Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 2:15 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Odejscie Ducha sw. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Odejscie Ducha sw.
Dziekuje ci Piotrex, ze odkopales ten temat. Jestem ci bardzo wdzieczna :evil:


Pt maja 11, 2012 4:26 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16895
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Odejscie Ducha sw.
joannabw napisał(a):
A tak wogole czy to nie przestepstwo (w religii katolickiej) wzywanie Szatana na pojedynek?
)

Nigdy nie czytałam Twoich wyznań związanych z satanizmem. Przemilczałaś wymownie najciekawsze kawałki. :)
Pokus należy unikać a nie sprawdzać swoje możliwości. Czym innym jest przyjmowanie na siebie dobrowolnego cierpienia, nawet tego powodowanego przez szatana a czym innym dobrowolne zapraszanie szatana do siebie. Nasuwa mi się przykład opętania Ameliese Michel. Nie wierzę w to opętanie, ponieważ tu mamy taki właśnie przykład. Dziewczyna przyjmuje opętanie, by pomóc Bogu. To taka argumentacja nosząca znamiona pychy. A to ulubione narzędzie Złego.


Śr maja 16, 2012 7:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Odejscie Ducha sw.
Ech, cieszylam sie ze ten watek z moimi przyplywami szczerosci poszedl w niepamiec.
To nie ja wyzywalam szatana na pojedynek, ale inny user sie do tego przyznal. Przyznaje tez, ze jest katolikiem w pelnym tego slowa znaczeniu.

Szczerze mowiac na opetanie Aneliese patrze z przymruzeniem oka. Czytalam rozne teorie na temat przyczyn jej opetania.
Uwazasz, ze nie byla opetana?


Śr maja 16, 2012 9:38 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16895
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Odejscie Ducha sw.
joannabw napisał(a):
Uwazasz, ze nie byla opetana?

Uważam, że nie ma dziś możliwości zweryfikowania tego przypadku. Z tego co pamiętam popełniono zaniedbania na wszystkich frontach, zarówno medycznym jak i religijnym. Ona chorowała wcześniej, więc mogła to być choroba, mogło być współwystepowanie choroby i opętania.


Śr maja 16, 2012 10:01 pm
Zobacz profil
Post Re: Odejscie Ducha sw.
joasiu,
Duch św nie odchodzi. To człowiek odchodzi od Boga poprzez swoje grzechy. Bóg zawsze na nas czeka.

Jakiś czas temu oglądałm program na Religia TV o egzorcystach. Był tam fragment mówiący, że w Watykanie kształci się(nie wiem czy to dobre słowo) coraz więcej egzorcystów.
Nic nie dzieje się bez przyczyny.


Śr maja 16, 2012 10:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Post Re: Odejscie Ducha sw.
Cytuj:
Maria-Magdalena napisał(a):
joasiu,
Duch św nie odchodzi. To człowiek odchodzi od Boga poprzez swoje grzechy. Bóg zawsze na nas czeka.

Jakiś czas temu oglądałm program na Religia TV o egzorcystach. Był tam fragment mówiący, że w Watykanie kształci się(nie wiem czy to dobre słowo) coraz więcej egzorcystów.
Nic nie dzieje się bez przyczyny.


Mam nadzieje ze w ksztalcenie tych egzorcystow wzieta jest pod uwage zarowno psychologia jak i psychiatria...zeby znowu nie przynioslo to zbyt duzo nieszczescia i problemow... Czego to ludzie nie sa w stanie wymyslic. :lol:
Jesli chodzi o Annelise to dzieki egzrocyzmom... doczekala sie glodowej smierci.. Nie wiem czy czytalyscie dokladnie do czego egzorcymy w jej przypadku doprowadzily...


Pt maja 18, 2012 11:24 am
Zobacz profil
Post Re: Odejscie Ducha sw.
lidka napisał(a):
Jesli chodzi o Annelise to dzieki egzrocyzmom... doczekala sie glodowej smierci.. Nie wiem czy czytalyscie dokladnie do czego egzorcymy w jej przypadku doprowadzily...


lidka napisał(a):
Czego to ludzie nie sa w stanie wymyslic.

Dokadnie Lidziu. :lol:


Pt maja 18, 2012 3:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Odejscie Ducha sw.
lidka napisał(a):
Cytuj:
Maria-Magdalena napisał(a):
joasiu,
Duch św nie odchodzi. To człowiek odchodzi od Boga poprzez swoje grzechy. Bóg zawsze na nas czeka.

Jakiś czas temu oglądałm program na Religia TV o egzorcystach. Był tam fragment mówiący, że w Watykanie kształci się(nie wiem czy to dobre słowo) coraz więcej egzorcystów.
Nic nie dzieje się bez przyczyny.


Mam nadzieje ze w ksztalcenie tych egzorcystow wzieta jest pod uwage zarowno psychologia jak i psychiatria...zeby znowu nie przynioslo to zbyt duzo nieszczescia i problemow... Czego to ludzie nie sa w stanie wymyslic. :lol:
Jesli chodzi o Annelise to dzieki egzrocyzmom... doczekala sie glodowej smierci.. Nie wiem czy czytalyscie dokladnie do czego egzorcymy w jej przypadku doprowadzily...



A nie wiem, czy doczytałaś dlaczego umarła na skutek egzorcyzmów, bo to bardzo istotne.
Przykład tejże kobiety, to przykład opętania ekspiacyjnego.
(innymi słowy dopuszczonego przez Pana Boga) : http://www.nowy-czlowiek.pl/text/pokaz/8/50

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Wt maja 22, 2012 7:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Odejscie Ducha sw.
Dobre. Miec w sobie ,,pasozyta'', ktory zanim wstapi w ciebie wmawia ci, ze to dla dobra innych. Podszywa sie pod Matke boska, wpiera ze delikwent jest osoba wyrozniona i uzywa sobie na ofierze do konca jej dni. A ofiara bedzie z cala moca bronic tego opetania, bo to jest opetanie szczegolne- episkopacyjne


Wt maja 22, 2012 10:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Odejscie Ducha sw.
joannabw napisał(a):
No to poprawiles mi humor :-D . Jak nieokielznany zywiol, czlowiek o buntowniczym temperamencie moze wierzyc w Boga, podporzadkowac sie Jego nakazom i zakazom stac sie pokornym i ufnie wpatrzonym w stworce?

Cholera, a jednak moze.
Nie to, zebym ja osobiscie... ale mam ta swiadomosc(?), czy cos w tym stylu.


Śr maja 23, 2012 11:32 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16895
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Odejscie Ducha sw.
Może, może... i ma świadomość, że nic nie traci. Wolność pozostaje nienaruszona. Ma też poczucie wewnętrznego spokoju.


Śr maja 23, 2012 11:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Odejscie Ducha sw.
Tak sobie przegladalam te moje wpisy praktycznie sprzed roku. I tak chcialam, zeby wszystko zwiazane z tego typu wpisami przed tymi wakacjami zniknelo. W zeszlym roku mialam pielgrzymki na pv.

Tak z perspektywy czasu jestem zdumiona, ze moglam z siebie wykrzesac tyle agresji, nienawisci i gniewu. Dobrze pamietam uczucia jakie wtedy towarzyszyly pisaniu.


Śr maja 23, 2012 12:07 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16895
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Odejscie Ducha sw.
joannabw napisał(a):
Tak sobie przegladalam te moje wpisy praktycznie sprzed roku. I tak chcialam, zeby wszystko zwiazane z tego typu wpisami przed tymi wakacjami zniknelo.

A dlaczego? To jest Twoja droga przez życie. Nie należy niczego zakopywać, raczej przerobić na doświadczenie. Przeszłość jest nauczycielem przyszłości. Slogany? Pewnie tak, ale podszyte treścią.


Śr maja 23, 2012 12:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Post Re: Odejscie Ducha sw.
Cytuj:
Eucharystie bierze się do ust ,potem połyka więc mamy to w żołądku.
Eucharystia to symbol .
W sercu możemy mieć kogoś symbolicznie w tym sensie, że go kochamy, że myślimy o nim .
[/quote]


To niemozliwe, grzeszne... przeciez jak mamy cos w zoladku to wydalamy, Echarystie wydalac, to grzech... Z pewnoscia Eucharystia trafia do serca... tylko taka mozliwosc widze...


Śr maja 23, 2012 2:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Post Re: Odejscie Ducha sw.
Cytuj:
A nie wiem, czy doczytałaś dlaczego umarła na skutek egzorcyzmów, bo to bardzo istotne.
Przykład tejże kobiety, to przykład opętania ekspiacyjnego.
(innymi słowy dopuszczonego przez Pana Boga) : http://www.nowy-czlowiek.pl/text/pokaz/8/50
[/quote]

Wiesz Panczdomi takich bzdur dawno nie czytalam... nawet trudno na ten temat pisac jakis komentarz... Ten artykul osmiesza egorcyzmy i tych ktorzy w to wierza i akceptuja... Doprawdy az trudno mi uwierzyc ze rozsadny czlowiek moze cos takiego traktowac powaznie.


Śr maja 23, 2012 2:58 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL