Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 9:05 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 361 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Następna strona
 Miszmasz (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
Barney napisał(a):
1antyk napisał(a):
No, to Biblii. Czy coś to zmienia?
Jaki ma związek Luter z trafieniem Biblii pod strzechy? Nie pomyliłeś z Gutenbergiem?

Może być i Gutenberg, a dla innych dzięki rozwojowi myśli technicznej.
Pytanie wciąż zasadne. :-D


Pn kwi 26, 2021 8:00 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
Są dwie osoby. Jedna czyta innym Ewangelie wierząc w to co napisano. Druga zwyczajnie cytuje. Obie głoszą ewangelię?


Pn kwi 26, 2021 8:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
1antyk, obie osoby przekazują Ewangelię bo na tym poziomie nie ma to znaczenia czy emocjonalnie przekazuje wierząc czy zwyczajnie czyta, to najwyżej ta pierwsza wzbudzi jakieś emocje u odbiorcy na czas czytania i to wszystko tj. i tak nie ma to większego znaczenia na odbiór tej Ewangelii bo brakuje tu jakiegoś świadectwa jakiegoś czynu choć nie lubisz tego słowa.


Pn kwi 26, 2021 8:29 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
Wszystko co napisałaś to prawda. Prawdą też jest, że jedni tak postrzegają np wielu księży w Kościele?


Pn kwi 26, 2021 8:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
To jak postrzegają inni księży to jedno a to że księża składają ofiarę z posłuszeństwa czystości i ubóstwa to drugie i dodatkowo są obecnie piętnowani za kilku niewierzących agentów w sutannach, chociaż to jest na razie ukryte ta ich ofiara ale kiedyś się ujawni jeśli wytrwają


Pn kwi 26, 2021 9:00 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
Lud wiarołomny znaków szuka i dowodów. Tak o tu Chrystus.


Pn kwi 26, 2021 9:08 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
Sam kiedyś taki byłem Lubczyku szukając Pana to tu, to tam. Gdzie ktoś powiedział, że tu poznam Pana. Oto, moja chluba, świadectwo wiarołomności i słabości mojej, dla Ciebie.


Pn kwi 26, 2021 9:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
Dlaczego w kościele katolickim w księżach we mnie widzisz wiarołomność Antyku, słaby grzeszniku w upadku, nie mogący stanąć na własnych nogach i potrzebujący nieustannie niesienia na rękach u Pana Jezusa, spoczywania na Jego piersi, Jego opieki, uwagi, pieszczot itp. Oby Ci nigdy tego mleka nie zabrakło. Pozdrawiam, :)


Pn kwi 26, 2021 9:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Toż przecież wg ciebie jest jedno duchowe odrodzenie: to przez chrzest wodny...

Nie. Przeczytaj [Rzym.6.3-7]. Tam jest mowa o chrzcie/zanurzeniu, ale nie w wodzie.
Jak to nie...a w czym niby zostały zanurzone ciała(powtarzam ciała) tych zbawionych, których Apostoł ma na myśli pisząc "którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa" jeżeli Chrystus Jezus w swoim Ciele i Krwi wstąpił do Nieba, a dla Apostoła człowiek, to duch, duszą i ciało...?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
No to ciekawe, że wiecie jak funkcjonuje świadomość duchowa (czyli wg "was" coś niematerialnego) w naszym świecie... możesz podać źródło tej wiedzy...?
To Biblia.
No więc zacytuj te miejsca w których Biblia podaje wiedzę jak funkcjonuje świadomość duchowa w naszym świecie...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Czyli wg ciebie wszystkie osoby psychicznie chore nie są zbawione na tej Ziemi...?
Tą kwestię rozstrzygnie Jezus. Nie moja to rzecz.
Jeżeli to nie twoja rzecz jak na tej Ziemi Chrystus zbawia osoby postrzegane przez ciebie jako nieświadome swojego stanu, to bądź konsekwentny i nie wypowiadaj się w imieniu Chrystusa...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie...ja nie twierdzę nigdzie, że duch dziecka otwiera się na współdziałanie...specjalnie napisałem wyżej "jeśli dobrze rozumiesz" to, co teraz pokolorowałem żebyś nie przegapił.

To są twoje słowa:
Cytuj:
No więc widzisz, że bez świadomej decyzji otwarcia się "sfery duchowej" w osobie takiego niemowlaka przedwcześnie oddzielonego od ciała przez śmierć, Pan Bóg nie mógłby "wkroczyć" ze swoim zbawczym działaniem,

No więc..?
No więc podkreśl w zacytowanym tekście słowa, które napisałeś wyżej jako rzekomo moje twierdzenie, jeśli je napisałem...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn kwi 26, 2021 3:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
Zgubiłem się - o czy właściwie jest teraz dyskusja?
Każdy sobie rzuca luźne myśli nie na temat?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn kwi 26, 2021 7:03 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
sahcim napisał(a):
Jak to nie...a w czym niby zostały zanurzone ciała(powtarzam ciała) tych zbawionych, których Apostoł ma na myśli pisząc "którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa" jeżeli Chrystus Jezus w swoim Ciele i Krwi wstąpił do Nieba, a dla Apostoła człowiek, to duch, duszą i ciało...?

1. gdzie w tym fragmencie jest mowa o ciałach?
2. jest tam mowa o zanurzeniu w śmierci Chrystusa, a to już dotyczy sfery duchowej, nie cielesnej
3. jest tam mowa o ukrzyżowaniu "starego człowieka", co też dotyczy duchowej sfery
Cały ten fragment jest więc duchowy, a nie cielesny i nie ma tam też ani kropli H₂O.
sahcim napisał(a):
No więc zacytuj te miejsca w których Biblia podaje wiedzę jak funkcjonuje świadomość duchowa w naszym świecie...

Zabrakłoby miejsca. ;)
Najprościej Biblia naucza, że jeśli jesteś martwy duchowo, to nie masz społeczności z Bogiem, jeśli jesteś zrodzony w duchu na nowo, to taką społeczność masz, a duch składa świadectwo, że jesteś dzieckiem Bożym. Masz świadomość, że Bóg złożył w Twoim duchu świadectwo, że jesteś człowiekiem zbawionym i należysz do Niego. Świadomość duchowa dotyczy też faktu, że Jezus jest w nas i jego obecność jest stała, nieustająca.
Niestety resztę trzeba sobie wyczytać samemu.
sahcim napisał(a):
Jeżeli to nie twoja rzecz jak na tej Ziemi Chrystus zbawia osoby postrzegane przez ciebie jako nieświadome swojego stanu, to bądź konsekwentny i nie wypowiadaj się w imieniu Chrystusa...

A skąd twierdzenie, że takie osoby będą zbawione za życia?
Biblia wskazuje, że zbawcza moc Ewangelii sięga poza śmierć.
W kwestii ludzi psychicznie chorych Biblia się nie wypowiada i ja też.
sahcim napisał(a):
No więc podkreśl w zacytowanym tekście słowa, które napisałeś wyżej jako rzekomo moje twierdzenie, jeśli je napisałem...

proszę:
Cytuj:
No więc widzisz, że bez świadomej decyzji otwarcia się "sfery duchowej" w osobie takiego niemowlaka


Wt kwi 27, 2021 12:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
lubczyk napisał(a):
Gregor, dziękuję za to że dobrze mi życzysz. Powiedz tak konkretnie po czym rozpoznaje się kto jest nowonarodzony, bo w zasadzie wszyscy wierzący w Jezusa Chrystusa i ochrzczeni są nowonarodzeni i ja nie widzę tu większej różnicy między chrześcijanami.

Biblia nie warunkuje nowego narodzenia chrztem wodnym - to katolicka koncepcja.
Uważam, że biblijne nowe narodzenie to otrzymanie daru zbawienia na podstawie wiary w zbawczą śmierć Jezusa za moje/ Twoje grzechy i Jego zmartwychwstanie jako dowód mojego/Twojego usprawiedliwienia [Rzym.4.25].
Nowe narodzenie/ zbawienie otrzymujemy jako dar z łaski tylko na podstawie naszej wiary [Ef.2.8-9].

Jak rozpoznać nowonarodzonego człowieka?
Nikt nie ma tego wypisanego na czole.
Nie ma prostego testu, ale są poszlaki i potrzebny jest czas.
Uważam, że przynajmniej po dwóch spójny świadectwach:
1. świadectwo owoców Ducha w życiu człowieka: miłość, łagodność, pokój, radość, uprzejmość, wierność.
2. ustne świadectwo osoby o nowym narodzeniu (może o tym opowiedzieć) i otrzymanym darze zbawienia przez wiarę w Jezusa jako osobistego Zbawiciela.
I jeszcze to coś czego nie można chyba podrobić, co jest nieuchwytne, co wymyka się rozumowemu opisowi, coś co sprawia, że widzisz w takiej osobie owo światło, o którym mówił Jezus, czy apostołowie w listach.

To jednak poszlaki gdyż prawda jest następująca
[II Tym.2.19]:(...) Zna Pan tych, którzy są jego
Cytuj:
O świętych można powiedzieć że są dorośli podczas gdy reszta nas grzeszników to od noworodka przez niemowlęta aż do wieku przedszkolnego najwyżej.

Nowotestamentowe pojęcie świętości wiąże się właśnie z nowym narodzeniem. Termin "święty" oznacza oddzielony od czegoś lub dla czegoś/kogoś.
Człowiek nowonarodzony jest oczyszczony z grzechu i oddzielony od wiecznej śmierci, gdyż posiada życie wieczne, a więc w duchu jest święty.
Noworodki, niemowlaki i inne dzieci, choć rodzą się z duchową martwą, grzeszną naturą, to ze względu na ich nieświadomość tego faktu, Bóg im tego nie poczytuje. Są więc niewinne, aż do czasu uświadomienia sobie swojej grzeszności.


Wt kwi 27, 2021 1:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
Gregor napisał(a):
Biblia nie warunkuje nowego narodzenia chrztem wodnym - to katolicka koncepcja.
Nie. To biblijna koncepcja.
I chrześcijańska. Zakwestionowano ją dopiero kilkanaście wieków po powstaniu chrześcijaństwa.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt kwi 27, 2021 5:03 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
I tego to chyba nawet nie zrobił Luter i jemu podobni


Wt kwi 27, 2021 5:32 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
Gregor napisał(a):
lubczyk napisał(a):
Gregor, dziękuję za to że dobrze mi życzysz. Powiedz tak konkretnie po czym rozpoznaje się kto jest nowonarodzony, bo w zasadzie wszyscy wierzący w Jezusa Chrystusa i ochrzczeni są nowonarodzeni i ja nie widzę tu większej różnicy między chrześcijanami.

Biblia nie warunkuje nowego narodzenia chrztem wodnym - to katolicka koncepcja.
Uważam, że biblijne nowe narodzenie to otrzymanie daru zbawienia na podstawie wiary w zbawczą śmierć Jezusa za moje/ Twoje grzechy i Jego zmartwychwstanie jako dowód mojego/Twojego usprawiedliwienia [Rzym.4.25].
Nowe narodzenie/ zbawienie otrzymujemy jako dar z łaski tylko na podstawie naszej wiary [Ef.2.8-9].

Jak rozpoznać nowonarodzonego człowieka?
Nikt nie ma tego wypisanego na czole.
Nie ma prostego testu, ale są poszlaki i potrzebny jest czas.
Uważam, że przynajmniej po dwóch spójny świadectwach:
1. świadectwo owoców Ducha w życiu człowieka: miłość, łagodność, pokój, radość, uprzejmość, wierność.
2. ustne świadectwo osoby o nowym narodzeniu (może o tym opowiedzieć) i otrzymanym darze zbawienia przez wiarę w Jezusa jako osobistego Zbawiciela.
I jeszcze to coś czego nie można chyba podrobić, co jest nieuchwytne, co wymyka się rozumowemu opisowi, coś co sprawia, że widzisz w takiej osobie owo światło, o którym mówił Jezus, czy apostołowie w listach.

To jednak poszlaki gdyż prawda jest następująca
[II Tym.2.19]:(...) Zna Pan tych, którzy są jego
Cytuj:
O świętych można powiedzieć że są dorośli podczas gdy reszta nas grzeszników to od noworodka przez niemowlęta aż do wieku przedszkolnego najwyżej.

Nowotestamentowe pojęcie świętości wiąże się właśnie z nowym narodzeniem. Termin "święty" oznacza oddzielony od czegoś lub dla czegoś/kogoś.
Człowiek nowonarodzony jest oczyszczony z grzechu i oddzielony od wiecznej śmierci, gdyż posiada życie wieczne, a więc w duchu jest święty.
Noworodki, niemowlaki i inne dzieci, choć rodzą się z duchową martwą, grzeszną naturą, to ze względu na ich nieświadomość tego faktu, Bóg im tego nie poczytuje. Są więc niewinne, aż do czasu uświadomienia sobie swojej grzeszności.

Według mojej oceny spłycasz zagadnienie "nowego narodzenia" i mylisz je z "nawróceniem". W Jana 1:12 i 13 czytamy o możliwości stania się "Dziećmi Bożymi". Warunkiem jest uwierzenie i otrzymanie "m o c y", by stać się takim dzieckiem. "Tym narodzonym nie z krwi, ani z pożądliwości ciała, ani z pożądliwości męża, ale z Boga". W istocie jest to dar. Tylko ,że nie okazana łaska do zbawienia. Tylko otrzymanie mocy, żeby stać się Dzieckiem Bożym".Dał on moc, aby się stali Dziećmi Bożymi: Tym narodzonym nie z krwi...ale z Boga
Wymownie o "ponownym narodzeniu" czytamy w Jana 3:1-21 Jak czytamy w wer. 3 "Jeżeli ktoś na nowo się nie narodzi, nie ujrzy..." I dosłowne zrozumienie "ponownych narodzin", to złe zrozumienie. I warunkiem nowych narodzin jest zarówno narodzenie z w o d y, jak i z d u c h a. I jeśli człowiek nawet wierzący narodzi się tylko z ciała pozostaje ciałem, Urodzony z duch jest duchem. wer.5-6 I pewne jest, że warunkiem wejścia do [królestwa] jest ponowne narodzenie. A to jest uwarunkowane otrzymanie ducha św.


So maja 01, 2021 2:30 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 361 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 114 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL