu służyć i mamonie. (Łk 16,13)
Gdyby Dawid służył dwom Panom niebieskim, to tylko jednego by miłował. Jezus doskonale o tym wiedział...
Cytuj:
Mój Pan - Jezus Chrystus jest Moim Odkupicielem i kiedyś spytał mInie, czy chcę być jego własnością, a ja powiedziałem TAK.
Tak więc jestem niewolnikiem Chrystusa, a on jest moim Panem.
Jezus też ma swojego Pana i jest nim Bóg.
no wiec czy nesto ma dwóch panów -Jezusa i Jahwe...? 8O
Cytuj:
Pan Pana mego jest oczywiście również moim Panem.
To wszystko.
Czy czegoś nie zrozumiałeś, czy tylko udajesz?
no wiesz nesto mam jednego Pana i jest nim Jezus Pan moj i Bog moj( J 20:28)

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz paź 20, 2011 7:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
nesto napisał(a):

Jezus też ma swojego Pana i jest nim Bóg.
Pan Pana mego jest oczywiście również moim Panem.
To wszystko.
Czy czegoś nie zrozumiałeś, czy tylko udajesz?


W przedstawionym poniżej fragmencie szatan nie miał Jezusowi nic więcej do powiedzenia.

Gdyby Jezus nie był Bogiem ,Jego odpowiedzi nie miały by sensu.

5) Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni (6) i rzekł Mu: Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień. (7) Odrzekł mu Jezus: Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego. (8) Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych (9) i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon. (10) Na to odrzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz. (11) Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.

Na koniec.
Dlaczego szatan ,który przewyższa rozumem Nesto ,milczał?
Czemu nie posłużył się argumentacją podobną Nesto ?
Czemu szatan nie zaśmiał się mówiąc "o czym Ty bredzisz ,jesteś stworzeniem jak ja?"

Na koniec.
Czyżby sztan zachowując milczenie wykazłą się większą pokorą niż Nesto? :cry:

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Cz paź 20, 2011 11:59 pm
Zobacz profil
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
Jozek napisał(a):
nesto napisał(a):

Jezus też ma swojego Pana i jest nim Bóg.
Pan Pana mego jest oczywiście również moim Panem.
To wszystko.
Czy czegoś nie zrozumiałeś, czy tylko udajesz?


W przedstawionym poniżej fragmencie szatan nie miał Jezusowi nic więcej do powiedzenia.

Gdyby Jezus nie był Bogiem ,Jego odpowiedzi nie miały by sensu.

5) Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni (6) i rzekł Mu: Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień. (7) Odrzekł mu Jezus: Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego. (8) Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych (9) i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon. (10) Na to odrzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz. (11) Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.

Na koniec.
Dlaczego szatan ,który przewyższa rozumem Nesto ,milczał?
Czemu nie posłużył się argumentacją podobną Nesto ?
Czemu szatan nie zaśmiał się mówiąc "o czym Ty bredzisz ,jesteś stworzeniem jak ja?"

Na koniec.
Czyżby sztan zachowując milczenie wykazłą się większą pokorą niż Nesto? :cry:


Dokładnie zastanawiałem się już dawno temu na tym fragmentem.
Oczywistym jest, że nie rozumiesz go wcale.
Przeczytaj uważnie.
Szatan mówi do Jezusa, aby skoczył w dół bo przecież Bóg go ochroni.
Jezus natomiast nie chce wystawiać na próbę Pana - Boga swego.
To samo odnośnie pokłonu.
Szatan chce, aby Jezus się mu pokłonił, a Jezus mówi, że kłaniać może się wyłącznie Bogu i tylko jemu może służyć.

Nie pisz o pokorze w czasie dyskusji, bo to bez sensu. Jak wszystkie przytoczone przez ciebie argumenty zresztą. Albo z kimś dyskutujesz, albo nie. Pisanie, że ktoś kto ma inne zdanie nie ma w sobie pokory jest głupie i źle o tobie świadczy.


Pt paź 21, 2011 11:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 5:54 pm
Posty: 1063
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
Nie mam zamiaru włączać się w wasze przepychanki, ale co do kuszenia Jezusa, to Nesto moim zdaniem ma całkowitą rację.


Pt paź 21, 2011 11:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
protestujący napisał(a):
Nie mam zamiaru włączać się w wasze przepychanki, ale co do kuszenia Jezusa, to Nesto moim zdaniem ma całkowitą rację.


"Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego[czyli szatana]. Zaczął on wołać: Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży. Lecz Jezus rozkazał mu surowo: Milcz i wyjdź z niego. Wtedy duch nieczysty zaczął go targać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego.(Marka 1:23-26)

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt paź 21, 2011 11:48 am
Zobacz profil
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
sahcim napisał(a):
protestujący napisał(a):
Nie mam zamiaru włączać się w wasze przepychanki, ale co do kuszenia Jezusa, to Nesto moim zdaniem ma całkowitą rację.


"Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego[czyli szatana]. Zaczął on wołać: Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży. Lecz Jezus rozkazał mu surowo: Milcz i wyjdź z niego. Wtedy duch nieczysty zaczął go targać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego.(Marka 1:23-26)


Święty Boży znaczy tyle, że szatan wiedział o Jezusie i rozpoznał Go jako Posłańca Boga.
Chyba, że wg ciebie Święty Boży = Bóg.
Jeśli tak uważasz, to dyskusja nie ma sensu.
To tak, jakbyć wskazywał na parapet i mówił, że to rodzynki.
Sprawa ma wtedy charakter kliniczny i żadne argumenty nie pomogą.


Pt paź 21, 2011 12:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 5:54 pm
Posty: 1063
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
sahcim napisał(a):
"Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego[czyli szatana]. Zaczął on wołać: Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży. Lecz Jezus rozkazał mu surowo: Milcz i wyjdź z niego. Wtedy duch nieczysty zaczął go targać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego.(Marka 1:23-26)
Przecież pisałem, że nie biorę udziału w tym offtopie. Odniosłem się tylko do wersetów. Teraz też; (2Kl 4:9 [Tyś])Powiedziała ona do swego męża: "Oto jestem przekonana, że świętym mężem Bożym jest ten, który ciągle do nas przychodzi.. Nie naginajmy wersetów, żeby przecisnąć swoje zdanie. Akurat te wersety nie mówią o boskości Jezusa. Tylko tyle.


Pt paź 21, 2011 12:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
nesto napisał(a):
Święty Boży znaczy tyle, że szatan wiedział o Jezusie i rozpoznał Go jako Posłańca Boga.
Chyba, że wg ciebie Święty Boży = Bóg.
a kim wg. ciebie jest LOGOS, który przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał sie Człowiekiem-Chrystusem...?
Cytuj:
Jeśli tak uważasz, to dyskusja nie ma sensu.
no to odpowiedz mi czyim sługą był prorok Dawid piszący Psalm, który zacytowales wyzej Jahwe czy kogoś innego...?
Cytuj:
To tak, jakbyć wskazywał na parapet i mówił, że to rodzynki.
Sprawa ma wtedy charakter kliniczny i żadne argumenty nie pomogą.
argumenty nesto, argumenty, a nie ocenianie ad personam... :P

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt paź 21, 2011 12:16 pm
Zobacz profil
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
sahcim napisał(a):
nesto napisał(a):
Święty Boży znaczy tyle, że szatan wiedział o Jezusie i rozpoznał Go jako Posłańca Boga.
Chyba, że wg ciebie Święty Boży = Bóg.
a kim wg. ciebie jest LOGOS, który przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał sie Człowiekiem-Chrystusem...?
Cytuj:
Jeśli tak uważasz, to dyskusja nie ma sensu.
no to odpowiedz mi czyim sługą był prorok Dawid piszący Psalm, który zacytowales wyzej Jahwe czy kogoś innego...?
Cytuj:
To tak, jakbyć wskazywał na parapet i mówił, że to rodzynki.
Sprawa ma wtedy charakter kliniczny i żadne argumenty nie pomogą.
argumenty nesto, argumenty, a nie ocenianie ad personam... :P


Jeśli interesuje cie moje zdanie poczytaj moje posty. Często o tym piszę w innych tematach.
Teraz skoncentruj się na TYM.
Pozdrawiam.


Pt paź 21, 2011 12:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
nesto napisał(a):
sahcim napisał(a):
nesto napisał(a):
Święty Boży znaczy tyle, że szatan wiedział o Jezusie i rozpoznał Go jako Posłańca Boga.
Chyba, że wg ciebie Święty Boży = Bóg.
a kim wg. ciebie jest LOGOS, który przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał sie Człowiekiem-Chrystusem...?
Cytuj:
Jeśli tak uważasz, to dyskusja nie ma sensu.
no to odpowiedz mi czyim sługą był prorok Dawid piszący Psalm, który zacytowales wyzej Jahwe czy kogoś innego...?
Cytuj:
To tak, jakbyć wskazywał na parapet i mówił, że to rodzynki.
Sprawa ma wtedy charakter kliniczny i żadne argumenty nie pomogą.
argumenty nesto, argumenty, a nie ocenianie ad personam... :P


Jeśli interesuje cie moje zdanie poczytaj moje posty. Często o tym piszę w innych tematach.
Teraz skoncentruj się na TYM.
Pozdrawiam.
Rozumiem, że moje pytania stawiają Cie przed definitywnym określeniem sie komu służył Dawid i komu ty służsz i dlatego unikasz jasnej odpowiedzi, dzięki ktorej wiedzielibysmy czy zasady ustalone przez Kościół, ktorego Głową jest Chrystus-LOGOS, to zasady zgodne z wolą Bożą czyli boskie czy tylko ludzkie ustalone bez woli Boga... :cfaniak:

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt paź 21, 2011 1:11 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL