Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 3:08 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 430 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
 "Koran vs. Biblia" (wydzielone) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: "Koran vs. Biblia" (wydzielone)
wierny napisał(a):
Ty cytujesz wpis z wikipedii, tylko kto to zamiescil...hmmm...

Wskazałem na źródło (argument) mojego pytania.

Cytuj:
Z tego co wiem, to w islamie zarowno proroka czy kogos innego za posiadanie kochanki czekala kara smierci, wiec jak to mogla byc konkubina (kochanka)?

Islam ,to Mahomet.Osama Bin Laden ,również je miał.
Nie chciał bym przyrównywać Mohameta ,do tego zbrodniarza/bohatera (niepotrzebne skreslić) ,ale człowiekowi majętnemu i mającemu władzę ,raczej dużo uchodzi na sucho.Przykład żydowskiego króla Heroda i zony brata jego Herodiady opisany w Biblii.

Cytuj:
To nielogiczne i do tego gdyby o tym pisano w zrodlach islamskch to na 100% przeciwnicy nawolywali by wowczas do wykonania kary smierci za posiadania konkubiny, poniewaz Muhammed jak Jezus byl dla nich zagrozeniem. Myslmy logicznie


Z tego co już zdążyłem się zoriętować Mohamet toczył krwawe boje z przeciwnikami.

Cytuj:
Wiem ostatnio jest nagonka na islam i co chwila znajduja sie nowe 'fakty' by mowic o nim zle. Ja probuje wysrodkowac fakty, a nie mity.

A tu cię zaskocze.Ja również uważam ,że TVN kłamie :P
Tylko że te wszystkie morderstwa ,na chrześcijanach w tylu krajach na świecie pokazują wszystkie stacje TV.Nie ma chyba gorszego owocu jaki może przynieść wiara w religię.

Cytuj:
Ale wiem nieco wiecej.

Doceniam Twoje starania i to ,że chcesz coś nam wyjaśnić ,ale to się kupy nie trzyma.

Cytuj:
Przeciwnicy chcac oczernic ta sytuacje mowia ze byla to niewolnica i maja prawde w tym jednym, byla niewolnicą w kraju skad przychodziła. Muhammed dał jej wolnosc. Wyobrazacie sobie, tamte czasy i to ze wielki czlowiek zeni sie z niewolnica i daje jej wolnosc?

A czy to przypadkiem nie było tak ,że niewolnik był traktowany z pogardą?
Jeśli tak ,to wielkiemu człowiekowi jakim był Mohamet ,nie wypadało żenić się z nieolnicą.Jak by na to patrzeli jego podwładni ,żołnierze itd.?


Cytuj:
Maria byl chrzescijanką - niewolnicą krola chrzescijankiego.
Była to kobieta wyslana do Muhammeda jako slużaca niewolnica przez chrzescijanskiego Krola Etiopii.

Jak wiemy Muhammed zyl w ubostwie, wszystko co otrzymywal rozdawal biednym. Mieszkal w malutkiej gliniance (to slowo tu najbardziej pasuje) Mowi sie ze z powodu braku miejsca w jego domu (kazda zona musiala miec osobny pokoj) mieszkala dalej, jednak kazdego dnia muhammed ja odwiedzal bo byla jego zoną.


Skoro ten wielki i Bogaty Król darzył Mohameta szacunkiem,dlaczego nie wysłał mu czegoś praktyczniejszego ? Więcej gliny ,na powiększenie lepianki ,złoto na armię (którego napewno potrzebował) ,50 koni ,stado owiec, a tu kolejna głowa do wyżywienia.Nie praktyczny prezent.
Druga sprawa ,to ta że podobno dla niej nie było już miejsca w izbie.


Cytuj:
Reasumujac, Dal wolnosc niewolnicy krola Etiopii oraz ozenil sie z nia. A ona byla mu wierna i po jego smierci nie wrocila do swojej ojczyzny jako wolna osoba, lecz zyla samotnie jako wdowa w Arabii.


Jej zasady moralne nie budzą kontrowersji.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Śr sty 18, 2012 7:45 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So lis 19, 2011 11:11 pm
Posty: 59
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: "Koran vs. Biblia" (wydzielone)
Daruj sobie. Przemawia przez ciebie nienawisc i to w tonie kogos opetanego.
Probowalem dyskutowac logicznie przedstawiajac dowody ale nie chodzi ci o prawde.

Piszesz:


A czy to przypadkiem nie było tak ,że niewolnik był traktowany z pogardą?
Jeśli tak ,to wielkiemu człowiekowi jakim był Mohamet ,nie wypadało żenić się z nieolnicą.Jak by na to patrzeli jego podwładni ,żołnierze itd.?




Tak masz racje niewolnik przez krola etiopskiego byl uwazany za zero i traktoweany z pogardą ale jak wiesz Muhammed ją uwolnil i zwrocil godnosc. Mowisz ze jemu nie wypadlao sie zenic z niewolnicą? Widzisz, a jednak to zrobil. Podwladni patrzyli na to jak na wzor godnego zachowania. Dlaczego? Bo nie bał sie walczyc z ponizaniem i to on zniosł niewolnictwo.


Powiedzcie mi,

Jesli krol Etiopii (Chrzescijanin) wysyla swoja niewonicę jako prezent do Muhammeda, a Muhammed ja uwalnia i publicznie oraz legalnie zeni sie z nia. To nadal uwazacie ze to byla kochanka i niewolnica Muhammeda?

Brak mi slow.Wam nie chodzi o prawde i dyskusje ale oczernianie a to ciezki grzech :(


Cz sty 19, 2012 1:23 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So lis 19, 2011 11:11 pm
Posty: 59
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: "Koran vs. Biblia" (wydzielone)
Co do Raihana kolejnej wg was rzekomej kochanki.
Zeby nie bylo ze pisze z glowy znalazlem taki fragment
źrodlo
al-Tabari vol.39 p.164-165
"Mohammed set her free and then married her."

Ps. Zeby dowiedziec sie czegos np. o buddyzmie nie idzcie do ludzi oczerniajacych buddyzm, bo nie dowiecie sie prawdy teologicznej o buddyzmie, ale pojdzcie do buddystow i poszukajcie w tekstach zrodlowych. Tak samo jest w tym przypadku o islamie. Wiem, jesli ktos kogos nienawidzi to woli propagande...Szkoda.


Cz sty 19, 2012 1:43 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So lis 19, 2011 11:11 pm
Posty: 59
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: "Koran vs. Biblia" (wydzielone)
Hadisy sahis - uznane za udowodnione historycznie:


Umar Ibn al-Hakam narrated:
"The Messenger of God freed Rayhana Bint Zaid Ibn`Amr Ibn Khunaqa. She had been married to a loving and honouring husband. She said, 'I shall never have a husband after him.' She was beautiful.



Then the Messenger of God entered upon me, and when I was too shy to meet him, he called me and sat me between his hands. He said, "If you choose God and His Messenger, the Messenger of God will choose you for himself." I said, "I choose God and His Messenger."



Muhammad Ibn Ka`b narrated: "When the Messenger of God gave the freedom to choose either Islam or her religion, she chose Islam.


Cz sty 19, 2012 2:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: "Koran vs. Biblia" (wydzielone)
wierny napisał(a):
Co do Raihana kolejnej wg was rzekomej kochanki.

Ja znalazłem cztery wersje. W jednej jest konkubiną (Ibn Ishaq), bo nie chciała przechodzić na Islam; w innej M. uwalnia i żeni się z nią, w innej uwalnia ją i ona wraca do "swoich" (tyle że zapewne nie wróciła do Banu Nadir) w czwartej M. przepędza. Wersja pierwsza jest najbardziej potwierdzona, gdyż nawet źródła islamskie nie wymieniają Raihany w liście żon Proroka. Nie wymieniają też Marii.

http://www.planetaislam.com/historia/zo ... nnika.html

Być może nie wymieniają dlatego, że śluby z kobietami "niewiernymi" nie miały tego statusu, co śluby z "wiernymi"?

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Cz sty 19, 2012 11:01 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So lis 19, 2011 11:11 pm
Posty: 59
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: "Koran vs. Biblia" (wydzielone)
Porownaj wiec wiecej tekstow zrodlowych, historycznych.
Zaden jednak nie mowil ze byla jego kochanka.
Jeden przekaz mowil ze Muhammed dal jej wolnosc i na jakis czas wrocila do rodziny.
Drugi przekaz mowi to co cytowalem ze chciala z wlasnej woli wyjsc za niego.


Jedno i drugie jest przeciez spojne. Powiedz, czy to logiczne gdyby wrocila na jakis czas do rodziny, a potem wziela slub.


Jesli ktos nie wymienia jej jako zony a ona jest kochanka to gdzie mieszkala wg ciebie? Bo wg twojego zrodla ona wrocila do domu. A swoich miala daleko od regionu gdzie zyl Muhammed, a wiec nie mogla by byc obok.


Otoz, kazda zona miala rowny status. Wymieniaja ja inne zrodla inne nie. Dlaczego? Odpowiedz czy to jest logiczne?
Jesli ktos jest niezywy, ona umarla za czasow Muhammeda, a wiec czy byla wtedy wpisana jako jego zona? Nie.

Stad masz ta roznice. Przytoczylem wczesniej teksty zrodlowe o ym ze byla jego zona. wiec to powinno wyjasnic sprawe.


Cz sty 19, 2012 7:09 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N sty 22, 2012 5:58 pm
Posty: 377
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: "Koran vs. Biblia" (wydzielone)
Wierny znowu bronisz życia seksualnego Mahometa. Tylko czy człowiek gadający z Allahem mógłby żyć seksem,wymuszanym seksem???

Kolejne naruszenie Regulaminu - III / 11 - i pierwsze OSTRZEŹENIE - moderacja (b4)


Cz sty 26, 2012 10:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Post Re: "Koran vs. Biblia" (wydzielone)
Cytuj:
Sonia700 napisał(a):
Wierny znowu bronisz życia seksualnego Mahometa. Tylko czy człowiek gadający z Allahem mógłby żyć seksem,wymuszanym seksem???


Daj spokoj Sonia nie przesadzaj zarowno w prorokach chrzescijanskich czy islamskich wiele mozna by znalezc zachowan niezgodnych z etyka dzisiejszych czasow.... Problem w tym ze i tak wierzacy fanatycy czy to muzulmanscy czy chrzescijanscy czy tez innej religi beda bronic swoich prawd jedynych i niepodwazalnych... Podsumowujac <ciach - viewtopic.php?f=15&t=20217 - dział do wrzucania takich ateistycznych komentarzy o piętro niżej - b4>


Pn sty 30, 2012 6:42 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz sty 19, 2012 1:04 pm
Posty: 143
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: "Koran vs. Biblia" (wydzielone)
<ciach - Reg II/3, 4 - moderacja (b4)>


Pn sty 30, 2012 4:08 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N sty 22, 2012 5:58 pm
Posty: 377
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: "Koran vs. Biblia" (wydzielone)
Nie dyskutujmy o kłamstwach koranu, ale ratujmy chrześcijan skazywanych na śmierć w islamskich rajach. M. in. Asię Bibi. Proszę was wejdźcie na stronę gdzie można podpisać petycję. Ratujcie naszą siostrę skazana przez islamskich rzeźników na śmierć.


Wt lut 28, 2012 7:40 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 430 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL