Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 3:47 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 734 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49
 Krzyż przed Pałacem Namiestnikowskim 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Post Re: Krzyż przed Pałacem Namiestnikowskim
S_Works napisał(a):
@ Arwena
Posłowie obejmując mandat poselski muszą rezygnować z różnych stanowisk tak by nie byli posądzani o lobbing itp. gdyby takie sytuacje jak ta do której się odwoływałem stałyby się codziennością logicznym byłoby wprowadzenie dla posłów obowiązku wystąpienia z kościoła lub związku wyznaniowego.
Chyba że kościół weźmie sobie na wstrzymanie i nie będzie więcej dopuszczał się szantażu wobec władz świeckiego bądź co bądź państwa, które to władze pracują nad prawem dla wszystkich obywateli tego kraju a nie tylko dla katolików.
Jeśli kościół ma ochotę upominać swoich członków ma do tego świetną okazję przy okazji coniedzielnej mszy.



Wiesz co to prawa człowieka, a wśród nich prawo wolności sumienia i wyznania, bo według tego co tutaj proponujesz to obywatel obejmujący jakikolwiek urząd winien zawiesić swój własny światopogląd, sumienie, a praktykować prywatnie we własnym domu, kościele lub zborze.

No ale czegóż się spodziewać po lewicyzujących ateistach, dla których, tak jak napisałam wyżej hasła - kalki poprawności politycznej są traktowane na kształt " dogmatyki" postępu cywilizacyjnego, wśród nich tzw. neutralność światopoglądowa czyt. lansowanie ateizmu w sferze publicznej.

art-33 napisał(a):
Arwena napisał(a):

Kościół po prostu przypomina swoim członkom i nie tylko, że są granice, których nie da się zmienić ( określić) za pomocą kodeksów prawa karnego, cywilnego, jak np. prawo do życia.

To wszystko co zrobił Kościół napominając parlamentarzystów - członków K.K. , miał i ma do tego prawo.


Kościół ma prawo napominac i wymagac od swoich wyznawców dowolnej rzeczy zgodnej z jego doktrynom.
Nie ma żadnego prawa mieszac porządku prawnego z moralnym (w swoim wydaniu).
W prywatnym życiu parlamentarzyści mogą się stosowac do dowolnej praktyki religijnej to ich osobista sprawa, w życiu publicznym nie mają prawa swoich przekonań przekładac na prawo karne czy cywilne preferujące jakąkolwiek religię.


Ponad prawem stanowionym jest prawo naturalne ; prawa człowieka- w tym prawo do życia oraz wolności sumienia i wyznania.

Wyrugowanie przekonań religijnych ludzi ze sfery publicznej jest zamachem, na wolność sumienia i wyznania ( mam milczeć, bo nie mogę mówić co jest złem, gdyż nie mam prawa do własnego zgodnego z moim sumieniem, wyznaniem głosu gdy działam publicznie - w tej sferze jest możliwość występowania , funkcjonowania dla jedynie słusznej ideologii).
Oto ideał współczesnej lewicy. Czysty komunizm w sferze ideowej.


Cz lis 25, 2010 11:20 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr cze 08, 2011 6:34 pm
Posty: 92
Płeć: mężczyzna
Post Re: Krzyż przed Pałacem Namiestnikowskim
Autorko tematu.Jeśli przeszkadza ci krzyż wyjedź do krajów muzułmańskich.Radzę ci zaakceptować tradycję tego narodu ,którego historia krzyżem stoi.


So cze 25, 2011 12:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 4:50 pm
Posty: 2275
Lokalizacja: Ziemia (jako planeta)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Krzyż przed Pałacem Namiestnikowskim
Ja mam taką propozycje, w gminie, w której minimum 10% to są chrzescijanie, muzulmanie lub judaisci, albo i inni, to tam nalezy w urzędach rozwiesić ich symbol religijny, np: w gminie gdzie min. mieszka 10% tatarów, to w urzędach gminnych powinno się rozwiesić symbole islamu, to samo i w urzędach powiatowych, jeżeli np: w danym powiecie min. 10% stanowią np: prawoslawni, i w urzędach wojewódzkich, gdzie w danym województwie np: min. 10% stanowiliby judaiści, no i w Sejmie, jeżeli w Polsce min. 10% stanowiliby katolicy :)

Wy, lewacy i pseudo liberałowie musicie zacząć szanować mniejszosci i wiekszosci religijne, wy jeszcze przegracie z tą waszą antyreligijnością, bo wy sie zachowujecie jak rasiści i ksenofoby.

_________________
"Tolerować nie znaczy zapomnieć, że to, co tolerujemy, na nic więcej nie zasługuje"
Nicolás Gómez Dávila


So cze 25, 2011 2:50 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr cze 08, 2011 6:34 pm
Posty: 92
Płeć: mężczyzna
Post Re: Krzyż przed Pałacem Namiestnikowskim
Pamiętaj Thorwaldzie w jakim kraju żyjesz.Tu jest Polska i jesli spojrzysz na historię tego kraju w ostatnim tysiącleciu to mimo usilnych starań michikowców różnej maści nie znajdziesz w niej chwalebnej roli meczetów ,synagog,posągów budy itd.To nie wersety z Koranu wypowiadano pod Grunwaldem ,nawałę szwedzką nie zatrzymał posąg Zeusa nie Talmud utrzymywał Polaków w czasach zaborów i w komunistycznej niewoli przy nadziei lezc wiara w Jezusa Chrystusa i z nim dzieliliśmy Krzyż cierpienia ,więc możesz sobie wierzyć w co chcesz -ze strony Kościoła nic ci nie grozi lecz nie wchodź z butami w duszę tego Narodu


So cze 25, 2011 3:29 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn lut 22, 2010 10:11 pm
Posty: 86
Post Re: Krzyż przed Pałacem Namiestnikowskim
pablo44 napisał(a):
To nie wersety z Koranu wypowiadano pod Grunwaldem ,nawałę szwedzką nie zatrzymał posąg Zeusa nie Talmud utrzymywał Polaków w czasach zaborów i w komunistycznej niewoli przy nadziei lezc wiara w Jezusa Chrystusa i z nim dzieliliśmy Krzyż cierpienia ,więc możesz sobie wierzyć w co chcesz -ze strony Kościoła nic ci nie grozi lecz nie wchodź z butami w duszę tego Narodu


Tak z czystej ciekawości - dobrze wyczuwam tu jakąś nutkę mesjanistyczną? Tak żeby doprecyzować.

_________________
Nie należy gniewać się na bieg wypadków, bo to ich nic nie obchodzi - Marek Aureliusz


So cze 25, 2011 3:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Krzyż przed Pałacem Namiestnikowskim
Vatran napisał(a):
pablo44 napisał(a):
To nie wersety z Koranu wypowiadano pod Grunwaldem ,nawałę szwedzką nie zatrzymał posąg Zeusa nie Talmud utrzymywał Polaków w czasach zaborów i w komunistycznej niewoli przy nadziei lezc wiara w Jezusa Chrystusa i z nim dzieliliśmy Krzyż cierpienia ,więc możesz sobie wierzyć w co chcesz -ze strony Kościoła nic ci nie grozi lecz nie wchodź z butami w duszę tego Narodu


Tak z czystej ciekawości - dobrze wyczuwam tu jakąś nutkę mesjanistyczną? Tak żeby doprecyzować.

Jeden taki co to go wieszczem teraz nazywają kiedys napisał "Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem – Polska jest Polską, a Polak Polakiem". ... :D

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Ostatnio edytowano So cze 25, 2011 3:45 pm przez sahcim, łącznie edytowano 1 raz



So cze 25, 2011 3:42 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn lut 22, 2010 10:11 pm
Posty: 86
Post Re: Krzyż przed Pałacem Namiestnikowskim
Opinia Mickiewicza mnie w gruncie rzeczy niewiele interesuje, postać mało poważna, miałka i zasadniczo nawet niebezpieczna poprzez swój wpływ na rozegzaltowaną młodzież :wink: . Pytałem pabla44.

_________________
Nie należy gniewać się na bieg wypadków, bo to ich nic nie obchodzi - Marek Aureliusz


So cze 25, 2011 3:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Krzyż przed Pałacem Namiestnikowskim
Vatran napisał(a):
Opinia Mickiewicza mnie w gruncie rzeczy niewiele interesuje, postać mało poważna, miałka i zasadniczo nawet niebezpieczna poprzez swój wpływ na rozegzaltowaną młodzież
cóż...nikt ci nie każe utożsamiać sie z bohaterami Narodu, którzy za swój patriotyzm musieli znosić wygnanie lub niewole ale... :|

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So cze 25, 2011 3:51 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 21, 2008 11:01 pm
Posty: 138
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Krzyż przed Pałacem Namiestnikowskim
Jeden taki co to go wieszczem teraz nazywają kiedys napisał "Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem – Polska jest Polską, a Polak Polakiem" (sahcim)

Ot, żałosna maniera bezrozumnego powtarzania, tyleż wyświechtanych, co kłamliwych frazesów.
Gdzie, w jakim wykładzie, tomiku poezji, publikacji lub liście, Mickiewicz coś podobnego napisał?
Nawet jego syn Władysław, dobrze wprawiony w zamazywaniu prawdziwego wizerunku ojca, nie wpadłby na pomysł, by wbrew oczywistym faktom, robić ze swego rodziciela zagorzałego katolika i do tego ksenofoba.

cóż...nikt ci nie każe utożsamiać sie z bohaterami Narodu, którzy za swój patriotyzm musieli znosić wygnanie lub niewole ale...” (jw)

…ale także gorzkie rozczarowania, gdy ich dzieła, papiestwo umieszczało na indeksie.
Cóż, nie pierwszy to raz i zapewne nie ostatni, gdy katolicy bezczelnie zawłaszczają obszary dla nich grząskie i politycznie niebezpieczne.

Tylko patrzeć jak zaczniecie głosić „że Kopernik był kobietą”.

_________________
„Panta rhei” - Heraklit z Efezu


So cze 25, 2011 8:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Krzyż przed Pałacem Namiestnikowskim
Poligon napisał(a):
Jeden taki co to go wieszczem teraz nazywają kiedys napisał "Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem – Polska jest Polską, a Polak Polakiem" (sahcim)

Ot, żałosna maniera bezrozumnego powtarzania, tyleż wyświechtanych, co kłamliwych frazesów.
Gdzie, w jakim wykładzie, tomiku poezji, publikacji lub liście, Mickiewicz coś podobnego napisał?
Nawet jego syn Władysław, dobrze wprawiony w zamazywaniu prawdziwego wizerunku ojca, nie wpadłby na pomysł, by wbrew oczywistym faktom, robić ze swego rodziciela zagorzałego katolika i do tego ksenofoba.

cóż...nikt ci nie każe utożsamiać sie z bohaterami Narodu, którzy za swój patriotyzm musieli znosić wygnanie lub niewole ale...” (jw)

…ale także gorzkie rozczarowania, gdy ich dzieła, papiestwo umieszczało na indeksie.
Cóż, nie pierwszy to raz i zapewne nie ostatni, gdy katolicy bezczelnie zawłaszczają obszary dla nich grząskie i politycznie niebezpieczne.

Tylko patrzeć jak zaczniecie głosić „że Kopernik był kobietą”.

Cała istota chrzescijanstwa polega na tym aby odnajdywac w ludziach i w tym co tworza dobro... :D

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So cze 25, 2011 8:37 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr cze 08, 2011 6:34 pm
Posty: 92
Płeć: mężczyzna
Post Re: Krzyż przed Pałacem Namiestnikowskim
Vatranie.Dobrze wyczuwasz gorzej że nie czujesz duszy kraju którego mową władasz.Marzy ci się Polska bez kościołów i bez krzyży.Czy byłeś kiedyś katolikiem?jeśli tak to kto cię zatruł tą ślepą nienawiścią odbierającą obiektywizm i uczciwość?


N cze 26, 2011 12:06 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn lut 22, 2010 10:11 pm
Posty: 86
Post Re: Krzyż przed Pałacem Namiestnikowskim
pablo44 napisał(a):
Vatranie.Dobrze wyczuwasz gorzej że nie czujesz duszy kraju którego mową władasz.Marzy ci się Polska bez kościołów i bez krzyży.Czy byłeś kiedyś katolikiem?jeśli tak to kto cię zatruł tą ślepą nienawiścią odbierającą obiektywizm i uczciwość?


Ten wpis potraktuję jako żart, nie jako obrazę, choć mógłbym. Uznam po prostu, że źle mnie zrozumiałeś. W innym wypadku raczej nie dyskutowałbym z Tobą więcej.

Powiedz mi więc proszę, kolego. Na podstawie czego wysnułeś te fantastyczne wnioski.

_________________
Nie należy gniewać się na bieg wypadków, bo to ich nic nie obchodzi - Marek Aureliusz


N cze 26, 2011 10:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 4:50 pm
Posty: 2275
Lokalizacja: Ziemia (jako planeta)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Krzyż przed Pałacem Namiestnikowskim
Cytuj:
Pamiętaj Thorwaldzie


Martiusie, jak już... :)

Cytuj:
Tu jest Polska i jesli spojrzysz na historię tego kraju w ostatnim tysiącleciu to mimo usilnych starań michikowców różnej maści nie znajdziesz w niej chwalebnej roli meczetów ,synagog,posągów budy itd.To nie wersety z Koranu wypowiadano pod Grunwaldem ,nawałę szwedzką nie zatrzymał posąg Zeusa nie Talmud utrzymywał Polaków w czasach zaborów i w komunistycznej niewoli przy nadziei lezc wiara w Jezusa Chrystusa i z nim dzieliliśmy Krzyż cierpienia ,więc możesz sobie wierzyć w co chcesz -ze strony Kościoła nic ci nie grozi lecz nie wchodź z butami w duszę tego Narodu


Mylisz się, Polska to nie tylko katolicy, ale takze protestanci, prawosławni, islamscy Tatarzy i Żydzi. Dopiero III Rzesza i ZSRR zniszczyły wielonarodową Polskę wielokulturową i wieloreligijną na rzecz jednolitego PRLowskiego syfu. Ale nie martw sie, jeszcze kiedyś związek państw Wyszehradzkich zamieni sie w ścisłą Unię, do której dołączą się takze Litwa i Łotwa, a Polska będzie liderem tej unii, i znowu powróci potężna i bogata różnorodnością Polska z XVI wieku :-D
Cytuj:
Tak z czystej ciekawości - dobrze wyczuwam tu jakąś nutkę mesjanistyczną? Tak żeby doprecyzować.


Pablo jest typowym pisowskim romantykiem, który np: Powstanie Styczniowe uważa nie za porażkę, ale za największe zwyciestwo, które w oczach normalnych ludzi przyniosly tylko likwidację resztek autonomii i śmierć, a takze większą dyskryminację i przesladowanie wielu Polaków :(

Cytuj:
Vatranie.Dobrze wyczuwasz gorzej że nie czujesz duszy kraju którego mową władasz.Marzy ci się Polska bez kościołów i bez krzyży.Czy byłeś kiedyś katolikiem?jeśli tak to kto cię zatruł tą ślepą nienawiścią odbierającą obiektywizm i uczciwość?


Vatran jest wspaniałym konserwatystą i katolikiem, nie obrzucaj go bezpodstawnie śmierdzącym błotem.

_________________
"Tolerować nie znaczy zapomnieć, że to, co tolerujemy, na nic więcej nie zasługuje"
Nicolás Gómez Dávila


N cze 26, 2011 11:46 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr cze 08, 2011 6:34 pm
Posty: 92
Płeć: mężczyzna
Post Re: Krzyż przed Pałacem Namiestnikowskim
Dziękuję Martiusie za psychoanalizę mojej osoby.Napisałem do Vatrana kontynuując temat rozpoczęty z Thorwaldem i z rozpędu nie zauważyłem że odnoszę się do ciebie Vatranie.Mam nadzieję że mi to wybaczysz.
Gratuluję Martiusie wizji kraju w jakim żyjesz ale nie oszukuj siebie i tych którzy nie znają historii tego narodu ,bo jeszcze ci uwierzą że po 45r. komuniści przebudowali meczety i synagogi dominujące przedtem w naszym krajobrazie na Kościoły i na zebraniach partyjnych sprawdzali listę obecności w Kościele podpisaną przez proboszcza pracującego na drugi etat w ubeckich katowniach.
Ja też wzorem Vatrana potraktuję twój wpis jako kiepski żart.


N cze 26, 2011 6:36 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 734 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL