Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:18 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
 Owoce II Soboru Watykańskiego 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Proszę bardzo, katolickiego ducha czuć w kościołach z witrażami, pięknymi ołtarzami, figurami świętych, obrazami na ścianach. A ksiądz uważa bogato zdobionych szat. Czuć misterium i że że oddaje chwale Bogu

Cytuj:
No cóż, tak się skłąda, ze nie wybrano Cię na papieża. Żale, że Twoje zdanie nie jest równoważne papieskiemu co do tego, jaka liturgia obowiązuje w Kościele są śmieszne


Dopóki nie głosi "kto nie przyjmuje tej nauki niech będzie przeklęty" dopóty nikt go słuchać nie musi


Pt sty 07, 2022 11:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Suzuja napisał(a):
Proszę bardzo, katolickiego ducha czuć w kościołach z witrażami, pięknymi ołtarzami, figurami świętych, obrazami na ścianach. A ksiądz uważa bogato zdobionych szat.
Nie. TY czujesz w takich dekoracjach.
Ja często lepiej czuję w kościele z surowym wystrojem, skupionym na ołtarzu i odprawianym przez księdza w znoszonej sutannie.
Dlaczego Twoje "czucie" ma być kryterium?

Cytuj:
Cytuj:
No cóż, tak się skłąda, ze nie wybrano Cię na papieża. Żale, że Twoje zdanie nie jest równoważne papieskiemu co do tego, jaka liturgia obowiązuje w Kościele są śmieszne


Dopóki nie głosi "kto nie przyjmuje tej nauki niech będzie przeklęty" dopóty nikt go słuchać nie musi
Kolejny przykład braku wiedzy pseudotradycjonalistów. Swoją drogą zaskakujący- twierdzenie, że trzeba wierzyć tylko w te prawdy głoszone przez Kościół, które są dogmatyczne oraz twierdzenie, że papież nie ma władzy dyscyplinarnej było jak dotąd raczej domeną modernistów.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sty 08, 2022 1:20 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Szczęść Boże, oto owoce Soboru Watykańskiego II Anno Domini 2022:

Franciszek nakreślił wczoraj największe wg niego problemy i potrzeby ludzi na świecie podczas dorocznej prelekcji na Watykanie do korpusu dyplomatycznego:

1) Potrzeba rozwoju firm farmaceutycznych w związku z "pandemią": "zapewnić wszystkim mieszkańcom świata równy dostęp do podstawowej opieki medycznej i szczepionek"

2) Potrzeba mozaiki religijnej w Libanie: "zachować niezachwianą tożsamość jako wzorzec pokojowego współistnienia i braterstwa między różnymi obecnymi tam religiami"

3) Potrzeba przyjmowania imigrantów ekonomicznych z obcych kultur: "Wobec tych twarzy nie możemy pozostać obojętni, nie możemy okopać się za murami i drutami kolczastymi pod pretekstem obrony bezpieczeństwa czy stylu życia. Tak nie można."

4) Potrzeba wymuszenia przez władze UE na państwach narodowych przyjmowania imigrantów: "aby Unia Europejska znalazła swoją wewnętrzną spójność w zarządzaniu migracją (...) konieczne jest stworzenie spójnego i kompleksowego systemu zarządzania polityką migracyjną i azylową, tak aby zapewnić podział odpowiedzialności za przyjmowanie migrantów"

5) Dyplomacji powinna prowadzić do różnorodności: "dyplomacja wielostronna powinna być prawdziwie inkluzywna, nie poprzez eliminowanie, lecz poprzez docenianie historycznych różnic i wrażliwości, które odróżniają poszczególne narody."

6) Potrzeba walki z dwutlenkiem węgla: "Na ostatniej konferencji COP26 w Glasgow podjęto pewne kroki we właściwym kierunku, choć były one raczej słabe w porównaniu ze skalą problemu"

7) Potrzeba rozbrojenia ludzi: "Oczywiście, wszystkie konflikty ułatwia obfitość dostępnej broni oraz brak skrupułów tych, którzy starają się ją rozprzestrzeniać."

8 ) Potrzeba rządowej edukacji: "z przykrością należy stwierdzić, że w budżetach państw na edukację przeznacza się niewiele środków"

9) Potrzeba przekształcenia gospodarki na "zieloną": "potrzeba większej współpracy między wszystkimi podmiotami na szczeblu lokalnym, krajowym, regionalnym i globalnym, zwłaszcza w nadchodzącym okresie, w obliczu wyzwań związanych z pożądaną konwersją ekologiczną."

https://www.vatican.va/content/francesc ... atico.html

Ani razu nie pada słowo Jezus Chrystus (nawet w pozdrowieniu ani w urzędowym błogosławieństwie) a słowo Bóg pada 2x , raz w bezpiecznym kontekście pielgrzymki do Iraku skąd Bóg wyprowadził Abrahama, a drugi raz cytując Jeremiasza w celu "szukania dialogu i braterstwa".


Wt sty 11, 2022 11:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Wespecjan napisał(a):
Szczęść Boże, oto owoce Soboru Watykańskiego II Anno Domini 2022:

Franciszek nakreślił wczoraj największe wg niego problemy i potrzeby ludzi na świecie podczas dorocznej prelekcji na Watykanie do korpusu dyplomatycznego:

1) Potrzeba rozwoju firm farmaceutycznych w związku z "pandemią": "zapewnić wszystkim mieszkańcom świata równy dostęp do podstawowej opieki medycznej i szczepionek"

2) Potrzeba mozaiki religijnej w Libanie: "zachować niezachwianą tożsamość jako wzorzec pokojowego współistnienia i braterstwa między różnymi obecnymi tam religiami"

3) Potrzeba przyjmowania imigrantów ekonomicznych z obcych kultur: "Wobec tych twarzy nie możemy pozostać obojętni, nie możemy okopać się za murami i drutami kolczastymi pod pretekstem obrony bezpieczeństwa czy stylu życia. Tak nie można."

4) Potrzeba wymuszenia przez władze UE na państwach narodowych przyjmowania imigrantów: "aby Unia Europejska znalazła swoją wewnętrzną spójność w zarządzaniu migracją (...) konieczne jest stworzenie spójnego i kompleksowego systemu zarządzania polityką migracyjną i azylową, tak aby zapewnić podział odpowiedzialności za przyjmowanie migrantów"

5) Dyplomacji powinna prowadzić do różnorodności: "dyplomacja wielostronna powinna być prawdziwie inkluzywna, nie poprzez eliminowanie, lecz poprzez docenianie historycznych różnic i wrażliwości, które odróżniają poszczególne narody."

6) Potrzeba walki z dwutlenkiem węgla: "Na ostatniej konferencji COP26 w Glasgow podjęto pewne kroki we właściwym kierunku, choć były one raczej słabe w porównaniu ze skalą problemu"

7) Potrzeba rozbrojenia ludzi: "Oczywiście, wszystkie konflikty ułatwia obfitość dostępnej broni oraz brak skrupułów tych, którzy starają się ją rozprzestrzeniać."

8 ) Potrzeba rządowej edukacji: "z przykrością należy stwierdzić, że w budżetach państw na edukację przeznacza się niewiele środków"

9) Potrzeba przekształcenia gospodarki na "zieloną": "potrzeba większej współpracy między wszystkimi podmiotami na szczeblu lokalnym, krajowym, regionalnym i globalnym, zwłaszcza w nadchodzącym okresie, w obliczu wyzwań związanych z pożądaną konwersją ekologiczną."

https://www.vatican.va/content/francesc ... atico.html

Ani razu nie pada słowo Jezus Chrystus (nawet w pozdrowieniu ani w urzędowym błogosławieństwie) a słowo Bóg pada 2x , raz w bezpiecznym kontekście pielgrzymki do Iraku skąd Bóg wyprowadził Abrahama, a drugi raz cytując Jeremiasza w celu "szukania dialogu i braterstwa".
Gdybym nie wiedział, kto to napisał, to bym uwierzył, że to był np. ktoś z ONZ, głowa Unii Europejskiej, głowa korporacji ponadnarodowej, czy inny podobny.

Jak by nie patrzeć, jest to tekst modernistyczny. Jest odarty z Boskiego pierwiastka, życia nadprzyrodzonego, jest sam materializm i ziemskie, materialistyczne agendy. To jest zatrważające. Przykro na to patrzeć.


Wt sty 11, 2022 11:20 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
https://m.pch24.pl/abp-salvatore-cordil ... y-swietej/

Zanik wiary wiąże się z bylejakością liturgiczną


Pt sty 14, 2022 6:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Suzuja napisał(a):
https://m.pch24.pl/abp-salvatore-cordileone-zanik-wiary-wiaze-sie-z-bylejakoscia-celebracji-liturgicznych-trzeba-zadbac-o-piekno-i-godnosc-mszy-swietej/

Zanik wiary wiąże się z bylejakością liturgiczną
No wreszcie jakaś refleksja od posoborowego kleru episkopalnego, a nie jak do tej pory: "to świat zabił katolicyzm".


Pt sty 14, 2022 6:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Suzuja napisał(a):
https://m.pch24.pl/abp-salvatore-cordileone-zanik-wiary-wiaze-sie-z-bylejakoscia-celebracji-liturgicznych-trzeba-zadbac-o-piekno-i-godnosc-mszy-swietej/

Zanik wiary wiąże się z bylejakością liturgiczną
Potrzebny jest tutaj kluczowy cytat:

Przyczyną jest przejrzysty, trudny i bolesny fakt, o którym nie możemy już dłużej milczeć i z którym musimy się pilnie zmierzyć: wielu katolików, którzy chodzą na Mszę, nie doświadcza sakramentalnej prawdy o Eucharystii” – wskazał. „Trzeba powiedzieć, że sposób, w jaki Msza jest aż nazbyt często celebrowana, nie odzwierciedla we właściwy sposób teologicznej rzeczywistości tego, co się w istocie dzieje” – dodał abp Cordileone."

Prosto z ust hierarchy posoborowego: NOM zabija wiarę katolicką fałszując istotę mszy.
Później jednak zapalił diabłu ogarek gadając, że NOM da się odmalować przez " lepszą muzykę i pozbycie się nadużyć"

Tak więc nie ma absolutnie szans na odmianę posoborowia w katolicyzm przez hierarchów chcących robić karierę u Franciszka.


So sty 15, 2022 1:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Możecie tak się spierać o liturgię taką czy owaką do końca świata.
Jednak istota problemu, moim zdaniem, leży zupełnie gdzie indziej.
Żydzi mieli niezwykle bogatą liturgię świątynną, której zasady podyktował im sam Pan Bóg. Jednak to nie liturgia otwierała serca ludzi na poselstwo Ewangelii głoszone przez Jezusa i apostołów.

Zarówno Pan Jezus jaki i apostołowie wskazywali, że wiara i społeczność z Bogiem w Nowym Przymierzu będzie się opierać już nie na wypełnianiu przepisów liturgicznych.
Warto to rozważyć w świetle poniższych wersetów:

[Jana 4.23-24]: 23. Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali.24. Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie.

[Dz.17.24-25.]: 24. Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych. 25 Ani też nie służy mu się rękami ludzkimi, jak gdyby czego potrzebował, gdyż sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko.

Z perspektywy byłego katolika widzę, że ludzie jako istoty duchowe potrzebują prawdziwego duchowego pokarmu. Zamiast tego otrzymują duchowy popcorn (liturgia, celebra), który swoją objętością i wyglądem obiecuje wiele, jednak w rzeczywistości nie syci duchowo.
Po owocach poznaje się co dobre, a co nie.


So sty 15, 2022 2:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Gregor napisał(a):
Z perspektywy byłego katolika widzę, że ludzie jako istoty duchowe potrzebują prawdziwego duchowego pokarmu.
Zobaczmy zatem, co nim jest:
"Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.
Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim."
/J 6:53-56/

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sty 15, 2022 2:11 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Barney napisał(a):
Zobaczmy zatem, co nim jest:/J 6:53-56/

Katolicka interpretacja odnośnie tego fragmentu nie sprawdza się w rzeczywistości, co widać. Jaka interpretacja takie jej owoce. :dokitu:

Spójrzmy najpierw na ostatnią wieczerzę a potem na wersety, które przytoczyłeś.
Barney jesteś inteligentnym człowiekiem więc pomyśl:
Nie znam twojej szacownej małżonki (ale ją pozdrawiam :) ). Ty wyciągasz z portfela jej zdjęcie, pokazujesz mi i mówisz: "To jest moja żona."

Jednak czy zdjęcie to Twoja żona? Nie. Pokazałeś mi jej obraz/wyobrażenie.
To samo zrobił Jezus. Wziął chleb, wino i pokazał uczniom jako wyobrażenie jego ciała i krwi, aby mogli zrozumieć. Prosta symbolika - nic więcej.

Jeść ciało i pić krew to nic innego jak być uczestnikiem odkupienia dającego życie wieczne - a krew to życie, bo ona oczyszcza z każdego grzechu, który rodzi w nas śmierć.

To takie proste i oczywiste.


N sty 16, 2022 12:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Gregor napisał(a):
[Jana 4.23-24]: 23. Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali.24. Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie.

[Dz.17.24-25.]: 24. Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych. 25 Ani też nie służy mu się rękami ludzkimi, jak gdyby czego potrzebował, gdyż sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko.
Gregorze, te wersety mówią ni mniej ni więcej, że należy czcić Jezus Chrystusa (bo on jest prawdą) gdziekolwiek On jest, oraz, że Bóg mieszka w Jezusie Chrystusie czyli, że to On jest teraz Świątynią i to nie my mamy mu składać ofiarę swoimi rękami, tylko to On nam składa Ofiarę z siebie za nas.
To wszystko dzieje się na Mszy, gdzie Chrystus jest obecny pod postacią Eucharystyczną.

Tak więc wracając do tematu, tam gdzie jest zamazywana czy fałszowana istota Mszy tam ludzie tracą wiarę.

A teraz postawię tezę: lepiej jest dla grup protestanckich gdy katolicyzm jest silny, bo im silniejszy katolicyzm tym silniejszy protestantyzm.


N sty 16, 2022 12:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Wespecjan napisał(a):
Tak więc wracając do tematu, tam gdzie jest zamazywana czy fałszowana istota Mszy tam ludzie tracą wiarę.
A teraz postawię tezę: lepiej jest dla grup protestanckich gdy katolicyzm jest silny, bo im silniejszy katolicyzm tym silniejszy protestantyzm.

No cóż, inaczej jak widzę rozumiemy te fragmenty Pisma.
Co do katolicyzmu i protestantyzmu to oba nurty od lat słabną i widząc to starają wzajemnie się wzmocnić. Przykładem możne być słynna "Deklaracja ws. nauki o usprawiedliwieniu" - kompromis zwarty między Kościołem Katolickim, a Unią Luterańską.

Pozwól Wespecjan, że podzielę się następującą refleksją:
Dzisiejszy Kościół rzymskokatolicki jest jak beczka, która choć trzymana jest przez stalowe obręcze, to w środku gotuje się i wzrasta w niej ciśnienie. Ten stan jest widoczny w dyskusjach na tym forum.
Nie czuję się też upoważniony, aby udzielać Wam katolikom rad, gdyż jestem już poza systemem wierzeń katolickich, jednak warto pamiętać o słowach Pana Jezusa [Łk.11.17]: (...) skłócone domy upadają.

Pan Jezus postawił też konkretne pytanie nie odnoszące się do liturgii, obrzędów czy doktryn tego lub owego wyznania chrześcijańskiego [Łk.18.8]:Tylko, czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Myślę, że to jest sedno prawowiernego chrześcijaństwa.


N sty 16, 2022 1:41 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Cytuj:
Przykładem możne być słynna "Deklaracja ws. nauki o usprawiedliwieniu" - kompromis zwarty między Kościołem Katolickim, a Unią Luterańską.

To nie jest kompromis w obszarze definicyjnym i rozumienia usprawiedliwienia. To jest przyjęcie do wiadomości przez KK, że protestanci inaczej definiują to pojęcie. Doczytano doktrynę protestancką i uznano, że usprawiedliwienie wynika z ich wizji Boga (innej) i na tym etapie nie ma mowy o niczym więcej niż przyjęcie tego do wiadomości. To są negocjacje miękkie, by nie zamykać się przed sobą. Nadal mamy inne definicje, bo w KK nie ma usprawiedliwienia z wiary,. Pod koniec dni będzie sąd i będzie dotyczył czynów miłości. Wiara może być pustą deklaracją, więc to za mało. Diabeł nie tylko wierzy, ale wie.


N sty 16, 2022 10:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Gregor napisał(a):
Przykładem możne być słynna "Deklaracja ws. nauki o usprawiedliwieniu" - kompromis zwarty między Kościołem Katolickim, a Unią Luterańską.

Poproszę o wskazanie fragmentów nauczania Kościoła katolickiego i Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, z których oba te wyznania zrezygnowały tudzież je zmieniły w ramach opracowywania tego "kompromisu'.


N sty 16, 2022 11:34 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Dla niekumatych. To zapytanie wskazuje na umiejętności YZ do skłaniania adwersarza do myślenia i rozumienia, czyli zejście najniżej jak się da a więc do źródeł. Na źródłach można ustalać różnice a nie posiłkowanie się odpowiadającą mi interpretacją. Niekumaci widzą w YZ beton, bo nie rozumieją w ogóle o co on pyta, widzą upierdliwość.
Problem tej deklaracji gregor podniósł wcześniej, otrzymał odpowiedź, że źle rozumie, ale to go nie interesowało, by sprawdzić i pozostał przy swoim zdaniu.

Ks. prof. T. Guz pracował 14 lat w Niemczech i udostępniono mu wstęp do archiwów, to czego w Polsce brakuje. Kiedy dzielił się swoimi odkryciami z luteranami to reakcje były dwie: pochylono się nad tymi źródłami z obiektywnością naukowca i zdarzały się konwersje na katolicyzm, inni natomiast pozostali tylko zdziwieni i nie nie przełożyło się to na ich życie. Czego to dowodzi? Poniżej faktów stoi wola: chcę lub nie chcę i to osobisty wybór, całkowicie wolny.


N sty 16, 2022 12:02 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL