Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 11:50 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Alkoholizm 
Autor Wiadomość
Post Re: Alkoholizm
joannabw napisał(a):
Wszystko jest piekne, bo to tylko slowa. W praktyce to sa realne czyny, ktore nie zawsze wychodza tak jak powinny.
Przykladowo o. kapucyni z Zakroczymia, gdzie czasem ciezko sie wybrac z np. drugiego konca Polski.


joasiu, a u was tam nic takiego nie ma...poszukaj, popytaj.
Jak tam spotkanie czwartkowe, udane
Pozdrawiam Cię serdecznie?


Pt lis 25, 2011 7:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Alkoholizm
miasto duze. Znajdziesz w nim prawie wszystko. Wiesz jak to u mnie z wieczorami czwartkowymi. Normalnie czuje braki.


Pt lis 25, 2011 8:04 pm
Zobacz profil
Post Re: Alkoholizm
czyli klapa joasiu? jak rozumiem.
mnie w środę też nie było :)
zatem, jesteśmy usprawiedliwione. :lol:


Pt lis 25, 2011 8:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Alkoholizm
Nie klapka, tylko zmianowy system pracy :evil:


Pt lis 25, 2011 8:38 pm
Zobacz profil
Post Re: Alkoholizm
czyli klapka,
przez zmianowy system pracy :roll:


Pt lis 25, 2011 8:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Alkoholizm
No co, napisalas tak jakby to byla moja wina


Pt lis 25, 2011 9:13 pm
Zobacz profil
Post Re: Alkoholizm
no coś ty joasiu,
przecież napisałam wyraźnie że obie jesteśmy usprawiedliwione


Maria-Magdalena napisał(a):
czyli klapa joasiu? jak rozumiem.
mnie w środę też nie było
zatem, jesteśmy usprawiedliwione.


Pt lis 25, 2011 9:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Alkoholizm
Jak zwykle wbilo mi sie w glowe to co chcialam(?) zeby w niej zostalo.
Zreszta sprzet mi zdechl i mecze sie z jakas przetpotopowa komorka :-(


Pt lis 25, 2011 9:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 28, 2004 3:36 pm
Posty: 1861
Lokalizacja: Szczecin
Post Re: Alkoholizm
art-33 napisał(a):

Może potrzebujesz wsparcia SWAN ?
Szkoda dobrego kompana ?
Kompanem mogę być, ale bezalkoholowym. Niestety Art musiałem uznać pewne swoje ułomności. Kiedy spotkaliśmy się w Ciechocinku to fakt, że sobie pochlaliśmy, ale i tak nie po to chciałem Cię poznać. Zapewniam Cię, że na trzeźwo też chętnie się spotkam gdyby była okazja. Natomiast skoro już gadam o moim problemie to wiedz, że chodzę na AA a wszystkie odwołania do "siły wyższej" lekceważę. Najważniejsze nie pić a reszta się nie liczy.

_________________
jesteśmy przerwą miedzy nicościa a nicością

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben


So lis 26, 2011 10:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Alkoholizm
Swan napisał(a):
art-33 napisał(a):

Może potrzebujesz wsparcia SWAN ?
Szkoda dobrego kompana ?
Kompanem mogę być, ale bezalkoholowym. Niestety Art musiałem uznać pewne swoje ułomności. Kiedy spotkaliśmy się w Ciechocinku to fakt, że sobie pochlaliśmy, ale i tak nie po to chciałem Cię poznać. Zapewniam Cię, że na trzeźwo też chętnie się spotkam gdyby była okazja. Natomiast skoro już gadam o moim problemie to wiedz, że chodzę na AA a wszystkie odwołania do "siły wyższej" lekceważę. Najważniejsze nie pić a reszta się nie liczy.


może nie do końca, ale na dobry początek dobrze zacząć od nie picia, bo to nic dobrego jak się już pije ponad normę, ale ogólnie rzecz biorąc warto jest też pokrzepiać się duchowo, poszukaj może jakiejś wspólnoty katolickiej dla AA, gdzieś nawet chyba na forum tutaj ktoś pisał o tym.

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


So lis 26, 2011 7:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Alkoholizm
Swan napisał(a):
a wszystkie odwołania do "siły wyższej" lekceważę.

Dobre, ja na all anon tez olalam sile wyzsza. Uszy mi wiedna jak slysze Bog, ale Lucyfera tez w tym odsunelam.


So lis 26, 2011 8:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 28, 2004 3:36 pm
Posty: 1861
Lokalizacja: Szczecin
Post Re: Alkoholizm
paniczdomi napisał(a):
poszukaj może jakiejś wspólnoty katolickiej dla AA, gdzieś nawet chyba na forum tutaj ktoś pisał o tym.
To abstynencja katolicka jest lepsza od świeckiej? Nie sądzę. Poza tym nawet na takim "zwykłym" AA znakomita większość kroków i tradycji odwołuje się do "siły wyższej", która wierzący nazywają Bogiem. Czasem się to maskuje zwrotami w stylu "jakkolwiek go pojmujemy", ale i tak wiadomo, że chodzi o tego jednego jedynego. Ja po prostu zbywam takie zwroty. Dla mnie najważniejsze to NIE PIĆ.

_________________
jesteśmy przerwą miedzy nicościa a nicością

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben


Pn lis 28, 2011 10:00 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 23, 2011 8:06 pm
Posty: 9
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Alkoholizm
U mnie to rozgrywa się w innej sferze i niepotrzebne jest rozróżnianie jaki charakter ma Wspólnota, a w przypadku Siły Wyższej starczy mi, że wzorce pochodzą z tradycji katolickiej.
Pozdrawiam Wojtek

_________________
Pobierz nagrania mp3 o trzeźwości różnych, internetowych stacji radiowych:
http://dzienpodniu.orangespace.pl/


Pn lis 28, 2011 11:52 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Alkoholizm
Swan napisał(a):
paniczdomi napisał(a):
poszukaj może jakiejś wspólnoty katolickiej dla AA, gdzieś nawet chyba na forum tutaj ktoś pisał o tym.
To abstynencja katolicka jest lepsza od świeckiej? Nie sądzę. Poza tym nawet na takim "zwykłym" AA znakomita większość kroków i tradycji odwołuje się do "siły wyższej", która wierzący nazywają Bogiem. Czasem się to maskuje zwrotami w stylu "jakkolwiek go pojmujemy", ale i tak wiadomo, że chodzi o tego jednego jedynego. Ja po prostu zbywam takie zwroty. Dla mnie najważniejsze to NIE PIĆ.



tutaj nie o to chodzi, chodzi o to, że przy katolickiej wspólnocie możesz też swoje cierpienie zacząć dźwigać razem z Jezusem Chrystusem.
Zdarzają się uzdrowienia za przyczyną lektury Słowa Bożego, jak ktoś tylko prosi Pana Boga, to może być uzdrowiony.
Znam historię człowieka, który został uwolniony z nałogu alkoholizmu, a za każdym razem jak chce mu się napić, bo go diabeł kusi, otwiera Pismo Święte i się wycisza, i nie pije :)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Pt gru 02, 2011 6:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 28, 2004 3:36 pm
Posty: 1861
Lokalizacja: Szczecin
Post Re: Alkoholizm
paniczdomi napisał(a):
tutaj nie o to chodzi, chodzi o to, że przy katolickiej wspólnocie możesz też swoje cierpienie zacząć dźwigać razem z Jezusem Chrystusem.
Równie dobrze mogę się leczy polegając na Zawiszy Czarnym. Zawisza Czarny podobnie jak Jezus zwany Chrystusem nie żyje. Ale nieco krócej. Nie mów mi tylko, że Jezus ciągle jednak żyje bo zwyczajnie nie wierzę w takie rzeczy.

paniczdomi napisał(a):
Zdarzają się uzdrowienia za przyczyną lektury Słowa Bożego, jak ktoś tylko prosi Pana Boga, to może być uzdrowiony.
Znam historię człowieka, który został uwolniony z nałogu alkoholizmu, a za każdym razem jak chce mu się napić, bo go diabeł kusi, otwiera Pismo Święte i się wycisza, i nie pije :)
A ja słucham dużo audiobooków. Ostatnio "Kubuś fatalista i jego pan". Czemu akurat mitologia judeo-chrześcijańska ma pomagać? Twojemu hipotetycznemu znajomemu pomaga i OK. Ważne, żeby nie pił. Ja nie piję bez tej lektury i tez jest OK. Najważniejsze, żebym nie pił.

_________________
jesteśmy przerwą miedzy nicościa a nicością

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben


Śr gru 07, 2011 2:04 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL