Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 8:39 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona
 Co jest manipulacją? Media 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co jest manipulacją? Media
@kwiatt @impiety

Przestańcie wypisywać bzdury dla samego wypisywania.


Cz maja 30, 2013 11:08 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 23, 2011 6:34 pm
Posty: 1475
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co jest manipulacją? Media
A dlaczego bzdury? Bzdurą to jest ponad 90% katolików w Polsce, w mimo to stale KK podaje taką liczbę :) Jak się idzie na ilość nie jakość to się potem takie kwiatki zdarzają :) No chyba że to tylko w Polsce tak się liczy katolików :)

_________________
Kill Yourself or Die Trying


Cz maja 30, 2013 11:28 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Medialne manipulacje
Do założenia tego tematu zainspirował mnie tekst podlinkowany przez Robura. Szkoda, żeby zginął w ferworze dyskusji, więc linkuję ponownie:
http://www.sdp.pl/felietony/8292,polska ... 1376380474

Fragment:

I znowu lewicowo-liberalny New York Times w artykule „Polish nationalist charts comeback”, posłał nas do kąta. Współautorem artykułu był, a jakże, Mateusz Żurawik, dziennikarz GW z Krakowa, a ekspertami, których wezwał na pomoc – jakżeby inaczej - Janina Paradowska z Polityki i Krzysztof Iszkowski z Krytyki Politycznej. „Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się!”


Przed kilkoma tygodniami w podobnym stylu lewicowego vollapiku wypowiedział się w Der Spieglu Adam Michnik, który alarmował, że „u polskich bram stoi faszyzm”, a z grobów historii, jak hrabia Drakula, powstaje „faszystowski PiS i Fidesz”. Dwa miesiące temu ten sam NYT popisał się materiałem Dana Bilefsky’ego, dla którego materiały zbierała dziennikarka GW i Wprost i „kobiecy coach” Joanna Berendt, ostrzegając nas przed nie istniejącym jeszcze filmem „Smoleńsk”. Prasa brytyjska też nie jest bez winy. Dobrze pamiętam jak liberalny Observer w artykule „Rabin Londynu nalega na torysów, aby zerwali kontakt z polskim europosłem” pióra Toby’ego Helma i Rajeeva Syala, wypisywał steki kłamstw na temat Jedwabnego. Zakwestionował prawdomówność tych mieszkańców Jedwabnego, którzy podważali wersję wydarzeń rabina Markusa i całkowicie zbagatelizował prawdę o śmierci tysięcy Polaków na „nieludzkiej ziemi”, którzy znaleźli się tam także na skutek „nadreprezentacji” żydów w sowieckim aparacie bezpieczeństwa.


Moglibyśmy w tym temacie na bieżąco odkręcać istotne medialne manipulacje, więc może warto temat pociągnąć?

-----------------------------------------------------------------------
Syria

Fragment: Pomimo faktu, że siły po obu stronach konfliktu w Syrii są odpowiedzialne za przemoc, międzynarodowe media działające wespół z NATO podnoszą często wątpliwe oskarżenia o masakry zorganizowane przez Assada, jednocześnie kompletnie ignorując masakry, ścinanie głów i inne brutalne akty przeprowadzane przez rebeliantów. Podczas gdy media establishmentu, szczególnie CNN i London Guardian, stały się 24-godzinną platformą propagandową dla "anonimowych" działaczy na Twitterze, wystawiających niezweryfikowane klipy z rzekomymi okrucieństwami, równie niepokojące filmy buntowników popełniających akty przemocy nigdy nie ujrzały światła dziennego. Ponadto, wyszło na jaw, że wiele z rzekomych "masakr" nagranych na wideo i inne klipy pokazujące Syryjczyków rzekomo zabitych lub rannych w wyniku działań sił Assada, które były transmitowane na całym świecie przez media, zostało wyreżyserowanych.

Całość: http://www.prisonplanet.pl/polityka/szo ... 1627568346

Czy ktoś zorientowany mógłby skomentować?

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


N wrz 01, 2013 12:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medialne manipulacje
O rany!
Znowu groch z kapustą!
O czym tu najpierw zacząć dyskutować? :|

Poza tym.
Jest już temat "Co jest manipulacją. Media".


N wrz 01, 2013 9:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medialne manipulacje
Jest już temat:Metody manipulacji, ale to chyba nie to samo:
viewtopic.php?f=3&t=22873&start=30

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


N wrz 01, 2013 9:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co jest manipulacją? Media
Jak "Fakt" niszczy księdza: http://www.fronda.pl/a/jak-fakt-niszczy ... 31698.html

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


N lis 03, 2013 1:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co jest manipulacją? Media
Psychomanipulacja. Żyjemy w czymś co można nazwać ogrodem koncentracyjnym, czyli miejscem, w którym ludzie zamykają się sami, odbierając sobie wolność-Robert Tekieli na spotkaniu zorganizowanym przez Warszawski Klub Gazety Polskiej.

http://www.fronda.pl/a/psychomanipulacj ... 31752.html

Może niekoniecznie nadaje się do tego tematu, ale nie wiem gdzie zamieścić. Filmik trochę długi, obejrzę na raty. Miło posłuchać normalnie wypowiadających się ludzi i można się trochę nauczyć.

Ps. Taka przeciwwaga dla Niesiołowskiego, normalny ton wypowiedzi, normalna treść, normalnie chce się słuchać.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Wt lis 05, 2013 11:00 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz cze 13, 2002 2:57 pm
Posty: 451
Lokalizacja: Bugodrze nad Notecią
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co jest manipulacją? Media
Polskie media widziane przez człowieka z zewnątrz.
http://joannalichocka.salon24.pl/546953 ... ieszewskim

_________________
na kursie i na ścieżce


N lis 10, 2013 8:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co jest manipulacją? Media
Dokładnie dwa lata temu w Święto Niepodległości tvpinfo dokonało niewyobrażalnej manipulacji dotyczącej Marszu Niepodległości.
Czy historia się powtórzy?

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


Pn lis 11, 2013 10:30 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn maja 10, 2010 2:18 pm
Posty: 78
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co jest manipulacją? Media
Brygida napisał(a):
Dokładnie dwa lata temu w Święto Niepodległości tvpinfo dokonało niewyobrażalnej manipulacji dotyczącej Marszu Niepodległości.
Czy historia się powtórzy?



Ah znowu manipulacja! Np. tutaj: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,tak-wygladal-atak-na-sklot-br-zaczeli-chuligani,105281.html

Po 200 metrowych lewackich rzutach kamieniami w pokojowo nastawiony kwiat patriotycznej młodzieży ów patriotyczna młodzież, chce w kulturalny sposób przeprowadzić debatę z osobami o innym światopoglądzie.. nawet kulturalnie pukają do drzwi i chcą napić się razem herbaty (czas ok. 1.00 minuty)..

Niestety TVN wszystko zmanipulował!!http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,tak-wygladal-atak-na-sklot-br-zaczeli-chuligani,105281.html


Pn lis 11, 2013 11:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co jest manipulacją? Media
Mortiis napisał(a):
Niestety TVN wszystko zmanipulował!!

Takiego samego zdania jest Jan Pietrzak..
Uwaga, mocne słowa, wrażliwych proszę o nieklikanie..
http://www.youtube.com/watch?v=NWkAfYevxtI#t=0


Cz lis 14, 2013 9:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co jest manipulacją? Media
ps.
Zalinkowany materiał pochodzi z przed roku..
Jak tu nie wierzyć powiedzeniu, że historia kołem się toczy :x


Cz lis 14, 2013 9:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co jest manipulacją? Media
http://www.youtube.com/watch?v=khDehUaBtXc, http://www.youtube.com/watch?v=MxUfd6ayj6c Prelekcja w dwóch częściach na temat topiku. Bardzo bogata w treść. Ujmująca rzecz, moim zdaniem, z szerszej - niż katolicka - perspektywy. Poruszająca nie tylko problem manipulacji i mediów lecz ogólnie zagadnienie sensu życia. Kolejny przykład, że warto poszukiwać dobra, a dobro to w zależności od okoliczności sprawiedliwość, odwaga, odpowiedzialność, prawdomówność, mądrość, uczynność itp., czyli przestrzeganie na co dzień wartości i zasad. I tu fucktycznie pojawia się problem, jeżeli nie będzie źródeł wartości, ideałów osobowych, wiedzy na ten temat to trudno liczyć na "samorozwój" bez zewnętrznej inspiracji.


So lis 30, 2013 8:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co jest manipulacją? Media
Jedną z form manipulacji jest przemilczanie ważnych faktów, a podawanie do wiadomości drugo i trzeciorzędnych spraw.
Ostatnio od rano do wieczora i od wieczora do rana - Ukraina, chociaż nie jest to sprawa drugorzędna, ale ja już mam dość, tym bardziej, że jest okazja, aby nie podawać do publicznej wiadomości faktu, jak obecna mafia rządząca ma zamiar okraść obywateli z OFE.
Na temat c.d. dyskryminacji telewizji Trwam też ani słowa. O tym możemy się dowiedzieć jedynie z drugiego obiegu, a nie z tzwn. telewizji publicznej.
Poza tym kto np. słyszał, ile publicznych pieniędzy z naszych podatków przekazano na media mętnego nurtu?
Temat UKRAINA to wygodny temat dla mafii rządzącej, gdyż można nim przykryć wszystkie istotne sprawy, dotyczące nas Polaków.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


Cz gru 05, 2013 4:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2004 5:06 pm
Posty: 1940
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co jest manipulacją? Media
Brygida napisał(a):
Jedną z form manipulacji jest przemilczanie ważnych faktów, a podawanie do wiadomości drugo i trzeciorzędnych spraw.
Ostatnio od rano do wieczora i od wieczora do rana - Ukraina, chociaż nie jest to sprawa drugorzędna, ale ja już mam dość, tym bardziej, że jest okazja, aby nie podawać do publicznej wiadomości faktu, jak obecna mafia rządząca ma zamiar okraść obywateli z OFE.
Na temat c.d. dyskryminacji telewizji Trwam też ani słowa. O tym możemy się dowiedzieć jedynie z drugiego obiegu, a nie z tzwn. telewizji publicznej.
Poza tym kto np. słyszał, ile publicznych pieniędzy z naszych podatków przekazano na media mętnego nurtu?
Temat UKRAINA to wygodny temat dla mafii rządzącej, gdyż można nim przykryć wszystkie istotne sprawy, dotyczące nas Polaków.


Brydzia jak sama zauważyłaś temat Ukrainy jest dosyć ważny,sprawa OFE jest też istotna.
Natomiast „dyskryminacja” telewizji łojca dyrektora to nawet nie temat dla Faktu czy inszych „szmateksów” Żyje nim kilka moherowych emerytek .i łociec dyrektor.

_________________
- Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, miałby na pewno trzy boki.


Cz gru 05, 2013 7:48 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL