Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:06 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Walka cywilizacji - wydzielony 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka cywilizacji - wydzielony
Wielokrotnie o tej sprawie pisałam. To stwierdzenie wynika z innej koncepcji Boga w protestantyzmie reformacyjnym. Zakłada ono brak wolności człowieka a więc także podłączenie w wewnętrzne życie Boga. Jesteście bogami w katolicyzmie rozumie się też inaczej. Bóg należy do świata a nie jest ponad nim i stworzył go ex nihilo. Katolicyzm opiera się na innym fundamencie filozoficznym, więc odpowiedzi na takie pytania o prawdę własnej interpretacji biblijnej (a nie depozytariusza wiary) uznaje się za fałszywe. Intepretacja biblijna pozostaje odpowiedzialnością czytającego. Nie ma więc podstaw, by dyskutować o iluzjach, można je wskazać. Dlatego uważam, że rozmowy ekumeniczne z pominięciem różnic podstawowych między katolicyzmem a protestantyzmem prowadzą do rozmywania katolicyzmu z czym mam dziś do czynienia. Katolicyzm w wersji light, w mojej ocenie, jest religią stworzoną dla nowego człowieka. Człowiek nie mając podstaw filozoficznych, nie widząc spójności doktryny w sprawach fundamentalnych wierzy w cokolwiek, ale nie zmienia nazewnictwa pojęć. Porozumienie jest niemożliwe, bo opiera się na innym rozumieniu, w tym przypadku Ducha Świętego i wynikającego z tego przekonania o prawdzie odczytanej w Biblii. Ty mi przekonujesz jakąś prawdę a ja na to - marzysz, chłopie. Barney robi dobrą robotę, bo wskazuje te błędy. Kurczowo trzymasz się swojego, bo najtrudniej człowiekowi zmienić zdanie, gdy jest to wygodne, czy myśli uprzedzeniami...a tak myślisz, bo krytyka KK jest w twoim wydaniu emocjonalna. Dlatego też nie odpowiadasz na pewne, zasadnicze, pytania. Rzucasz oskarżenie i nie potrafisz obronić. Musiałbyś to chcieć wiedzieć o czym piszę. Biblia nazywa to ślepotą i głuchotą.
Wszyscy mają wątpliwości, ale inna jest technika szukania odpowiedzi u człowieka prawdy. Taka sama jak w nauce, idziesz w głąb zagadnienia po opanowaniu fundamentów. Najpierw mamy więc biologię, fizykę i chemię potem medycynę. W sposób naturalny człowiek następnie sięga po psychologię, filozofię, by spojrzeć na całość i zobaczyć także złożoność człowieka.


So lip 02, 2022 9:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka cywilizacji - wydzielony
Gregor napisał(a):
TS7 zadał mi blisko 80 pytań w ciągu miesiąca, na które mu odpowiedziałem, ale nadal uważa, że stosuję taktykę ucieczki.
Tak to jest z odpowiedziami wymijającymi...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lip 02, 2022 11:30 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2015 5:59 pm
Posty: 789
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka cywilizacji - wydzielony
merss napisał(a):
Objawienie stawia sprawę jasno, więc o żadnej rewolucji być nie może. Nadal mylisz pojęcia rewolucji i ewolucji. Rewolucja nadaje pojęciom inne znaczenia, by wprowadzić człowieka w błąd.

Objawienie stawia sprawę jasno w wielu miejscach, które ze względu na postęp wiedzy są fałszywe w znaczeniu, które przyjmowali chrześcijanie.
Dałem przykład poddaństwa żony mężowi - dziś również Kościół głosi komplementarne posłuszeństwo, ale znaczenie (treść tego pojęcia) jest biegunowo odmienne od tego, co głosił Katechizm Rzymski, moraliści XIX wieku, encyklika Leona XIII, ks. Skarga, czy nawet popularne pisma dla kobiet-nieanalfabetów.
Nikt nie został wprowadzony w błąd. Nastąpiła asymilacja wiedzy i praktyki życiowej, która nie pozwala już odczytać określonych fragmentów Pisma Świętego w sposób, jaki dominował przez 95% historii Kościoła - posłuszeństwo nie polega na poddaniu się wyrokom męża o ile nie wymagają popełnienia ciężkiego grzechu.

merss napisał(a):
Kiedy pojawiają się na danym terenie dwie cywilizacje to zwycięża silniejsza, bardziej dynamiczna (osioł wyładowany złotem otwiera każde drzwi). Słabsza ustępuje. Prawo zmienia się. Każda cywilizacja przechodzi przez kolejne fazy i to jest proces ewolucji. Rewolucja chce to zmienić, ona neguje istniejącą rzeczywistość, nawet wówczas, gdy opowiada o sobie wolnościowe kawałki.

Tak, zwycięża silniejsza. Ale zwycięzcą okazuje nie tylko ten, kto miał więcej siły, by przeforsować swoją szeroko pojętą kulturę. Wygrywa też ten, kto potrafi elastycznie asymilować. Kiedy patrzysz na małżeństwo chrześcijańskie to widzisz w nim odwzorowanie treści biblijnych, ale też prawa rzymskiego (stąd dzisiejsze kurskie kruczki) czy elementów pogańskiej, wczesnośredniowiecznej Europy (seks jako dopełnienie zgody małżeńskiej).

merss napisał(a):
Orientacja to tylko neutralny termin, który jest pusty znaczeniowo, nie odwołuje się do norm lub je neguje a zboczenie jest odbierane wartościująco.

Jak to jest pusty znaczeniowo? Oczywiście, że coś znaczy i to znaczy coś innego niż zboczenie. Chyba chodziło Ci o to, że nie pociąga za sobą powinności / zakazów.

merss napisał(a):
Ja wskazuję złożoność rzeczywistości (różne są przyczyny homoseksulamizmu i seksuologia to wskazywała od setek lat, zakwestionowanie tego nie miało żadnego charakteru naukowego -> nagle zmieniono sposób nauczania na medycynie i psychologii) a ty lecisz schematami rewolucjonistów od nowego człowieka i wmawiasz mi to co sam prezentujesz.

Tak, katolicka legenda o tym, że od setek lat (sic!) w medycynie, psychologii i seksuologii był sobie stabilny pogląd na naturę homoseksualizmu i nagle ni stąd ni zowąd przyszły chłopaki i namówiły na przegłosowanie czegoś wprost przeciwnego.
To idzie uzasadnić - można np. pokazać jak wyglądało piśmiennictwo naukowe na ten temat od Freuda do lat 70.
Tak samo "nagle" zmieniono nauczanie na medycynie i psychologii dot. mańkuctwa, choć tutaj postępowcom/rewolucjonistom potrzebne było dodatkowe 10 lat, by z abberacji zrobić normę.
Jesteś w stanie na moment zostawić swoje przekonania i zobaczyć paralele i w jaki sposób racjonalizuje się w takiej narracji własny światopogląd?

merss napisał(a):
Nie można Pawła inaczej rozumieć niż to napisał, bo on klasyfikuje grzech pod kątem wagi. Wrzucił czynny homoseksualizm do grzechów wagi ciężkiej. To oznacza zamknięte niebo. Osoba mająca świadomość grzechu ma szansę na zbawienie, ale ktoś kto rozumie to jako normę może mieć problem (nie jestem Bogiem, by wydawać wyrok).

No nie da się tego rozumieć inaczej, ale też sądzę nie o kruczek interpretacyjny chodzi. Chodzi o to, że niekiedy bardzo dobrze wiemy, co autor natchniony powiedział i co miał na myśli, a jednak nie chcemy tego rozumieć tak jak on czy nawet jak rzesza chrześcijan na przestrzeni wieków.
Myślę, że mamy wspólną płaszczyznę w tym, co piszesz w drugiej części.

merss napisał(a):
Po prostu rewolucjoniści chcą przejąć Kościół. Antychryst będzie kreował się na Chrystusa, ale nie będzie zdolny do przyjęcia krzyża. Twoje poglądy się w to wpisują.

Dla niektórych największym krzyżem, którego za wszelką cenę chcą uniknąć, jest utrata pewności wiary i lęk temu towarzyszący.


merss napisał(a):
Nie można być zwolennikiem aborcji i jednocześnie jej przeciwnikiem w stosunku do siebie, bo to właśnie niedojrzała postawa.

Co do zasady (nie odnoszę tego do aborcji) jest dokładnie na odwrót - dojrzałość polega na uznaniu, że nie wszystko co jest dobre dla mnie jest dobre dla innych i vice versa. W innym przypadku zaczyna się budowanie zapożyczonej tożsamości, gdzie własne działanie potrzebuje być uwiarygodnione poprzez narzucenie go wszystkim dookoła.

merss napisał(a):
Skoncentrowałam się na zagadnieniu o którym sam pisałeś. Teraz budujesz jakieś piramidy, bo śmiałam ocenić coś co ktoś sam o sobie publicznie mówi.

Zachęcam Cię, byś znalazła i przedstawiła jakiś przykład, w którym nie będziesz miała się do czego przyczepić. Ewentualnie popoluj na jakieś brudy u tych staruszków.
Opór tutaj pozwala coś dostrzec we własnej postawie.


So lip 02, 2022 12:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka cywilizacji - wydzielony
merss napisał(a):
Wielokrotnie o tej sprawie pisałam. To stwierdzenie wynika z innej koncepcji Boga w protestantyzmie reformacyjnym. Zakłada ono brak wolności człowieka a więc także podłączenie w wewnętrzne życie Boga. Jesteście bogami w katolicyzmie rozumie się też inaczej. Bóg należy do świata a nie jest ponad nim i stworzył go ex nihilo. Katolicyzm opiera się na innym fundamencie filozoficznym, więc odpowiedzi na takie pytania o prawdę własnej interpretacji biblijnej (a nie depozytariusza wiary) uznaje się za fałszywe. Intepretacja biblijna pozostaje odpowiedzialnością czytającego. Nie ma więc podstaw, by dyskutować o iluzjach, można je wskazać.

Ok. dzięki merss za wyjaśnienie, choć ja osobiście w poniższych zasadach protestantyzmu nie widzę np. utraty wolności czy deprecjonowania Pana Boga:
Sola scriptura;
Solus Christus;
Sola gratia;
Sola fide;
Soli Deo gloria;

pozdrawiam


N lip 03, 2022 12:53 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka cywilizacji - wydzielony
No cóż. problem z tym ekumenizmem jest taki, a podają to osoby, które naukowo zajmowały się na poziomie źródeł (oryginały) protestantyzmem, że dialogujący katolicy też nie wiedzą, że podział jest bardzo głęboki i sięga koncepcji Boga. Pływają więc w rozmowach poza prawdą i są przeciągani w niewłaściwa stronę. Z tego wynikają kolejne różnice, w tym wolność. Wyjaśniłam to, ale odpowiedziałeś, że nie czujesz braku wolności. Taką miarę przyłożyłeś do wolności: odczucie. Z refleksji intelektualnej wynika brak wolności i to założyciele protestantyzmu wiedzieli; wiedział Luter i pisałam wcześniej dokładniej na ten temat. Skwitowałeś to; a co ty wciąż z tym Lutrem. Tego też nie zrozumiałeś i nadal nie rozumiesz. Pociesz się, że Anawim też nie rozumie i stosuje wobec mnie modernistyczne slogany.. Poproszono Erazma z Rotterdamu o napisanie rozprawy o wolności jako odpowiedź na te reformy protestanckie Lutra. Luter nie czuł wolności, bo był prawdopodobnie skrupulantem (taka jest opinia niektórych badaczy jego twórczości). Był świetnym politykiem i wyprzedził swe czasy, mając wsparcie możnych odniósł sukces. Poczuł wolność, gdy oparł życie na naturze i władzy To władza i życie na własnych warunkach go wyzwoliły a katolicyzm tylko skrupulantyzm odsłonił. Wiedział też, że religia to jedynie potrzeba psychiczna, więc można ją zmieniać w zależności od potrzeb, ale te zmiany przypisał tylko sobie. Usankcjonował autokratyzm. Innym nie udzielił takich praw, więc zaczęły się podziały. Przedefiniowano więc Kościół. To naturalny proces dla protestantyzmu, więc wszedł bezproblemowo w marksizm i pomaga w budowie nowego człowieka, który nie wie, ze funkcjonuje w oparciu o brak wolności. Protestantyzm liberalny jest naturalnym sprzymierzeńcem marksistów, podobnie jak było rosyjskie prawosławie. Lutra wyrzucono z KK, ale on też chciał zmienić KK i podporządkować sobie papieża. Dziś moderniści czynią dokładnie to samo, rozkładają Kościół od środka i nazywają to reformami (nie mylić z potrzebami rzeczywistych reform). Kiedy Bóg zacznie oczyszczać swój Kościół - a zaczął - musi to uporządkować od fundamentów. Prawdę zobaczą wszyscy, którzy nie wyrzekli się wolności opartej na prawdzie na rzecz funkcjonowania na poziomie natury. O tym mówi Apokalipsa, czyli najbardziej znienawidzona księga przez Lutra.


N lip 03, 2022 9:08 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2015 5:59 pm
Posty: 789
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka cywilizacji - wydzielony
Barney,
przegapiłem Twój wpis.

Barney napisał(a):
Dwie nieprawdy. Owszem, nie są aż tak obsceniczne jak statystyczny pederasta, ale to tylko wartość względna.
Pooglądaj sobie te zdjęcia.

To nie jest takie proste. Liczba życiowych partnerów/partnerek u lesbijek jest mniej więcej taka sama, jak u heteroseksualnych kobiet.
Co do obsceniczności - to może być też efekt rozkładu pewnych zachowań w populacji. Jeśli poziom agresji u mężczyzn jest w miarę podobny jak u kobiet, ale rozkład jest bardziej spłaszczony, to na krańcach tego rozkładu masz więcej mężczyzn niż kobiet. Innymi słowy - na 100 najbardziej agresywnych ludzi w populacji ponad 90 to mężczyźni, pomimo tego, że statystycznie różnica w poziomach agresji nie jest aż taka pomiędzy płciami.
Populacja osób homoseksualnych obejmuje osoby obsceniczne, żyjące w otwartych związkach, stałych związkach, wychowujące dzieci, osoby samotne wbrew sobie i wreszcie osoby samotne z wyboru (w tym katolicy).

Co ma na celu ocenianie nieobscenicznych homoseksualistów w stałych związkach przez pryzmat tych promiskuitycznych?

Barney napisał(a):
Nie. "Operacja na słowach" to nic innego jak manipulacja, czyli oszustwo.

Spoko, kojarzysz kiedy został wydany ostatni dokument Kościoła, w którym Żydzi są nazywani wiarołomcami, a protestanci - heretykami?
Moim zdaniem ten zabieg to nie jest tylko manipulacja - zmieniło się też postrzeganie sytuacji współczesnych Żydów oraz protestantów urodzonych i wychowanych w ramach braterskich wspólnot, w szczególności ich odpowiedzialności oraz zmieniło się rozumienie roli Kościoła wobec nich - tutaj też można zrobić ćwiczenie i wskazać ostatni dokument, w którym katolicy są wzywani do nawracania Żydów lub protestantów.

Barney napisał(a):
Nie pisałem tylko o seksie. Ale związek homoseksualny jest z natury nieuporządkowany.

Pisałeś o przyjemności. A ja się pytałem, czy widzisz inne dobra w stałym związku homoseksualnym niż przyjemność z seksu?


Pn lip 04, 2022 1:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka cywilizacji - wydzielony
merss napisał(a):
Z tego wynikają kolejne różnice, w tym wolność. Wyjaśniłam to, ale odpowiedziałeś, że nie czujesz braku wolności. Taką miarę przyłożyłeś do wolności: odczucie.

Bądź precyzyjna/nie przekręcaj. Powiedziałem, że "nie widzę", a nie "nie czuję" - to zasadnicza różnica.
Człowiek narodzony na nowo jest powołany do wolności z racji wyzwolenia go od wiecznego zatracenia i z racji bycia dziedzicem Królestwa Niebios.
Ap. Paweł pisał o tym to chrześcijan - nie protestantów [Gal.5.1]:Chrystus wyzwolił nas, abyśmy w tej wolności żyli. Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli.

merss napisał(a):
Z refleksji intelektualnej wynika brak wolności i to założyciele protestantyzmu wiedzieli; wiedział Luter i pisałam wcześniej dokładniej na ten temat. Skwitowałeś to; a co ty wciąż z tym Lutrem. Tego też nie zrozumiałeś i nadal nie rozumiesz.

Luter zrobił swoje, ale ja nie kieruję się jego naukami.Z wyjątkiem jego słynnych tez nie czytałem żadnej jego twórczości i nigdy nie odwoływałem się do niego.
Luter już dawno temu zdał sprawę przed Panem Bogiem ze swojego życia więc nic mi do niego.
merss napisał(a):
Prawdę zobaczą wszyscy, którzy nie wyrzekli się wolności opartej na prawdzie na rzecz funkcjonowania na poziomie natury. O tym mówi Apokalipsa, czyli najbardziej znienawidzona księga przez Lutra.

A Ty dalej z tym Lutrem? ;)
Prawda jest tylko jedna i jest ona osobowa - to Jezus Chrystus. Wolą Pana Boga jest aby ludzie go poznali i poznali Prawdę - Jezusa, bo tylko on wyzwala.
Może to dla Ciebie nic nie znaczący frazes, ale ma on głęboki - duchowy sens dla każdego kto pragnie poznania tej osobowej Prawdy. Bo tylko w jej świetle możesz poprawnie odróżnić ziarno od plew, drogę do domu Ojca od drogi na zatracenie.

Dla mnie Apokalipsa to wspaniała księga, w której znajduję zachętę do trzymania się mocno swojego wyznania i wiary związanej właśnie z wolnością w wymiarze wieczności:
[Obj.1.4-5]:4 Jan do siedmiu zborów, które są w Azji: Łaska wam i pokój od tego, który jest i który był, i który ma przyjść, i od siedmiu duchów, które są przed jego tronem,
5 I od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją,


Tak więc protestancka/biblijna zasada "Solus Christus" mówi w istocie o prawdziwej wolności dzieci Bożych.


Pn lip 04, 2022 9:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka cywilizacji - wydzielony
Cytuj:
A Ty dalej z tym Lutrem? ;)
Prawda jest tylko jedna i jest ona osobowa - to Jezus Chrystus.
No właśnie. A Ty nadal słuchasz Lutra (werbalnie się odżegnuijesz, ale powtarzasz jego tezy).
Gdybyś wyznawał - nie tylko werbalnie - "Solus Christus" to byś uczynił kryterium Jego Słowo - przyjmował Jego Ciało i Krew, słuchałbyś też Koscioła, a nie czynił siebie kryterium.

A tak to dużo gadania i zero trzymania się tego, o czym gadasz.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lip 04, 2022 10:13 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka cywilizacji - wydzielony
Barney napisał(a):
No właśnie. A Ty nadal słuchasz Lutra (werbalnie się odżegnuijesz, ale powtarzasz jego tezy).
Gdybyś wyznawał - nie tylko werbalnie - "Solus Christus" to byś uczynił kryterium Jego Słowo - przyjmował Jego Ciało i Krew, słuchałbyś też Koscioła, a nie czynił siebie kryterium.
A tak to dużo gadania i zero trzymania się tego, o czym gadasz.

Luter nie napisał Biblii.
Co do przyjmowania ciała i krwi to Twój Kościół zatrzymał się na etapie niezrozumienia tematu tak jak żydzi, którzy też nie zrozumieli, bo literalnie do tego podeszli.
Do duchowych rzeczy trzeba Barney przykładać duchową miarę, a nie cielesną.
Sens słów Jezusa wyjaśnił Ap. Paweł, który otrzymał objawienie w tej kwestii od samego Jezusa.

Co do Kościoła to już Ci pokazałem na podstawie oficjalnych dokumentów soborowych, że definitywnie i ostatecznie rzymski Kościół wyparł się Jezusa Chrystusa unieważniając Jego wolę i de facto obłożył Go anatemą. W takim tkwisz Kościele.

Na szczęście Kościół powołany przez Jezusa narodził się wcześniej zanim zaistniał Twój Kościół, co również jest zapisane w jednym z oficjalnych dokumentów rzymskiego katolicyzmu.
Znasz ten dokument?


Cz lip 07, 2022 6:54 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka cywilizacji - wydzielony
Gregor - zdanie "bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, to jest bowiem Ciało Moje" "bierzcie i pijcie, to jest Krew Moja" nie mówi o wyobrażeniach, symbolach, "tak jakby", "w pewnym sensie". Owszem - jest tu mistyka, bo i Ciało i Krew mają fizyczne cechy chleba i wina, ale jest to właśnie Ciało i Krew Chrystusa - to już nie chleb i wino, tylko właśnie Chrystus.
TAK POWIEDZIAŁ, a nie inaczej. Zaprzeczając temu - zadajesz kłam Bogu.
Serio Twoja "sola scriptura" jest dosyć osobliwa. Napisano tak, a tak, a Ty dodajesz "ale to nie tak jak napisano, tylko inaczej"

Wiesz że takim negowaniem negujesz także i prawdę o tym że Jezus jest i Bogiem i człowiekiem jednocześnie? "No jakże to? To był przecież człowiek, ale taki święty, że w pewnym sensie można powiedzieć że Bogiem, ale dosłowne traktowaniem Go jako Bóstwo, to błąd. Co to za Bóg co Go można uderzyć, zranić, czy też zabić?"
"Tylko Pismo", ale "odpowiednio" interpretowane, tak? Kto dał Ci pewność, że Twoja interpretacja jest prawidłowa, natomiast ta Kościoła (który ma tradycję 2000-letnią) jest zła?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt lip 08, 2022 10:41 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka cywilizacji - wydzielony
PeterW
Nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni łapie się tych co krzyczą TYLKO_BIBLIA na praktykach których w Biblii nie ma a nawet jak w tym przypadku gdzie wprost zaprzeczają Biblii.
To sytuacje gdy widać jak na dłoni ze ci którzy nie krzyczą tylko … są po prostu biblijni a ci co tak krzyczą to dziwnie naciągają Biblię żeby pasowała do ich wymyślonych bajek.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt lip 08, 2022 11:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka cywilizacji - wydzielony
PeterW napisał(a):
"Tylko Pismo", ale "odpowiednio" interpretowane, tak? Kto dał Ci pewność, że Twoja interpretacja jest prawidłowa, natomiast ta Kościoła (który ma tradycję 2000-letnią) jest zła?

PeteW odpowiedź przeniosłem do wątku: "Nasze zbawienie" - tutaj robiłby się offtop.


N lip 10, 2022 1:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka cywilizacji - wydzielony
Gregor napisał(a):
definitywnie i ostatecznie rzymski Kościół wyparł się Jezusa Chrystusa unieważniając Jego wolę i de facto obłożył Go anatemą.

Moze nie pij tyle. Chyba ze to przez te upaly. A pomyslec ze dawno, dawno temu zdarzaly Ci sie calkiem sensowne wypowiedzi.


Wt lip 12, 2022 2:17 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka cywilizacji - wydzielony
Gregor napisał(a):
Co do przyjmowania ciała i krwi to Twój Kościół zatrzymał się na etapie niezrozumienia tematu tak jak żydzi, którzy też nie zrozumieli, bo literalnie do tego podeszli.
Do duchowych rzeczy trzeba Barney przykładać duchową miarę, a nie cielesną.
Sens słów Jezusa wyjaśnił Ap. Paweł, który otrzymał objawienie w tej kwestii od samego Jezusa.

Co do Kościoła to już Ci pokazałem na podstawie oficjalnych dokumentów soborowych, że definitywnie i ostatecznie rzymski Kościół wyparł się Jezusa Chrystusa unieważniając Jego wolę i de facto obłożył Go anatemą. W takim tkwisz Kościele.

Na szczęście Kościół powołany przez Jezusa narodził się wcześniej zanim zaistniał Twój Kościół, co również jest zapisane w jednym z oficjalnych dokumentów rzymskiego katolicyzmu.
Znasz ten dokument?

No i pięknie "tylkobiblibwiec" pokazał, że nie wierzy Biblii. Cudowne

A skoro Kościół katolicki wyrzekł się Jezusa to gdzie był ten prawdziwy Kościół od III wieku do około XV? I czy aby znowu nie dyskwalifikujesz Pisma twierdząc, że Pan Jezus nie twierdził, że Jego Kościół będzie trwać aż do kona czasów. No chyba że w IIIw był koniec czasów. Może tak być

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt lip 12, 2022 5:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka cywilizacji - wydzielony
Jockey napisał(a):
A skoro Kościół katolicki wyrzekł się Jezusa to gdzie był ten prawdziwy Kościół od III wieku do około XV? I czy aby znowu nie dyskwalifikujesz Pisma twierdząc, że Pan Jezus nie twierdził, że Jego Kościół będzie trwać aż do kona czasów. No chyba że w IIIw był koniec czasów. Może tak być

Kościół Jezusa trwa od czasu powołania do dzisiaj, a stanowią go wszyscy nowonarodzeni prowadzeni przez Ducha Św.
Jezus nie powołał instytucji tylko eklezję w jednym Duchu.

Twój Kościół nie tylko wyrzekł się Jezusa - co pokazałem, ale sam przyznaje, że powstał później niż ten powołany przez Jezusa.
Na wszystko są stosowne "kwity" napisane przez Twój Kościół - jeden już przytoczyłem.
robaczek2 napisał(a):
Moze nie pij tyle. Chyba ze to przez te upaly. A pomyslec ze dawno, dawno temu zdarzaly Ci sie calkiem sensowne wypowiedzi.

Tak pokazują dokumenty Soboru Trydenckiego - zacytowałem je i zestawiłem z wypowiedzią Jezusa.
Prawda czasem boli, ale też wyzwala.
Pytanie czy chcesz ją przyjąć czy odrzucić?


Śr lip 13, 2022 11:19 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL