Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:32 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Zanik religii? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Post Re: Zanik religii?
zefciu napisał(a):
Inczuczuna, to że jakiś ksiądz za komuny miał siano zamiast mózgu nie może świadczyć o tym, że Jezus był ateistą - to raz.
Jeśli nie pamiętasz czasów PRLu, to nie oceniaj ludzi którzy w nim żyli. Dla mnie oczywiste jest to gadanie księdza to był trochę żart ale też trochę przejaw konformizmu. Komuniści byli u władzy i trzeba było jakoś z nimi żyć.

zefciu napisał(a):
Dwa - nikt nie twierdzi, że każdy ateista to komunista. Mowa jest o tym, że większość osób odwołujących się do ateizmu to komuniści.
Przepraszam, w takim razie nie zauważyłem subtelnej zmiany. Ale tak z ciekawości , ilu znasz ateistów i ilu z nich jest, albo było komunistami? A ilu komunistów komunistów, i ilu z nich jest ateistami?

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pn kwi 18, 2011 6:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 22, 2009 6:20 pm
Posty: 1084
Płeć: mężczyzna
Post Re: Zanik religii?
gabriel napisał(a):
Kompleksowa analiza partii komunistycznych nie jest jest mozliwa na jakims watku notabene z ignorantami w temacie historii
Powtarzam jeszcze raz ,jesli chcesz przeanalizowac ruch komunistyczny i jakie swiatopoglady skupial musisz na poczatku wziasc google , znac ang bo po polsku malo jest materialow i zaczac czytac o historii komunistycznych partii w Europie i Ameryce


A po co czytać o historii podaj po prostu dane na których opierasz swoją wiedzę, chodzi o liczby. Oczywiście że jest to niemożliwe i ja o tym wiem dlatego też nie możesz wychodzić z twierdzeniem że ateiści popierali tylko i wyłącznie komunistów bo często było tak że najpierw było się komunistą a później w efekcie tego ateistą i to tylko politycznym czyli oficjalnie jestem ateistą ale tak naprawdę wierzę i obchodzę Boże Narodzenie etc etc.

Cytuj:
Natomiast co do okazji bycia .....to przy okazji idac po cukier mozna kupic chleb ..a nie przy okazji bycia komunista byc ateista
Wogole co to za stwierdzenie "byc przy okazji " ???


No właśnie tak jest. Przykład. Jest sobie katolik wierzący w Jezusa i resztę. Z politycznych pobudek popiera natomiast komunizm. Podoba mu się socjalistyczne hasła i reszta tego bełkotu. Problem jednak jest taki że wierzy w Boga, ale zarząd partii nie musi tego wiedzieć, to sprawa jego sumienia. Więc idzie, zapisuję się do partii komunistycznej, jest komunistą a przy okazji został ateistą ale tylko oficjalnie bo cicho w duszy wierzy sobie w piekło, niebo i Boga. Jeszcze w krajach takich jak USA czy Hiszpania wątpię żeby komuniści aż taką wagę przywiązywali do ateizmu.

Marlow napisał(a):
Trochę lepiej: ''zasada''.
Czy tylko chrześcijańska.
Chrześcijaństwa nie było, a zasada ta obowiązywała.
Jak Solon ''dyktował'' swoje prawa, to wspierał się na Objawieniu?
Do religii się odwoływał?


Oczywiście że nie jest to tylko i wyłącznie zasada chrześcijańska ale między innymi.

Cytuj:
Przecież to proste. Sokrates na zarzut ateizmu odpowiada, że w bogów nie wierzy, ale ateistą nie jest bo wierzy w ''Coś''. To jego metafizyczne ''Coś'' nie tylko nie jest jakimś rodzajem boga, jak sugerowałeś poprzednio, ale jest dostępne na drodze wiary, a więc takiej ''praktyki'' która jest obca, nie jest ''właściwością'' ateisty jako takiego.


Więc wg mnie Sokrates jest ateistą jeżeli nie wierzy w bogów. Chyba że uważa to coś za boga ale chyba nie. Ateistą nie jest obca wiara bo można sobie wierzyć że 13 przynosi pecha albo w krasnale i nadal być ateistą bo niby czemu nie??

pilaster napisał(a):
Można by nawet zanalizowac osoby wypowiadajace się na tym forum. Na każdego ateistę (można ich tutaj policzyć na palcach, no obu rąk) przypada 10-15 humanistów - komunistów :(


Ciekawe spostrzeżenie. Możesz powiedzieć czy zaliczasz mnie do tej 10 - 15??

_________________
To rozum człowieka stworzył Boga.


Pn kwi 18, 2011 6:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Post Re: Zanik religii?
reformator
Cytuj:
A po co czytać o historii

No wlasnie i to jest Twoj najwiekszy problem ( na podobnej zasadzie po co uczyc sie fizyki wystarczy na pamiec znac wzory ) ,ale w takim razie moze udzielaj sie w innych watkach gdzie historii nie trzeba znac
Ten watek naprawde nie jest obowiazkowy do dyskusji
Cytuj:
Więc idzie, zapisuję się do partii komunistycznej, jest komunistą a przy okazji został ateistą ale tylko oficjalnie bo cicho w duszy wierzy sobie w piekło, niebo i Boga

Ja rozumiem ze teraz aby zostac ateista to wg Ciebie ogladnac National Geografic albo nakal Historia ew poczytac cos na portalu racjonalista ew Dawninsa
W tamtych czasach nie bylo czegos takiego i aby byc ateista trzeba bylo cos poczytac i a to byl dlugi proces ..a dodatkowo ateistyczne ksiazki nei lezaly na kazdym roku w ksiegarni ale takie idee zyly w okreslonych kregach spoleczno-politycznych np zapisujac sie do partii komunistycznych

Jednakze jak napisalem nie da sie zrozumiec wzorow fizyki bez nauki materialu o fizyce ..tak samo nie da sie zrozumiec mechanizmow bycia ateista w tamtych czasach bez znajomosci historii tamtych czasow
Przykro mi ......

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Pn kwi 18, 2011 6:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 02, 2009 10:32 pm
Posty: 3864
Płeć: mężczyzna
Post Re: Zanik religii?
pilaster napisał(a):
Acro napisał(a):
Jeżeli ktoś twierdzi (np taki Gabriel), że niemal wszyscy ateisći byli komunistami, to można od niego wymagać jakiś liczb na poparcie tej tezy?


Ten temat też już poruszałem wielokrotnie. Wystarczy spojrzeć na ofertę rynkową skierowaną do komunistów ("ateistów") i porównać ją z ofertą skierowaną do normalnych ateistów niekomunistycznych. Ta druga jest znikoma (de facto nie ma jej wcale), w porównaniu z tą pierwszą ((ir)racjonalista, "faktoidy i mity", "Nie", inne wydawnictwa książkowe, np Zbędnik ateisty)

Fakt ten wskazuje na to, że ateistów (prawdziwych ateistów) w porównaniu z komunistami odwołujacymi się do ateizmu nie ma prawie wcale i nie stanowią oni żadnego znaczącego segmentu rynku o który warto by zabiegać.

Można by nawet zanalizowac osoby wypowiadajace się na tym forum. Na każdego ateistę (można ich tutaj policzyć na palcach, no obu rąk) przypada 10-15 humanistów - komunistów :(


1. Mierzyć ilość zainteresowanych ofertą rynkową? To okazuje się, że prawie nikt nie jest zaiteresowany lotem w kosmos, bo kosmoturystykę organizuje jeno kilka malutkich firm! Dla odmiany - Polska jest krajem krezusów - nie widać bowiem ofert wczasów na Bali -Bali dla bezdomnych czy ubogich, więc - ani chybi - wszyscy jesteśmy nadziani po uszy!

2. Ciekawym, jak policzyłeś tych komunistów na tym forum. Pomijam reprezentacyjność dla całego świata - Pilaster, znany ze swej precyzji, na pewno za chwie przedstawi dokłądne wyliczenia. Bo może jednak nie 10-15, ale 8-12, albo 2-8 - a może 0-1...

_________________
Bo jeśli Boga nie ma, to chwała Bogu! Ale jeśli, nie daj Boże, Bóg jest, to niech nas ręka boska broni!


Pn kwi 18, 2011 6:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Zanik religii?
Inczuczuna napisał(a):
Ale tak z ciekawości , ilu znasz ateistów i ilu z nich jest, albo było komunistami? A ilu komunistów komunistów, i ilu z nich jest ateistami?
Ciężko mi policzyć. Większość ateistów, których znam pochodzi z różnych for. Z tym że tych, którzy myślą samodzielnie, a nie Faktami i Mitami bardziej cenię i bardziej pamiętam. Dodatkowo komuchowaci zwykle z tych for gdzie ja bywam prędzej czy później odchodzą.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Pn kwi 18, 2011 6:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 15, 2003 11:23 am
Posty: 3194
Lokalizacja: Wrszw
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Zanik religii?
Acro napisał(a):
1. Mierzyć ilość zainteresowanych ofertą rynkową? To okazuje się, że prawie nikt nie jest zaiteresowany lotem w kosmos, bo kosmoturystykę organizuje jeno kilka malutkich firm!


I owszem. Przy tych cenach jest rynek tylko na kilka malutkich firm. Co innego, kiedy ceny spadną.

I na miejscu acro bym nie ciągnął tej analogii. Bo jak się zdaje, chce on zasugerować, ze ateiści są tak biedni i/lub ograniczeni umysłowo, że nie stac ich na zakup i lekturę gazety raz na tydzień, czy książki raz na rok :D


Cytuj:
2. Ciekawym, jak policzyłeś tych komunistów na tym forum.


Można zacząc od drugiego końca, czyli od ateistów. Swan, 2 litry, wilk fenris... ktoś jeszcze?


Oczywiście wiemy już że dla "acro" ateistą jest praktycznie każdy, kto nie deklaruje jednoznacznie swojego chrześcijaństwa, judaizmu i islamu, ale bez przesady... :)

_________________
15 VIII 1480 - Dzień triumfu tolerancji

Jest inaczej Blog człowieka leniwego


Wt kwi 19, 2011 2:55 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Post Re: Zanik religii?
pilaster napisał(a):
Cytuj:
2. Ciekawym, jak policzyłeś tych komunistów na tym forum.


Można zacząc od drugiego końca, czyli od ateistów. Swan, 2 litry, wilk fenris... ktoś jeszcze?



Biorąc pod uwagę Twój sposób ( wy)różniania ateistów dodałabym jeszcze Marlowa.


Wt kwi 19, 2011 5:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 22, 2009 6:20 pm
Posty: 1084
Płeć: mężczyzna
Post Re: Zanik religii?
gabriel napisał(a):
No wlasnie i to jest Twoj najwiekszy problem ( na podobnej zasadzie po co uczyc sie fizyki wystarczy na pamiec znac wzory ) ,ale w takim razie moze udzielaj sie w innych watkach gdzie historii nie trzeba znac
Ten watek naprawde nie jest obowiazkowy do dyskusji


Ah widzę że do perfekcji opanowałeś sztukę manipulacji i wycinania z wypowiedzi tylko fragmentu i to tak żeby wyglądał właśnie tak. No nic pogratulować. Jednak zamiast zachowywać się jak prostak może byś w końcu jakieś rzeczowe argumenty zademonstrował a nie tylko swoje widzimisię jak już zaczynasz mówić o analizach.

Cytuj:
Ja rozumiem ze teraz aby zostac ateista to wg Ciebie ogladnac National Geografic albo nakal Historia ew poczytac cos na portalu racjonalista ew Dawninsa
W tamtych czasach nie bylo czegos takiego i aby byc ateista trzeba bylo cos poczytac i a to byl dlugi proces ..a dodatkowo ateistyczne ksiazki nei lezaly na kazdym roku w ksiegarni ale takie idee zyly w okreslonych kregach spoleczno-politycznych np zapisujac sie do partii komunistycznych


Żeby zostać ateistą nie trzeba ani niczego czytać ani oglądać. Nie wiem skąd takie teorię w twej głowie się zrodziły. Wystarczy nie wierzyć w jakiegokolwiek boga i już się jest ateistą. Nie trzeba czytać żadnych książek ani oglądać filmów. Ateizm jest naprawdę prosty i nie buduj przy nim żadnych filozofii. To nie jest religia że trzeba czytać świętą księgę. Zresztą to co mówisz może działać w dwie strony. W tamtych czasach żeby zostać komunistą trzeba było coś poczytać a dodatkowo takie książki nie leżały na każdym rogu księgarni ale takie idee żyly w określonych kręgach społeczno - politycznych np. zapisując się do (niewiarygodne) partii komunistyczne. Czy uważasz że rzesze niemieckich robotników, komunistów naprawdę była ateistami??? Oglądałem też film kiedyś o papieżu bodajże Janie Pawle I i było o tym że rozmawiał z komunistami i miał wśród nich posłuch. Oczywiście jako zwykły ksiądz wtedy.

Cytuj:
Jednakze jak napisalem nie da sie zrozumiec wzorow fizyki bez nauki materialu o fizyce ..tak samo nie da sie zrozumiec mechanizmow bycia ateista w tamtych czasach bez znajomosci historii tamtych czasow
Przykro mi ......


O czym ty mówisz. Jaki mechanizm bycia ateistą?? To nie wiara w bogów, nie przypisuj temu niczego więcej bo narażasz się na śmieszność.

_________________
To rozum człowieka stworzył Boga.


Wt kwi 19, 2011 6:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Zanik religii?
reformator napisał(a):
gabriel napisał(a):
Kompleksowa analiza partii komunistycznych nie jest jest mozliwa na jakims watku notabene z ignorantami w temacie historii
Powtarzam jeszcze raz ,jesli chcesz przeanalizowac ruch komunistyczny i jakie swiatopoglady skupial musisz na poczatku wziasc google , znac ang bo po polsku malo jest materialow i zaczac czytac o historii komunistycznych partii w Europie i Ameryce


A po co czytać o historii podaj po prostu dane na których opierasz swoją wiedzę, chodzi o liczby. Oczywiście że jest to niemożliwe i ja o tym wiem dlatego też nie możesz wychodzić z twierdzeniem że ateiści popierali tylko i wyłącznie komunistów bo często było tak że najpierw było się komunistą a później w efekcie tego ateistą i to tylko politycznym czyli oficjalnie jestem ateistą ale tak naprawdę wierzę i obchodzę Boże Narodzenie etc etc.

Cytuj:
Natomiast co do okazji bycia .....to przy okazji idac po cukier mozna kupic chleb ..a nie przy okazji bycia komunista byc ateista
Wogole co to za stwierdzenie "byc przy okazji " ???


No właśnie tak jest. Przykład. Jest sobie katolik wierzący w Jezusa i resztę. Z politycznych pobudek popiera natomiast komunizm. Podoba mu się socjalistyczne hasła i reszta tego bełkotu. Problem jednak jest taki że wierzy w Boga, ale zarząd partii nie musi tego wiedzieć, to sprawa jego sumienia. Więc idzie, zapisuję się do partii komunistycznej, jest komunistą a przy okazji został ateistą ale tylko oficjalnie bo cicho w duszy wierzy sobie w piekło, niebo i Boga. Jeszcze w krajach takich jak USA czy Hiszpania wątpię żeby komuniści aż taką wagę przywiązywali do ateizmu.

Marlow napisał(a):
Trochę lepiej: ''zasada''.
Czy tylko chrześcijańska.
Chrześcijaństwa nie było, a zasada ta obowiązywała.
Jak Solon ''dyktował'' swoje prawa, to wspierał się na Objawieniu?
Do religii się odwoływał?


Oczywiście że nie jest to tylko i wyłącznie zasada chrześcijańska ale między innymi.

Cytuj:
Przecież to proste. Sokrates na zarzut ateizmu odpowiada, że w bogów nie wierzy, ale ateistą nie jest bo wierzy w ''Coś''. To jego metafizyczne ''Coś'' nie tylko nie jest jakimś rodzajem boga, jak sugerowałeś poprzednio, ale jest dostępne na drodze wiary, a więc takiej ''praktyki'' która jest obca, nie jest ''właściwością'' ateisty jako takiego.


Więc wg mnie Sokrates jest ateistą jeżeli nie wierzy w bogów. Chyba że uważa to coś za boga ale chyba nie. Ateistą nie jest obca wiara bo można sobie wierzyć że 13 przynosi pecha albo w krasnale i nadal być ateistą bo niby czemu nie??

pilaster napisał(a):
Można by nawet zanalizowac osoby wypowiadajace się na tym forum. Na każdego ateistę (można ich tutaj policzyć na palcach, no obu rąk) przypada 10-15 humanistów - komunistów :(


Ciekawe spostrzeżenie. Możesz powiedzieć czy zaliczasz mnie do tej 10 - 15??



Jakiekolwiek ujmowanie takich zagadnień jak religia i wiara w Boga, w statystyki nie jest odpowiednie i mija się z prawdą. Oczywiście są jakieś kryteria procentowe mniejszości albo większości, ale zawsze należy wziąć poprawkę, że dane badanie przeprowadzane jest tylko i wyłącznie na grupie osób, a nie na wszystkich :)
Jedno jest pewne, zaniku religii nie ma, ludzie w Boga wierzą, chociaż fakt faktem, niektóry na siłę starają się wmówić innym, że jest inaczej. Są oczywiście niepokojące zjawiska, ale jak to wcześniej już gdzieś napisałem, z jednej strony są "zaniki wiary", z innej strony ich "przyrost" czy to jakościowy, czy to ilościowy :)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Wt kwi 19, 2011 6:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Post Re: Zanik religii?
reformator
Cytuj:
Ah widzę że do perfekcji opanowałeś sztukę manipulacji i wycinania z wypowiedzi tylko fragmentu i to tak żeby wyglądał właśnie tak

Czlowieku odpowiadam ta te posty kotre maja najmniejszy chociaz sens .Nie da sie odpowiadac na glupoty i bzdury nie majace najmnieszego nawet kontaktu z rzeczywistoscia
Cytuj:
Żeby zostać ateistą nie trzeba ani niczego czytać ani oglądać. Nie wiem skąd takie teorię w twej głowie się zrodziły. Wystarczy nie wierzyć w jakiegokolwiek boga i już się jest ateistą. Nie trzeba czytać żadnych książek ani oglądać filmów

No tak , mamy jakiegos czlowieka ktory sobie zyje na poczatku XX wieku i nagle ktoregos pieknego ranka wstaje lewa noga z lozka i oswiadcza wszem i wobec ze nie ma Boga prawda reformatorze ? :-D
Cytuj:
W tamtych czasach żeby zostać komunistą trzeba było coś poczytać a dodatkowo takie książki nie leżały na każdym rogu księgarni ale takie idee żyly w określonych kręgach społeczno - politycznych np. zapisując się do (niewiarygodne) partii komunistyczne

Probujesz mnie nasladowac ale Twoja wiedza trzeszczy i jest na zenujaco niskim poziomie,otoz idee komunistyczne rodzily sie ze sprzeciwu wobec kapitalistow i wyzyskiwaczy , powstawaly partie komunistyczne ktore o to walczyly rozrzucaly ulotki , organizowali wiece
Nie byly to bynajmniej wiece propagujece ateizm ale walczace z nierownoscia spoleczna
Taka osoba wiec wpierw zapisywala sie do takich organizacji a pozniej juz w ramach tych organizacji byly gorace dyskusje m in nt nieistnienia Boga
a jednym z glownych dla nich powodow nieistnienia Boga bylo to ze gdyby istnial nigdy wg nich nie dopuscilby do takiego wyzysku


Dobrze Ci radze wycofaj sie z dyskusji bo wychodzisz na coraz wiekszego ignoranta

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Wt kwi 19, 2011 6:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 22, 2009 6:20 pm
Posty: 1084
Płeć: mężczyzna
Post Re: Zanik religii?
gabriel napisał(a):
Czlowieku odpowiadam ta te posty kotre maja najmniejszy chociaz sens .Nie da sie odpowiadac na glupoty i bzdury nie majace najmnieszego nawet kontaktu z rzeczywistoscia


Dziwne. Proszę Cię o jakieś dane na temat analizy której się dopuściłeś a ty mi wyskakujesz żebym poczytał historię partii komunistycznych. Na to ja napisałem ze po co czytać historię tych partii skoro chcę suchych danych. Na to ty wyciąłeś z mojej wypowiedzi słowa "po co czytać historię" i zinterpretowałeś jako to że wgl nie opłaca czytać się historii. To typowa manipulacja i wyciąganie z kontekstu słówek. Bardzo żałosna na dodatek.

Cytuj:
No tak , mamy jakiegos czlowieka ktory sobie zyje na poczatku XX wieku i nagle ktoregos pieknego ranka wstaje lewa noga z lozka i oswiadcza wszem i wobec ze nie ma Boga prawda reformatorze ? :-D


Po części. Musi sam do tego dojść. Po prostu najczęściej albo przez wychowanie zostaję ateistą i przykład rodziców, albo przez jakieś doświadczenia, niechęć do instytucji religijnych lub zawód emocjonalny czy kryzys wiary. Zazwyczaj jest to sprawa indywidualna danego człowieka i ma podtekst emocjonalny aż w końcu człowiek wstaję z łóżka i mówi że boga nie ma.

Cytuj:
Probujesz mnie nasladowac ale Twoja wiedza trzeszczy i jest na zenujaco niskim poziomie


Czyli doskonale Cię naśladuję :D :D

Cytuj:
Nie byly to bynajmniej wiece propagujece ateizm ale walczace z nierownoscia spoleczna
Taka osoba wiec wpierw zapisywala sie do takich organizacji a pozniej juz w ramach tych organizacji byly gorace dyskusje m in nt nieistnienia Boga
a jednym z glownych dla nich powodow nieistnienia Boga bylo to ze gdyby istnial nigdy wg nich nie dopuscilby do takiego wyzysku


Bravo. Sam doszedłeś do tego do czego chciałem Cię przekonać. Właśnie taka osoba zapisywała się do organizacji komunistycznych a potem ewentualnie zostawała ateistą i to często tylko oficjalnie. Chodź rzesze robotników raczej nie przywiązywały do tego aż tak dużej wagi. Bardziej chodziło o rozgrabienie w efekcie burżuazji i zniesienie prywaty bo w końcu tacy robotnicy nic nie mieli więc chcieli wszystkim coś zabrać samemu nic nie tracąc. Tak naprawdę komunizm odrzucał istnienie boga bo uważał istnienie jakiejkolwiek religii za czynnik rozróżniający społeczeństwo w którym wszyscy mają być równi i tacy sami. Tylko że to była ideologia tak naprawdę średnio ważna i jak już mówiłem przy tak dużej liczbie komunistów w Europie i tak dużej liczbie chrześcijan niemożliwe żeby to głównie ateiści wstępowali do komunistów. To chrześcijanie wstępowali do komunistów a potem ewentualnie zostawali tylko i wyłącznie oficjalnie ateistami.

_________________
To rozum człowieka stworzył Boga.


Wt kwi 19, 2011 7:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Post Re: Zanik religii?
reformator
Cytuj:
Dziwne. Proszę Cię o jakieś dane na temat analizy której się dopuściłeś a ty mi wyskakujesz żebym poczytał historię partii komunistycznych. Na to ja napisałem ze po co czytać historię tych partii skoro chcę suchych danych. Na to ty wyciąłeś z mojej wypowiedzi słowa "po co czytać historię" i zinterpretowałeś jako to że wgl nie opłaca czytać się historii. To typowa manipulacja i wyciąganie z kontekstu słówek. Bardzo żałosna na dodatek.


Poniewaz tendencje i orientacje swiatopogladowe uczac sie historii wlasnie w ten sposob sie analizuje zapoznajac sie z ruchami spolecznymi istniejacymi w tamtym czasie
Nie bylo wtedy CBOSu ani innych osrodkow badania opinii publicznych a sympatie dla okreslonych pogladow i poglady osob analizowalo sie poznajac dzialalnosc okreslonych partii politycznych i jakie swaitopoglady skupialy wlasnie takie partie
Cytuj:
Po części. Musi sam do tego dojść. Po prostu najczęściej albo przez wychowanie zostaję ateistą i przykład rodziców, albo przez jakieś doświadczenia, niechęć do instytucji religijnych lub zawód emocjonalny czy kryzys wiary

W jaki sposb mial do tego dojsc zwykly czlowiek jesli procent rodzin wierzacych siegal 99 % ,jakie inne doswiadczenia , patrzenia w chmury ???

Czy Ty wogole zdajesz sobie z wygladu rzeczywistosci jaka byla wtedy ?????

Cytuj:
Bravo. Sam doszedłeś do tego do czego chciałem Cię przekonać. Właśnie taka osoba zapisywała się do organizacji komunistycznych a potem ewentualnie zostawała ateistą i to często tylko oficjalnie


Nie przypisuj sobie czegos co nie napisales

Wg Ciebie ateista wtedy zostawalo sie bo
reformator " najczęściej albo przez wychowanie zostaję ateistą i przykład rodziców, albo przez jakieś doświadczenia, niechęć do instytucji religijnych lub zawód emocjonalny czy kryzys wiary "
Dlatego ateizm rozprzestrzenial sie glownie wsrod komunistycznych partii a nie ze ateizm powstawal bo ktos dochodzil do wniosku ze Boga nie ma

Wiesz co, nie za bardzo mam ochote dalej dyskutowac...bo to nie sprawia mi przyjemnsci.....mniemaj dalej o sobie ze znasz historie tamtych czasow

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Wt kwi 19, 2011 8:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 22, 2009 6:20 pm
Posty: 1084
Płeć: mężczyzna
Post Re: Zanik religii?
gabriel napisał(a):
Poniewaz tendencje i orientacje swiatopogladowe uczac sie historii wlasnie w ten sposob sie analizuje zapoznajac sie z ruchami spolecznymi istniejacymi w tamtym czasie
Nie bylo wtedy CBOSu ani innych osrodkow badania opinii publicznych a sympatie dla okreslonych pogladow i poglady osob analizowalo sie poznajac dzialalnosc okreslonych partii politycznych i jakie swaitopoglady skupialy wlasnie takie partie


Czyli jednym słowem to nie jest suchy fakt na podstawie danych a tylko Twoje przypuszczenie.

Cytuj:
W jaki sposb mial do tego dojsc zwykly czlowiek jesli procent rodzin wierzacych siegal 99 % ,jakie inne doswiadczenia , patrzenia w chmury ???


Tak jak teraz w Polsce a jakoś ateiści są.

Cytuj:
Wg Ciebie ateista wtedy zostawalo sie bo
reformator " najczęściej albo przez wychowanie zostaję ateistą i przykład rodziców, albo przez jakieś doświadczenia, niechęć do instytucji religijnych lub zawód emocjonalny czy kryzys wiary "
Dlatego ateizm rozprzestrzenial sie glownie wsrod komunistycznych partii a nie ze ateizm powstawal bo ktos dochodzil do wniosku ze Boga nie ma


Czyli ateizm nie powstał dlatego że ktoś dochodził do wniosku że Boga nie ma??? Czy ty czytasz to co piszesz. Przecież to absurd. W jaki inny sposób miał powstać ateizm?? Poprzez likwidację własności prywatnej??

_________________
To rozum człowieka stworzył Boga.


Wt kwi 19, 2011 9:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 06, 2009 9:12 am
Posty: 1111
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Post Re: Zanik religii?
bert04 napisał(a):
Czy Dalaj Lama jest ateistą?
Pytaniem na pytanie: Czy Dalaj Lama jest teistą?

_________________
"Optymista uważa, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów. Pesymista obawia się, że jest to prawda."


Wt kwi 19, 2011 9:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 15, 2003 11:23 am
Posty: 3194
Lokalizacja: Wrszw
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Zanik religii?
Arwena napisał(a):
pilaster napisał(a):
Cytuj:
2. Ciekawym, jak policzyłeś tych komunistów na tym forum.


Można zacząc od drugiego końca, czyli od ateistów. Swan, 2 litry, wilk fenris... ktoś jeszcze?



Biorąc pod uwagę Twój sposób ( wy)różniania ateistów dodałabym jeszcze Marlowa.


I jeszcze sychu, zapomniałem o nim. Razem pięciu. Ciągle jeszcze jedna ręka :D

No zapewne jeszcze ze dwóch by się znalazło. I tak nie jest to imponujący liczebnie zbiór.

paniczdomi

Jeszcze nie wiem, ale się ku temu skłaniam.

żeniec

Cytuj:
Pytaniem na pytanie: Czy Dalaj Lama jest teistą?


bert wytłumaczył to wystarczająco jasno, żebym nie musiał powtarzać. Wbrew etymologii, opozycją wobec ateizmu, nie jest teizm, tylko ezoteryka, mistyka. Dalaj Lama nie jest ani teistą, ani ateistą.

_________________
15 VIII 1480 - Dzień triumfu tolerancji

Jest inaczej Blog człowieka leniwego


Śr kwi 20, 2011 8:19 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL