Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 1:01 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 530 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna strona
 Duch Swiety 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N gru 05, 2010 11:58 am
Posty: 39
Płeć: kobieta
Post Duch Swiety
Kim jest Duch Swiety - jest tak wiele opisow i sformulowan kim jest ze wlasciwie w dalszym ciagu nie wiem co kryje sie pod slowami duch Swiety, Bog, sila boska - ciekawa jestem co wy na ten temat myslicie - 8O


Wt cze 07, 2011 12:15 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 12:45 am
Posty: 193
Płeć: mężczyzna
Post Re: Duch Swiety
W bardzo prostych słowach można powiedzieć ze Duch Święty jest Duchem Świętym.Jeśli czynisz jakieś dobro robisz to właśnie w tym duchu.Są tez inne duchy wiadomo jakie... przeciwne do pierwszego i wtedy na pewno nie robisz czegoś dobrego.


Wt cze 07, 2011 2:24 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N gru 05, 2010 11:58 am
Posty: 39
Płeć: kobieta
Post Re: Duch Swiety
Marek x napisał(a):
W bardzo prostych słowach można powiedzieć ze Duch Święty jest Duchem Świętym.Jeśli czynisz jakieś dobro robisz to właśnie w tym duchu.Są tez inne duchy wiadomo jakie... przeciwne do pierwszego i wtedy na pewno nie robisz czegoś dobrego.



Czyzby to Twoje wlasne tlumaczenie czym jest Duch Swiety... no coz w ten sposob mozemy sobie prawie wszystko wytlumaczyc na swoj wlasny uzytek.. co powiesz kiedy stwierdze, ze Duch Swiety to natura..wiatr przyroda i to co nas otacza...nieprawdaz ze ladnie to brzmi... Wyglada ze Duch Swiety zalezny jest od potrzeb czlowieka... Zydzi twierdza ze jest rodzaju zenskiego - to mi sie w nim najbardziej podoba. Jest to tchnienie wiatr, powietrze...i badz tu czleku madry i domysl sie kim jest duch swiety :lol:


Wt cze 07, 2011 8:08 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 11, 2009 8:36 am
Posty: 769
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Duch Swiety
Duch Święty jest trzecią osobą boską w Trójcy Świętej .

Google podaje wiele danych na temat Duszy naszych dusz :
http://www.google.pl/#hl=pl&xhr=t&q=duc ... 66&bih=655

nauka katechizmu KRK
http://www.teologia.pl/m_k/kkk1d04.htm#1b

_________________
Totus tuus Maryjo. Jezu ufam Tobie.


Ostatnio edytowano Wt cze 07, 2011 9:07 am przez Freedom, łącznie edytowano 1 raz



Wt cze 07, 2011 9:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 09, 2011 10:55 pm
Posty: 1740
Płeć: mężczyzna
Post Re: Duch Swiety
ajdil napisał(a):
Kim jest Duch Swiety - jest tak wiele opisow i sformulowan kim jest ze wlasciwie w dalszym ciagu nie wiem co kryje sie pod slowami duch Swiety, Bog, sila boska - ciekawa jestem co wy na ten temat myslicie - 8O


Duch Swiety to Jezus Chrystus, jeden z cytatow Biblijnych mowi ``zesle wam pocieszyciela Ducha Swietego, wy bedziecie we Mnie a Ja bede w was :)


Wt cze 07, 2011 9:06 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Duch Swiety
amadeus35 napisał(a):
Duch Swiety to Jezus Chrystus
:o
Cytuj:
jeden z cytatow Biblijnych mowi ``zesle wam pocieszyciela Ducha Swiętego , wy bedziecie we Mnie a Ja bede w was :)

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt cze 07, 2011 12:00 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Duch Swiety
amadeus35 napisał(a):
Duch Swiety to Jezus Chrystus, jeden z cytatow Biblijnych mowi ``zesle wam pocieszyciela Ducha Swietego, wy bedziecie we Mnie a Ja bede w was :)
Gratuluję wiedzy ...
Chrześcijanie nauczają że Duch Święty to Osoba

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt cze 07, 2011 4:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Duch Swiety
"Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi."
W tych fragmenach z Ew.Jana, Jezus najlepiej wyjaśnia kim jest Duch Święty...tak uważam :lol:

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt cze 07, 2011 5:13 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 12:45 am
Posty: 193
Płeć: mężczyzna
Post Re: Duch Swiety
ajdil napisał(a):
Marek x napisał(a):
W bardzo prostych słowach można powiedzieć ze Duch Święty jest Duchem Świętym.Jeśli czynisz jakieś dobro robisz to właśnie w tym duchu.Są tez inne duchy wiadomo jakie... przeciwne do pierwszego i wtedy na pewno nie robisz czegoś dobrego.



Czyzby to Twoje wlasne tlumaczenie czym jest Duch Swiety... no coz w ten sposob mozemy sobie prawie wszystko wytlumaczyc na swoj wlasny uzytek.. co powiesz kiedy stwierdze, ze Duch Swiety to natura..wiatr przyroda i to co nas otacza...nieprawdaz ze ladnie to brzmi... Wyglada ze Duch Swiety zalezny jest od potrzeb czlowieka... Zydzi twierdza ze jest rodzaju zenskiego - to mi sie w nim najbardziej podoba. Jest to tchnienie wiatr, powietrze...i badz tu czleku madry i domysl sie kim jest duch swiety :lol:

    Wiele ludzi komplikuje tak proste zrozumienia.Szukając czegoś tak rozdrabniają ze zaczynają się gubić.Jakiego wytłumaczenia szukasz ?, na swój własny użytek ?. Patrz na sens.


Wt cze 07, 2011 5:52 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn kwi 29, 2002 11:42 pm
Posty: 539
Lokalizacja: Olkusz
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Duch Swiety
ajdil napisał(a):
Zydzi twierdza ze jest rodzaju zenskiego - to mi sie w nim najbardziej podoba.

A mi w Tobie…
To oczywiście dyskusja na możliwości tęgich filozofów z przewidywaniem, że i tak sporu nie rozstrzygną. Moje zdanie natomiast jest następujące:
1) Bóg, przed stworzeniem, zamieszkuje (wypełnia ją sobą, jest nią, jest w niej wszystkim, absolutem, ponad-osobową Jednią) wieczną Pełnię. Pełnię, która z racji swej natury jest środowiskiem dla każdej z idei, z ideą śmierci włącznie.
2) Przez to Bóg jest Miłością, która będąc rozciągniętym nad wszystkim namiotem jest polisą bezpieczeństwa w Dziele do którego jesteśmy powołani i posłani jako robotnicy.
3) Dzieło dokonuje się w wymiarze stworzenia, w którym uosobione idee tworzą również Trójosobowego Boga z: (odnosząc rzecz do Adama, Ewy i …) Bogiem Ojcem; wydzieloną z Niego (na wzór Ewy) Pneumą (Duchem Świętym) i zrodzonym z Niej Ich Syna, Jezusa Chrystusa.

Wiemy, że wielu na tym połamało zęby i pewnie mi grozi to samo jednak nie ma dla mnie większego obrzydlistwa niż dogmat o tym, że to Ojciec rodzi Syna a Duch Święty pochodzi z nich obu. Dlatego, na ile się da, postaram się bronić tej idei aż do - w co wierzę – zwycięstwa.


Wt cze 07, 2011 10:25 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N gru 05, 2010 11:58 am
Posty: 39
Płeć: kobieta
Post Re: Duch Swiety
sahcim napisał(a):
"Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi."
W tych fragmenach z Ew.Jana, Jezus najlepiej wyjaśnia kim jest Duch Święty...tak uważam :lol:

Stad prawda to roznie bywa podobno sa 3 prawdy moja, twoja i g...prawda :lol:


Śr cze 08, 2011 12:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So sty 08, 2011 11:15 pm
Posty: 2533
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Duch Swiety
Cytuj:
Duch Swiety to Jezus Chrystus, jeden z cytatow Biblijnych mowi ``zesle wam pocieszyciela Ducha Swietego, wy bedziecie we Mnie a Ja bede w was :)

Duch Święty jest Trzecią Osoba Boską pochodzącą od Boga Ojca. Duch Święty nie jest Jezusem Chrystusem.
Amadeus35, do jakiej wspólnoty należysz? Pytam z ciekawości.


Śr cze 08, 2011 12:51 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N cze 05, 2011 11:40 am
Posty: 40
Płeć: mężczyzna
Post Re: Duch Swiety
Labarum napisał(a):
Duch Święty jest Trzecią Osoba Boską pochodzącą od Boga Ojca.

Zastanawiają mnie w tym temacie pewne wersety:

"Łaska wam i pokój od Boga Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa!" (1 Kor.1:3)

"Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa." (2 Kor.1:3)

"I rzekł: Widzę niebo otwarte i Syna Człowieczego, stojącego po prawicy Boga" (Dz. 7:56).

"Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa" (Gal. 1:3).

Wersetów w podobnym stylu jest więcej i w w związku z nimi rodzi się moje pytanie: Dlaczego w tych fragmentach nie ma mowy o Duchu Świętym, skoro jest III osobą Boską?

_________________
http://biblia.y0.pl


Śr cze 08, 2011 2:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Duch Swiety
Jafet napisał(a):
Labarum napisał(a):
Duch Święty jest Trzecią Osoba Boską pochodzącą od Boga Ojca.

Zastanawiają mnie w tym temacie pewne wersety:

"Łaska wam i pokój od Boga Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa!" (1 Kor.1:3)

"Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa." (2 Kor.1:3)

"I rzekł: Widzę niebo otwarte i Syna Człowieczego, stojącego po prawicy Boga" (Dz. 7:56).

"Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa" (Gal. 1:3).

Wersetów w podobnym stylu jest więcej i w w związku z nimi rodzi się moje pytanie: Dlaczego w tych fragmentach nie ma mowy o Duchu Świętym, skoro jest III osobą Boską?

odpowiedz jest bardzo prosta... :D jest w innych :lol:

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr cze 08, 2011 2:41 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N cze 05, 2011 11:40 am
Posty: 40
Płeć: mężczyzna
Post Re: Duch Swiety
Nie, nie Sahcim! To nie jest odpowiedź na tak ważne pytanie!

_________________
http://biblia.y0.pl


Śr cze 08, 2011 2:53 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 530 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL