Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 4:30 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 zasady przykazania Boskie i ludzkie 
Autor Wiadomość
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
Freedom napisał(a):
No właśnie Twoje poglądy są wyłącznie subiektywne nie zkofrontowane z obiektywną rzeczywistością i faktami .


Każdego poglądy są subiektywne. A faktem jest, że w całej Bilbii nic nie ma o tzw. "TRÓJCY". Jeśli wskażesz mi zapis o trzech osobach boskich stanowiących jednego Boga - to się dopiero zdziwię.
Pokrętne tłumaczenia zostaw dla tych, którzy nie wierzą Chrystusowi, bo wolą uwierzyć innym.
Chćbym najbardziej chciał wierzyć w Trójcę Świętą - nie uwierzę, bo wierzę w Jezusa Chrystusa. On jasno mówił o tym kim jest i po co został od Boga posłany. Mówił także kim jest ów Pocieszyciel, króry na Jego Prośbę zostanie dany Apostołom przez Ojca. Tyle w temacie tzw. Trójcy Świętej.

Należy zauważyć, że temat dotyczy czego innego - proszę więc o wpisy zgodne z tematem. Dziękuję serdecznie.


Śr paź 19, 2011 1:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
nesto napisał(a):
MT 15
(7) Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: (8) Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. (9) Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi.

Zasady podane przez ludzi (np. coroczna spowiedź, komunia, msze niedzielne, itp itd) nie są obowiązujące dla chrześcijanina.
Obowiązują Boże zasady, których uczył Jezus.

Czyż nie?
Czy grzeszy, kto nie przestrzega zasad ludzkich? np. nie spowiada się "przynajmniej raz w roku" księdzu na ucho?


Głupotą jest porownywanie obmywania kubków i rąk przez faryzeuszy ,do zasad przyjętych przez Kościół ,które są pomocne w zabawieniu duszy.

Cytuj:
Obowiązują Boże zasady, których uczył Jezus.


Jezus Tobie ,zwałszcza Tobie dał zasadę, którą w każdym swoim postem łamiesz.

Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie.
Możesz obrazić się na biskupa ,za to ,że ma za gruby brzuch,ale nauki kościoła masz słuchać.

Manimpulujesz Słowem.Wyciełeś tylko to ,co uznałeś że może w jakimkolwiek stopniu zagrozić Kościołowi.Manipulacja ,to pochodna kłamstwa.Ojcem kłamstwa jest szatan.Nasz brat apostoł Paweł według danej mu mądrości napisał do Ciebie list:

jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.

Do wszystkich braci w wierze apeluje ,aby nie rzucali swoich pereł przed człowiekiem ,który ...
Cytuj:
Jeśli nawet ten fragment Biblii jest prawdziwy

wierzy tylko w to,co sam uznaje za słuszne i pasuje ,do jego własnego obrazu "biblii".Taka polemika jest zwykłą stratą czasu ,która i tak do niego nie przemówi. On już zna całą prawdę.

Cytuj:
Kościół Katolicki jest zupełnie innym tworem niż ten, który założył Chrystus.
Jest tworem cielesnym, rządzi w nim pieniądz, biskupi nie są przewodnikami duchowymi lecz raczej pazernym dzikimi zwierzętami, pedofili się niemal toleruje, oddaje się hołd boski stworzeniu, a naukę Chrystusa ma się za prawie NIC.


Czuje się ,tak jak gdybym z miłości i potrzeby serca wpuścił do swojego domu bezdomnego, który z uśmiechem na twarzy robi kupe ,w moim salonie. :no:

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Śr paź 19, 2011 1:48 pm
Zobacz profil
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
Jozek napisał(a):
Czuje się ,tak jak gdybym z miłości i potrzeby serca wpuścił do swojego domu bezdomnego, który z uśmiechem na twarzy robi kupe ,w moim salonie.


Niezłe.

Tymczasem poczytaj sobie:
MT 18.
(10) Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.

Wracając do tematu:
Wasze zdanie znam. Teraz może zaprośmy do dyskusji kogoś innego..
Co o tym sądzicie?


Śr paź 19, 2011 1:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
nesto napisał(a):
Wracając do tematu:
Wasze zdanie znam. Teraz może zaprośmy do dyskusji kogoś innego..
Co o tym sądzicie?
ale o czym nesto...powiedz o co ci chodzi, bo jak narazie trudno pojąć z czym masz problem... :roll: powiedz drogi nesto, czy uznajesz nauczanie Jezusa jako osobowego Boga, czy odrzucasz Jego bóstwo i głosisz zasady Jezusa-człowieka...?
>> Przykazanie nowe daję wam byście się wzajemnie miłowali<<

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr paź 19, 2011 2:30 pm
Zobacz profil
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
sahcim napisał(a):
nesto napisał(a):
Wracając do tematu:
Wasze zdanie znam. Teraz może zaprośmy do dyskusji kogoś innego..
Co o tym sądzicie?
ale o czym nesto...powiedz o co ci chodzi, bo jak narazie trudno pojąć z czym masz problem... :roll: powiedz drogi nesto, czy uznajesz nauczanie Jezusa jako osobowego Boga, czy odrzucasz Jego bóstwo i głosisz zasady Jezusa-człowieka...?
>> Przykazanie nowe daję wam byście się wzajemnie miłowali<<


Czyżby dla ciebie Jezus-Człowiek był kimś innym niż Jezus-Bóg? Byłaby to ciekawa i innowacyjna teoria katolicka. Ale przecież tyle tych teorii masz, że jedna więcej, jedna mniej, cóż za różnica.. :)

Dla mnie Jezus to Jezus. Mesjasz, Odkupiciel i Pan mój.
Czy Bóg? Apostołowie mówili "Nauczycielu" - nie mówili "Boże".
Piotr powiedział, że uważa Go za Mesjasza.
Jak Go nazwiesz tak Go nazwiesz - nie chodzi o nazwy ale o posłuszeństwo.


Śr paź 19, 2011 2:55 pm
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt maja 08, 2009 5:05 pm
Posty: 561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
Nesto walczy ze swoimi wyobrażeniami katolicyzmu, nie mającymi niestety wiele wspólnego z rzeczywistym jego obrazem (choćby identyfikowanie troszczenia się o potrzeby wspólnoty z księżym samochodem i tezy, że nie ma nic wspólnego z naukami Pana Jezusa).
Przykazania kościelne to zbiór nakazów moralnych i liturgicznych uczących minimum miłości Pana Boga i bliźniego oraz wzrastania w życiu modlitwy, dlatego wypełnianie tego wiąże się z odrobiną wysiłku; nie chce mi się, to niech nie nazywam się katolikiem. Ich obowiązkowość wynika z faktu, że katolicy wierzą, iż prawowici pasterze są rzeczywiście zastępcami Pana Boga na ziemi. Te przykazania nawet słabych w wierze pociągają do Chrystusa. Poza tym ich niewypełnienie nie zawsze jest grzechem, w przeciwieństwie do np. bałwochwalstwa.
Dla katolików te przykazania nie prezentują nic gorszącego, jak dla Ciebie; są za to wyrazem wiary i chrześcijańskiego życia na co dzień. Ty natomiast pod ich przykrywką zaczynasz atakować naszą wiarę: niedziela źle, Msza źle, transsubstancjacja źle, odpuszczanie grzechów źle, autorytet biskupów źle, powszechne bałwochwalstwo i materializm, zakłamanie i obłuda. Jaki w tym cel?


Śr paź 19, 2011 4:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkiej
nesto napisał(a):
Czyżby dla ciebie Jezus-Człowiek był kimś innym niż Jezus-Bóg?

a z ktorej to mojej wypowiedzi nesto tak wywnioskował można zapytać...?
Cytuj:
Byłaby to ciekawa i innowacyjna teoria katolicka. Ale przecież tyle tych teorii masz, że jedna więcej, jedna mniej, cóż za różnica.. :)
a gdyby tak nesto zamiast udawać idiotę po prostu odpowiedział na zadane pytanie... :roll:
Cytuj:
Dla mnie Jezus to Jezus. Mesjasz, Odkupiciel i Pan mój.
no skoro dla nesto Jezus jest Panem, to jak nesto wyjaśni to:
Ja jestem Pan, i nie ma innego. Ja tworzę światło i stwarzam ciemności, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę. Ja, Pan, czynię to wszystko. Niebiosa, wysączcie z góry sprawiedliwość i niech obłoki z deszczem ją wyleją! Niechajże ziemia się otworzy, niechaj zbawienie wyda owoc i razem wzejdzie sprawiedliwość! Ja, Pan, jestem tego Stwórcą. Albowiem tak mówi Pan, Stworzyciel nieba, On Bóg, który ukształtował i wykończył ziemię, który ją mocno osadził, który nie stworzył jej bezładną, lecz przysposobił na mieszkanie: Ja jestem Pan i nie ma innego. Czyż nie Ja jestem Panem, a nie ma innego Boga prócz Mnie? Bóg sprawiedliwy i zbawiający nie istnieje poza Mną. Nawróćcie się do Mnie, by się zbawić, wszystkie krańce świata, bo Ja jestem Bogiem, i nikt inny! Przysięgam na Siebie samego, z moich ust wychodzi sprawiedliwość, słowo nieodwołalne. Tak, przede Mną się zegnie wszelkie kolano, wszelki język na Mnie przysięgać bOędzie, mówiąc: Jedynie u Pana jest sprawiedliwość i moc. Do Niego przyjdą zawstydzeni wszyscy, którzy się na Niego zżymali. W Panu uzyska swe prawo i chwały dostąpi całe plemię Izraela.(Iz 45,6b-8.18.21b-25)

Więc jak nesto...który to jest Pan...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr paź 19, 2011 6:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
nesto napisał(a):
Jozek napisał(a):
Czuje się ,tak jak gdybym z miłości i potrzeby serca wpuścił do swojego domu bezdomnego, który z uśmiechem na twarzy robi kupe ,w moim salonie.


Niezłe.

Tymczasem poczytaj sobie:
MT 18.
(10) Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.



Przyszedłeś na forum katolickie, i jesteś tutaj gościem (jak w domu) i co robisz dalej ... ?
Dodatkowo obrażając nas zasłaniasz się Mt 18.

Powyższym stwierdzeniem oceniłem twoją postawę ,która własnie jest pogradliwa ,w stosunku do katolików.Po raz drugi udowadniam Ci ,że twoja własna interpretacja Pisma ,nie przynosi dobrego owocu.


Rozumiem ,że nie możesz odpowiedziec na moje wcześniejsze pytanie w dziale dla katolików,ale od tego fundamentalnego pytania powinniśmy zacząć rozmowę z Twoją osobą.
viewtopic.php?f=1&t=19535

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Śr paź 19, 2011 9:47 pm
Zobacz profil
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
Jeśli ktoś poczuł się obrażony - przepraszam.
Nie było to moją intencją.

Wracając do tematu:
Czy uważacie, że nie przestrzeganie zaleceń kościła, zboru, wspólnoty, gdy nie jest to przykazanie Boże - jest grzechem, czy też nie jest grzechem?

ps.
odnośnie terminu "Pan" - w ST i NT wielokrotnie jest użyty również w stosunku do zwykłych ludzi mających władze.


Cz paź 20, 2011 9:46 am
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt maja 08, 2009 5:05 pm
Posty: 561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
nesto napisał(a):
Czy uważacie, że nie przestrzeganie zaleceń kościła, zboru, wspólnoty, gdy nie jest to przykazanie Boże - jest grzechem, czy też nie jest grzechem?

Sam Pan Jezus powiedział, że kto słucha Kościoła, ten Jego słucha (Łk 10, 14; być może Ty interpretujesz to inaczej). Okazywanie nieposłuszeństwa, jeżeli jest możliwość przestrzegania tych przykazań (bo nie są one absolutne), jest grzechem.


Cz paź 20, 2011 10:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 5:54 pm
Posty: 1063
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
Widzę że jak zwykle emocje i wzajemne się obrażanie, wzięło górę nad dyskusją merytoryczną. Możemy spróbujmy uporządkować sprawy.
Moim zdaniem (usilnie i konsekwentnie) przykazanie ludzkie nie są niczym złym, dopóki nie kłócą się z przykazaniami Bożymi. Weźmy przykład. Jest takie kościelne przykazanie (KRK) Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAP/przykazania-koscielne-cz-m.html Czy ono zaprzecza jakiemuś przykazaniu Bożemu? Moim zdaniem nie. Więc nie ma problemu. Przykazanie przypomina tylko wierzącemu, że "komunia" jest "warunkiem", "wyznacznikiem", czy może "konsekwencją" wiary. No i musi o niej pamiętać przynajmniej raz w roku.
Trochę inaczej jest z innym przykazaniem. W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymać się do prac niekoniecznych. Nie byłoby w tym przykazaniu również nic złego, gdyby nie znosiło (Wj 20:8,9 [Tyś])Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić.Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dodatkowy dzień poświęcony Bogu byłby jak najbardziej OK, ale ten znosi Boże na rzecz ludzkiego.
Analogiczną sytuację piętnował Jezus; (Mk 7:10 [Tyś])
Mojżesz tak powiedział: Czcij ojca swego i matkę swoją oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmiercią zginie. A wy mówicie: "Jeśli kto powie ojcu lub matce: Korban, to znaczy darem [złożonym w ofierze] jest to, co by ode mnie miało być wsparciem dla ciebie" - to już nie pozwalacie mu nic uczynić dla ojca ni dla matki.


Cz paź 20, 2011 12:00 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt maja 08, 2009 5:05 pm
Posty: 561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
Co do tej soboty i niedzieli, to katolicy wierzą, że Chrystus wypełnił i udoskonalił szabat ustanawiając nowe święto w I dzień tygodnia. Tak więc katolickim zdaniem i to przykazanie nie przeczy przykazaniom Bożym.


Cz paź 20, 2011 12:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 5:54 pm
Posty: 1063
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
Wiem, ja to wszystko znam i nie ma sensu, żebyśmy tu dyskutowali o wyższości niedzieli nad sobotą. Pokazałem przykład.
Marcinek napisał(a):
Co do tej soboty i niedzieli, to katolicy wierzą, że Chrystus wypełnił i udoskonalił szabat ustanawiając nowe święto w I dzień tygodnia.
Ustanowił, czy tylko wydaje Wam się, że ustanowił?
Marcinek napisał(a):
Tak więc katolickim zdaniem i to przykazanie nie przeczy przykazaniom Bożym.
Z faryzeuszami i podanym przeze mnie przykładem było identycznie. Korban też nie przeczy. Chyba, że dekalog jest Boży, a to na co powołuje się KRK, to "powagą Kościoła Katolickiego ... " i tak dalej. Pytanie raczej proste. Ludzie, czy Bóg?


Cz paź 20, 2011 12:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
protestujący napisał(a):
Pytanie raczej proste. Ludzie, czy Bóg?

Kościół.

Widzialny i niewidzialny, tu na Ziemi i tam w Niebie.

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Cz paź 20, 2011 12:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 5:54 pm
Posty: 1063
Post Re: zasady przykazania Boskie i ludzkie
bert04 napisał(a):
protestujący napisał(a):
Pytanie raczej proste. Ludzie, czy Bóg?

Kościół.

Widzialny i niewidzialny, tu na Ziemi i tam w Niebie.

Dziękuję za szczera odpowiedź (zresztą w tym przypadku jak zwykle). Wnioski należy wyciągnąć sobie samemu.

Pytanie pomocnicze; Czy faryzeusze byli Kościołem?


Cz paź 20, 2011 12:30 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL