Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:42 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
 Owoce II Soboru Watykańskiego 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Jest o tym cały wątek, więc nie ściemniaj. Osobiście podałam ci przykłady wiosny Kościoła, która była zwykłą patologią i wykorzystaniem Kościoła przez dobrze ukrywających się przestępców. W Bractwie też mieli takich. Trąbię o tym? Ty natomiast wracasz do swojej ideologii, czyli posiadania jedynej prawdy. Przyciśnięty do muru na chwilę się wycofujesz, za chwilę znów będziemy mieli posoborowy 'Kościół'. Znów zacytowałeś to co było wygodne a pominąłeś resztę. Jeśli moralność jest uznana, znaczy, że budowana na duchowości a nie zasadach postępowania wdrukowanych bezmyślnie. Do etyki chrześcijańskiej dochodzi się wychodząc z Biblii.
To co prezentujesz to nie tylko ideologia, ale i nieuczciwość intelektualna. Napisałam ci: znasz teorię, ale się w niej nie odnajdujesz nawet na poziomie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Nie chcesz, więc też nieprawdziwek.


N sty 23, 2022 10:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
merss napisał(a):
Jest o tym cały wątek, więc nie ściemniaj. Osobiście podałam ci przykłady wiosny Kościoła, która była zwykłą patologią i wykorzystaniem Kościoła przez dobrze ukrywających się przestępców. W Bractwie też mieli takich. Trąbię o tym? Ty natomiast wracasz do swojej ideologii, czyli posiadania jedynej prawdy. Przyciśnięty do muru na chwilę się wycofujesz, za chwilę znów będziemy mieli posoborowy 'Kościół'. Znów zacytowałeś to co było wygodne a pominąłeś resztę. Jeśli moralność jest uznana, znaczy, że budowana na duchowości a nie zasadach postępowania wdrukowanych bezmyślnie. Do etyki chrześcijańskiej dochodzi się wychodząc z Biblii.
To co prezentujesz to nie tylko ideologia, ale i nieuczciwość intelektualna. Napisałam ci: znasz teorię, ale się w niej nie odnajdujesz nawet na poziomie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Nie chcesz, więc też nieprawdziwek.
Przepraszam, ale ten powyższy post mógłby napisać witoldm i bym nie odróżnił. Nie wiem w ogóle o co w nim chodzi, więc nawet nie będę się próbował odnosić. Może nie dorastam do ciebie intelektualnie, wiec pisz do mnie jak do chłopa ze wsi.
........................
Wielokrotnie zarzuca mi się tutaj że mam jakąś "swoją ideologię", że jestem schizmatykiem itp, tymczasem ja nie ma żadnej swojej teologii, wizji Kościoła, egzegezy Pisma Św., itp. a to jest potrzebne by zostać "Lutrem", schizmatykiem, rozłamowcem, pseudoprorokiem etc.

Ja po prostu identyfikuje się z katolickim tradycjonalizmem, który z definicji jest czymś niezmiennym.
Jednak wiem skąd się pojawiają te oskarżenia: one idą od ludzi, których religia przedstawiana jako katolicyzm jest już tak inna od katolicyzmu, że widzą mnie jako kogoś obcego.

Czas spojrzeć prawdzie w oczy: to wyście przyjęli zmienioną religię a nie ja.
To u was po prezbiterium latają dzisiaj lektorki i ministrantki w spódniczkach, a nie na Mszach gdzie ja chodzę.


N sty 23, 2022 10:30 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Ten test jest wewnętrznie sprzeczny. Najpierw usadawiasz się w grupie tradycjonalistów a następnie tych, którzy nimi są wyautowujesz z tradycjonalistów i przenosisz do miejsca, które masz dla nich w swojej głowie.
Przywołałeś fragment wypowiedzi i jednocześnie ją zniekształciłeś pisząc o enigmatycznym 'Kościele'. Podtrzymuję to co widzę. Kolejny lub ten sam nieprawdziwek. Tamten nick był autentycznym nieprawdziwkiem: benedyktyński mnich pochowany w niepoświęconej ziemi, bo sprzeniewierzył się regule zakonnej. Wyszło po śmierci.


N sty 23, 2022 11:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
merss napisał(a):
Przywołałeś fragment wypowiedzi i jednocześnie ją zniekształciłeś pisząc o enigmatycznym 'Kościele'.
Musiałem dać w nawiasie, ponieważ w Kościele nie ma akceptacji homoseksualizmu (mężczyźni współżyjący z sobą, (...) nie odziedziczą królestwa Bożego.) ani żadnej potrzeby docenienia głosu kobiet (Tak jak to jest we wszystkich zgromadzeniach świętych, kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić (...) Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu. ).

Tak więc to co proponuje kard. Hollerich jest w oczywisty sposób sprzeczne już nawet nie z tradycją, ale z Pismem Św., więc, to nie jest Kościół, tylko twór udający Kościół, więc nawiasy są konieczne.


N sty 23, 2022 11:15 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
W Kościele nie ma akceptacji dla żadnego grzechu: dla mijania się z prawdą także. Moralność chrześcijańska wyklucza akceptację czynnego homoseksualizmu. Jeśli więc jest odwołanie się do moralności, należy czytać w tym kontekście a nie wyrywać coś, bo ma się uczulenie na jakiś grzech albo komuś chce się dołożyć, by lepiej samemu wypaść (cecha plotkarzy). Kard Kowalski mówiący coś innego tylko podszywa się pod Kościół i o tym wie każdy średnio rozgarnięty katolik. On nie reprezentuje ani Kościoła, ani 'Kościoła', chyba, że to imię własne jakiejś organizacji religijnej. Nie sakralizuje się kogoś ze względu na dystynkcje. Paweł to pokazał.
Masz z tym problem? Lądowiskiem dla każdego grzechu jest pycha. Problem z tym co piszesz jest analogiczny jak z ideologią. Nic nie dociera, bo nie zakładasz słuchania, ale ty prawdę podsiadłeś. Inni mają ci to potwierdzić/ przemycasz z premedytacją fałsz.


N sty 23, 2022 11:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Pół miliona ludzi na publicznym różańcu: San Francisco 1961

Obrazek

https://youtu.be/0vQDmUx43ro?t=645

To był ogromny kryzys Kościoła, ale na szczęście przyszedł Jan XXIII i Paweł VI i naprawili ten potworny kryzys Soborem Watykańskim II.


N sty 30, 2022 10:45 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Możesz sobie porozmawiać, bo komu porozmawiasz takimi tekstami? Gdy się Wespecjan napawa radością to się diabeł cieszy. Niżej dowód. Stoisz na straży czegoś co jest powierzchowne, tak patrzysz. Zakłada to myślenie w kategoriach niebezpieczeństwa i wskazywania winnego. Analiza swoich odczuć....

Prawdziwy katolik wie, że jeśli coś jest prawdziwe to nie zapobiegniemy. Przedstawiłeś pocztówkę ku pokrzepieniu serc ówczesnych ludzi. Co w tym okresie mówił papież Paweł VI i o. Dolindo Ruotolo? Kościół nie jest w kryzysie, ale od wewnątrz rozpada się. Jest w stanie zgnilizny. Powstały herezje, powstały grupy schizmatyckie nad czym ubolewał Paweł VI.
O. Dolindo pisał, że w iluzji dostosowania Kościoła do świata jedynie po to, by ułatwić działania duszpasterskie i tym samym budować Kościół ekumeniczny, odnowiony i kwitnący jest droga wprost na zatracenie. Kościół kwitnący na zewnątrz - a taki przedstawiłeś - może być Kościołem gnijącym od środka i taki był.
Wielka apostazja zaczęła się po IWŚ W latach 50.XX wieku mieliśmy do czynienia z homoseksualizmem na najwyższych stanowiskach watykańskich. Dziś mamy jedynie odsłonięcie przez media. W tym samym czasie mamy przestępstwa seksualne, dziś to ujawniono we Francji.

Dlatego Bóg pośle 'dwóch świadków', dwóch wyjątkowych świętych, pełnych wiary papieży: kontemplacyjnego jak Henoch i męstwa jak Eliasz, którzy naprawdę odnowią Kościół niwecząc współczesne odstępstwa spowodowane fałszywą interpretacją SWII.

Podajesz to co zawsze; to co czujesz przekładasz na rzeczywistość....iluzyjną. To się nie liczy. Analizuje się fakty i dociera do fundamentów. Fakty podał Paweł VI a nadzieję o Dolindo, więc czas przyszły odsłoni prawdę.
Miażdżące są owoce SWII, gdzie jest mowa o utracie i rozmyciu wartości: pokuty, modlitwy i oddania woli Bożej. Proponuje się nawet rodzaje pokuty: umartwiajcie swoją ciekawość. patrzcie na to co jest dla was ważne. Na co patrzysz? Patrzysz jak Judasz - na beznadzieję. Dlaczego inaczej patrzysz niż należy? Bo ta beznadzieja w tobie jest. Tu nie ma Dobrej Nowiny i nadziei. A one są w zasięgu wzroku i podane w tym samym czasie. Ty widzisz reklamę, tymczasem panuje zgnilizna i rozpad. Kościół pozostanie zawsze tam, gdzie mamy Piotra.


Pn sty 31, 2022 12:02 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL