Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 3:00 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
 Faszyzm i socjalizm 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Post Faszyzm i socjalizm
Brygida napisał(a):
Michnik, który potrafił zorganizować bojówki przeciwko marszowi Niepodległości, nazywany przez bojówkarzy faszystowski, w przeddzień Święta Niepodległości otrzymuje Order Orła Białego.


On właśnie m. in. za to powinien ten order otrzymać, Brygido
Faszyzm to było w historii świata najgorsze zło.
Trzeba byś stale czujnym, bo ten nowotwór w każdej chwili może ujawnić przerzuty do kolejnych mózgów.


Pt lis 12, 2010 11:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 6:22 pm
Posty: 1841
Lokalizacja: Oberschlesien
Płeć: mężczyzna
Post Re: Aktualności II
Robur napisał(a):
Pozwoliłem sobie wcześniej napisać. Łączenie faszystów z prawicą, do tego konserwatywną to zwykła ściema dla naiwnych lub słabo wykształconych.

A ja ci wyjaśniłem skąd się to bierze:

Może to dlatego że ta prawica robi wszystko co w jej mocy żeby ich z faszystami kojarzyć.

_________________
Wolnej myśli nie można spalić.


Pt lis 12, 2010 12:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Aktualności II
Robur napisał(a):
Faszyści we Włoszech na początku swojej działalnosci zrobili wiele dobrego dla Włoch będących w upadku.


To tak samo jak Hitler dla Niemców. Budował autostrady, rozkręcił przemysł, stworzył nawet auto dla ludu (Volkswagen) itd.
Tylko to wszystko nie może przysłonić prawdziwej oceny hitleryzmu i nazizmu czyli niemieckiej odmiany faszyzmu.
Ta ocena jest "czarna".
Nie czarno-biała i nie szara.
Czarna!

Tak samo żadne narodowe i patriotyczne frazesy nie mogą przysłonić oceny środowisk, które przy innych okazjach wzywają do mordowania Żydów, homoseksualistów itp.


Pt lis 12, 2010 12:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 6:22 pm
Posty: 1841
Lokalizacja: Oberschlesien
Płeć: mężczyzna
Post Re: Aktualności II
thorwald napisał(a):
Robur napisał(a):
Faszyści we Włoszech na początku swojej działalnosci zrobili wiele dobrego dla Włoch będących w upadku.


To tak samo jak Hitler dla Niemców. Budował autostrady, rozkręcił przemysł, stworzył nawet auto dla ludu (Volkswagen) itd.
Tylko to wszystko nie może przysłonić prawdziwej oceny hitleryzmu i nazizmu czyli niemieckiej odmiany faszyzmu.
Ta ocena jest "czarna".
Nie czarno-biała i nie szara.
Czarna!

Tak samo żadne narodowe i patriotyczne frazesy nie mogą przysłonić oceny środowisk, które przy innych okazjach wzywają do mordowania Żydów, homoseksualistów itp.

Z kolei rosyjscy komuniści przeprowadzili elektryfikację i zlikwidowali analfabetyzm.
Pinochet pod wpływem amerykanów pomógł gospodarce swojego kraju.
Te osiągnięcia reżimów nie wpływają na ich generalnie negatywną ocenę.

_________________
Wolnej myśli nie można spalić.


Pt lis 12, 2010 12:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 9:49 pm
Posty: 1579
Lokalizacja: Katowice
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Robert Biedroń i wielu „antyfaszystów” zatrzymanych w trakcie wczorajszego Marszu Niepodległości

http://fronda.pl/news/czytaj/zaszczuc_inaczej_myslacych
Ciekawe że Ci którzy najgłośniej wołają o tolerancję....sami tolerancji w sobie nie mają.

Zaszczuć inaczej myślących.
http://fronda.pl/news/czytaj/zaszczuc_inaczej_myslacych
Świetny komentarz Terlikowskiego.

Pozdrawiam.

_________________
Obrazek


Pt lis 12, 2010 2:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 6:22 pm
Posty: 1841
Lokalizacja: Oberschlesien
Płeć: mężczyzna
Post Re: Aktualności II
ArekM napisał(a):
Zaszczuć inaczej myślących.
http://fronda.pl/news/czytaj/zaszczuc_inaczej_myslacych
Świetny komentarz Terlikowskiego.

Durny jak wszystkie jego teksty które czytałem. Oczywiście nie mógł się powstrzymać przed manipulacją.

_________________
Wolnej myśli nie można spalić.


Pt lis 12, 2010 2:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 9:49 pm
Posty: 1579
Lokalizacja: Katowice
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
S_Works napisał(a):
ArekM napisał(a):
Zaszczuć inaczej myślących.
http://fronda.pl/news/czytaj/zaszczuc_inaczej_myslacych
Świetny komentarz Terlikowskiego.

Durny jak wszystkie jego teksty które czytałem. Oczywiście nie mógł się powstrzymać przed manipulacją.

To może jakieś konkrety?
Pozdrawiam.

_________________
Obrazek


Pt lis 12, 2010 3:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 6:22 pm
Posty: 1841
Lokalizacja: Oberschlesien
Płeć: mężczyzna
Post Re: Aktualności II
pewien pajac napisał(a):
Nie zachwyca mnie szczególnie myśl narodowo-demokratyczna, ale nie zgadzam się na mówienie, że polscy narodowcy byli faszystami. Nie ma i nie może być niczyjej zgody na to, by sugerować, że polscy narodowcy odpowiadają za mordowanie ludzi w obozach koncentracyjnych.

Nie zauważyłem aby protestowano przeciw przedwojennym narodowcom, zresztą ci przedwojenni przecież nie hajlowali (chyba) i z pewnością nie krzyczeli haseł dotyczących Hitlera i żydów.
A właśnie te rzeczy budzą największy sprzeciw.
Do niedawna bardzo drażniące było przywiązanie tych "narodowców" do typowo chuligańskiego ubioru i rynsztunku - pewnie dlatego teraz nawoływano do przebrania się w garnitury.

_________________
Wolnej myśli nie można spalić.


Pt lis 12, 2010 3:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 9:49 pm
Posty: 1579
Lokalizacja: Katowice
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
S_Works napisał(a):
pewien pajac napisał(a):
Nie zachwyca mnie szczególnie myśl narodowo-demokratyczna, ale nie zgadzam się na mówienie, że polscy narodowcy byli faszystami. Nie ma i nie może być niczyjej zgody na to, by sugerować, że polscy narodowcy odpowiadają za mordowanie ludzi w obozach koncentracyjnych.

Nie zauważyłem aby protestowano przeciw przedwojennym narodowcom, zresztą ci przedwojenni przecież nie hajlowali (chyba) i z pewnością nie krzyczeli haseł dotyczących Hitlera i żydów.
A właśnie te rzeczy budzą największy sprzeciw.
Do niedawna bardzo drażniące było przywiązanie tych "narodowców" do typowo chuligańskiego ubioru i rynsztunku - pewnie dlatego teraz nawoływano do przebrania się w garnitury.

To Works nie nadąża za lewactwem...tu o Dmowskim (przy innej okazji).

Antyfaszyści skandowali "Polska dla każdego, obalić Dmowskiego" oraz "Precz z faszyzmem i antysemityzmem". Odczytali także cytaty Dmowskiego dowodzące jego fascynacji hitlerowskimi Niemcami i antysemityzmu.
http://www.lewica.pl/?id=12148
Pozdrawiam.

_________________
Obrazek


Pt lis 12, 2010 3:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 6:22 pm
Posty: 1841
Lokalizacja: Oberschlesien
Płeć: mężczyzna
Post Re: Aktualności II
ArekM napisał(a):
To Works nie nadąża za lewactwem...tu o Dmowskim (przy innej okazji).

Antyfaszyści skandowali "Polska dla każdego, obalić Dmowskiego" oraz "Precz z faszyzmem i antysemityzmem". Odczytali także cytaty Dmowskiego dowodzące jego fascynacji hitlerowskimi Niemcami i antysemityzmu.
http://www.lewica.pl/?id=12148
Pozdrawiam.

1. co to jest lewactwo? Proszę o definicje.
2. Skoro Dmowski fascynował się Hitlerem i był antysemitą to trudno się dziwić takim reakcjom.
3. To że ruchy o charakterze narodowym są tak postrzegane w społeczeństwie to wyłącznie ich wina, z drugiej strony muszę uczciwie przyznać że obie strony obfitują w idiotów wszelkiego autoramentu - oglądałem fragment transmisji w TVN24 i byłem zbulwersowany niektórymi wypowiedziami.

_________________
Wolnej myśli nie można spalić.


Pt lis 12, 2010 4:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 9:49 pm
Posty: 1579
Lokalizacja: Katowice
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
S_Works napisał(a):
1. co to jest lewactwo? Proszę o definicje.
2. Skoro Dmowski fascynował się Hitlerem i był antysemitą to trudno się dziwić takim reakcjom.
3. To że ruchy o charakterze narodowym są tak postrzegane w społeczeństwie to wyłącznie ich wina, z drugiej strony muszę uczciwie przyznać że obie strony obfitują w idiotów wszelkiego autoramentu - oglądałem fragment transmisji w TVN24 i byłem zbulwersowany niektórymi wypowiedziami.

ad1. Pierwszy post z góry nieco rozjaśnia sprawy:
http://www.ateista.pl/showthread.php?t=6992
ad2. A masz jakieś dowody na to?
ad3. A co takiego widziałeś w TVN?
Pozdrawiam.

_________________
Obrazek


Pt lis 12, 2010 5:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 6:22 pm
Posty: 1841
Lokalizacja: Oberschlesien
Płeć: mężczyzna
Post Re: Aktualności II
1. To nie jest definicja tylko czyjeś przemyślenia.
2. Jakie dowody? Nigdy mnie ten temat nie pasjonował więc bazuję na wiedzy dostępnej w sieci, głównie wikipedii.
3. Chodziło mi o wypowiedzi niektórych protestujących, najwyraźniej większość w tych emocjach nie myślała co mówi byle tylko być kontra i przeciwko. Żenujące widowisko.

_________________
Wolnej myśli nie można spalić.


Pt lis 12, 2010 5:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 4:50 pm
Posty: 2275
Lokalizacja: Ziemia (jako planeta)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Cytuj:
3. Chodziło mi o wypowiedzi niektórych protestujących, najwyraźniej większość w tych emocjach nie myślała co mówi byle tylko być kontra i przeciwko. Żenujące widowisko.


Wśród narodowców też było paru debili, ale naszczescie w tym roku byli umiarkowani, porzucili wreszcie ten prymitywny rasizm.

A na zicie propagandy lewaków powinni wziąc kilku murzynow i zółtkow, aby pokazac, że MW i ONR nie sa organizacjami faszystowskimi, tylko patriotycznymi, dla kazdego Polaka bez wzgledu na kolor skóry czy wyznanie.

_________________
"Tolerować nie znaczy zapomnieć, że to, co tolerujemy, na nic więcej nie zasługuje"
Nicolás Gómez Dávila


Pt lis 12, 2010 5:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Aktualności II
martius6 napisał(a):

A na zicie propagandy lewaków powinni wziąc kilku murzynow i zółtkow, aby pokazac, że MW i ONR nie sa organizacjami faszystowskimi, tylko patriotycznymi, dla kazdego Polaka bez wzgledu na kolor skóry czy wyznanie.


I myślisz, że przeciętny obserwator sceny politycznej by uwierzył w taką maskaradę?
Przecież na świeżo jesteśmy pod wrażeniem takiego jednego farbowanego lisa.


Pt lis 12, 2010 7:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2004 5:06 pm
Posty: 1940
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Post Re: Aktualności II
S_Works napisał(a):
Nie zauważyłem aby protestowano przeciw przedwojennym narodowcom, zresztą ci przedwojenni przecież nie hajlowali (chyba) i z pewnością nie krzyczeli haseł dotyczących Hitlera i żydów.
A właśnie te rzeczy budzą największy sprzeciw.
Do niedawna bardzo drażniące było przywiązanie tych "narodowców" do typowo chuligańskiego ubioru i rynsztunku - pewnie dlatego teraz nawoływano do przebrania się w garnitury.


Hmm.. nową Historię Works piszesz ?
ONR nawiązuje do przedwojennych tradycji antysemickich i obecnie rasistowskich, jest i był ruchem faszystowskim.

Robur napisał(a):

Pozwoliłem sobie wcześniej napisać. Łączenie faszystów z prawicą, do tego konserwatywną to zwykła ściema dla naiwnych lub słabo wykształconych.




jeśli się przypisuje narodowych socjalistów z powodu nazwy do socjalistów, to czemu nie przypisywac ONR do konserwatywnej prawicy jeśli sami się tak identyfikują?

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... i_ONR.html

„Marsz Niepodległości zakończył się przed pomnikiem Romana Dmowskiego na stołecznym pl. na Rozdrożu. Gdy narodowcy dotarli przed pomnik Dmowskiego skandowali: "Przeszliśmy". Na zakończenie Marszu prezes MW Robert Winnicki określił go mianem największej po 1989 r. demonstracji narodowej, konserwatywnej prawicy. Za rok na pewno imprezę powtórzymy i przejdziemy Traktem Królewskim. Nikt nam już drogi nie zagrodzi - zapowiedział Winnicki. „

_________________
- Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, miałby na pewno trzy boki.


Pt lis 12, 2010 7:54 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL