Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 10:17 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36
 Co jest manipulacją? Media 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co jest manipulacją? Media
gabriel napisał(a):
Tak wyglada thorwaldowa "demokracja"
Ludzie maja prawo tylko wtedy czegos sie dopominac kiedy zgadza sie to z pogladami thorwalda :)


Chyba znasz mój stosunek do demokracji.
Jest on dosyć ambiwalentny.
Nie uważam demokracji za dogmat. Ważniejsze jest dla mnie na przykład dobro wspólnoty, w której żyję (zwanej narodem).
I dlatego też na przykład uważam, że lepszy byłby ustrój, w którym ludzie mądrzy i twórczy w większym stopniu decydowaliby o rozwoju kraju, niż gawiedź.


N gru 08, 2013 7:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co jest manipulacją? Media
thorwald
Cytuj:
I dlatego też na przykład uważam, że lepszy byłby ustrój, w którym ludzie mądrzy i twórczy w większym stopniu decydowaliby o rozwoju kraju, niż gawiedź.

Tylko kto mialby tych lepszych i madrzejszych wybierac i wg jakiej skali porownawczej ?
Ponadto ,kto Ci da gwarancje ze tych madrych i tworczych nie da sie przekupic aby niekoniecznie wydawali decyzje najlepsze dla kraju

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


N gru 08, 2013 8:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co jest manipulacją? Media
gabriel napisał(a):
Tylko kto mialby tych lepszych i madrzejszych wybierac i wg jakiej skali porownawczej ?
Ponadto ,kto Ci da gwarancje ze tych madrych i tworczych nie da sie przekupic aby niekoniecznie wydawali decyzje najlepsze dla kraju


No, właśnie to jest istotnie największy, trudny do rozwiązania problem!
Słusznie to podnosisz.


N gru 08, 2013 8:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co jest manipulacją? Media
thorwald
Cytuj:
No, właśnie to jest istotnie największy, trudny do rozwiązania problem!

To jest problem niemozliwy do rozwiazania i dlatego musi byc demokracja
Jedynie czego nie da sie przekupic czy obalic to miliony glosujacych ludzi

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


N gru 08, 2013 8:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co jest manipulacją? Media
gabriel napisał(a):
To jest problem niemozliwy do rozwiazania i dlatego musi byc demokracja
Jedynie czego nie da sie przekupic czy obalic to miliony glosujacych ludzi


Co Ty powiesz?
Nie da ich się przekupić?
A jak sądzisz po co są obietnice wyborcze?
O budowaniu żłobków, podnoszeniu emerytur, trosce o najuboższych, ochronie rodziny i temu podobne?
W ten sposób gawiedź swoją siłą liczebną wymusza na przyszłym rządzie rozwiązania, które bardzo często są szkodliwe dla niej samej.
Wyobraź sobie, że dzieci w szkole wybierają nauczyciela w demokratycznych wyborach. A ci niewybrani idą na bruk. W państwie działa podobnie szkodliwy mechanizm. W demokracji w rzeczywistości to gawiedź decyduje np. o uzdrawianiu gospodarki, co jest nonsensem.


N gru 08, 2013 8:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co jest manipulacją? Media
thorwald
Cytuj:
Nie da ich się przekupić?
A jak sądzisz po co są obietnice wyborcze?
O budowaniu żłobków, podnoszeniu emerytur, trosce o najuboższych, ochronie rodziny i temu podobne?

To nie przekupstwo a oszukanstwo za ktore placi taki oszust przy wyborach
Cytuj:
W ten sposób gawiedź swoją siłą liczebną wymusza na przyszłym rządzie rozwiązania, które bardzo często są szkodliwe dla niej samej.

To prawda,ale gawiedz sie uczy a jesli sie nie uczy to placi za swoje bledy
Kazdy kto sie uczy popelnia bledy i na tych bledach sie uczy
thorwald
Cytuj:
W państwie działa podobnie szkodliwy mechanizm. W demokracji w rzeczywistości to gawiedź decyduje np. o uzdrawianiu gospodarki, co jest nonsensem.

Nie jest nonsensem , bo to wlasnie narod jest prawdziwym wlascicielem tejze gospodarki
To narod buduje fabryki i wytwarza bogactwo i to narod ma prawo takze popelniac bledy i uczyc sie na nich

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


N gru 08, 2013 8:51 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 11:52 am
Posty: 680
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co jest manipulacją? Media
ja akurat nie mam zestawu do TV Trwam, ale muszę tu przyznać rację że jeżeli sprzedano powiedzmy 600 tys zestawów, to taka ilość osób zadeklarowała publicznie że chce przynajmniej od czasu do czasu oglądać. Porównanie do Pana Tadeusza jest nietrafne, bo za książkę leżącą na półce od 20 lat nie płacimy co miesiąc abonamentu :wink: możemy sobie o jej istnieniu zapomnieć. Za TV płacimy abonament i chyba nikt nie jest tak nierozsądny żeby co miesiąc płacić za coś z czego wogóle nie zamierza skorzystać. A co do samej TV- ja jak zawsze jestem za pełnym wolnym wyborem konsumenta. Jak na coś jest rynek, nie wolno sztucznie ograniczać dostępu do takiej usługi (nie mówię tu o sprzedaży narkotyków czy alkoholu nieletnim np:)) Co ciekawe, ja wogóle praktycznie nie oglądam TV jako takiej i mam telewizor wyłącznie do oglądania filmów, ale miałam w pracy znajomego którego poglądy polityczne bynajmniej nie były "prawicowe" (zawsze mnie śmieszy taki sztuczny podział) i wcale nie był jakoś blisko Kościoła, ale był ogólnie bardzo inteligentnym człowiekiem. I on oglądał chetnie niektóre programy w TV Trwam, gł publicystyczne. Jego zdanie było takie, że żeby wyrobić sobie pogląd nie można opierać się wyłącznie na jedynie słusznym punkcie widzenia prezentowanym np w TVN gdzie nie ma żadnych szans często posłuchać "drugiej strony". On programy w Trwam chwalił za obiektywizm i poziom prowadzenia, bez kretyńskiej nagonki jakiejś dziennikarki która skutecznie nie pozwoli niektórym powiedzieć co myślą.
Mnie zaciekawiło to co piszecie o demokracji. Pogląd ciekawy, i wcale mi nie tak bardzo obcy, nie jestem jakoś święcie przekonana do idealności demokracji. Z typowej "demokracji" bardzo rozmywa się odpowiedzialność za decyzje, i jest właśnie masę wciskania ludziom kitu, manipulacji ludźmi , a przed wyborami to już się robi czeski film. Z kolei we wszelkich systemach z silną władzą jednostki jest duże ryzyko totalitaryzmu. Zwłaszcza że wiemy z historii jakiego typu jednostki zwykle parły do silnej władzy. I to jest druga strona medalu. Co nie znaczy że nie ma pośrednich opcji które może warto byłoby wziąć pod uwagę.
Komu opłaca się obecny system? Najbardziej partii rządzącej. Przede wszystkim w obecnym systemie mogą wcisnąć na stołek kogo chcą, a przy głosowaniu na konkretne nazwiska, nie na listę byłoby trudniej! Nie przejdzie osoba w swoim środowisku skompromitowana itp.
Mnie przeraża co innego. Spotykam dużo ludzi, co do których mam obawę że są zaślepieni. Można im zabrać talerz spod nosa i nie zauważą. Będą bronić ślepo rządzących nawet jak im ukradną połowę emerytur co jest chyba precedensem w skali świata! To i tak znajdą argumenty za! Może już czas żebyśmy przeglądneli uczciwie obietnice wyborcze miłościwie nam panujących (dwie kadencje) i znaleźli choć jedną istotną wypełnioną?
http://tuskwatch.pl/index.php/obietnice-platformy/
A ten podatek liniowy słynny ktoś zauwazył? Ilu spośród was regularnie ścina pod koniec roku drugi próg?
Zobaczcie ile tam jest ogólników - "reforma emerytur" (w praktyce- kradzież OFE!!!!!)
Ja nie jestem jakoś zafascynowana żadną partią, patrzę z boku. Ale realnie, mnie do tej pory jedyną wyraźnie zauważalną korzyść przyniosła reforma progów podatkowych wprowadzona przez... jakby nie było PIS. Ta reforma przerzuciła ogromną i bardzo istotną na rynku grupę klasy średniej do niższego progu podatkowego, przynajmniej w większości.
I wcale w programie PIS mi się wiele rzeczy nie podoba, np boją się tknąć systemu emerytalnego (bali, poczekamy czy teraz coś zaproponują) jak wszyscy, bo nikt nie ma odwagi powiedzieć że taki system jest złodziejski i tragiczny w skutkach.
A pomimo to ludziom się wciska że "w koło jest wesoło" i rzuca hasła że "pokonaliśmy kryzys". Niech żyje bal :wink:

_________________
Ania


Śr gru 11, 2013 11:06 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL