Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 10:51 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 Ty jesteś Kefas - czy Chrystus mówił od siebie? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 04, 2010 5:44 pm
Posty: 606
Lokalizacja: niestała
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Ty jesteś Kefas - czy Chrystus mówił od siebie?
Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. (19) I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. ew. Mateusza

(16) Odpowiedział im Jezus mówiąc: Moja nauka nie jest moją, lecz Tego, który Mnie posłał. (17) Jeśli kto chce pełnić Jego wolę, pozna, czy nauka ta jest od Boga, czy też Ja mówię od siebie samego. (18) Kto mówi we własnym imieniu, ten szuka własnej chwały. Kto zaś szuka chwały tego, który go posłał, ten godzien jest wiary i nie ma w nim nieprawości. Jan 7

Zastanów się drogi czytelniku czy słowa Jezusa kierowane do Szymona, był tak naprawdę do niego - a nie były raczej Słowami Ojca o swoim Synu.

_________________
Tam gdzie ty myślisz, musi być Bóg. / Należy znać Boga, aby poznać Prawo.


Pt cze 17, 2011 11:13 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Ty jesteś Kefas - czy Chrystus mówił od siebie?
Jezus sam siebie nazwał Piotrem? Pierwsze słyszę...

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


So cze 18, 2011 2:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Ty jesteś Kefas - czy Chrystus mówił od siebie?
No właśnie, ja też nie rozumiem tej wątpliwości. Może rozwiń skąd Ci to przyszło do głowy...

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


So cze 18, 2011 3:55 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 12:45 am
Posty: 193
Płeć: mężczyzna
Post Re: Ty jesteś Kefas - czy Chrystus mówił od siebie?
Ojej !zawsze tak plątają ...Przeczytaj jeszcze raz i zrozum !


So cze 18, 2011 5:57 am
Zobacz profil
Post Re: Ty jesteś Kefas - czy Chrystus mówił od siebie?
A dla mnie, ważniejszym jest pytanie Pana Jezusa:
Czy mnie miłujesz?
...przecież wiesz Panie.


So cze 18, 2011 9:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Ty jesteś Kefas - czy Chrystus mówił od siebie?
Cytuj:
Moja nauka nie jest moją, lecz Tego, który Mnie posłał.

Ewidentnie widać, że Jezus mówi o sobie, a tym kto go posłał jest Ojciec.
Cytuj:
Kto mówi we własnym imieniu, ten szuka własnej chwały. Kto zaś szuka chwały tego, który go posłał,

Jezus potwierdza, że nie mówi we własnym imieniu, lecz w imieniu swojego ojca.

Nie rozumiem na czym polegają Twoje wątpliwości...?

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


So cze 18, 2011 11:15 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 04, 2010 5:44 pm
Posty: 606
Lokalizacja: niestała
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Ty jesteś Kefas - czy Chrystus mówił od siebie?
Boro napisał(a):

Cytuj:
Kto mówi we własnym imieniu, ten szuka własnej chwały. Kto zaś szuka chwały tego, który go posłał,

Jezus potwierdza, że nie mówi we własnym imieniu, lecz w imieniu swojego ojca.

Nie rozumiem na czym polegają Twoje wątpliwości...?
Jeżeli Chrystus nie mówi w swoim imieniu w wypowiedzi do Piotra, to znaczy że mówi to Ojciec. A jeżeli mówi to Ojciec przytaczając tu np:

"(16) Przeto tak mówi Pan Bóg: Oto Ja kładę na Syjonie kamień, kamień dobrany, węgielny, cenny, do fundamentów założony. Kto wierzy, nie potknie się. (17) I wezmę sobie prawo za miarę, a sprawiedliwość za pion. Ale grad zmiecie schronisko kłamstwa, a wody zaleją kryjówkę." Iz 28

"(6) Przecież Ja ustanowiłem sobie króla na Syjonie, świętej górze mojej. (7) Ogłoszę postanowienie Pana: Powiedział do mnie: Tyś Synem moim, Ja Ciebie dziś zrodziłem. (8) Żądaj ode Mnie, a dam Ci narody w dziedzictwo i w posiadanie Twoje krańce ziemi. (9) Żelazną rózgą będziesz nimi rządzić i jak naczynie garncarza ich pokruszysz." Psalm 2

ze wypowiedzi Boga wynika że skałą - fundamentem jest król - Syn Boży, Chrystus.

"Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. (19) I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie." ew. Mateusza

Przyrównując to z wypowiedzią Jezusa, wynika wprost że mówił On o Sobie. Kefas - w tej wypowiedzi nie oznacza Piotra z osoby a właśnie Chrystusa przytoczonego w Izajaszu 28.

_________________
Tam gdzie ty myślisz, musi być Bóg. / Należy znać Boga, aby poznać Prawo.


So cze 18, 2011 7:42 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 01, 2010 10:22 pm
Posty: 2268
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Ty jesteś Kefas - czy Chrystus mówił od siebie?
Hehe
Jezus mówił do Piotra, ale tak naprawdę to Bóg mówił do Jezusa, ponieważ Jezus przemawia w imieniu Ojca i mówiąc do Piotra mówi do siebie, czyli to Ojciec mówi do Piotra, a więc do Jezusa.
Wszystko jasne. Czego tu nie rozumiecie? :)
Po prostu tak naprawdę to Jezus był Piotrem, a Piotr nigdy nie istniał.

Źle zinterpretowałeś fragment przyjacielu. Nie wiem skąd ty wziąłeś ten dziwny wniosek, że słowa wypowiedziane przez Jezusa są skierowane do Jezusa przez Ojca.

_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" Flp (4,13)
„A kimże ja bym bez Boga była?” - Sonia do Raskolnikowa


N cze 19, 2011 5:29 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 04, 2010 5:44 pm
Posty: 606
Lokalizacja: niestała
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Ty jesteś Kefas - czy Chrystus mówił od siebie?
Tomasz24 napisał(a):
Źle zinterpretowałeś fragment przyjacielu. Nie wiem skąd ty wziąłeś ten dziwny wniosek, że słowa wypowiedziane przez Jezusa są skierowane do Jezusa przez Ojca.
Ja jestem pewny swojej wypowiedzi, a Ty?
Pozostaje tylko kwestia, czy mówię prawdę czy też jestem kłamcą.

_________________
Tam gdzie ty myślisz, musi być Bóg. / Należy znać Boga, aby poznać Prawo.


N cze 19, 2011 11:33 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 04, 2010 5:44 pm
Posty: 606
Lokalizacja: niestała
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Ty jesteś Kefas - czy Chrystus mówił od siebie?
"(7) Aniołowi Kościoła w Filadelfii napisz: To mówi Święty, Prawdomówny, Ten, co ma klucz Dawida, Ten, co otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, co zamyka, a nikt nie otwiera." Ap 3

Nadal uważacie że ten co ma klucze to Piotr?
Te klucze otrzymał Syn Boży i nikt inny ich nie posiada. Macie dwie opcje albo do Jana przemawia Chrystus albo Piotr, nie ma innej opcji.

_________________
Tam gdzie ty myślisz, musi być Bóg. / Należy znać Boga, aby poznać Prawo.


Pn cze 20, 2011 8:35 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Ty jesteś Kefas - czy Chrystus mówił od siebie?
maraskin napisał(a):
"Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. (19) I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie." ew. Mateusza

Przyrównując to z wypowiedzią Jezusa, wynika wprost że mówił On o Sobie. Kefas - w tej wypowiedzi nie oznacza Piotra z osoby a właśnie Chrystusa przytoczonego w Izajaszu 28.


Aha?

J1: 42 I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus wejrzawszy na niego rzekł: «Ty jesteś Szymon, syn Jana, ty będziesz nazywał się Kefas» - to znaczy: Piotr.

Tu pewnie Jezus też mówił do siebie.

Mt 18: 18 Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.


A tu Jezus o sobie mówił w pluralis maiestatis.

-----------------

Znasz jakiś inny rzeczywisty przykład z NT, kiedy Jezus mówi coś w stylu "Ja daję Tobie..." a w rzeczywistości oznacza to Ojca dającego Synowi? Czy tylko ten wydumany?

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Pn cze 20, 2011 10:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 01, 2010 10:22 pm
Posty: 2268
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Ty jesteś Kefas - czy Chrystus mówił od siebie?
maraskin napisał(a):
"(7) Aniołowi Kościoła w Filadelfii napisz: To mówi Święty, Prawdomówny, Ten, co ma klucz Dawida, Ten, co otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, co zamyka, a nikt nie otwiera." Ap 3

Nadal uważacie że ten co ma klucze to Piotr?
Te klucze otrzymał Syn Boży i nikt inny ich nie posiada. Macie dwie opcje albo do Jana przemawia Chrystus albo Piotr, nie ma innej opcji.


I czego to dowodzi?
Przeczytaj fragment raz jeszcze i zobacz co z niego wynika... o jakie klucze chodzi? :-)

_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" Flp (4,13)
„A kimże ja bym bez Boga była?” - Sonia do Raskolnikowa


Pn cze 20, 2011 12:31 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 04, 2010 5:44 pm
Posty: 606
Lokalizacja: niestała
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Ty jesteś Kefas - czy Chrystus mówił od siebie?
bert04 napisał(a):
maraskin napisał(a):
"Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. (19) I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie." ew. Mateusza

Przyrównując to z wypowiedzią Jezusa, wynika wprost że mówił On o Sobie. Kefas - w tej wypowiedzi nie oznacza Piotra z osoby a właśnie Chrystusa przytoczonego w Izajaszu 28.


Aha?

J1: 42 I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus wejrzawszy na niego rzekł: «Ty jesteś Szymon, syn Jana, ty będziesz nazywał się Kefas» - to znaczy: Piotr.

Tu pewnie Jezus też mówił do siebie.

bert04 napisał(a):
Mt 18: 18 Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.

A tu Jezus o sobie mówił w pluralis maiestatis.
-----------------
Podważasz choć utwierdzasz. Tak Słowa Chrystusa tyczyły się Jego, ponieważ bez niego nie ma Kościoła. Jak Szaweł prześladował Kościół to Chrystus tak powiedział:

"(3) Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba. (4) A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz? (5) Kto jesteś, Panie? - powiedział. A On: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz." Dz.Ap 9

Czyli choć Szaweł prześladował innych ludzi to tak naprawdę prześladował Chrystusa.
I dalej jak Chrystus mówił o Piotrze to tak naprawdę mówił o sobie.

Dlaczego?
W późniejszych listach Paweł to wyjaśnia:
"(29) Przecież nigdy nikt nie odnosił się z nienawiścią do własnego ciała, lecz [każdy] je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus - Kościół, (30) bo jesteśmy członkami Jego Ciała. (31) Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, a połączy się z żoną swoją, i będą dwoje jednym ciałem. (32) Tajemnica to wielka, a ja mówię: w odniesieniu do Chrystusa i do Kościoła."
List do Efezjan 5

i dalej

(17) Ten zaś, kto się łączy z Panem, jest z Nim jednym duchem. (18) Strzeżcie się rozpusty; wszelki grzech popełniony przez człowieka jest na zewnątrz ciała; kto zaś grzeszy rozpustą, przeciwko własnemu ciału grzeszy. (19) Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? 1 List do Koryntian 6

_________________
Tam gdzie ty myślisz, musi być Bóg. / Należy znać Boga, aby poznać Prawo.


Pn cze 20, 2011 2:27 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Ty jesteś Kefas - czy Chrystus mówił od siebie?
maraskin napisał(a):
Jeżeli Chrystus nie mówi w swoim imieniu w wypowiedzi do Piotra, to znaczy że mówi to Ojciec. A jeżeli mówi to Ojciec przytaczając tu np:

"(16) Przeto tak mówi Pan Bóg: Oto Ja kładę na Syjonie kamień, kamień dobrany, węgielny, cenny, do fundamentów założony. Kto wierzy, nie potknie się. (17) I wezmę sobie prawo za miarę, a sprawiedliwość za pion. Ale grad zmiecie schronisko kłamstwa, a wody zaleją kryjówkę." Iz 28
"(6) Przecież Ja ustanowiłem sobie króla na Syjonie, świętej górze mojej. (7) Ogłoszę postanowienie Pana: Powiedział do mnie: Tyś Synem moim, Ja Ciebie dziś zrodziłem. (8) Żądaj ode Mnie, a dam Ci narody w dziedzictwo i w posiadanie Twoje krańce ziemi. (9) Żelazną rózgą będziesz nimi rządzić i jak naczynie garncarza ich pokruszysz." Psalm 2

ze wypowiedzi Boga wynika że skałą - fundamentem jest król - Syn Boży, Chrystus.
no to weź teraz udowodnij, ze Syn Boży, Chrystus jest stworzeniem tak jak ty wierzysz...

Cytuj:
"Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na [b]tej Skale[/b](patrz Ty Piotr Skala) zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. (19) I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."[/i] ew. Mateusza
pogrubienia i podkreślenia moje dla dostrzezenia tego, co ci sie maraskin zamazalo...
Cytuj:
Przyrównując to z wypowiedzią Jezusa, wynika wprost że mówił On o Sobie. Kefas - w tej wypowiedzi nie oznacza Piotra z osoby a właśnie Chrystusa przytoczonego w Izajaszu 28.
no ale przeciez wczesniej naposales: >>Jeżeli Chrystus nie mówi w swoim imieniu w wypowiedzi do Piotra, to znaczy że mówi to Ojciec<< to weź sie w końcu zdecyduj czy to co mowi Jezus, to są słowa Boga, czy stworzenia...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn cze 20, 2011 3:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Ty jesteś Kefas - czy Chrystus mówił od siebie?
@maraskin

Nadal będziesz wrzucał kolejne cytaty biblijne bez ładu i składu zamiast odpowiedzieć na pytanie?

- Czy w J 1:42 Jezus mówił do siebie?

- Czy w Mt 18:18 Jezus mówił do siebie?

- Czy znasz jakiś inny jeden przykład, gdzie Jezus mówi do kogoś innego a ma na myśli siebie samego? Choćby ekstremalnie naciągany?

Jeżeli nie, to całe Twoje rozumowanie jest funta kłaków warte.

maraskin napisał(a):
Czyli choć Szaweł prześladował innych ludzi to tak naprawdę prześladował Chrystusa.
I dalej jak Chrystus mówił o Piotrze to tak naprawdę mówił o sobie.


A jak Jezus odpuszczał innym grzechy to w istocie Ojciec odpuszczał grzechy Jezusowi? Bądź konsekwentny.

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Pn cze 20, 2011 3:34 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL