Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 5:29 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 you tube - Anneliese Michel 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: you tube - Anneliese Michel
Barbarus napisał(a):
Egzorcyzmuje się najwidoczniej na zaś i pod byle pretekstem, w końcu to jak leki homeopatyczne, przedawkowanie nie szkodzi. :P

Pisałam w innym topicu:
Rytuał egzorcyzmów wzywa duszpasterzy do roztropności w rozróżnianiu napaści diabelskich od łatwowierności. Nie należy odmawiać potrzebującym duchowej pomocy, lecz w żaden sposób nie wolno odprawiać egzorcyzmów bez potrzeby. Rytuał, pod nr 67, oferuje dokładne wskazania na ten temat. Nie każda potrzeba interwencji jest równoznaczna z przypadkiem wpływu demonicznego. Tak, jak istnieją wielorakie formy szatańskiego działania, tak istnieją różne poziomy interwencji Kościoła. Egzorcyzm jest zarezerwowany tylko dla przypadków opętania diabelskiego sprawdzonych w sposób wystarczający; takie przypadki są najpoważniejsze, lecz także najbardziej rzadkie.

We wszystkich innych sytuacjach, od miejscwych napaści po obsesje i po udręczenia diabelskie konieczne jest uciekanie się do innych form interwencji, jak:
-słuchanie słowa Bożego, przyjęcie ducha nawrócenia i pokuty,
-intensywna modlitwa i post, jak do tego zachęca Ewangelia (Mk9, 29)
-specjalne modlitwy o uwolnienie,
-celebracja sakramentów i sakramentaliów.

Więcej tu

I mniej wiary i wiedzy u ludzi, im bardziej człowiek samotny, tym w wyższej cenie są metody widowiskowe. Czasem wystarczy poświęcić czlowiekowi uwagę i wychodzi on pocieszony duchowo oraz przekonany (błędnie), że poddał się egzorcyzmom wielkim....bo był na Mszy o uwolnienie z egzorcystą.
Jeśli przyjdzie do Ciebie przyjaciel szukając wsparcia psychicznego czy duchowego, wskażesz mu drzwi, wykpisz i doradzisz, by Ci głowy nie zawracał drobiazgami? Egzorcysta czasem tylko wysłucha człowieka i pomodli się z nim. I wystarcza.


Pt lis 09, 2012 11:17 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 10:27 am
Posty: 1429
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: you tube - Anneliese Michel
Cytuj:
Działanie "egzorcyzmu" zostało opisane jako niezerowe wraz ze wskazaniem na możliwe wyjaśnienie zjawiska np. w podręczniku "Wprowadzenie do psychologii" Ernesta Hilgarda. Podręcznik stary, z 1967 roku, ale już tam pojawiają się pierwsze jaskółki analizy krytycznej działalności egzorcystów wraz z porównaniem ich działań z działaniami psychiatrów czy psychoanalityków - autor wskazuje na podobieństwa do pracy specjalistów i nazywa egzorcyzmy "psychiatrią prymitywną".


Rutus na temat egzorcyzmów. To cytat z tamtej dyskusji, z tym nikt nie polemizował, ciekawe czemu.

_________________
the cake is a lie :czarodziej:


Pt lis 09, 2012 11:31 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sty 26, 2011 4:37 pm
Posty: 44
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: you tube - Anneliese Michel
maly_kwiatek napisał(a):
Przestrzegam przed takim odbiorem filmu, po którym pozostaje głównie strach, albo sam strach. Przy takim odbiorze triumfuje Szatan. Dlatego uważam, że filmu nie powinny oglądać dzieci, młodzież i osoby wrażliwe.


To są właśnie owoce tego filmu i ogólnie tej całej sprawy. STRACH!!!!!

Mt 7,16 "Poznacie ich po ich owocach"

Ja jak obejrzałam film o A.M i te nagrania głosów itd. to jedyne co pozostało to wielki strach, że Bóg może coś takiego zgotować człowiekowi. Takie cierpienie z woli Boga mnie przeraża. Żaden ze Świętych tak nie cierpiał, bo Bóg zawsze razem z cierpieniem dawał mu poczucie Jego obecności.
Weźmy na przykład taką Św. Faustynę.

Dlatego cieszę się że Kościół nie uznał A.M za Świętą i z rezerwą podchodzi do tego przypadku - o ile się nie myle. Jeśli nie mam racji niech ktoś mnie poprawi.
I nie ma co tu piać z zachwytu nad tym przypadkiem póki KOŚCIÓŁ tego nie uzna za godne.


Pt lis 09, 2012 12:15 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: you tube - Anneliese Michel
Barbarus napisał(a):
Rutus na temat egzorcyzmów. To cytat z tamtej dyskusji, z tym nikt nie polemizował, ciekawe czemu.

A jak dyskutować z tytułem książki? Jakie problemy podniósl Rutus? Rutus jest specjalistą od czynności katalogowych i bezpodstawnych oskarżeń lub pomawiania na podstawie swojego widzi mi się.


Pt lis 09, 2012 12:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 10:27 am
Posty: 1429
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: you tube - Anneliese Michel
Cytuj:
Jakie problemy podniósl Rutus


Jak wół napisane:
Cytuj:
autor wskazuje na podobieństwa do pracy specjalistów i nazywa egzorcyzmy "psychiatrią prymitywną"

:P
Nie wiem jak można to określić bezpodstawnymi oskarżeniami, to przecież przytoczenie opinii którą zawarł autor, jakby nie było specjalista, porównując działania egzorcystów z działaniami psychoanalityków i psychiatrów.

Trudno jest odszukać tą książkę, tegoż autora?

http://www.amazon.com/Introduction-Psyc ... 0155436775

Podobnież klasyk. :P

_________________
the cake is a lie :czarodziej:


Pt lis 09, 2012 1:07 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: you tube - Anneliese Michel
Barbarus napisał(a):
Nie wiem jak można to określić bezpodstawnymi oskarżeniami, to przecież przytoczenie opinii którą zawarł autor, jakby nie było specjalista, porównując działania egzorcystów z działaniami psychoanalityków i psychiatrów.

Bezpodstawne oskarżenia dotyczyły innej kwestii. Ma manierę- najpierw opluje X razy człowieka, by uwiarygodnić 'prawdę', tak doczytał w broszurkach dotyczących erystyki, i nie potrafi uargumentować zarzutów. Rutus uwierzy we wszystko co napisano krytycznie o egzorcyzmach i nie ma jednocześnie rozeznania na czym polegają same egzorcyzmy.
Cytuj:
Trudno jest odszukać tą książkę, tegoż autora?

Gdyby Rutus przeczytal tę książkę, pochwaliby się przepisując spore jej fragmenty, wytłuszczając wiele z nich. Przedstawiłby też problem, sygnując go swoją aprobatą.
Cytuj:
Podobnież klasyk. :P

Rutus czyta tylko klasykę.
Regulamin tego forum wyraźnie wskazuje, że rozmawiamy o problemach a nie katalogach książek.


Pt lis 09, 2012 1:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 10:27 am
Posty: 1429
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: you tube - Anneliese Michel
:-o Uważam że to raczej ty się mylisz. Znam Rutusa nie od dziś jeszcze z innego forum. Jak "opluwa" to ma powód. Czemu często daje wyraz. Co do jego wiarygodności, to jest ona większa niż twoja. :P

Cytuj:
Regulamin tego forum wyraźnie wskazuje, że rozmawiamy o problemach a nie katalogach książek


Czyli uprawiamy wodolejstwo bez odnoszenia się do wiedzy innych?

_________________
the cake is a lie :czarodziej:


Pt lis 09, 2012 2:28 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: you tube - Anneliese Michel
Barbarus napisał(a):
Co do jego wiarygodności, to jest ona większa niż twoja. :P

Niektórzy uważają (badania są fragmentaryczne), że w systemie neurobiologicznym nie ma uniwersalnego ideału istniejącego w świecie zewnętrznym. Każdy ideał jest skrojony na miarę indywidualnego doświadczenia. Masz więc swoje własne syntetyczne pojęcie autorytetu w mózgu i za pomocą procesu myślowego (w dużej mierze nieświadomego) odwzorowanie Rutusa spowodowało wyższą aktywność w układzie nagrody.
Gdyby Twój układ nagrody zareagował na mnie musiałbyś być innym człowiekiem i mieć inne doświadczenia.
Wg tego samego wzorca wybierzesz sobie żonę. I nie będzie to mój typ osobowości.
Ot i cała filozofia.


So lis 10, 2012 1:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 10:27 am
Posty: 1429
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: you tube - Anneliese Michel
O rany co za psychoanaliza, akurat jego poglądy są zgodne z moimi. Jakoś tak się składa, że swoje uważam za dość słuszne, mające oparcie w realnym świecie. Dlatego tak napisałem. :D

_________________
the cake is a lie :czarodziej:


Pn lis 12, 2012 10:44 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: you tube - Anneliese Michel
Nie mogę kontynuować, byłby ciąg dalszy offtopu.


Pn lis 12, 2012 11:42 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 9:41 am
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: you tube - Anneliese Michel
joannabw napisał(a):

byl nawet moment, ktory mogl uchodzic za smieszny.


Ehe ciekawe który ? 8O


Wt lut 19, 2013 4:23 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz kwi 11, 2013 9:29 am
Posty: 20
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: you tube - Anneliese Michel
Pamiętam wypowiedź operatora dźwięku, który montował film o Anneliese. Mówił, że potencjometry oszalały, wychodziły poza wszystkie skale - tak kiedy, słyszeliśmy te diabelskie głosy i krzyki. "Takie dźwięki nie istnieją w przyrodzie" mówił... ciekaw jestem jak dziewczyna mogła coś takiego wydać...

BTW - kiedyś obejrzałem ten film i postawił mnie na nogi. Zaraz wziąłem się w garść i poszedłem do spowiedzi. Może to i niezbyt przyjemny film, ale bardzo potrzebny. Polecam wszystkim.


Cz kwi 11, 2013 9:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: you tube - Anneliese Michel
merss napisał(a):
Egzorcyzm jest zarezerwowany tylko dla przypadków opętania diabelskiego sprawdzonych w sposób wystarczający; takie przypadki są najpoważniejsze, lecz także najbardziej rzadkie.

Tak rzadkie, że jeden G. Amorth egzorcyzmuje (w przeliczniku) jedną osobę dziennie. Nie wspominając całej rzeszy innych egzorcystów.

Clarity napisał(a):
joannabw napisał(a):

byl nawet moment, ktory mogl uchodzic za smieszny.


Ehe ciekawe który ? 8O

Ogólnie to cały film mnie rozłożył. Odsłuchałam nagranie kilka razy. Za każdym razem widziałam w tym jakąś farsę. No bo chociażby te wrzaski jakby egzorcysta sprawiał demonowi niesamowity ból. Na dzień dzisiejszy ten film wcale mnie rusza.


Cz kwi 11, 2013 3:55 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 8:34 pm
Posty: 193
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: you tube - Anneliese Michel
w Polsce - młody kapłan egzorcysta (niedaleko mnie) wykonuje do 20 egzorcyzmów dziennie

Joanna - co konkretnie jest farsą wg Cie - podczas tych egzorcyzmów ?

_________________
Króluj nam Chryste !
www.duchprawdy.com
www.sacerdoshyacinthus.wordpress.com


N kwi 14, 2013 6:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: you tube - Anneliese Michel
noOne napisał(a):
w Polsce - młody kapłan egzorcysta (niedaleko mnie) wykonuje do 20 egzorcyzmów dziennie

Więc widać jaką rzadkością są tzw. opętania.
noOne napisał(a):
Joanna - co konkretnie jest farsą wg Cie - podczas tych egzorcyzmów ?

Jak chcesz, to przejrzę ten film i wskażę momenty, które mnie ,,rozkładają''.


N kwi 14, 2013 7:23 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL