Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 6:34 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Alkoholizm 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sty 26, 2011 4:37 pm
Posty: 44
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Alkoholizm
Postanowiłam założyc ten temat żeby się trochę z wami podzielić moimi spostrzeżeniami.
Jestem przerażona alkoholizmem w naszym kraju. Uważam, że jest to tragedia narodowa. Ilu ludzi cierpi z tego powodu możemy się niejednokrotnie przekonać na naszym forum.
I to nie tylko cierpienie jednej osoby, to cierpienia wielu rodzin i wielu pokoleń.
Kto z nas nie mieszkał z alkoholikiem lub nie miał w rodzinie alkoholika???
Dodatkowo problem pogłębia fakt, że nie jednokrotnie nie ma ucieczki od takiej osoby. Nie ma się gdzie wyprowadzić, nie ma pieniędzy.
Pamiętam jak moja mama mówiła mi, że w latach 80-tych chciała odejść od taty bo pił. Ale gdzie??? Rodzina nie chciała jej przyjąść z powrotem z małym dzieckiem.
A teraz wcale się nie zmieniło, wcale nie jest lepiej.
Wiem że ten problem istnieje i w innych krajach. Ale na przykład w takiej Wlk. Bryt. przeprowadzić się jest bardzo łatwo. Ludzie często zmieniają miejsce zamieszkania. A w Polsce??? Może raz, dwa razy na całe życie.
Zastanawiam się kto czerpie profity ze sprzedarzy alkoholu w Polsce??? I czy te osoby nie widzą, że niszczą innych ludzi i cały naród???
Uważam że powinno zakazać się sprzedaży alkoholu.


Cz lip 07, 2011 12:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Alkoholizm
BeataB napisał(a):
Uważam że powinno zakazać się sprzedaży alkoholu.

To już było. W innym kraju. Nic nie dało ;-).

Sprzedaż po 13 też zresztą niewiele ;-).

Pozdrawiam j.

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Cz lip 07, 2011 12:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 06, 2009 9:12 am
Posty: 1111
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Post Re: Alkoholizm
BeataB napisał(a):
Uważam że powinno zakazać się sprzedaży alkoholu.
Tak, jak napisała joannaa. Nie tylko nic nie dało, ale jeszcze stworzyło całą mafię zajmującą się nielegalnym handlem alkoholem, problem o wiele większy, niż spożycie alkoholu.

_________________
"Optymista uważa, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów. Pesymista obawia się, że jest to prawda."


Cz lip 07, 2011 1:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Alkoholizm
Mozna skierowac sadownie alkoholika na przymusowe leczenie, mozna zwinac dzieci i uciec do jednego z (pewnie niewielu w kraju) domu samotnej matki lub innego podobnie dzialajacego osrodka, mozna isc na terapie dla rodzin alkoholikow. Wszystko piekne w teorii.


Cz lip 07, 2011 10:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Alkoholizm
BeataB napisał(a):
Uważam że powinno zakazać się sprzedaży alkoholu.
A czy BeataB zna historię? Tak chociaż trochę?

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Pt lip 08, 2011 11:21 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sty 26, 2011 4:37 pm
Posty: 44
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Alkoholizm
Nie znam. Ale może przypomnicie mi jak to było za komuny. Ja pamiętam, że ludzie chlali na potęgę. A za pół litra to dopiero robota dobrze szła.


So lip 09, 2011 3:01 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Alkoholizm
BeataB napisał(a):
Nie znam. Ale może przypomnicie mi jak to było za komuny. Ja pamiętam, że ludzie chlali na potęgę. A za pół litra to dopiero robota dobrze szła.
a BeataB zna sprawę Prohibicji w USA (lata 20 poprzedniego wieku)

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So lip 09, 2011 3:08 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sty 26, 2011 4:37 pm
Posty: 44
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Alkoholizm
Nie znam. Ale się zapoznam i może wyciągne jakieś wnioski. W każdym razie USA to nie Polska.


So lip 09, 2011 6:27 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Alkoholizm
BeataB napisał(a):
Nie znam. Ale się zapoznam i może wyciągne jakieś wnioski. W każdym razie USA to nie Polska.

ale ludzie są podobni. Mafie wzbogaciły się dość mocno na produkcji i sprzedaży wódki po melinach. Wystarczy poczytać chociażby o Al Capone.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So lip 09, 2011 7:21 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sty 26, 2011 4:37 pm
Posty: 44
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Alkoholizm
joannabw napisał(a):
Mozna skierowac sadownie alkoholika na przymusowe leczenie, mozna zwinac dzieci i uciec do jednego z (pewnie niewielu w kraju) domu samotnej matki lub innego podobnie dzialajacego osrodka, mozna isc na terapie dla rodzin alkoholikow. Wszystko piekne w teorii.


Zgadzam się z Joanną. Wszystko wygląda pięknie w teorii. Ale w praktyce to z tej choroby jest ciężko wyjść. Przykro mi jest czytać kolejne i kolejne świadectwa osób w to wplątanych na forum pomocy. Najgorzej zawsze cierpią dzieci.
Ale cóż człowiek zdrowy nigdy nie zrozumie, że alkohol to trucizna póki się sam nie przekona a wtedy już jest za późno.
Czasem nic nie działa, no i wtedy opadają ręcę. Trzeba patrzeć jak ktoś się zapija na śmierć.
Cóż nie ma chyba nic gorszego.


N lip 10, 2011 1:26 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Alkoholizm
ale zakaz sprzedaży alkoholu wcale nie rozwiąże problemu. Jak zapewne wiesz w czasie komuny wódka była od 13 i nie było nocnych sklepów a ludzie chodzili pijani od rana do późnej nocy. Kwitł handel wódką (w tzw. melinach).

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lip 10, 2011 3:10 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sty 26, 2011 4:37 pm
Posty: 44
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Alkoholizm
No tak, rozwiązania nie ma z tego co widzę.


N lip 10, 2011 4:10 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Alkoholizm
BeataB napisał(a):
No tak, rozwiązania nie ma z tego co widzę.
moim zdaniem jest jedno rozwiązanie. MODLITWA. Oczywiście Bóg nie wymusi na kimś abstynencji ale jest szansa, że ten ktoś zrozumie i zapragnie innego życia. Oprócz tego można swoim przykładem tzw. świadectwem pokazywać, że alkohol nie jest ucieczką od problemów. Moim zdaniem temat jest dość obszerny.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lip 10, 2011 7:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Alkoholizm
Jockey napisał(a):
moim zdaniem jest jedno rozwiązanie. MODLITWA. Oczywiście Bóg nie wymusi na kimś abstynencji ale jest szansa, że ten ktoś zrozumie i zapragnie innego życia. Oprócz tego można swoim przykładem tzw. świadectwem pokazywać, że alkohol nie jest ucieczką od problemów. Moim zdaniem temat jest dość obszerny.

Z całym szacunkiem dla modlitwy ale są chyba również znane i inne sposoby kończenia z alkoholizmem. Zresztą jedno nie wyklucza drugiego.

A że temat faktycznie obszerny to powiem tyle tylko, że chyba trzeba choć trochę serio chcieć. Ale serio serio. A żeby serio chcieć zmiany każdy chyba musi osiągnąć jakieś tam swoje dno i chyba o to dno łazi, zupełnie zresztą jak w innych uzależnieniach. A że dno dnu nie równe no to bywa jak bywa.

A do Beaty: zaczęłam tak ironicznie w moim pierwszym poście tutaj ale zabranianie takich rzeczy na siłę nie ma po prostu sensu bo jak ktoś sam nie chce, znajdzie drogę tak żeby zdobyć alkohol będąc na przymusowym leczeniu jak i kupić go w czasach prohibicji. Te nikt nie mówi ani że będzie łatwo ani że chcenie gwarantuje sukces ale jest chyba niezbędne żeby w ogóle próby miały sens i szanse powodzenia.

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Pn lip 11, 2011 11:59 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Alkoholizm
joannaa napisał(a):
Z całym szacunkiem dla modlitwy ale są chyba również znane i inne sposoby kończenia z alkoholizmem. Zresztą jedno nie wyklucza drugiego.
a czy ja stwierdziłem, że tylko modlitwa? i czy odrzuciłem terapię?
napisałem:
Jockey napisał(a):
moim zdaniem jest jedno rozwiązanie. MODLITWA. Oczywiście Bóg nie wymusi na kimś abstynencji ale jest szansa, że ten ktoś zrozumie i zapragnie innego życia.

joannaa napisał(a):
A że temat faktycznie obszerny to powiem tyle tylko, że chyba trzeba choć trochę serio chcieć. Ale serio serio. A żeby serio chcieć zmiany każdy chyba musi osiągnąć jakieś tam swoje dno i chyba o to dno łazi, zupełnie zresztą jak w innych uzależnieniach. A że dno dnu nie równe no to bywa jak bywa.
modlitwa aby się komuś zachciało gdy mu się nie chce.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt lip 12, 2011 12:58 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL