Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:05 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Czy Żydzi będą zbawieni? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
I to forum toleruje takich zgorszonych czyimś grzechem, a spróbuj sobie na innym forum chrześcijańskim tak popisać, raczej nie ma szans bo tam się akurat toleruje wszelkiej maści grzeszników co też jest bardzo dobre bo Jezus tak robił i nie ma co temu zaprzeczać aby zyskać lepsze samopoczucie. Poza tym tutaj jest szacunek duży do wartości świętych Boga, Jezusa, Maryi, a gdzie indziej bywa różnie.
Są różne miejsca w Kościele i to jest naprawdę duża łaska o nie trzeba sobie całego Kościoła podporządkowywać do siebie tylko znaleźć sobie własne miejsce.


Cz lis 11, 2021 6:30 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Docieranie do prawdy to nie wszystko. Przecież i diabeł zna prawdę, inaczej kusząc do zła, mógł by kusić do dobra, nie znając prawdy. To co piszesz po Bożemu. To na aktualny czas, oznacza ofiarnie i wybaczając, winowajcom można znając prawdę się zbawić, poprzez sam Koścół. Który pieczętuje to, komu to zbawienie się należy. Spuścizną po Św. Piotrze jest, trzymanie kluczy do królestwa niebieskiego. Dlatego właśnie znając nauczanie Kościoła Katolickiego w kwestii zbawienia, można się zbawić. To jedno i to oczywiste, bo trzeba znać dokładnie temat zbawienia.

Natomiast jest jeszcze coś, a to coś to. Zbawianie z udziałem Kościoła. Co Kościół rozwiązuje na ziemi, to Bóg rozwiązuje i w niebie. To tak w skrócie. Czyli obecność poza Kościołem wykluczała by zbawienie. Nawet gdy ktoś jak piszesz szuka szczerze prawdy. Bo to zbawienie, ma takie a nie inne warunki.

Natomiast ewentualne zbawienie poza Kościołem, już raczej trzeba nazwać usprawiedliwieniem. Czy zbawieniem poprzez usprawiedliwienie. To nie to samo, lecz podobnie. Z tego co pamiętam, to taki jest stosunek do tego typu sytuacji. Nie wiem czy na teraz, jest dalej w ten sposób to postrzegane przez magisterium Kościoła. A to wynika z tego że gdy człowiek żyje sprawiedliwie i nie zetknie się ze złem, oraz z nauczaniem Kościoła. To nie zachodzi tu odstępstwo od prawdy, więc i od Boga. Dlatego nazywa się to usprawiedliwienie, tożsame ze zbawieniem.
Tu żeczywiście Żydzi, byli by na straconej pozycji, w takim układzie. O czym tu już jest mowa. Tylko teraz chodzi bardziej o to, jaka jest nieprzekraczalna granica dla Żydów. Oraz czy ona została przekroczona przez nich czy nie, oczywiście na dzisiejszy czas.
Co być może nie jest możliwe do stwierdzenia. No wybranie przez Boga, może mieć jakiś parasol ochronny, dla wybranych. Dlatego jeszcze nie skreśliłem Żydów jako straconych dla Boga. No ale wielu tutaj lepiej pewnie te sprawy pojmuje, może mieć coś cennego w tej kwestii do dodania.


Cz lis 11, 2021 7:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
lubczyk, i słusznie. Doktryna katolicka zawsze była tolerancyjna i taka powinna zostać. Ludzi pogubionych nie należy zwalczać, ale pouczać i nawracać. Na tym m.in. polega miłość, aby uchronić pogubione dusze od potępienia. Jednak równości religijnej w Kościele nigdy nie było, a to mamy niestety od II Soboru Watykańskiego.

witoldm, to słuszna uwaga, że diabeł zna Prawdę. Jeszcze ważniejsze jest aby ją przyjąć, tzn. nią żyć. No właśnie rzecz w tym, że są przypadki, gdzie dusza może być zbawiona mimo bycia poza Kościołem - to jest wprost napisane w Katechizmie.
witoldm napisał(a):
gdy człowiek żyje sprawiedliwie i nie zetknie się ze złem, oraz z nauczaniem Kościoła. To nie zachodzi tu odstępstwo od prawdy, więc i od Boga.
Zgadza się, o takiej sytuacji mówi Katechizm.

Co do osądzania, wyznaczania granic etc. to tylko Bóg ma wgląd w nasze serca i intencje. Zasady mamy opisane i całkiem jasno przedstawione przez Kościół. Lepiej nie celować na "granicę zbawienia", ale wyżej.


Cz lis 11, 2021 10:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
witoldm napisał(a):
Docieranie do prawdy to nie wszystko. Przecież i diabeł zna prawdę, inaczej kusząc do zła, mógł by kusić do dobra, nie znając prawdy. To co piszesz po Bożemu. To na aktualny czas, oznacza ofiarnie i wybaczając, winowajcom można znając prawdę się zbawić, poprzez sam Koścół. Który pieczętuje to, komu to zbawienie się należy. Spuścizną po Św. Piotrze jest, trzymanie kluczy do królestwa niebieskiego. Dlatego właśnie znając nauczanie Kościoła Katolickiego w kwestii zbawienia, można się zbawić. To jedno i to oczywiste, bo trzeba znać dokładnie temat zbawienia.
Zgoda, z wyjątkiem jednego - można osiągnąć zbawienie. Zbawić się raczej nie można.

Cytuj:
Natomiast jest jeszcze coś, a to coś to. Zbawianie z udziałem Kościoła. Co Kościół rozwiązuje na ziemi, to Bóg rozwiązuje i w niebie. To tak w skrócie.
Tak.
Cytuj:
Czyli obecność poza Kościołem wykluczała by zbawienie. Nawet gdy ktoś jak piszesz szuka szczerze prawdy.
Nie według nauki Kościoła.

Cytuj:
Natomiast ewentualne zbawienie poza Kościołem, już raczej trzeba nazwać usprawiedliwieniem. Czy zbawieniem poprzez usprawiedliwienie. To nie to samo, lecz podobnie. Z tego co pamiętam, to taki jest stosunek do tego typu sytuacji. Nie wiem czy na teraz, jest dalej w ten sposób to postrzegane przez magisterium Kościoła. A to wynika z tego że gdy człowiek żyje sprawiedliwie i nie zetknie się ze złem, oraz z nauczaniem Kościoła.
To nie takie proste. Człowiek może "zetknąć się" z nauczaniem Kościoła, a mimo to go nie przyjąć bez swojej winy. Jest szereg powodów; złe zwiastowanie, indoktrynacja w wychowaniu, wreszcie zgorszenie postępowaniem "ewangelizatorów".
Cytuj:
To nie zachodzi tu odstępstwo od prawdy, więc i od Boga. Dlatego nazywa się to usprawiedliwienie, tożsame ze zbawieniem.
Możesz napisać, skąd wziąłeś taką naukę i takie rozróżnienia? Sam to wymyśliłeś?



Iustus napisał(a):
Jednak równości religijnej w Kościele nigdy nie było, a to mamy niestety od II Soboru Watykańskiego.
Masz na myśli równość pomiędzy katolikami a innowiercami?
To może podaj cytaty gdzie coś podobnego stwierdził sobór. Bo ja znam takie, gdzie twierdzi coś całkowicie odwrotnego (zarówno sobór, jak i nauczanie posoborowe).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lis 20, 2021 2:52 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Barney, odpowiedź jest tutaj:
ks. Szymon Bańka wykazuje, że posoborowa wolność religijna przeczy Syllabusowi Błędów papieża Piusa IX


Pn lis 22, 2021 8:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?

Raczysz żartować. Facet w schizmatycznej grupie, przeczący nauczaniu Kościoła, który twierdzi że lepiej nie iść do Komunii Świętej niż iść na NOM ma być tu autorytetem? Oszalałeś?!

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lis 23, 2021 12:24 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Barney napisał(a):

Raczysz żartować. Facet w schizmatycznej grupie, przeczący nauczaniu Kościoła, który twierdzi że lepiej nie iść do Komunii Świętej niż iść na NOM ma być tu autorytetem? Oszalałeś?!
Całość to ad personam. Proszę powiedzieć coś merytorycznego. Przytoczony komentarz i wypowiedź są merytoryczne i cytują dokumenty Kościoła, wraz z komentarzem.

Zresztą wystarczy popatrzyć na degrengoladę spod znaku dni islamu/judaizmu w Kościele. Przecież to nawet przykro brzmi.


Wt lis 23, 2021 12:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
ANi trochę ad personam. Odnoszę się do "rewelacji" jakie ten rozłamowiec ogłasza w Internecie. Osobiście nic do niego nie mam.
DLa Ciebie najwyraźniej ktoś piszący takie rzeczy jest autorytetem.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lis 23, 2021 1:39 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Barney napisał(a):
ANi trochę ad personam. Odnoszę się do "rewelacji" jakie ten rozłamowiec ogłasza w Internecie. Osobiście nic do niego nie mam.
DLa Ciebie najwyraźniej ktoś piszący takie rzeczy jest autorytetem.
Panie Barney, bez obrazy, ale takimi kłamstwami sam Pan sobie odbiera autorytet, a czepia się ks. Szymona Bańki. Jeśli on jest rozłamowcem, to proszę te kłamstwa udowodnić.


Wt lis 23, 2021 12:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Jakimi kłamstwami?
Od kilku dni miotasz się, zamiast polemizować obrzucasz mnie różnymi pomówieniami. To nie jest zachowanie z klasą. Ani chrześcijańskie, jesli już o tym mówimy.
Tu właśnie pokazuje się "grób pobielany" pseudotradycjonalizmu. Formy ("pan") konieczne, ale już porządnie się zachować - niekoniecznie.
Fasada chłopie i formalizm.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lis 23, 2021 12:48 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Barney napisał(a):

Raczysz żartować. Facet w schizmatycznej grupie, przeczący nauczaniu Kościoła, który twierdzi że lepiej nie iść do Komunii Świętej niż iść na NOM ma być tu autorytetem? Oszalałeś?!
Popierałeś apel biskupów na wiosnę 2020, który sprowadzzł się do "mszy online", czyli w zasadzie do tego, że "lepiej nie iść do kościoła niż ponieść stratę na zdrowiu przez kowida"?
Tak?[ciach, bo ks Bańka ni mniej ni więcej mówi że "lepiej nie iść na NOM, niż ponieść szkodę na wierze".

Wycięto chamską odzywkę, która nie mieści się w granicach słownictwa używanego na tym forum. To stała praktyka, więc OSTRZEŻENIE jako adekwatna forma zdyscyplinowania.


Wt lis 23, 2021 6:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Wespecjan napisał(a):
Popierałeś apel biskupów na wiosnę 2020, który sprowadzzł się do "mszy online", czyli w zasadzie do tego, że "lepiej nie iść do kościoła niż ponieść stratę na zdrowiu przez kowida"?
Tak? To zamknij faryzeuszową jadaczkę, bo ks Bańka ni mniej ni więcej mówi że "lepiej nie iść na NOM, niż ponieść szkodę na wierze".

Nieadekwatne.
Apel biskupów był zgodny z nauczaniem Kościoła, a pójście na NOM nie powoduje szkody w wierze.
Zaś zaserwowaną z iscie tradi-chrześcijańską "faryzeuszową jadaczkę", ponieważ są to Twoje stałe formy (które wiele mówią o Tobie, a nie Twoich adwersarzach), zgłaszam do moderacji.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lis 23, 2021 6:44 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Barney napisał(a):
Apel biskupów był zgodny z nauczaniem Kościoła, a pójście na NOM nie powoduje szkody w wierze.
Jest to konstytucja demona.
W zasadzie tą dwuczłonową deklarację można oprawić w ramki i powiesić na jakimś głównym wątku, bo najprościej streszcza dwa kłamstwa i jednocześnie przekonania modernistów-materialistów.


Śr lis 24, 2021 11:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Nie mów nikomu, że jesteś w Kościele katolickim, bo po co masz dorzucać sobie kłamstwo do listy win?


Śr lis 24, 2021 12:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie mów nikomu, że jesteś w Kościele katolickim, bo po co masz dorzucać sobie kłamstwo do listy win?
Efekt NOM to siwe głowy w ławkach i puste seminaria a efekt kowida to kult ciała i zdrowia, degradacja kultu bożego do niekoniecznej, reglamentowanej przez państwo posługi i nieodwracalna utrata części wiernych w posoborowiu w zasadzie na całym świecie, tak więc wiesz, owoce mówią same za siebie. Barnej trafnie ujął swoje nowe "credo".


Śr lis 24, 2021 2:09 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL