Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:39 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM - III 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM - III
mały napisał(a):
Arwena napisał(a):

Imho założenie topicu o kapusiu i agencie było przekroczeniem cienkiej i płynnej linii dobrego smaku :no: Moderacja postąpiła słusznie.


Czy agenci i kapusie to byty fikcyjne?
Moim zdaniem obecnie to podstawowy problem polskiego państwa. Jest też bardzo ważne uświadomienie ludziom, kim właściwie są tacy ludzie i jakie maja podejście do życia.
Jest znamienne że pewne środowiska traktują ten temat jak diabeł święconą wodę.


Mały chciałam Ci wyjaśnić czemu Twój temat to przekroczenie cienkiej i płynnej linii dobrego smaku, ale po Twoim poniższym wpisie:

mały napisał(a):
<ciach - ... - b4>


Zmieniłam zdanie. Musi Ci wystarczyć imho prawidłowa ocena moderacji.


Cz lis 08, 2012 2:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM - III
Robur,

Cytuj:
Najwyraźniej osoby wierzące w małym stopniu są przekonane co do skutków konsekracji na duszy, a zwłaszcza sposobów zewnętrznego uszanowania tego. W tej sytuacji z braku świadectwa wobec niewierzących, dalsza dyskusja staje się bezcelowa.

Temat zamykam.

Wiesz co... nie chcac kontynuowac skoro zdecydowales urwac tamta rozmowe w pol slowa powiem tyle, ze... przykro, ze tak sie zapedziles z tymi wnioskami. Bo gdzie i kogo ja nie szanowalam? Czy ja kiedykolwiek odnosilam sie tu na forum do kogos czy tez pisalam o kims bez szacunku, czy to osba konsekrowana, czy duchowna czy 'cywilna'? Czy ja kiedykowliek kogos intencjonalnie obrazalam? Jesli kiedykolwiek cos nie tak powiedzialm i ktos poczul sie urazony moimi slowami, to zawsze raczej umialam przeprosic.

Tak, wiem co mi odpiszesz. Nie trudz sie nawet. To co innym ostatnio wciaz piszesz: mam sobie pewnie spadac na inne fora gdzie mozna pisac co sie chce. Tylko chcialam zebys dostal te message.

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Cz lis 08, 2012 8:04 pm
Zobacz profil
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM - III
joannaa napisał(a):
Wiesz co... nie chcac kontynuowac skoro zdecydowales urwac tamta rozmowe w pol slowa powiem tyle, ze... przykro, ze tak sie zapedziles z tymi wnioskami. Bo gdzie i kogo ja nie szanowalam? Czy ja kiedykolwiek odnosilam sie tu na forum do kogos czy tez pisalam o kims bez szacunku, czy to osba konsekrowana, czy duchowna czy 'cywilna'? Czy ja kiedykowliek kogos intencjonalnie obrazalam? Jesli kiedykolwiek cos nie tak powiedzialm i ktos poczul sie urazony moimi slowami, to zawsze raczej umialam przeprosic.

Tak, wiem co mi odpiszesz. Nie trudz sie nawet. To co innym ostatnio wciaz piszesz: mam sobie pewnie spadac na inne fora gdzie mozna pisac co sie chce. Tylko chcialam zebys dostal te message.


Biorę w obronę joannę - na ile ją znam, nigdy by nie poniżyła nikogo umyślnie. Aczkolwiek biorę też w obronę Robura - na ile go znam, nie zamknąłby tematu z powodu czyjejś opinii, tylko potencjalnego flamewara.


Cz lis 08, 2012 11:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM - III
Cytuj:
Aczkolwiek biorę też w obronę Robura - na ile go znam, nie zamknąłby tematu z powodu czyjejś opinii, tylko potencjalnego flamewara.


A gdzie ty tam widziałeś potencjalny flamewar?
Ja tam widzę tylko jedno: ucieczkę od dyskusji, którą się samemu wywołało.
W takim razie pozostaje nam uznać sprawę za zamkniętą i niebyłą. Mam nadzieję, że to koniec tego żenującego epizodu.

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Pt lis 09, 2012 12:05 am
Zobacz profil
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM - III
Katka napisał(a):
A gdzie ty tam widziałeś potencjalny flamewar?
Ja tam widzę tylko jedno: ucieczkę od dyskusji, którą się samemu wywołało.[/quuote]

Może i masz rację, chwała już tylko za to, że nie ciągniemy wątku dalej, tylko został zamknięty.

Katka napisał(a):
W takim razie pozostaje nam uznać sprawę za zamkniętą i niebyłą. Mam nadzieję, że to koniec tego żenującego epizodu.


Da.


Pt lis 09, 2012 12:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM - III
Powód zamknięcia podałem, jak i wcześniej wszystkie swoje argumenty w tej sprawie z określonym skutkiem, więc trudno mi cokolwiek sensownego napisać. Jeśli kto ma co jeszcze do dodania teraz lub w przyszłości, otwieram wątek.

Ja obecnie znikam na parę dni.

EDIT:

Zdanie : więc trudno mi cokolwiek sensownego napisać powinno brzmieć - więc trudno mi cokolwiek więcej sensownego napisać.

To zmienia nieco idee postu, niestety zauważyłem konieczność poprawki później.


Pt lis 09, 2012 9:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM - III
<ciach - na życzenie autorki - b4>

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Pt lis 09, 2012 10:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM - III
<ciach - komentarz do ciacha - b4>


Pt lis 09, 2012 10:54 am
Zobacz profil
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM - III
Ponieważ merss należy do obsługi forum, pozwalam sobie napisać tu, by nie zaśmiecać jeszcze bardziej wątku merytorycznego. Uwadze moderatorów polecam również rozważanie (niekoniecznie głośne) na ten temat, bo przecież nikt z nas nie jest doskonały.

W temacie o Anneliese Michel:
viewtopic.php?p=805122#p805122

Rutus napisał(a):
merss napisał(a):
że Panrutus to różnicjuje
merss napisał(a):
Obawiam się, że Panrutusowi
merss napisał(a):
w tym zakresie niż Panrutus
Po raz kolejny wypraszam sobie drwiny ze mnie za pomocą złośliwego przeinaczania nicku z użyciem mojego stylu wypowiedzi.
W tym miejscu proszę administrację o zdyscyplinowanie użytkowniczki merss i przymuszenie jej do zaprzestania drwin.

Dołączam do prośby Rutusa do merss:
- Proszę powstrzymać się od złośliwego i nie kulturalnego przekręcania imienia / nicka osób uczestniczących w dyskusji,
- proszę przestać drwić z użytkowników,
- proszę zaprzestać obrzydliwej maniery omawiania, oceniania osób i przy okazji ich pomawiania w dodatku poza tematami w których uczestniczą w dyskusjach, czyli tak, że nawet nie wiedzą, że są omawianie i oceniane i pomawiane w innych tematach. Proszę zaprzestać insynuowania użytkownikom, ze mają określone przez Panią poglądy, czego oni nie deklarowali i nie potwierdzają. Proszę tego nie robić szczególnie poza plecami bezpośrednio zainteresowanych(w tematach, w których oni nie piszą), by nie zamieniać katolickiego forum w obrzydliwy magiel.

Na forach internetowych rozmawia się o zjawiskach, procesach i rzeczach, ewentualnie o osobach publicznych. Nie rozmawiamy tu, o cechach osobowych poszczególnych dyskutantów !!
W tematach piszemy o istocie tematów, nie ulegamy prowokacjom i nie zbaczamy w bok tematów. W szczególności sami nie dokonujemy prowokacji, poprzez insynuacje i dywagacje na temat jakichś osób !!!

Tymczasem czytamy w temacie:
viewtopic.php?f=6&t=15083&start=30
merss napisał(a):
Rutus jest specjalistą od czynności katalogowych i bezpodstawnych oskarżeń lub pomawiania na podstawie swojego widzi mi się.

viewtopic.php?p=809517#p809517
merss napisał(a):
Barbarus napisał(a):
Nie wiem jak można to określić bezpodstawnymi oskarżeniami, to przecież przytoczenie opinii którą zawarł autor, jakby nie było specjalista, porównując działania egzorcystów z działaniami psychoanalityków i psychiatrów.

Bezpodstawne oskarżenia dotyczyły innej kwestii. Ma manierę- najpierw opluje X razy człowieka, by uwiarygodnić 'prawdę', tak doczytał w broszurkach dotyczących erystyki, i nie potrafi uargumentować zarzutów. Rutus uwierzy we wszystko co napisano krytycznie o egzorcyzmach i nie ma jednocześnie rozeznania na czym polegają same egzorcyzmy.
Cytuj:
Trudno jest odszukać tą książkę, tegoż autora?

Gdyby Rutus przeczytal tę książkę, pochwaliby się przepisując spore jej fragmenty, wytłuszczając wiele z nich. Przedstawiłby też problem, sygnując go swoją aprobatą.
Cytuj:
Podobnież klasyk. :P

Rutus czyta tylko klasykę.
Regulamin tego forum wyraźnie wskazuje, że rozmawiamy o problemach a nie katalogach książek.

viewtopic.php?p=809517#p809517
merss napisał(a):
odwzorowanie Rutusa spowodowało wyższą aktywność w układzie nagrody.

viewtopic.php?f=12&t=20026&start=1005
merss napisał(a):
Jeśli Rutus musi karmić się nienawiścią, problem ma on, nie ktoś przeciwko komu występuje.

viewtopic.php?p=805680#p805680
bert04 napisał(a):
xxx

xxx napisał(a):
Męczą mnie rozmowy z TObą


Być może uwolnimy cię od tych męczarni. Jeżeli zamiast dyskutować ad rem będziesz dalej snuł jakieś insynuacje i teorie na temat osoby dyskutanta. Potraktuj to jako nieformalne upomnienie, niemniej przypominam, że masz już na koncie parę kar. Kolejna może być "na wieki wieków".

yyy

Do Ciebie to samo: jeżeli masz jakieś wyobrażenia na temat profesji lub stanu zdrowotnego usera, z którym dyskutujesz, to zachowaj je dla siebie.


bert04 napisał(a):
Tytuł: Świadectwo osoby egzorcyzmowanej

bert04 napisał(a):
(...)
yyy

Do Ciebie to samo: jeżeli masz jakieś wyobrażenia na temat profesji lub stanu zdrowotnego usera, z którym dyskutujesz, to zachowaj je dla siebie.


Ponieważ nie dostosowałeś się do tego zalecenia, przyjmij ode mnie OSTRZEŻENIE


Dołączam do uwag, sfinalizowanych decyzją moderatorską berta04 i proszę o bardzo poważne wzięcie jego stanowiska pod uwagę. Zachowaj dla Siebie swoje uwagi o stanach psychicznych, predyspozycjach, poziomie wykształcenia, świadomości i rozwoju, zakresach lektur i stopnia ich percepcji przez użytkowników. Nie dlatego, że jest Pani Moderatorem, choć ten czynnik powinna Pani też wziąć pod uwagę. Dlatego, by można było w pełni korzystać z Pani wielu cennych uwag i informacji, a nie omijać z daleka, ze względu na zawarte tam obrzydliwe dodatki. Dlatego, by pozbyć się nie tylko objawów, jakie opisuję, tylko by popracować nad przyczynami. Dlatego, by tak Pani uwagi, jak całe forum, mogły służyć rozwojowi i powiększaniu świadomości osób, a nie jakimś celom odwrotnym.

Merss, jeszcze jedna uwaga.
Jeśli chce być Pani uważana za psychologa, patologa, grabarza, sprzątaczkę, handlowca czy polityka, to dla wiarygodności tego, iż rzeczywiście ma Pani coś wspólnego z zawodem czy funkcją na jakie się Pani powołuje, choćby nie wprost, należy podać źródła tej profesjonalnej wiedzy. Albo ma się w zawodzie wykształcenie i wiedzę (mogą pochodzić także z samokształcenia), albo doświadczenie. Innych możliwości nie widzę poza natchnieniem Ducha Świętego, na które Pani się nie powołuje.
Jeśli Pani nie podaje źródeł swoich mądrości (przecież nie chodzi o podawanie uczelni i terminu ukończenia studiów albo roku studiowania, wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem), to Pani nieraz cenne mini artykuły stają się mało wiarygodne dla wielu czytelników i mogą wywoływać i niezdrowe emocje i chore dyskusje.

Napisano Pani wyraźnie, że osoby nie będące psychologami i nie posiadające rozeznania w tej tematyce ulegają dezorientacji, czy to co Pani napisała, to przelana wiedza psychologiczna, czy psycho- znachorstwo?
viewtopic.php?p=807934#p807934

Czy lubi Pani wywoływać i utrzymywać takie skutki swoich wypowiedzi?

Dla mnie jako użytkownika, te przepychanki na temat Pani zawodów i dyplomów są naprawdę uciążliwe i skutkują tym, że przestaję czytać w ogóle tematy, w których panuje chora dyskusja na temat Pani wiedzy. Dzisiaj poświęciłem się dla dobra użytkowników forum.

Ma Pani prawo do postępowania takiego jak Pani chce. Proszę jednak zważać na owoce jakie Pani wywołuje. To po owocach ludzie rozpoznają co Panią kieruje. Po owocach ocenia człowieka Bóg.


So lis 10, 2012 4:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM - III
A ja z taką małą prośbą.Czy ktoś z czcigodnych moderatorów ,mogłby w wolnej chwili posprzątać w tym temacie.
viewtopic.php?f=9&t=18148
Wiele z bajek najzwyczajniej się dubluje ,a inne znikneły z serwerów.
Ponadtto zastanawiam się ,czy nie zamieścić tam jakiś tagów ,aby wyszukiwarki ściągały więcej dzieciaków.W tym ostatnim jestem jednak ciemnawy i potrzebna mi pomoc.
Z góry dziękuje.

ps.
Wszyscy wiemy ,że nawet najlepsze wino nabiera smaku z czasem.Ja sobie 'pracę' Merss chwale. :D

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


N lis 11, 2012 3:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM - III
@Pan maly_kwiatek

a)
http://www.domiporta.pl/pl/serwis/netykieta.asp

Cytuj:
W sieci ceni się prostotę i bezpośredniość, zazwyczaj więc pisząc e-mail oraz uczestnicząc w grupach dyskusyjnych zwracamy się do innych per "Ty".


b)
So paź 20, 2012 7:52
viewtopic.php?p=805128#p805128

Dokładnie 3 tygodnie przed Twoim zgłoszeniem.

c)
maly_kwiatek napisał(a):
Jeśli chce być Pani uważana za psychologa,

Proponuję taką uwagę kierować do osób (szczególnie: do pań), które chcą być uważane za psychologa (albo psycholożkę).

To tyle, reszty uwag nie komentuję.

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Pn lis 12, 2012 6:25 pm
Zobacz profil
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM - III
Bert04,
uprzejmie jest odpowiadać w formie jakiej używa dana osoba.
A merss wiele razy używała na forum formy Pan, Pani, raz nawet wypaczając nicka dyskutanta przez dodanie do niego formy pan z małej litery.

Nie rozumiem, co z tego, ze oglądam sobie jakieś zjawiska forumowe po 2 tygodniach? Oglądam wtedy gdy mam okazję. Do większości tematów zasadniczo nie zaglądam od pewnego czasu, bo ich nagłówki są dla mnie nie ciekawe.

Nie domagaj się ode mnie, bym wiedział, za co chcą być uważani poszczególni dyskutanci. Patrzę na to co piszą i stosownie do tego reaguję.

Przy okazji gratulacje z powodu mrówczej nieraz i tytanicznej pracy na forum. Szkoda, że ta praca czasem staje się słabo widoczna wśród mało katolickich kłótni i dywagacji na forum, w klimacie złości i niechęci do ludzi, a czasem nienawiści, zamiast właściwych dla chrześcijan miłości i szacunku dla Bliźnich. Na szczęście Pan Bóg wszystko widzi i z pewnością Cię wynagrodzi :)


Pn lis 12, 2012 9:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 16, 2005 11:07 pm
Posty: 1063
Lokalizacja: Świat
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM - III
maly_kwiatek - a ja bardzo krótko bo nie mam czasu: czepiasz się waść.

Generalnie na forum nie obowiązuje forma Pan(i) - a przez merss została użyta lekko ironicznie, co przestępstwem nie jest. Nie widzę powodu bicia piany.

_________________
Cor unum et anima una :)


Pn lis 12, 2012 10:18 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM - III
maly_kwiatek napisał(a):
Bert04,
uprzejmie jest odpowiadać w formie jakiej używa dana osoba.
A merss wiele razy używała na forum formy Pan, Pani, raz nawet wypaczając nicka dyskutanta przez dodanie do niego formy pan z małej litery.

1. Informuję, że piszemy nie z małej litery a małą literą. Używając formy grzecznościowej pan/pani przy nazwisku używamy również małej, nie wielkiej litery. Piszemy więc pan Rutus, a nie Pan Rutus.
2. Proponuję sprawdzić wszystkie moje posty z kilku lat, może znajdziesz tam więcej materiałów na donosy.
3. Rutus jest moim ulubionym kolegą forumowym, cenię sobie rozmowy z nim, jest niezwykle oczytany oraz inteligenty, dlatego żartobliwie go przezwałam. Wobec osoby, o której nie myślę ciepło nie zdobylabym się na taką formę. Nie zaakceptował tego faktu (miał prawo) i wycofałam się, jeszcze zanim zostałam modem. Proszę się nie wciskać i nie mącić! Od tego jest moderacja, a ja mam zwyczaj załatwiać sama sprawy i nie szukam pośredników. Rutus też potrafi zadbać o siebie.
4. Proszę skoncentrować się na merytoryczności własnych postów, bo wskazywanie na odrazę kłótni w wątku o egzorcymach w KK należy do moderacji, nie malego_kwiatka.
Cytuj:
Nie rozumiem, co z tego, ze oglądam sobie jakieś zjawiska forumowe po 2 tygodniach? Oglądam wtedy gdy mam okazję.

To sobie oglądaj, zalecam też czytanie.
Cytuj:
Do większości tematów zasadniczo nie zaglądam od pewnego czasu, bo ich nagłówki są dla mnie nie ciekawe.

Dlatego zmieniłeś zainteresowanie na bieganie po forum i udawanie świętego oburzenia? Kto Cię prosił, byś wszedł do działu dla kapłana i moralizował? Kolegę i moda pouczasz? Jakim prawem?
Cytuj:
Nie domagaj się ode mnie, bym wiedział, za co chcą być uważani poszczególni dyskutanci. Patrzę na to co piszą i stosownie do tego reaguję.

Skup się na sobie a nie donosicielstwie, masz prawo zgłosić wadliwy post, wtedy pomagasz. Moderatorzy są sumienni i należycie wykonują swoje obowiązki. Ich pracę ocenia Admin, nie mały_kwiatek.
Cytuj:
Przy okazji gratulacje z powodu mrówczej nieraz i tytanicznej pracy na forum

A jak Cię bert skrytykuje to będziesz wieszał na nim psy, tak jak na mnie a przed mną na innych? Napisałam Ci, że nie znasz granic w życiu i oto są skutki. Ofiara forumowa merss! Lizusostwo i donosicielstwo są odrażające. Gdzie się tego nauczyłes?
Cytuj:
Szkoda, że ta praca czasem staje się słabo widoczna wśród mało katolickich kłótni i dywagacji na forum, w klimacie złości i niechęci do ludzi, a czasem nienawiści, zamiast właściwych dla chrześcijan miłości i szacunku dla Bliźnich.

Osobom tu piszącym odpowiada to forum i nawet jak się spierają, lubią to. Ja nie dostrzegam niechęci. Jak ktoś nie ma ochoty z kimś pisać, nie czyni tego, moralizatora nie trzeba.
Nie mąć i nie mieszaj na forum. Daj ludziom pisać jak chcą.


Pn lis 12, 2012 10:21 pm
Zobacz profil
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM - III
merss,
to są uwagi do obsługi forum i zawarłem tu kilka uwag do Twojego zachowania na forum, bo przecież jesteś moderatorem.
Rozumiem, że one Cię wzburzyły, a z którymiś możesz się nie zgadzać, jednak tak jak radzi Annika, nie czepiaj się, że piszę w tym temacie o tym, co mnie na forum zgrzyta jako użytkownikowi.

Nie zauważyłem, bym zastępował jakichś duszpasterzy w ich działaniach na forum. Staraj się być konkretna, gdy stawiasz takie zarzuty.

A do wiadomości wszystkich, w tym merss, przy okazji, dla przypomnienia. Też lubię merss.

I jeszcze raz na koniec, pozwolę sobie przypomnieć, ze najważniejsze przykazanie dla ludzi jest przykazanie miłości Boga i Bliźniego. Przypominać o tym, nie jest rolą kapłanów, tylko wszystkich ludzi, którzy o tym wiedzą i pamiętają. Bóg nie będzie nas rozliczał z naszych racji, zwycięstw w kłótniach i sporach, tylko z miłości.


Pn lis 12, 2012 10:40 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL