Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:01 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Czy Żydzi będą zbawieni? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Ci, którzy się nawrócili a znali Biblię wskazywali, że Jezus był Bogiem. Tak też nawróciła się E. Stein. Najpierw utraciła całkowicie wiarę a następnie, dzięki Biblii nawróciła się. Działania papieża pomogły w nawróceniu naczelnemu rabinowi Rzymu z czasów II WŚ. Bóg nie działa schematycznie: wychodzi z łaską uprzedzającą, przychodzi zawsze inaczej i niespodziewanie.


Cz lis 11, 2021 12:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
witoldm, ściema*
Żydzi zostali poinformowani przez Kościół założony przez Jezusa Chrystusa. Powinni Mu uwierzyć na podstawie ich świadectwa - tak samo, jak wierzy (powinien wierzyć) cały Kościół. Jeśli odrzucają papieża, czy cokolwiek z Magisterium Kościoła, to tym gorzej dla nich. Nie mają prawa trwać w swoim błędzie, a przynajmniej powinni uczciwie szukać Prawdy. To zagadnienie ciekawie jest omówione w dwóch poniższych materiałach:
Bezbożna wolność Soboru Watykańskiego II
Syllabus Errorum - czyli moderniści, ich błędy i zła wola


Cz lis 11, 2021 1:11 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
No więc trzeba by tu było uściślić. O jakich to Żydów chodzi, czy o całość istnienia ich pod nazwą Żyd? Czy chodzi o pojedyncze osoby, o genetyce wywodzącej się z historycznych Żydów. Czy z kolei o Żydów jako naród? A tak mi się to nasuwa, że raczej chodzi tu to ostanie. Czyli istnienie Żydów jako naród. Mogą nadal istnieć jako członkowie innych narodów, posiadać geny Żyda, lecz znikną z mapy świata. I to by się zgadzało z tym, że nie mogą zostać zbawieni poza Kościołem. Bo Kościół światowy jakim jest nasz Kościół Katolicki. Wymaga przystąpienia do niego, by cokolwiek znaczyć w tym naszym całym świecie. A o to walczyli od dawna, cała ich historia, o tym świadczy. Tu głównie chodzi, o spuściznę po swych przodkach. Chodzi o współczesnych Żydów, czy chcą być wspólnotą razem z całą ludzką wspólnotą. Czy chcą być nadal od niej oddzieleni. W tym sensie, była by racja w tym co nam tu przedstawiasz.


Cz lis 11, 2021 2:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
To nie ma najmniejszego znaczenia. W przypadku ludzi poza Kościołem żadne przymioty zewnętrzne, genetyczne, wyznaniowe, etc. nie mają znaczenia. Zbawić się można albo w Kościele, albo w poza Kościołem tylko w przypadku, gdy ktoś uczciwie szukał Prawdy, a nie miał okazji jej poznać.


Cz lis 11, 2021 2:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Tak, pod warunkiem, że jest to Kościół Katolicki prowadzony przez papieża Franciszka. Iustus, może czas przestać cytować stare katechizmy , burzyć jedność, podważać wiarygodność Kościoła, wymądrzać się wiedząc lepiej od Ducha św. który Kościół prowadzi nieomylnie i psuć Jego robotę. Może czas pogodzić się z niewygodnymi dla siebie decyzjami, żeby nie mieć potem problemu jak Żydzi, bo można nie rozpoznać czasu łaski, każdemu to grozi niestety. Choćby nie wiem jak słuszne wydawały się stare decyzje to nadszedł czas nowych decyzji zgodnie z wolą Ducha św. należy więc uczyć się na cudzych błędach żeby nie popełnić tych samych kardynalnych błędów i nie walczyć z samym Duchem SW. tak jak kiedyś Żydzi z Jezusem.
Nikt nie jest z ludzi nieomylny więc niech ci się nie wydaje że ty i tacy jak ty zawracajcie Kościół na jedynie słuszną drogę bo jest to tak złudne że aż żałosne.


Cz lis 11, 2021 3:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
lubczyk, gryzie Panią w uszy cytowanie Magisterim Kościoła. Magisterium Kościoła zostało Pani przedstawione. Na siłę go wtłaczać do głów nie można, podobnie jak wiarę - to trzeba przyjąć.
Twierdzenie, że inne religie zbawiają jest modernistyczną tezą potępioną przez papieża Piusa IX w Syllabusie Błędów. Tyle w temacie.


Cz lis 11, 2021 3:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
I znów Pius IX. Mamy papieża Franciszka. Iustus czy gryzie ciebie co obecny papież głosi czy jak?


Cz lis 11, 2021 3:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Iustus napisał(a):
Twierdzenie, że inne religie zbawiają jest modernistyczną tezą potępioną przez papieża Piusa IX w Syllabusie Błędów. Tyle w temacie.

To teraz ja poproszę o zacytowanie fragmentu nauczania Kościoła, w którym zapisano, że "inne religie zbawiają".


Cz lis 11, 2021 3:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
lubczyk napisał(a):
I znów Pius IX. Mamy papieża Franciszka. Iustus czy gryzie ciebie co obecny papież głosi czy jak?
Nie religia katolicka to nie herezja papolatrii. Naszą wiarą jest to, w co Kościół zawsze i wszędzie wierzył, a nie co sobie mówi czy myśli prywatnie (nie ex cathedra) jakikolwiek papież.


Cz lis 11, 2021 4:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Iustus, gdyby jednak Kościół przyjął dziś nowe metody dotarcia do wiernych i pogan pod wpływem Ducha św. nawet rewolucyjne to można przypuszczać, że ty byś oponował przy starym jak kiedyś Żydzi, a tak ich potępiasz. Kościół jest jeden więc musi być prawdziwy czy uważasz w takim razie że Kościół błądzi a tradycjonaliści się nie mylą tylko dlatego że bo trzymają się czegos co było? Już kiedyś pisałam, że bylibyście wiarygodni gdybyście cała tradycję przyjęli ale mnóstwo u was nowości z modernizmu i z ducha tego świata a tak sobie wybierać co pasuje to każdy potrafi.


Cz lis 11, 2021 5:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
lubczyk, Pani miesza porządki. Co mają sposoby docierania do wiary? Sposoby docierania to inna para kaloszy. Mówimy o tym, gdzie się można zbawić, a zbawić się można w Kościele. Wyjątkowo można poza nim, gdy się uczciwie szuka Prawdy, a nie miało szansy jej poznać.


Cz lis 11, 2021 5:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Czy czegoś innego naucza papież Franciszek Żydów i pozostałych? Nie, tylko innymi metodami do nich dociera.


Cz lis 11, 2021 5:49 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
@lubczyk
Bardzo dobre spostrzeżenie ze dzisiejsi tradycjonaliści są jak współcześni Jezusowi Żydzi.
Zapominają o jednej podstawowej rzeczy. Jezus żyje. I działa. Jest Emanuelem czyli Bogiem z nami. Mam wrażenie ze oni wierzą w całkiem innego Boga. Mam wrażenie ze on jest bardziej podobny do Allaha a mniej do Boga chrześcijan.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz lis 11, 2021 5:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Tak. I należy się tylko pilnować żeby nie skończyć jak oni tj walką, podstępem, fałszywymi wyrokami na Jezusa dogadywaniem się z silniejszymi sojusznikami bo nie mogli się przyznać do swojej słabości. Każdego może dotyczyć zgorszenie czyimś grzechem bo jest to zjawisko powszechne jak sam grzech, myślisz Iustus, że ja to nie mam się czego pilnować? Podejrzewam nawet że jest to jakoś powiązane z własnymi grzechami.


Cz lis 11, 2021 6:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
lubczyk, ale Pani mówi nie o tym, co jest meritum sprawy. Docieranie do niewiernych to inna rzecz. Dyskutowane tutaj było, gdzie się można zbawić - a można w Kościele. Na docieranie każdy sposób jest dobry, o ile jest po Bożemu. Przy czym dialogowanie, zamiast włączania niewiernych do Kościoła jest zgubne dla tamtych dusz.
lubczyk napisał(a):
myślisz Iustus, że ja to nie mam się czego pilnować?
Każdy powinien się pilnować:
"Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć." (1 P 5,8-11)


Cz lis 11, 2021 6:13 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL