Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 1:57 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Następna strona
 Cialo i krew Chrystusa 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N gru 05, 2010 11:58 am
Posty: 39
Płeć: kobieta
Post Cialo i krew Chrystusa
Ofiarowane podczas mszy swietej chleb i wino podobno przeistaczaja sie w ciało i krew Chrystusa. Tak wierza katolicy, prawoslawni i starokatolicy. Zakrawa to na kanibalizm.. Mam wrazenie ze wywodzi sie to z dawnych religii, kiedy Bogom, Bogowi w ofierze skladano ludzkie cialo...


Pt lip 15, 2011 8:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Cialo i krew Chrystusa
To masz złe wrażenie. W religii żydowskiej składano w ofierze jedynie zwierzęta. Dopiero Chrystus złożył ofiarę z samego siebie.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Pt lip 15, 2011 8:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Cialo i krew Chrystusa
ajdil napisał(a):
Ofiarowane podczas mszy swietej chleb i wino podobno przeistaczaja sie w ciało i krew Chrystusa. Tak wierza katolicy, prawoslawni i starokatolicy. Zakrawa to na kanibalizm..
czy kanibale wierzą, ze jedzą ciało i krew czy...
Cytuj:
Mam wrazenie ze wywodzi sie to z dawnych religii, kiedy Bogom, Bogowi w ofierze skladano ludzkie cialo...
nie wiem jakie religie i jakich bogow masz na myśli ale napewno nie robiono tego dla Boga...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt lip 15, 2011 11:52 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Cialo i krew Chrystusa
ajdil napisał(a):
Ofiarowane podczas mszy swietej chleb i wino podobno przeistaczaja sie w ciało i krew Chrystusa. Tak wierza katolicy, prawoslawni i starokatolicy. Zakrawa to na kanibalizm.. Mam wrazenie ze wywodzi sie to z dawnych religii, kiedy Bogom, Bogowi w ofierze skladano ludzkie cialo...


A widziałeś kogoś w kościele, żeby wsuwał kawałek mięsa i krwią się zapijał?

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pt lip 15, 2011 1:18 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N gru 05, 2010 11:58 am
Posty: 39
Płeć: kobieta
Post Re: Cialo i krew Chrystusa
Cytuj:
Leszcz napisał(a):
ajdil napisał(a):
Ofiarowane podczas mszy swietej chleb i wino podobno przeistaczaja sie w ciało i krew Chrystusa. Tak wierza katolicy, prawoslawni i starokatolicy. Zakrawa to na kanibalizm.. Mam wrazenie ze wywodzi sie to z dawnych religii, kiedy Bogom, Bogowi w ofierze skladano ludzkie cialo...


A widziałeś kogoś w kościele, żeby wsuwał kawałek mięsa i krwią się zapijał?


W kosciele nie ale z pewnoscia na zakrystii :lol:

Tak jako ciekawostke podam na temat ofiar w imie Boga...

V Mojz. 20.16-17 :
"Nie zachowasz przy życiu żadnej żywej istoty. Zamiast tego wymordujesz [wyrżniesz] wszystkich Hyttytów, Amorytów, Kananejczyków, Peryzzytów, Hywytów i Jebuzytów – tak jak ci rozkazał JHWH Elohim" - wymorodowano tak dokladnie te plemiona na polecenie Boga ze nie pozostal po nich zaden slad, poza informacjami ktora zostawili dla nas starozytni ...


Wyglada ze ofiary z ludzi byly czyms normalnym w judaizmie z ktorego wywodzi sie chrzescijanstwo.


Pt lip 15, 2011 1:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 11:03 pm
Posty: 1064
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Cialo i krew Chrystusa
ajdil napisał(a):
W kosciele nie ale z pewnoscia na zakrystii :lol:


Dobry kawał. Gdzieś Ty to widział? Ty chociaż wiesz o czym piszesz?


Pt lip 15, 2011 1:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Cialo i krew Chrystusa
ajdil napisał(a):
W kosciele nie ale z pewnoscia na zakrystii :lol:
z pewnością czyja...twoja ?

Cytuj:
Tak jako ciekawostke podam na temat ofiar w imie Boga... V Mojz. 20.16-17 :
"Nie zachowasz przy życiu żadnej żywej istoty. Zamiast tego wymordujesz [wyrżniesz] wszystkich Hyttytów, Amorytów, Kananejczyków, Peryzzytów, Hywytów i Jebuzytów – tak jak ci rozkazał JHWH Elohim" - wymorodowano tak dokladnie te plemiona na polecenie Boga ze nie pozostal po nich zaden slad, poza informacjami ktora zostawili dla nas starozytni ...
Wyglada ze ofiary z ludzi byly czyms normalnym w judaizmie z ktorego wywodzi sie chrzescijanstwo.
a gdzie ty tu widzisz żeby ktoś kazał składać kogokolwiek w ofierze dla Boga lub uprawiać kanibalizm...?
Ps. a tak w ogóle, to z jakiego przekladu korzystasz...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt lip 15, 2011 1:57 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 11, 2009 8:36 am
Posty: 769
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Cialo i krew Chrystusa
Ciało i Krew pod postacią chleba przaśnego i wina gronowego . Ciało czyli osoba Jezusa , krew to dusza Jezusa . W komuni chodzi o zjednoczenie z Jezusem zmartwychwstałym.

_________________
Totus tuus Maryjo. Jezu ufam Tobie.


Pt lip 15, 2011 2:01 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N gru 05, 2010 11:58 am
Posty: 39
Płeć: kobieta
Post Re: Cialo i krew Chrystusa
No coz myslalam, ze znajde jakies ciekawsze wypowiedzi na temat ofiary z ciala i krwi Chrystusa. Z tego co mi osobiscie wiadomo - Ofiara to pojecie pochodzące z religii poganskich, ktore zaczerpnelo chrzescijanstwo, wierzono ze spozywanie ciala daje niesmiertelnosc, zycie wieczne - zastanawia mnie tylko czemu chrzescijanstwo wchlonelo tyle poganskich zwyczajow.. czyzby dlatego ze stalo sie latwiejsze do przyjecia przez ludzi zyjacych w innych wierzeniach tzw. poganskich... W Polsce przyjelismy z dawnych poganskich zwyczajow dzien zaduszny. Wiele zwyczajow w polskiej Wielkanocy, Bozym Narodzeniu rowniez wywodzi sie z poganskich obrzadkow..


Pt lip 15, 2011 2:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Cialo i krew Chrystusa
ajdil napisał(a):
No coz myslalam, ze znajde jakies ciekawsze wypowiedzi na temat ofiary z ciala i krwi Chrystusa.
no jak szukasz ciekawszych wypowiedzi, to zapraszam/my do czytelni np.katolik.pl... :D
Cytuj:
Z tego co mi osobiscie wiadomo - Ofiara to pojecie pochodzące z religii poganskich, ktore zaczerpnelo chrzescijanstwo
hmmm...ciekawe jak poganom mogło przyjść do głowy, ze ofiara moze miec jakis wplyw na ich los... ;)
Cytuj:
wierzono ze spozywanie ciala daje niesmiertelnosc, zycie wieczne - zastanawia mnie tylko czemu chrzescijanstwo wchlonelo tyle poganskich zwyczajow.. czyzby dlatego ze stalo sie latwiejsze do przyjecia przez ludzi zyjacych w innych wierzeniach tzw. poganskich...
nie wiedziałem, ze odkryles gdzieś jakiś zbor chrześcijan, który upodobal sobie kanibalizm... :P
Cytuj:
W Polsce przyjelismy z dawnych poganskich zwyczajow dzien zaduszny.Wiele zwyczajow w polskiej Wielkanocy, Bozym Narodzeniu rowniez wywodzi sie z poganskich obrzadkow..
ty o tym i o tamtym, a o temacie który zalozyles jakoś Cie nie interesuje... :roll:

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Ostatnio edytowano Pt lip 15, 2011 3:28 pm przez sahcim, łącznie edytowano 1 raz



Pt lip 15, 2011 3:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Cialo i krew Chrystusa
ajdil napisał(a):
Z tego co mi osobiscie wiadomo - Ofiara to pojecie pochodzące z religii poganskich, ktore zaczerpnelo chrzescijanstwo
No to Ci źle wiadomo, bo pojęcie ofiary znane było w Starym Testamencie wśród jak najbardziej biblijnych Żydów. Zmień źródła, albo przestań wyssywać informacje z palca.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Pt lip 15, 2011 3:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Cialo i krew Chrystusa
Freedom napisał(a):
Ciało i Krew pod postacią chleba przaśnego i wina gronowego . Ciało czyli osoba Jezusa , krew to dusza Jezusa . W komuni chodzi o zjednoczenie z Jezusem zmartwychwstałym.


Błąd teologiczny. Nie ma rozróżnienia w KK jakie tu zrobiłeś.

Cytuj:
Ciało czyli osoba Jezusa , krew to dusza Jezusa


Przyjmując Eucharystię pod OBIEMA (lub każdą z osobna) postacią ZAWSZE przyjmujesz do siebie Jezusa KOMPLETNIE.

To taka korekta :).

ajdil napisał(a):
W Polsce przyjelismy z dawnych poganskich zwyczajow dzien zaduszny. Wiele zwyczajow w polskiej Wielkanocy, Bozym Narodzeniu rowniez wywodzi sie z poganskich obrzadkow..


W domu buty zdejmujesz? Widać zwyczaj z islamu zaczerpnąłeś... :hahaha:

Ale tu nie o zwyczajach a o Ciele i Krwi Jezusa. Smutki sobie w innym temacie...

Możesz mi wytłumaczyć związek pomiędzy kanibalizmem a jedzeniem... chleba i piciem wina? :lol:

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pt lip 15, 2011 4:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Cialo i krew Chrystusa
Odnosnie duszy Jezusa.
Tylko sie nie smiejcie i nie denerwujcie:
Byl czlowiekiem, a jest Bogiem/Synem Bozym, jako czlowiek chyba mial dusze, ale jako Bog/ Syn Bozy nie jest zbyt doskonaly, zeby miec ,,tylko zwykla'' dusze? Nie wiem jak to napisac zeby wszyscy mnie zrozumieli.
Przeciez umarl, a wiec Jego dusza teoretycznie opudcila cialo. Potem zmartwychwstal i wstapil do nieba...


Pt lip 15, 2011 7:28 pm
Zobacz profil
Post Re: Cialo i krew Chrystusa
ajdil napisał(a):
Ofiarowane podczas mszy swietej chleb i wino podobno przeistaczaja sie w ciało i krew Chrystusa. Tak wierza katolicy, prawoslawni i starokatolicy.


Z mojego pkt widzenia jest to pamiątka Ostatniej Wieczerzy, podczas której Jezus dzielił się z apostołami chlebem i winem. Ofiarą jest tu Sam Jezus, posłany ku zbawieniu świata przez Boga-Ojca, a zrodzony z Dziewicy Maryi. Chleb i Wino to Jego ciało i krew, które za nas wydał i przelał wypełniając wolę Boga - Ojca. Przyjmując chleb i wino przyjmujesz do serca samego Pana Jezusa.

Ale może warto zapytać ks. Mariana. On z pewnością wyjaśni ci to lepiej.

Pozdrawiam


Pt lip 15, 2011 8:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Cialo i krew Chrystusa
Maria-Magdalena napisał(a):
Przyjmując chleb i wino przyjmujesz do serca samego Pana Jezusa.


Nastąpił tutaj proces przeistoczenia (tzw. transsubstancjacja). Chleb i wino stało się prawdziwym ciałem i krwią Jezusa (są nimi realnie) jednak nadal pozostały dla naszych zmysłów rozpoznawalne jako chleb i wino.

Innymi słowy nie jesteśmy w stanie naszym zmysłami rozróżnić hostii konsekrowanej od zwykłego wafla.

Oczywiście jest to katolicyzm... ateiści w to nie wierzą. Tylko nie wiem, czemu się czepiają jak dla nich to JEST chleb i wino? 8O

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pt lip 15, 2011 8:17 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL