Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:00 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1449 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 93, 94, 95, 96, 97
 obrazy i rzeźby w Kościele 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 09, 2011 10:55 pm
Posty: 1740
Płeć: mężczyzna
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
Jozek napisał(a):
gedeonita napisał(a):
Tyle że korony są nakładane na wizerunki nie Boga a Maryi...

Jeżeli uznajesz iż Jezus Chrystus jest Królem, to Jego Matka (pokorna słuzebnica) jest Królową.


Bardzo interesujace stwierdzenie i takie pelne wiary lacznie z cytatem Pisma Swietego :)


Cz cze 23, 2011 10:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
amadeus35 napisał(a):
Jozek napisał(a):
gedeonita napisał(a):
Tyle że korony są nakładane na wizerunki nie Boga a Maryi...

Jeżeli uznajesz iż Jezus Chrystus jest Królem, to Jego Matka (pokorna słuzebnica) jest Królową.


Bardzo interesujace stwierdzenie i takie pelne wiary lacznie z cytatem Pisma Swietego :)


Czytaj Pismo a znajdziesz podstawy do tego żeby nazywać Maryje, Matkę Jezusa Królową.

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Cz cze 23, 2011 12:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 09, 2011 10:55 pm
Posty: 1740
Płeć: mężczyzna
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
Cytuj:
Bardzo interesujace stwierdzenie i takie pelne wiary lacznie z cytatem Pisma Swietego :)

Czytaj Pismo a znajdziesz podstawy do tego żeby nazywać Maryje, Matkę Jezusa Królową.



To w Pismie Swietym pisze ze Maria jest krolowa ?? nie wiedzialem :(


Cz cze 23, 2011 2:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2010 1:41 pm
Posty: 1286
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
amadeus35 napisał(a):
To w Pismie Swietym pisze ze Maria jest krolowa ?? nie wiedzialem :(


Amadeusie, a nie czytałeś w Piśmie Świętym kto będzie współkrólować z Panem Jezusem? Co decyduje o pozycji człowieka w Królestwie Niebieskim? Kto będzie wywyższony, a kto poniżony? Wierzysz w Trójcę Świętą? Jeżeli tak, to wskaż, w którym miejscu znajduje się to określenie.

_________________
"Każde słowo Boga w ogniu wypróbowane, tarczą jest dla tych, co Doń się uciekają." [Księga Przysłów 30,5]


So cze 25, 2011 2:19 pm
Zobacz profil
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
Johann napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
To w Pismie Swietym pisze ze Maria jest krolowa ?? nie wiedzialem :(


Amadeusie, a nie czytałeś w Piśmie Świętym kto będzie współkrólować z Panem Jezusem? Co decyduje o pozycji człowieka w Królestwie Niebieskim? Kto będzie wywyższony, a kto poniżony? Wierzysz w Trójcę Świętą? Jeżeli tak, to wskaż, w którym miejscu znajduje się to określenie.
Czy to oznacza, że będziemy królami? Czy to oznacza w szczególności, że jak katolicka Maryja zostaniemy nazwani "królami świata" i "królami niebios"? Mylisz dwie kwestie.


N cze 26, 2011 11:41 am
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz gru 29, 2016 5:24 am
Posty: 49
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post CZCZENIE - KULT PRZEDMIOTÓW
Bóg w Piśmie Świętym nie nakazał ludziom robić przedmioty kultu i jest bardzo wielkim przeciwnikiem czczenia przez ludzi figur, obrazów i wszelkich innych przedmiotów kultu. Dla Boga czczenie przedmiotów jest grzechem zasługującym na wieczną śmierć.

Wyjścia 20 : 4, 5 : „Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył”.

Bóg zabronił swemu ludowi nie tylko kult przedmiotów, ale nawet czynienia obrazu, któremu by się kłaniano.

Kapłańska 26 : 1 : „Nie będziecie sobie czynili bożków, nie będziecie sobie stawiali posągów ani stel. Nie będziecie umieszczać w waszym kraju kamieni rzeźbionych, aby im oddawać pokłon, bo ja jestem Jahwe, Bóg wasz”.

Bóg kategorycznie zabronił stawiać i czcić figury!

„Chwały mojej nie oddam nikomu innemu ani mej sławy rytym wizerunkom” (Izajasza 42:8).

History of the Christian Church (Historia kościoła chrześcijańskiego) napisano o chrześcijanach z I wieku: „Nie używali ani krucyfiksu, ani żadnego materialnego wyobrażenia krzyża” (J. F. Hurst, Nowy Jork 1897, t. 1, s. 366).

Early Church History to the Death of Constantine (Wczesna historia Kościoła aż do śmierci Konstantyna) czytamy: „Dla pierwszych chrześcijan nie istniało nic bardziej odrażającego niż kult obrazów”.

New Catholic Encyclopedia: „W symbolice sztuki wczesnochrześcijańskiej nie spotykamy wyobrażenia zbawczej śmierci Chrystusa na Golgocie. Pierwsi chrześcijanie, pozostający pod wpływem starotestamentowego zakazu sporządzania rytych wizerunków, nie byli skłonni przedstawiać w jakiejkolwiek formie nawet narzędzia Męki Pańskiej” (1967, t. 4, s. 486).

Żaden człowiek nie może sporządzić obrazu Boga, ponieważ żaden człowiek nigdy nie widział Boga. Zatem sporządzenie obrazu Boga jest niemożliwe, i byłoby kłamstwem, natomiast czczenie obrazów które przedstawiają kogoś innego niż niewidzialny Bóg - jest olbrzymim bałwochwalstwem.

Wyjścia 33 : 20 "Żaden człowiek nie może mnie zobaczyć i pozostać przy życiu”

Jana 1 : 18 "Żaden człowiek nigdy nie widział Boga"

1 Jana 4 : 12 "Boga nikt nigdy nie widział."

Rzymian 1 : 22 "Mimo zapewniania, iż są mądrzy, stali się głupi+ 23 i zamienili chwałę+ niezniszczalnego Boga na coś podobnego do wizerunku+ zniszczalnego człowieka, a także ptaków oraz stworzeń czworonożnych i pełzających. 24 Dlatego też Bóg, stosownie do pragnień ich serc, wydał ich na pastwę nieczystości,+ żeby między sobą hańbili+ swe ciała,+ 25 właśnie tych, którzy prawdę+ Bożą zamienili na kłamstwo+ oraz wielbili stworzenie i dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Tego, który stworzył i który jest błogosławiony na wieki. Amen."


Ostatnio edytowano Pt gru 30, 2016 11:34 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Scalono 2 posty



Pt gru 30, 2016 10:42 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: CZCZENIE - KULT PRZEDMIOTÓW
BogdanK napisał(a):
Żaden człowiek nie może sporządzić obrazu Boga, ponieważ żaden człowiek nigdy nie widział Boga
Czyli wg ciebie Pan nasz Jezus Chrystus nie jest Bogiem ??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt gru 30, 2016 9:08 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz gru 29, 2016 5:24 am
Posty: 49
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
Jezusa Chrystusa widziało dziesiątki tysięcy ludzi, a Boga nie widział nigdy ani jeden człowiek.

Musimy uwierzyć Pismu Świętemu, gdyż jest natchnione przez Boga, że Boga żaden człowiek nigdy nie widział.

„żaden człowiek nigdy nie widział Boga” (Jana 1:18).

„Boga nikt nigdy nie widział” (1Jn 4:12).

2 Tymoteusza 3 : 16 "Całe Pismo jest natchnione przez Boga+ i pożyteczne do nauczania,+ do upominania,+ do prostowania,+ do karcenia+ w prawości, 17 aby człowiek Boży był w pełni umiejętny,+ całkowicie wyposażony do wszelkiego dobrego dzieła."

Nawet Mojżesz który rozmawiał z Bogiem, nawet on nie widział Boga.

Wyjścia 33 : 20 I dodał: „Nie możesz zobaczyć mego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może mnie zobaczyć i pozostać przy życiu” [...] . 23 Potem cofnę swą dłoń i zobaczysz mnie z tyłu. Lecz mego oblicza nie można zobaczyć”.

Zobaczmy do Biblii kim jest Jezus Chrystus.

Łukasza 1 : 30 Toteż anioł rzekł do niej: „Nie bój się, Mario, znalazłaś bowiem łaskę+ u Boga; 31 i oto poczniesz w swym łonie, i urodzisz syna,+ i masz mu nadać imię Jezus.+ 32 Ten będzie wielki+ i zostanie nazwany Synem Najwyższego

Łukasza 1 : 35 Anioł, odpowiadając, rzekł do niej: „Duch święty+ przyjdzie na ciebie i moc Najwyższego cię ocieni. Dlatego też to, co się narodzi, będzie nazwane świętym,+ Synem Bożym.

Łukasza 3 : 21 Kiedy cały lud był chrzczony, został też ochrzczony Jezus,+ a gdy się modlił, niebo+ się otwarło 22 i zstąpił na niego duch święty, z kształtu cielesnego podobny do gołębia, a z nieba dobiegł głos: „Tyś jest mój Syn, umiłowany; ciebie darzę uznaniem”.

Mateusza 4 : 3 I przyszedł Kusiciel,+ i rzekł do niego: „Jeżeli jesteś synem Bożym,+ powiedz tym kamieniom, żeby się stały chlebami”.

Mateusza 4 : 5 Potem Diabeł wziął go do miasta świętego+ i postawił na blanku świątyni, 6 i powiedział do niego: „Jeżeli jesteś synem Bożym, rzuć się w dół;+ jest bowiem napisane: ‚Aniołom swoim wyda nakaz co do ciebie i będą cię nosili na rękach, byś nigdy nie uderzył stopą o kamień’”.

Jana 1 : 34 I ja to widziałem, i złożyłem świadectwo, że ten jest Synem Bożym”.

Jana 10 : 34 Jezus im odpowiedział: „Czy w waszym Prawie nie napisano:+ ‚Ja rzekłem: „Jesteście bogami”’?+ 35 Jeżeli nazwał ‚bogami’+ tych, przeciw którym przyszło słowo Boga — a przecież Pisma nie można unieważnić —+ 36 wy mówicie do mnie, którego Ojciec uświęcił i posłał na świat: ‚Bluźnisz’, ponieważ powiedziałem: Jestem Synem Bożym?"


Pt gru 30, 2016 11:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
BogdanK napisał(a):
Jezusa Chrystusa widziało dziesiątki tysięcy ludzi, a Boga nie widział nigdy ani jeden człowiek.
Musimy uwierzyć Pismu Świętemu, gdyż jest natchnione przez Boga, że Boga żaden człowiek nigdy nie widział
Skoro twierdzisz, że Boga nie widział żaden człowiek, to jak Apostoł mógł nazwać Jezusa: Pan mój i Bóg mój ??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt gru 30, 2016 11:17 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1449 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 93, 94, 95, 96, 97


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL