Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 8:29 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46
 Jaki ekumenizm ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lis 22, 2004 11:10 pm
Posty: 1218
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Post Re: Jaki ekumenizm ?
P524 napisał(a):
Nie jest, jeśli nie narusza jedynego pośrednictwa Jezusa Chrystusa.


Nie tylko nie narusza pośrednictwa Jezusa Chrystusa, jak już pisał Johann, lecz to właśnie z Jego powodu świętych czcić należy! Wynika to wprost z dogmatu o Wcieleniu. Zaprzeczenie kultowi świętych koliduje z dogmatem chalcedońskim. Jeśli uznajemy orzeczenia dogmatyczne Soboru w Chalcedonie, to powinniśmy też czcić świętych.

_________________
http://www.ksiega-starcow.blogspot.com
http://www.orthphoto.net


Pt wrz 07, 2012 3:13 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 01, 2010 10:22 pm
Posty: 2268
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jaki ekumenizm ?
P524 napisał(a):
Tomasz24 napisał(a):
@P524:
Sam sobie przeczysz. Z jednej strony twierdzisz, że nie ma na coś takiego miejsca, z drugiej strony w tym uczestniczysz. Możesz to jakoś po kolei wyjaśnić? Mam wrażenie, że to jakiś rodzaj hipokryzji.


Nie wiem o co Ci chodzi. Napisałem, że nie ma na coś takiego miejsca w obrębie mojej tradycji - tradycji reformowanego chrześcijaństwa, a nie prawosławnego. Prawosławie przekonanie o społeczności świętych wyraża w sobie właściwy sposób, zgodny ze swoją tradycją wiary, i nic mi do tego. My doświadczamy tego w inny sposób. Nie sadzę by prawosławni byli reformowanymi, ani by chcieli być, ani nie widzę konieczności żeby byli.

Pewnie, że mnie nie rozumiesz. Prawosławni podczas liturgii modlą się do świętych, a ty w tym uczestniczysz. Jeśli nie ma w tym nic złego, to po cholerę reformacja? :)

_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" Flp (4,13)
„A kimże ja bym bez Boga była?” - Sonia do Raskolnikowa


Pt wrz 07, 2012 5:55 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL