Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:19 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 361 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
 Miszmasz (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
TS7 napisał(a):
Czy Czyściec jest na Ziemi?
Czy Czyściec jest w Niebie?
Czy Czyściec jest w Piekle?


Nie jest na Ziemi. Nie jest w Niebie. Nie jest w Piekle.

TS7 napisał(a):
Cytuj:
Świętym jest każdy człowiek który żyje w łasce.


A wcześniej:


A wcześniej się rodzi, jako człowiek grzeszny.

TS7 napisał(a):
A czy znasz takiego świętego żeby był ogłoszony przez Kościół za swojego życia na ziemi?


Więc, którą w końcu definicję uznajesz?


Tą którą ustalił Kościół.

TS7 napisał(a):
Jednakże zaszczyt wyniesienia na ołtarze jest udziałem tylko niewielu. Kiedy papież uroczyście ogłasza kogoś świętym, to znaczy, że od tego momentu można mu oddawać cześć publicznie, ponieważ znajduje się on u Boga. Nowi święci otrzymują również swój stały dzień w kalendarzu liturgicznym.


Ale to po śmierci. A Faustyna za życia pisała Dzienniczek.


A co miała pisać po śmierci?

TS7 napisał(a):
Na to Ci już Wespecjan odpisał.


Co odpisał? Tak się zastanawiałem jak pisałem ten wątek , że chyba się nie znajdzie jakiś mądrala ,że przyrówna Maryję lub Jezusa, do ludzi którzy dochodzą do świętości tu na ziemi za swojego życia, a tu się okazało że się znalazło dwóch. Jeden napisał a drugi go popiera. Każde dziecko które idzie do pierwszej komunii św, wie że Święta bez grzechu jest tylko Maryja i po trzykroć Święty Bóg objawiony w Jezusie Chrystusie z Nazaretu. Innych świętych bezgrzesznych nie ma, ponieważ każdy z ludzi dopiero stawał się świętym.

TS7 napisał(a):
uległa namowom rzekomego anioła, którym był szatan"
nie spełnia definicji "wprowadzenia w błąd".


A czy już była wtedy świętą ? Masz na to dowody że była już świętą?

TS7 napisał(a):
Ma się zaćmić przed powtórnym przyjściem prawdziwego Mesjasza. Zagwarantował to sam Zbawiciel.


Pomyliłeś pytania. Moje brzmialo:
"A to miało się zaćmić itd. przed przyjściem "fałszywych Mesjaszy" czy po?"


Nie to Ty specjalnie zboczyłeś z toru dlatego że nie miałeś już nic do powiedzenia.
lajkonik.2 napisał(a):
A czy istnieje któryś z świętych, który by w błąd wprowadzał?


TS7 napisał(a):
A czy jest wprowadzaniem w błąd gdy sam został wprowadzony w błąd?
Mateusz 24
24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych


lajkonik.2 napisał(a):
Nie na temat ponieważ to dotyczy ponownego przyjścia Chrystusa. Chrystus wyraźnie powiedział jak będzie z Jego przyjściem. 23 Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! 24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych.


TS7 napisał(a):
Cytuj:
To źle zrozumiałeś. Powyżej już odpowiedziałem, ale żeby było jaśniej to, właściwie świętym jest każdy człowiek, który "żyje w łasce". Święty Paweł Apostoł w swoich listach często nazywa chrześcijan "świętymi". Wynika to z powszechnego powołania do świętości każdego człowieka. Jednakże zaszczyt wyniesienia na ołtarze jest udziałem tylko niewielu. Ja pisałem o świętych którzy zostali wyniesieni na ołtarze, i są już blisko Boga.

Wprowadzasz zamieszanie definicyjne.


Dla mnie to jest rzeczowa odpowiedź.

TS7 napisał(a):
Świętych ogłasza Kościół. Beatyfikację i kanonizację poprzedza proces kanonizacyjny. Nie może się on rozpocząć wcześniej niż po upływie 5 lat od śmierci danej osoby. Jest to cała procedura, i nie jest to takie proste. Musza być dane znaki z nieba. Poczytaj sobie w poniższym linku.


Dziękuję. Ale to odbieganie od tematu.


Proszę. Ale to nie jest odbieganie od tematu . To jest rzeczowy dowód jakie obowiązują zasady w Kościele, żeby święty został ogłoszony świętym przez Kościół.

TS7 napisał(a):
Żeby zredukować zamieszanie definicyjne, zdefiniowałem PrzedŚwiętego wyżej.


Rozmowa toczy się o świętych. Nie interesują mnie jacyś przedswięci, ponieważ tacy w Kościele nie istnieją.

TS7 napisał(a):
uległa namowom rzekomego anioła, którym był szatan"

Nie ma to dla Ciebie żadnego znaczenia?


Nie ma. Ponieważ została oszukana przez szatana, który podszył się pod postać Chrystusa.

TS7 napisał(a):
"Stan" a "miejsce" to co innego.
O czym odpisałem wyżej PeterowiW.


I dostałeś rzeczowa odpowiedź, że niebo, piekło, i czyścieć to są stany a nie miejsca. Czego jeszcze chcesz?

TS7 napisał(a):
To jest jakiś podział na zwykłych ludzi i "niezwykłych" ludzi?
Na czym polega?


Podziału na zwykłych ludzi i nie zwykłych nie ma. Ale Maryi matki Zbawiciela nie można porównywać do ludzi którzy stają się świętymi, tu na ziemi ponieważ, Ona jest wybranką Boga. Bug Ją wybrał już przed założeniem świata. Już była w świętą nim powstał świat.

TS7 napisał(a):
To Maryja nie jest Świętą?


Jak by nie była świętą to by Ją Bóg nie zabrał ż ciałem i duszą do nieba.

TS7 napisał(a):
Masz dowód, że to mowa też o Maryi?


Mam. Liturgia Kościelna to potwierdza.
Nawet i śpiewają o tym w Kościele. Znasz to:

Zawitaj Pani świata, niebieska Królowa,
Witaj, Panno nad panny, gwiazdo porankowa!
Zawitaj, pełna łaski, prześliczna światłości,
Pani, na pomoc świata śpiesz się, zbaw nas z złości!
Ciebie Monarcha wieczny od wieków swojemu,
Za Matkę obrał Słowu Jednorodzonemu;
Przez które ziemi okrąg i nieba ogniste,
I powietrze i wody stworzył przeźroczyste,
Ciebie, Oblubienicę przyozdobił sobie,
Bo przestępstwo Adama nie ma prawa w Tobie.


Ja bardzo lubię, całe Godzinki. Śpiewam je prawie codziennie.


Śr paź 20, 2021 7:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
TS7 napisał(a):
Mam też takie coś:
Łukasz 6
43 Nie jest dobrym drzewem to, które wydaje zły owoc, ani złym drzewem to, które wydaje dobry owoc. 44 Po owocu bowiem poznaje się każde drzewo;

Łukasz 1
41 Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. 42 Wydała ona okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.

Jeżeli Jezus jest doskonałym owocem, to z jakiego drzewa wyrasta doskonały owoc?


Ja też mam dla ciebie takie coś. Hbr, 1: 5-8

5 Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek:
Ty jesteś moim Synem,
Jam Cię dziś zrodził?5
I znowu:
Ja będę Mu Ojcem,
a On będzie Mi Synem5.
6 Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie:
Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży!6
7 Do aniołów zaś powie:
Aniołów swych czyni wichrami,
sługi swe płomieniami ognia7.
8 Do Syna zaś8:
Tron Twój, Boże na wieki wieków,
berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego.

I jeszcze mam takie cos dla ciebie.

Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba i za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem. Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. Zmartwychwstał trzeciego dnia jak oznajmia Pismo. Wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca. I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych; a Królestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi, który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę; który mówił przez proroków. Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Wyznaję jeden Chrzest na odpuszczenie grzechów. Oczekuję wskrzeszenia umarłych. I życia wiecznego w przyszłym świecie. Amen.

TS7 napisał(a):
A Ty próbujesz mi powiedzieć, że "stan" wyklucza "miejsce" (istnienie w przestrzeni)?

Ja rozumiem, że "stan" i "miejsce" to nie są cechy "konkurencyjne" tylko "komplementarne".


Ja próbuję ci powiedzieć że nasza wyobraźnia jest ograniczona widzeniem wszystkiego w czasie i przestrzeni. Tymczasem w czyśćcu znajdują się dusze oddzielone od ciała, wiec niepodlegające prawom fizyki. Możemy więc mówić nie o jakimś „miejscu”, ale o „stanie”, na szczęście – przejściowym, gdzie odbywa się pewnego rodzaju kształtowanie człowieka przygotowującego się do wejścia do Nieba. I próbuję co powiedzieć że Czyściec nie jest miejscem, ale przemianą. Spotkanie z Bogiem wymaga od nas oczyszczenia się z wszelkiego śladu przywiązania do zła, do „niemiłości”. Oczyszczenie to dokonuje się przez Jezusa Chrystusa, a nie przez nasze wysiłki. Jednak dzięki naszym modlitwom, dobrym uczynkom, możemy jednoczyć się z Jezusem, by pomóc w oczyszczeniu zmarłych. I jak byś nie wiedział to dusze czyśćcowe – będące w trakcie oczyszczania – nie są przez to wyłączone ze wspólnoty z nami. Stanowią część „ciała mistycznego Chrystusa” i uczestniczą w „świętych obcowaniu”. One mogą się też za nas modlić. Istnieje więc prawdziwa solidarność między Niebem, czyśćcem a tymi, którzy żyją na ziemi. Miłosierdzia nie brakuje po stronie Boga. Dlatego mamy żywą nadzieję na Niebo.

TS7 napisał(a):
Czy chcesz powiedzieć, że inni ludzie nie mają ŻADNYCH CECH WSPÓLNYCH z Maryją?


Z Niepokalanym Poczęciem, nie mają. Jak to próbujecie zrobić.

TS7 napisał(a):
A Ty "przyrównujesz" Maryję do Boga w Trójcy Świętej?


To są tylko Twoje halucynacje.

TS7 napisał(a):
A Maryja skoro Ją Bóg taką stworzył od urodzenia to czy ma zasługę przez sam fakt bycia urodzoną taką?


Już dostałeś odpowiedź, ale zlekceważyłeś. Poczytaj sobie coś więcej o Maryi.

https://www.teologia.pl/m_k/zag09-01.htm


TS7 napisał(a):
Czy dla Ciebie "porównywanie" jest tożsame z "poniżaniem"?


W tym wypadku, Tak.

TS7 napisał(a):
Innych świętych bezgrzesznych nie ma, ponieważ każdy z ludzi dopiero stawał się świętym.


Masz na to dowód?


Tak, i Ty tez powinieneś mieć. Zobacz kogo sam Bóg wybrał: Mojżesz - morderca, Dawid - morderca, Szaweł - morderca, a to przecież najwięksi bohaterowie historii zbawienia! Nie czcimy ich dlatego, że byli mordercami, ale czcimy w nich Boga, który potrafił z mordercy zrobić opokę dla ludu Bożego. Znasz ich z Pisma Świętego?

TS7 napisał(a):
A jak stwierdzić czy ktoś już jest Świętą czy nie?


Już dostałeś na to odpowiedź. Kościół ogłasza świętych.

TS7 napisał(a):
Nieprawda.
Nie zboczyłem.


Nie prawda to Ty zboczyłeś.
TS7 napisał(a):
Czy masz dowód na to, że jakiś CZŁOWIEK trafi do Piekła?


lajkonik.2 napisał(a):
Wierzysz świętym? Jeżeli wierzysz to jest dowód.


TS7 napisał(a):
Czy muszę to uznawać?


lajkonik.2 napisał(a):
Nie rozumiem dlaczego mi zacytowałeś 1 listu do Galatów, czyżby Ewangelia gdzieś mówiła że piekła nie ma ?


TS7 napisał(a):
Czy w Kościele Katolickim jest obowiązek wiary w Dzienniczek? Ten fragment mówi o tym, że mogą być ludzie zwiedzeni "fałszywymi proroctwami".


lajkonik.2 napisał(a):
Jest obowiązek wiary w świętych.


TS7 napisał(a):
Czy jest obowiązek wiary we wszystko co mówią czy piszą Święci? W tym przypadku czy jest obowiązek wiary w treść Dzienniczka?


lajkonik.2 napisał(a):
Jest, ponieważ ustanowił Ją świętą Kościół.


TS7 napisał(a):
24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych .


lajkonik.2 napisał(a):
A czy istnieje któryś z świętych, który by w błąd wprowadzał?


TS7 napisał(a):
A czy jest wprowadzaniem w błąd gdy sam został wprowadzony w błąd?
Mateusz 24
24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych


lajkonik.2 napisał(a):
Nie na temat ponieważ to dotyczy ponownego przyjścia Chrystusa. Chrystus wyraźnie powiedział jak będzie z Jego przyjściem. 23 Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! 24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych.


TS7 napisał(a):
A to do Faustyny nie przyszedł "Mesjasz"?


lajkonik.2 napisał(a):
Przyszedł. Ale po co innego. Słońce się nie zaćmiło i księżyc dalej daje swój blask.


TS7 napisał(a):
A po coś ten cytat o "fałszywych Mesjaszach" został do Biblii dodany.


Przeczytaj Mt, 24 : 23-31) ze zrozumieniem, to to może zrozumiesz.

TS7 napisał(a):
Jak by nie była świętą to by Ją Bóg nie zabrał ż ciałem i duszą do nieba.


Napisałeś zdanie niezgodne z Prawdą i idziesz w zaparte.
Czy to uczciwe?


Piusa XII 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus: „…powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej”.

TS7 napisał(a):
Bardzo ładne. I bardzo miło, że chcesz budować relację z Maryją.
Ale nie posiadam "wiedzy" by stwierdzić czy poprawne "teologiczne".
Jak w tej "Akomodacji".



Wybrał Ją Bóg i wywyższył ponad wszystko,
W. I wziął Ją na mieszkanie do przybytku swego
K. Sam Ją stworzył w Duchu Świętym,
W. I wyniósł ją nad wszystkie dzieła rąk swoich.
K. Ja mieszkam na wysokościach,
W. I tron mój w słupie obłoku.
Jak lilia między cierniem,
W. Tak przyjaciółka moja między córkami Adamowymi.

K. Wszystka piękna jesteś przyjaciółko moja,
W. A zmaza pierworodna nigdy w Tobie nie postała.
K. Jam sprawiła na niebie, aby wschodziła światłość nieustająca,
W. I jako mgła okryłam wszystką ziemię.

K. Jako olej wylany, o Maryjo, Imię Twoje,
W. Słudzy Twoi zakochali się bardzo w Tobie.

Tać to różdżka, w której ani pierworodnej, ani uczynkowej winy skaza nie postała.
K. W poczęciu Swoim, Panno, niepokalanaś była.
W. Módl się za nami do Ojca, któregoś Syna porodziła.

Dobrego wieczoru. Ja kończę rozmowę na ten tydzień. .


Cz paź 21, 2021 7:31 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Lajkonik,

Cytuj:
Ja też mam dla ciebie takie coś. Hbr, 1: 5-8

5 Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek:
Ty jesteś moim Synem,
Jam Cię dziś zrodził?5
I znowu:
Ja będę Mu Ojcem,
a On będzie Mi Synem5.
6 Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie:
Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży!6
7 Do aniołów zaś powie:
Aniołów swych czyni wichrami,
sługi swe płomieniami ognia7.
8 Do Syna zaś8:
Tron Twój, Boże na wieki wieków,
berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego.

I jeszcze mam takie cos dla ciebie.

Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba i za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem. Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. Zmartwychwstał trzeciego dnia jak oznajmia Pismo. Wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca. I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych; a Królestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi, który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę; który mówił przez proroków. Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Wyznaję jeden Chrzest na odpuszczenie grzechów. Oczekuję wskrzeszenia umarłych. I życia wiecznego w przyszłym świecie. Amen.


Jaki to ma związek z moją wypowiedzią i Maryją?

Cytuj:
Ja próbuję ci powiedzieć że nasza wyobraźnia jest ograniczona widzeniem wszystkiego w czasie i przestrzeni.


Czy jest możliwe zrozumienie tego czy nie?
(zadaję tak pytanie by znowu nie było problemu jeżeli odpowiesz samym tak/nie)

Podpowiedź:
Marek 9
23 Jezus mu odrzekł: «Jeśli możesz? Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy».
24 Natychmiast ojciec chłopca zawołał: «Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu!»

Cytuj:
Tymczasem w czyśćcu znajdują się dusze oddzielone od ciała,


A w jaki sposób te dusze doznają cierpienia?
Jest to jakiś "stan bezzmysłowy"?
Są bez wzroku, słuchu, czucia, itd.?
Uniwersalną częścią kary dla wszystkich jest pozbawienie zmysłów?
Na czym polega cierpienie bez zmysłów?

1 Koryntian 15
35 Lecz powie ktoś: A jak zmartwychwstają umarli? W jakim ukazują się ciele?
36 O, niemądry! Przecież to, co siejesz, nie ożyje, jeżeli wprzód nie obumrze.
37 To, co zasiewasz, nie jest od razu ciałem, którym ma się stać potem, lecz zwykłym ziarnem, na przykład pszenicznym lub jakimś innym.
38 Bóg zaś takie daje mu ciało, jakie zechciał; każdemu z nasion właściwe.
39 Nie wszystkie ciała są takie same: inne są ciała ludzi, inne zwierząt, inne wreszcie ptaków i ryb
40 Są ciała niebieskie i ziemskie, lecz inne jest piękno ciał niebieskich, inne - ziemskich.
41 Inny jest blask słońca, a inny - księżyca i gwiazd. Jedna gwiazda różni się jasnością od drugiej.
42 Podobnie rzecz się ma ze zmartwychwstaniem. Zasiewa się zniszczalne - powstaje zaś niezniszczalne;
43 sieje się niechwalebne - powstaje chwalebne; sieje się słabe - powstaje mocne;
44 zasiewa się ciało zmysłowe - powstaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało ziemskie powstanie też ciało niebieskie.
45 Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek , Adam, duszą żyjącą, a ostatni Adam duchem ożywiającym.
46 Nie było jednak wpierw tego, co duchowe, ale to, co ziemskie; duchowe było potem.
47 Pierwszy człowiek z ziemi - ziemski, drugi Człowiek - z nieba.
48 Jaki ów ziemski, tacy i ziemscy; jaki Ten niebieski, tacy i niebiescy.
49 A jak nosiliśmy obraz ziemskiego [człowieka], tak też nosić będziemy obraz [człowieka] niebieskiego.

50 Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego, i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne.
51 Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni.
52 W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby - zabrzmi bowiem trąba - umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni.
53 Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność.

Cytuj:
wiec niepodlegające prawom fizyki.


A kto powiedział, że "ciało niebieskie/duchowe" "podlega prawom fizyki"?

Co jeżeli podleganie prawom fizyki staje się "nieobowiązkowe"?

Tzn. jak chcesz to działa na Ciebie grawitacja (bo może lepiej Ci jest żyć jak na Ziemi niż jak w kosmosie "bez grawitacji") , a jak nie to nie.
Jak chcesz przechodzisz przez ścianę (ale nie wpadasz przez podłogę), a jak nie to nie.
Jak chcesz to jesz, jak nie to nie.

Ciało nie musi podlegać prawom fizyki, ale może?

Cytuj:
Możemy więc mówić nie o jakimś „miejscu”, ale o „stanie”, na szczęście – przejściowym, gdzie odbywa się pewnego rodzaju kształtowanie człowieka przygotowującego się do wejścia do Nieba.
I próbuję co powiedzieć że Czyściec nie jest miejscem, ale przemianą.


I to kształtowanie odbywa się "w Nigdzie", "bez zmysłów"?

Cytuj:
Spotkanie z Bogiem wymaga od nas oczyszczenia się z wszelkiego śladu przywiązania do zła, do „niemiłości”. Oczyszczenie to dokonuje się przez Jezusa Chrystusa, a nie przez nasze wysiłki.


To co Oni tam "robią"?
"Nic"? Skoro tak, to po co ten proces ma trwać ileś czasu, jak Bóg może dokonać go natychmiastowo?

Cytuj:
Jednak dzięki naszym modlitwom, dobrym uczynkom, możemy jednoczyć się z Jezusem, by pomóc w oczyszczeniu zmarłych.


A to WSZECHMOGĄCY potrzebuje jakiejś "pomocy"?
W jakim celu?

Rzymian 11
34 Kto bowiem poznał myśl Pana, albo kto był Jego doradcą?
35 Lub kto Go pierwszy obdarował, aby nawzajem otrzymać odpłatę?
36 Albowiem z Niego i przez Niego, i dla Niego [jest] wszystko. Jemu chwała na wieki! Amen.

Cytuj:
I jak byś nie wiedział to dusze czyśćcowe – będące w trakcie oczyszczania – nie są przez to wyłączone ze wspólnoty z nami. Stanowią część „ciała mistycznego Chrystusa” i uczestniczą w „świętych obcowaniu”.


Jak uczestniczą?
Bez ciała, bez zmysłów?
Jak to działa?

Cytuj:
One mogą się też za nas modlić.
Istnieje więc prawdziwa solidarność między Niebem, czyśćcem a tymi, którzy żyją na ziemi.


Jak?
Bez ciała?
Bez zmysłów?

Cytuj:
Miłosierdzia nie brakuje po stronie Boga. Dlatego mamy żywą nadzieję na Niebo.


O tym chyba jest ten wątek.

Cytuj:
Cytuj:
Czy chcesz powiedzieć, że inni ludzie nie mają ŻADNYCH CECH WSPÓLNYCH z Maryją?

Z Niepokalanym Poczęciem, nie mają. Jak to próbujecie zrobić.


Nie pytam o porównanie Niepokalanego Poczęcia z człowiekiem.
Tylko o porównanie Maryi z innym człowiekiem.

Czy Maryja składa się tylko z Niepokalanego Poczęcia, czy też ma jakieś inne cechy?

Łukasz 2
46 Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania.
47 Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami.
48 Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego: «Synu, czemuś nam to uczynił? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie».
49 Lecz On im odpowiedział: «Czemuście Mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy16 do mego Ojca?»
50 Oni jednak nie zrozumieli tego, co im powiedział.

Jak widzisz, rozumiem że Maryja robi w tym fragmencie następujące rzeczy:
1) odnajduje
2) dziwi się (bardzo)
3) mówi
4) ma ból serca
5) szuka
6) nie rozumie, tego co Jezus mówi

Czy posiadasz niektóre z tych "umiejętności" (cech)?
Czy inni ludzie są w tym podobni do Maryi czy jednak różni?

Cytuj:
Cytuj:
A Ty "przyrównujesz" Maryję do Boga w Trójcy Świętej?

To są tylko Twoje halucynacje.


Nie. To jest pytanie.

Cytuj:
Cytuj:
A Maryja skoro Ją Bóg taką stworzył od urodzenia to czy ma zasługę przez sam fakt bycia urodzoną taką?

Już dostałeś odpowiedź, ale zlekceważyłeś. Poczytaj sobie coś więcej o Maryi.


Z Twojego linka.

"Maryja nie jest Bogiem, zaistniała zatem w określonym czasie na ziemi, jak każdy człowiek.
Bóg jednak od zawsze znał ją i kochał, jak znał i kochał każdego z nas.

A tutaj:
"Pan mnie stworzył, swe arcydzieło, jako początek swej mocy, od dawna, od wieków jestem stworzona, od początku, nim ziemia powstała."

To w końcu "w określonym czasie na ziemi jak każdy czlowiek" czy "nim ziemia powstała"?

Hmmmm...

"Znał odwiecznie Maryję, którą – według naszej rachuby czasu – miał dopiero kiedyś stworzyć na ziemi ."

"Kiedy więc stwarzał kosmos i świat, myślał o nas."

"Aby Syn Boży mógł przyjąć ludzkie ciało, Bóg odwiecznie przewidział dla Niego Matkę, Maryję."

"Maryi zostało powierzone wyjątkowe zadanie: miała być Matką Syna Bożego"

"Bóg postanowił, aby Jego plan doprowadzenia świata do pełni królestwa sprawiedliwości, miłości i pokoju realizowany był przez wszystkich ludzi, jednak przez każdego człowieka inaczej, zgodnie z jego życiowym powołaniem."

"Dzięki zaś posłuszeństwu Maryi pośród nas miał się pojawić Jezus Chrystus,"

"Bóg pragnie, aby każdy człowiek – PODOBNIE jak Maryja– wypełniał Jego wolę przekazaną nam przez Jezusa Chrystusa, a tym samym współdziałał z Nim w zbawianiu świata i zasługiwał na wieczną nagrodę."

Komentarz:
Mateusz 25
14 Podobnie też [jest] jak z pewnym człowiekiem, który mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek. 15 Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał.

Temu co ma wielką sprawę do załatwienia, daje duże zdolności?

Łukasz 1
28 Anioł wszedł do Niej i rzekł: «Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, ».

Pełna łaski?
Czy pełna zasług?

Cytuj:
Cytuj:
Czy dla Ciebie "porównywanie" jest tożsame z "poniżaniem"?


W tym wypadku, Tak.


No to podałeś mi linka gdzie "poniżają" Maryję.

"Bóg pragnie, aby każdy człowiek – PODOBNIE jak Maryja– wypełniał Jego wolę przekazaną nam przez Jezusa Chrystusa, a tym samym współdziałał z Nim w zbawianiu świata i zasługiwał na wieczną nagrodę."

porównać
1. ocenić cechy
zestawić ze sobą dwie osoby lub rzeczy, aby wskazać między nimi podobieństwa i różnice

poniżyć
spowodować, że ktoś poczuł się głęboko dotknięty, zawstydzony lub ośmieszony

Maryja - Witajcie :)
A - Maryjo, Ty umiesz mówić PODOBNIE jak ja. :O
B - Jak śmiesz tak mówić?! :[ Głęboko dotykasz Maryję tymi słowami, zawstydzasz i ośmieszasz. Jak masz czelność się porównywać? :(

Hmmmmmm...

Cytuj:
Tak, i Ty tez powinieneś mieć.


Bóg może różne rzeczy robić, o których nie musi informować nikogo, nawet Papieża.
Piotr - pierwszy Papież?

Jan 21
21 Gdy więc go Piotr ujrzał, rzekł do Jezusa: «Panie, a co z tym będzie?»
22 Odpowiedział mu Jezus: «Jeżeli chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego? Ty pójdź za Mną!»
23 Rozeszła się wśród braci wieść, że uczeń ów nie umrze. Ale Jezus nie powiedział mu, że nie umrze, lecz: «Jeśli Ja chcę, aby pozostał aż przyjdę, co tobie do tego?»

Masz dowód, że nie było człowieka, którego "nikt nie zna", a który był bezgrzeszny?

Cytuj:
Zobacz kogo sam Bóg wybrał: Mojżesz - morderca, Dawid - morderca, Szaweł - morderca, a to przecież najwięksi bohaterowie historii zbawienia!


A może jednak oceniasz ich zbyt ostro, bo nie masz świadomości z jakimi okolicznościami mieli do czynienia, jaką mieli misję, co Sobie Bóg od nich życzył w czasach Staro-Testamentowych?

1 Samuel 15
1 Potem rzekł Samuel do Saula: «To mnie posłał Pan, aby cię namaścić na króla nad swoim ludem, nad Izraelem. Posłuchaj więc teraz słów Pana.
2 Tak mówi Pan Zastępów: Ukarzę Amaleka za to, co uczynił Izraelitom, jak stanął przeciw nim na drodze, gdy szli z Egiptu.
3 Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły».


Cytuj:
Nie czcimy ich dlatego, że byli mordercami, ale czcimy w nich Boga, który potrafił z mordercy zrobić opokę dla ludu Bożego.


A może też dlatego, że wypełniali wolę Bożą?
Nawet gdy nie chcieli robić tego?

Rodzaju 22
1 A po tych wydarzeniach Bóg wystawił Abrahama na próbę. Rzekł do niego: «Abrahamie!» A gdy on odpowiedział: «Oto jestem» -
2 powiedział: «Weź twego syna jedynego, którego miłujesz, Izaaka, idź do kraju Moria i tam złóż go w ofierze na jednym z pagórków, jakie ci wskażę».
(...)
12 [Anioł] powiedział mu: «Nie podnoś ręki na chłopca i nie czyń mu nic złego! Teraz poznałem, że boisz się Boga, bo nie odmówiłeś Mi nawet twego jedynego syna».
(...)
15 Po czym Anioł Pański przemówił głośno z nieba do Abrahama po raz drugi:
16 «Przysięgam na siebie, wyrocznia Pana, że ponieważ uczyniłeś to, a nie oszczędziłeś syna twego jedynego, 17 będę ci błogosławił i dam ci potomstwo tak liczne jak gwiazdy na niebie i jak ziarnka piasku na wybrzeżu morza; potomkowie twoi zdobędą warownie swych nieprzyjaciół.
18 Wszystkie ludy ziemi będą sobie życzyć szczęścia [takiego, jakie jest udziałem] twego potomstwa, dlatego że usłuchałeś mego rozkazu».

Rzymian 4
16 I stąd to [dziedzictwo] zależy od wiary, by było z łaski i aby w ten sposób obietnica pozostała nienaruszona dla całego potomstwa, nie tylko dla potomstwa opierającego się na Prawie, ale i dla tego, które ma wiarę Abrahama. On to jest ojcem nas wszystkich -
17 jak jest napisane: Uczyniłem cię ojcem wielu narodów - przed obliczem Boga. Jemu on uwierzył jako Temu, który ożywia umarłych i to, co nie istnieje, powołuje do istnienia.

Wzór wiary chrześcijan
18 On to wbrew nadziei uwierzył nadziei, że stanie się ojcem wielu narodów zgodnie z tym, co było powiedziane: takie będzie twoje potomstwo.
19 I nie zachwiał się w wierze, choć stwierdził, że ciało jego jest już obumarłe - miał już prawie sto lat - i że obumarłe jest łono Sary.
20 I nie okazał wahania ani niedowierzania co do obietnicy Bożej, ale się wzmocnił w wierze. Oddał przez to chwałę Bogu
21 i był przekonany, że mocen jest On również wypełnić, co obiecał.
22 Dlatego też poczytano mu to za sprawiedliwość.
23 A to, że poczytano mu, zostało napisane nie ze względu na niego samego,
24 ale i ze względu na nas, jako że będzie poczytane i nam, którzy wierzymy w Tego, co wskrzesił z martwych Jezusa, Pana naszego.
25 On to został wydany za nasze grzechy i wskrzeszony z martwych dla naszego usprawiedliwienia.

Cytuj:
Już dostałeś na to odpowiedź. Kościół ogłasza świętych.


Dalej się upierasz by nie zobaczyć, że są różne definicje.
I że sam podajesz co najmniej dwie.

Cytuj:
Przeczytaj Mt, 24 : 23-31) ze zrozumieniem, to to może zrozumiesz.


A może to Ty go nie rozumiesz?
Ale odmawiasz udzielenia odpowiedzi na wiele pytań.
Np. O co chodzi z tymi "fałszywymi Mesjaszami", którzy mogą "w błąd wprowadzić" "także wybranych"?

Mateusz 24
23 Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie!
24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda,
by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych.

Może wytłumaczysz o czym jest ten fragment Twoim zdaniem?

Cytuj:
Piusa XII 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus: „…powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej”.


Czy Ty serio nie zauważyłeś, że wkleiłem Ci 3 cytowania do tyłu? (umyślnie i z pogrubieniem)

Napisałeś zdanie:
Lajkonik: "Świętym nikt się nie rodzi. Nie ma takiego świętego żeby urodził się świętym."

Przyznasz się wreszcie do błędu?
Czy dalej będziesz szedł w zaparte?

Cytuj:
Wybrał Ją Bóg i wywyższył ponad wszystko,
W. I wziął Ją na mieszkanie do przybytku swego
K. Sam Ją stworzył w Duchu Świętym,
W. I wyniósł ją nad wszystkie dzieła rąk swoich.
K. Ja mieszkam na wysokościach,
W. I tron mój w słupie obłoku.
Jak lilia między cierniem,
W. Tak przyjaciółka moja między córkami Adamowymi.

K. Wszystka piękna jesteś przyjaciółko moja,
W. A zmaza pierworodna nigdy w Tobie nie postała.
K. Jam sprawiła na niebie, aby wschodziła światłość nieustająca,
W. I jako mgła okryłam wszystką ziemię.

K. Jako olej wylany, o Maryjo, Imię Twoje,
W. Słudzy Twoi zakochali się bardzo w Tobie.

Tać to różdżka, w której ani pierworodnej, ani uczynkowej winy skaza nie postała.
K. W poczęciu Swoim, Panno, niepokalanaś była.
W. Módl się za nami do Ojca, któregoś Syna porodziła.


I gdzie tu jest napisane, że to z zasług taka się Maryja narodziła, a nie z Łaski?

Powtarzam, że nie umniejszam Maryi w Jej cechach.
Modlę się do Maryi.
Ale zrozum, że cechy Maryi są darem Łaski Boskiej.

Jak ktoś może sobie zasłużyć na bycie stworzonym jakimś skoro Cię jeszcze nie ma?

Łaska i Zasługi to co innego.

Cytuj:
Dobrego wieczoru. Ja kończę rozmowę na ten tydzień. .


Myślę, że przeżywasz bardzo emocjonalnie pewne sprawy.
Mieszasz m.in. "porównywanie" z "poniżaniem".
(co jest dużym błędem)

Ale nie oskarżaj mnie o rzeczy, których nie napisałem.
I byłoby miło jakbyś nie obarczał mnie tym, że trudno Ci toczyć pewne rozmowy.

Oby Bóg dał Ci pokój Ducha jak Sobie wszystko przemyślisz na spokojnie i racjonalnie.
Odpoczywaj i odpisz kiedy chcesz.

Obrazek


Pt paź 22, 2021 12:41 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Witold M,

Cytuj:
Żal mi Ciebie - TS7.


To miło z Twojej strony, ale się nie zamartwiaj.
Nie ma potrzeby.

Apostoł napisał:
Jakub 1
2 Za pełną radość poczytujcie to sobie, bracia moi, ilekroć spadają na was różne doświadczenia.
3 Wiedzcie, że to, co wystawia waszą wiarę na próbę, rodzi wytrwałość.
4 Wytrwałość zaś winna być dziełem doskonałym, abyście byli doskonali, nienaganni, w niczym nie wykazując braków.

Jest też napisane:
Apokalipsa 22
11 Kto krzywdzi, niech jeszcze krzywdę wyrządzi,
i plugawy niech się jeszcze splugawi,
a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość,
a święty niechaj się jeszcze uświęci!
12 Oto przyjdę niebawem,
a moja zapłata jest ze mną,
by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca.

Cytuj:
Więc podpowiadam na sprawy które dociekasz. Potrzebujesz klucza do tych dociekań. Kluczem tym jest to. Bóg zesłał na ziemię szatana ( diabła ), jak by to nie ująć. By zwodził ludzi i całe narody. Nie ma do tej pory wycofania z ziemi księcia kłamstwa, bo o to chodzi.


Sam Tobie to napisałem:
Psalm 12
2 Ratuj, Panie, bo nie ma pobożnych,
zabrakło wiernych wśród ludzi.
3 Wszyscy mówią kłamliwie do bliźniego,
mówią podstępnymi wargami i z sercem obłudnym.
4 Niech Pan wygubi wszystkie wargi podstępne
i język pochopny do zuchwałej mowy.
5 Tych, którzy mówią: «Naszą siłą język,
usta nasze nam służą, któż jest naszym panem?»

Mam świadomość, że kłamstwo istnieje na Świecie.

Cytuj:
Wiec co byś nie napisał co byś nie dociekał, będzie uznane za kłamstwo


Tego nie wiadomo. Boża Wola decyduje.
Jednym z kłamstw Szatana jest "to niemożliwe".

Marek 9
23 Jezus mu odrzekł: «Jeśli możesz? Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy».
24 Natychmiast ojciec chłopca zawołał: «Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu!»

Przy okazji:
Łukasz 15
3 Opowiedział im wtedy następującą przypowieść:
4 «Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie?
5 A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona
6 i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: "Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła".
7 Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.

Mateusz 13
1 Owego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem.
2 Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu.
3 I mówił im wiele w przypowieściach tymi słowami:
«Oto siewca wyszedł siać.
4 A gdy siał, niektóre [ziarna] padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je.
5 Inne padły na miejsca skaliste, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka.
6 Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia.
7 Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je.
8 Inne w końcu padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny.
9 Kto ma uszy, niechaj słucha!».

1 Koryntian 3
5 Kimże jest Apollos? Albo kim jest Paweł? Sługami, przez których uwierzyliście według tego, co każdemu dał Pan.
6 Ja siałem, Apollos podlewał, lecz Bóg dał wzrost.
7 Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg.
8 Ten, który sieje, i ten, który podlewa, stanowią jedno; każdy według własnego trudu otrzyma należną mu zapłatę.

Cytuj:
co byś nie dociekał, będzie uznane za kłamstwo słusznie, jeśli szatan nadal tu jest.


Kłamstwo jest wymieszane z Prawdą na Świecie.
Nie należy popadać w żadną skrajność i twierdzić, że wszystko jest kłamstwem albo nic.
Ani optymizm nadmierny, ani pesymizm nadmierny.
Oba mogą być kłamstwem.
Prawda.

Koktajle są w różnych proporcjach.
Ale jak "poucza układ pokarmowy", część tego co "spożywamy" trafia z powrotem na zewnątrz.
Powinno być usunięte to co szkodliwe, to co wartościowe zostaje i Nas buduje.
Przynajmniej jak "ukad pokarmowy" rozróżnia "truciznę" od "wartości odżywczych".

Czy słusznie to już niech każdy osobiście rozważa.
Ja staram się mówić prawdę.

Cytuj:
Więc te twe obszerne wypowiedzi, będą traktowane jako kłamstwo, no bo wszyscy jesteśmy w mocy kłamcy.


Każdy może traktować co uważa jak uważa.
Mamy Wolną Wolę.

To czy ktoś uzna kłamstwo za prawdę, czy prawdę za kłamstwo i dlaczego, to już indywidualna kwestia każdego.
Bóg pracuje po swojemu, w swoim tempie.
Ziarno zasiane może wykiełkować w późniejszym terminie.

A my jesteśmy w mocy Boga.
Jeżeli Bóg dopuścił kłamcę do mącenia, to najwyraźniej jest ku temu jakiś powód.

Cytuj:
Zbawienie ( uniknięcie kierowania się kłamstwem ) od mocy kłamcy, jest tylko w Chrystusie.


Jan 14
6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

Cytuj:
Jak ono wygląda? Zapieramy się w sobie i dajemy oszukać kłamiącym, starając się myśleć inaczej po prawdzie. To wystarcza by być zbawiony, choć nie jest to łatwe. Ale że trudne, to wykazał Chrystus swą śmiercią.
I to by było na tyle w temacie naszej wiary. Tak ona funkcjonuje.


Co oznacza?:
"Zapieramy się w sobie i dajemy oszukać kłamiącym, starając się myśleć inaczej po prawdzie."

Nie rozumiem tego zdania.

Cytuj:
O sprawy szczegółów nie ma się co spierać, bo na tym polega kłamstwo i rola kłamcy. Że ciągle mąci ludziom w głowach niezależnie od ich zdolności i wiedzy.


Może być na odwrót.

1 Koryntian 8
1 Jeżeli chodzi o pokarmy składane bożkom w ofierze, to oczywiście wszyscy posiadamy "wiedzę". Lecz "wiedza" wbija w pychę, miłość zaś buduje.
2 Gdyby ktoś mniemał, że coś "wie", to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy.

3 Jeżeli zaś ktoś miłuje Boga, ten jest również uznany przez Boga.

Szczegóły są istotne moim zdaniem.
Wydaje mi się, że Bóg po to mógł m.in. tak zagmatwać swój przekaz, żeby powiedzieć "Słuchajcie DOKŁADNIE co mówię, a nie MNIEJ WIĘCEJ, albo co się Wam WYDAJE."

Rodzaju 2
15 Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał.
16 A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: «Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania;
17 ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz
».

Rodzaju 3
1 A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: «Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?»

Wypaczanie znaczenia czyichś zdań.

Cytuj:
Patrz także twa polemika z - Barnwyem.


Mateusz 6
14 Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski.
15 Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.

Nawet Nabuchodonozor się w końcu nawrócił.

Cytuj:
Zresztą każdy zapis jest po to, by umieć się w tym zadanym kłamstwie poruszać, inaczej kłamstwo jest papką nic nie znaczącą.


Taki Świat, że trzeba się taplać w Kłamstwie wymieszanym z Prawdą.
Oddzielać jedno od drugiego.
Taką pracę dostaliśmy.

Tym "smaczniejsze" jest Słowo Boże.

Mateusz 4
4 Lecz On mu odparł: «Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych».

Cytuj:
Dlatego istnieje zapis biblijny w swej postaci. Która wymusza to, by ktoś jeden był za jej zapis odpowiedzialny. Tu Kościół i to jeden, z jedną głową Kościoła.
To jest bezdyskusyjne, choć nadgorliwiec będzie i w tej wypowiedzi doszukiwał się złego. Bo ja Kościoła nie reprezentuję, jako hierarcha.


Kościół pewne rzeczy reguluje, wielu nie.
Jak jest obowiązek to jest obowiązek.
Nie ma obowiązku do czegoś, to nie ma obowiązku.
Warto być świadomym co jest obowiązkowe a co nie, żeby ktoś nie wmawiał nam, że jest gdy nie jest.
Jak z tym Dzienniczkiem.
Jeżeli ktoś (np. jeden z "nibyPapieży samowybranych") "przekonuje przymusem czy presją" do rzeczy nieobowiązkowych, to bym się zastanowił o co chodzi.

Jak ktoś da Sobie wmówić, że to co nieobowiązkowe jest obowiązkowe i z tego powodu np. planuje opuścić Kościół Katolicki, to lepiej, żeby został w Kościele Katolickim i szedł po minimum wymaganym, a tym co chcą narzucić coś więcej powiedział "dziękuję za poradę".
Być podejrzliwym wobec "wytykaczy palcami", "narzucaczy ciężarów".
Szczególnie tych nachalnych.

Katechizm Kościoła Katolickiego:
1730 Bóg stworzył człowieka jako istotę rozumną, dając mu godność osoby obdarzonej możliwością decydowania i panowaniem nad swoimi czynami. "Bóg bowiem zechciał człowieka pozostawić w ręku rady jego, żeby Stworzyciela swego szukał z własnej ochoty i Jego się trzymając, dobrowolnie dochodził do pełnej i błogosławionej doskonałości":
Człowiek jest istotą rozumną, a przez to podobną do Boga; został stworzony jako wolny i mający panowanie nad swoimi czynami.
I. Wolność i odpowiedzialność
1731 Wolność jest zakorzenioną w rozumie i woli możliwością działania lub niedziałania, czynienia tego lub czegoś innego, a więc podejmowania przez siebie dobrowolnych działań. Dzięki wolnej woli każdy decyduje o sobie. Wolność jest w człowieku siłą wzrastania i dojrzewania w prawdzie i dobru; osiąga ona swoją doskonałość, gdy jest ukierunkowana na Boga, który jest naszym szczęściem.

A poza tym:
Jan 16
12 Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie.
13 Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy.
Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe.
14 On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.
15 Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi.

Czy Duch Prawdy powiedział już wszystko?

Cytuj:
Tylko że, ponieważ ta interpretacja jest przypisana Kościołowi, w domyśle zwierzchnościom Kościelnym. To nasze dociekania, będą z mety odrzucane jako heretyckie.
Dlatego że my nie mamy zgody owej zwierzchności na publikowanie owych dociekań jako Kościoła. Bo choć jesteśmy w owym Kościele, to obowiązuje w nim hierarchia. Na końcu kturej jesteśmy my.


Odrzucane jako heretyckie przez "niePapieży" z których niektórzy się wywyższają ponad Papieży?

Wklejałem już, ale powtórzę dla utrwalenia.

Katolicki Komentarz Biblijny (Vocatio)
https://ibb.co/MGkzC0b
https://ibb.co/vsHybcT
https://ibb.co/9WMZ2Gv
https://ibb.co/0t6NVff
https://ibb.co/9b2QZCm

Warto to porządnie przeczytać zanim ktoś zacznie nam coś wmawiać.

A jak ktoś na stopniu hierarchii robi coś co wydaje się niezgodnego z Prawdą czy moralnością, rozumiem, że mamy Prawo, gdybyśmy chcieli "pójść z tym wyżej"?

W życiu tak czasem jest, że najwięcej załatwisz z "dyrektorem". Osoba niżej z hierarchii czasami nie będzie chciała, abyś poszedł wyżej. (np. podważa jej autorytet)
Osoba "spoza hierarchii" może nie chcieć byś szedł do kogoś z hierarchii. Ponieważ nie ma władzy to buduje na innych strategiach. Wiele z nich nieuczciwych.

A Kościół musi się liczyć z Prawem Miłości Boga i Bliźniego, z Prawdą, z Biblią, itd.

Jeżeli działasz zgodnie z zasadami ustalonymi, to kto Ci co zarzuci?

Cytuj:
Zrozum w Kościele oddolnie nic nie osiągniesz, nawet w kierunku prawdy, chyba że z czasem uznają twe wpisy za słuszne. Bo taka jest jego Konstrukcja.


Nie mam zamiaru wychodzić poza tą "Konstrukcję".
Ale nie planuję też dać Sobie wmawiać, że mam obowiązki, których nie mam.
Ani brać do Siebie oskarżeń bezpodstawnych.

Cytuj:
Jeśli podzielisz się swymi przemyśleniami, jako swoje. To wszystko gra


Tak właśnie jest.
I staram się pisać na tyle na ile potrafię, żeby mi nie zarzucono "głoszenia", gdy jest to np. pytanie.

Ale zarzuty nie muszą być słuszne aby się pojawiały.
Liczę się z tym.

Cytuj:
choć i tak nadgorliwiec - Berney i inni podobni, wytkną tobie że to heretyckie, choć tego nie podpinasz pod oficjalną naukę Kościoła.


Oczywiście, że nie podpinam.
Zadaję pytania.

A co inni robią, Wolna Wola.
Mówić można cokolwiek, bez dowodu nawet.
Każdy oceni z Bogiem, Prawdę bądź Fałsz.

Cytuj:
Tak to wygląda, może to ciebie wybawi z tego w czym tkwisz.


Po prostu rozmawiam, pytam. Szukam odpowiedzi.
Jeżeli ktoś przypisuje temu rzeczy, których tam nie ma i ma potrzebę z tego lub innego powodu się tym dzielić z resztą... Wolna Wola.

Jak będą chcieli kasować czy mi dać bana stałego, to też ich sprawa.

Ja się staram tak pisać by być zrozumianym. Nie zawsze może wychodzić. Niektórzy może nie chcą rozumieć.

Cytuj:
Bo obowiązuje posłuszeństwo Kościołowi.


Tak. Ale w ramach tego co obowiązkowe, a nie tego co niektórzy twierdzą, że jest obowiązkowe, a nie jest.

Rozumiem, że nikt nie ma obowiązku robić tego co nieobowiązkowe?

Mnie co do ogólności bardziej interesuje "rozdawanie chleba głodnym" niż "polerowanie złotych kranów".

Cytuj:
Jeśli byś pytał czemu to robię? To robię to w imię kierowania się wprost niezbędnymi moimi potrzebami chwili, bo nie stać mnie na daremne działania. Nie doatałem w spadku bogactw, ani władzy. Nie stać mnie też na finansowanie, czy czynne wspieranie ustalonych zasad zachowań. Bo trzeba mieć do tego wielką kondycję. Bo co byś nie uczynił w takim temacie, to pochłoną to jak bestia a nic jej nie nasyci. Taki jej urok.


Co Bóg chce dać, to będziesz miał.
Proś i uwierz, że jest MOŻLIWE, że otrzymasz.

Łukasz 11
9 I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.
10 Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą.
11 Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża?
12 Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona?
13 Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą».

Jakub 1
5 Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a na pewno ją otrzyma.
6 Niech zaś prosi z wiarą, a nie wątpi o niczym! Kto bowiem żywi wątpliwości, podobny jest do fali morskiej wzbudzonej wiatrem i miotanej to tu, to tam.
7 Człowiek ten niech nie myśli, że otrzyma cokolwiek od Pana,
8 bo jest mężem chwiejnym, niestałym we wszystkich swych drogach.


Cytuj:
Więc widzisz do czego startujesz, jeśli tego nie wiedziałeś.


Nie martw się. ;)

Cytuj:
Jesteśmy niewolnikami ustalonych i znanych zasad. Z których uwalnia nas tylko śmierć. Niepodważalnych dodam jak ktoś jeszcze nie kuma.


Bóg uwalnia z niewoli, nie śmierć?

Cytuj:
Jeśli chcemy mieć łatwiej, to trzeba się do nich stosować.


Ja tam lubię trudne zagadnienia rozpatrywać. :)
Tym bardziej w służbie Bogu.

Cytuj:
Olewając je, stawiamy się w trudniejszym położeniu, po napotykamy wszędzie ślady tych zasad. Z tąd jak wybieramy tak mamy.


Nie mowa o "olewaniu" tylko o tym by nie dać sobie wciskać wszelkim "samozwańczym autorytetom" czegoś co nie jest Prawdą.

Cytuj:
Można tylko w jeden sposób to obejść, stając się pustelnikiem. Tak było kiedyś, teraz to niemal nie wykonalne.


Od Boga nie uciekniesz.

Cytuj:
Widzisz w jakim to kieracie. bez naszej woli jestwśmy. Nic na to sam nie poradzisz.


Jak Bóg da, tak będzie.

Cytuj:
A ci co się temu sprzeciwili dużą grupą ( Komunizm ) i jeszcze inne do tej pory istniejące. Zostali pokonani z mocą Kościoła ( Solidarność ). Te inne też mają być tak samo pokonane. Przynajmniej ( podkreślam ) według mych obserwacji, tego zagadnienia. Bo nie ukryte jest to, że o końcowe ( ostateczne ), zwycięstwo tu chodzi.


Mateusz 16
17 Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.
18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.
19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie».

====

Pytanka gratisowe:

1. Czy ktoś jest bardziej miłosierny i wybaczający niż Bóg?
2. Czy jeżeli jakiś człowiek wybaczy drugiemu to Bóg mu nie wybaczy tymbardziej?
3. Czy jeżeli każdemu (w tym ludziom z przeszłości) by choć jedna osoba wybaczyła, to czy Bóg nie wybaczy wszystkim?

Więc powtórka:
Mateusz 6
14 Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski.
15 Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.

Jan 20
23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».

Obrazek


Pt paź 22, 2021 8:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
To że Jezus powiedział że jeśli przebaczycie ludziom ich winy to i wam wybaczy Ojciec niebieski to czytałam, ale czy jest też mowa o tym że Bóg nie przebaczy jeśli nie przebaczymy innym ludziom?
Czy faktycznie Bóg uzależnia swoje przebaczenie od tego czy przebaczymy innym? Okazuje się nie taka prosta i oczywista sprawa z tym miłosierdziem chociaż w sumie wiadomo że w niebie nie może być gniewania na siebie nawzajem no ale powiedzmy że nie czujemy urazy do krzywdzicieli czy to nie wystarczy czy trzeba mieć koniecznie jakieś relacje z takimi? Ja mam nadzieję że w niebie będzie można być blisko z tymi co są naszymi przyjaciółmi co nas kochają bo to jest szczęście i nie ma innego większego i powiedzmy na jakiś dystans z pozostałymi coś jak na ziemi ale kto to wie jak będzie.


Pt paź 22, 2021 10:03 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Pytania wstępne:

Czy bierzesz pod uwagę na poważnie możliwość, że kiedyś wybaczysz?
Czy też chcesz powiedzieć "nie chcę tej osoby widzieć nawet za 1.000.000.000.000.000.000 lat, choćby i teraz była Świętą i kompletnie niepodobna (moralnie) od tej, którą znasz"?

Jeżeli hipotetycznie w takim Czyśćcu mógłby człowiek być wrzucony w życia wszystkich osób, którym nie wybaczyła i oglądała to tak długo aż nie da już rady tego oglądać i zacznie współczuć i wybaczy?


Pt paź 22, 2021 10:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Kolejny potok myśli, bez ładu i składu.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt paź 22, 2021 10:35 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Na swoim przykładzie mogę powiedzieć że nie mam urazów do ludzi którzy mnie jakoś skrzywdzili ale też nie specjalnie ciągnie mnie do ich towarzystwa. Mam zwyczajne potrzeby być kochaną i odwzajemniać tę miłość, więc nie widzę tu już bliskiego miejsca dla krzywdzicieli oprócz zwykłego szacunku i nie szkodzenia im. Jeśli ktoś krzywdzi to nie kocha to proste więc po co mi takie towarzystwo? Inna sprawa że nie mam jakiś takich ciężkich wrogów i współczuję ludziom którzy takich mają bo już na starcie są ustawieni że mają pod górkę.


Pt paź 22, 2021 10:40 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Lubczyk,

Cytuj:
więc nie widzę tu już bliskiego miejsca dla krzywdzicieli oprócz zwykłego szacunku i nie szkodzenia im.


No i tu mamy:

Łukasz 6
27 Lecz powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą;
28 błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają.

29 Jeśli cię kto uderzy w [jeden] policzek, nadstaw mu i drugi! Jeśli bierze ci płaszcz, nie broń mu i szaty!
30 Daj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje.
31 Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie!
32 Jeśli bowiem miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to dla was wdzięczność? Przecież i grzesznicy miłość okazują tym, którzy ich miłują.
33 I jeśli dobrze czynicie tym tylko, którzy wam dobrze czynią, jaka za to dla was wdzięczność? I grzesznicy to samo czynią.

34 Jeśli pożyczek udzielacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, jakaż za to dla was wdzięczność? I grzesznicy grzesznikom pożyczają, żeby tyleż samo otrzymać.
35 Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka, i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych.
36 Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.


Przy czym czasami ta dobroć może wyglądać tak:

Apokalipsa 12
5 I porodziła Syna - Mężczyznę,
który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną.
I zostało porwane jej Dziecię do Boga
i do Jego tronu.

Przysłów 23
13 Karcenia chłopcu nie żałuj,
gdy rózgą uderzysz - nie umrze.
14 Ty go uderzysz rózgą,
a od Szeolu zachowasz mu duszę.


Oczywiście wszystko zależy od sytuacji, ale lepiej się nie zapamiętywać i choć "zdalnie" starać się komuś wybaczyć.

Albo chociaż chcieć_chcieć wybaczyć?

Łukasz 7
6 Jezus przeto wybrał się z nimi. A gdy był już niedaleko domu, setnik wysłał do Niego przyjaciół z prośbą: «Panie, nie trudź się, bo nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój.
7 I dlatego ja sam nie uważałem się za godnego przyjść do Ciebie. Lecz powiedz słowo, a mój sługa będzie uzdrowiony.
8 Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: "Idź!" - a idzie; drugiemu: "Chodź!" - a przychodzi; a mojemu słudze: "Zrób to!" - a robi».
9 Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się i zwracając się do tłumu, który szedł za Nim, rzekł: «Powiadam wam: Tak wielkiej wiary nie znalazłem nawet w Izraelu».
10 A gdy wysłani wrócili do domu zastali sługę zdrowego.


Może pewne rzeczy można załatwić "zdalnie".
Myślę, że można wyróżnić dwa typy wybaczenia co najmniej:
1) nie potępiasz do Piekła (taki poziom kary może warto każdemu odpuścić?)
2) nie chcesz się mścić

Ale zemsta (wina - - > kara) to nie to samo co "edukowanie do świętości rózgą". To może byc wręcz większą dobrocią niż zignorowanie kogoś. Ale to zależy od sytuacji.

A tutaj O. Kleszcz odpowiadał też częściowo na Twoje wypowiedzi:

Zielone Pastwisko 23.10.2021 - "TO NIE JEST KARA - WCIĄŻ UFAJ" Łk 13, 1-9 o. Piotr Kleszcz OFM Conv
https://youtu.be/COwYMghUW8E

Cytuj:
Jeśli ktoś krzywdzi to nie kocha to proste więc po co mi takie towarzystwo?


Albo tym osobom było nie dane i taka ich rola. (przynajmniej na ten czas)
Albo jeszcze inne powody ukryte.
Powody mogą być zawiłe i sięgające dzieciństwa nawet czy właśnie tej "zatwardziałości".

Czasami może Tobie jest właśnie "pisane" odwiedzić tą "Niniwę".

Jonasz 1
1 Pan skierował do Jonasza, syna Amittaja, te słowa: 2 «Wstań, idź do Niniwy - wielkiego miasta - i upomnij ją, albowiem nieprawość jej dotarła przed moje oblicze».
3 A Jonasz wstał, aby uciec do Tarszisz przed Panem. Zszedł do Jafy, znalazł okręt płynący do Tarszisz, uiścił należną opłatę i wsiadł na niego, by udać się nim do Tarszisz, daleko od Pana.

4 Ale Pan zesłał na morze gwałtowny wiatr, i powstała wielka burza na morzu, tak że okrętowi groziło rozbicie. 5 Przerazili się więc żeglarze i każdy wołał do swego bóstwa; rzucili w morze ładunek, który był na okręcie, by uczynić go lżejszym. Jonasz zaś zszedł w głąb wnętrza okrętu, położył się i twardo zasnął.
(...)
10 Wtedy wielki strach zdjął mężów i rzekli do niego: «Dlaczego to uczyniłeś?» - albowiem wiedzieli mężowie, że on ucieka przed Panem, bo im to powiedział.
(...)
15 I wzięli Jonasza, i wrzucili go w morze, a ono przestało się srożyć.
16 Ogarnęła wtedy tych ludzi bojaźń przed Panem. Złożyli Panu ofiarę i uczynili śluby.

Jonasz 2
1 Pan zesłał wielką rybę, aby połknęła Jonasza. I był Jonasz we wnętrznościach ryby trzy dni i trzy noce.
(...)
10 Ale ja złożę Tobie ofiarę,
z głośnym dziękczynieniem.
Spełnię to, co ślubowałem.
Zbawienie jest u Pana».
11 Pan nakazał rybie i wyrzuciła Jonasza na ląd.

Jonasz 3
1 Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami:
2 «Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam».

3 Jonasz wstał i poszedł do Niniwy, jak powiedział Pan. Niniwa była miastem bardzo rozległym - na trzy dni drogi. 4 Począł więc Jonasz iść przez miasto jeden dzień drogi i wołał, i głosił: «Jeszcze czterdzieści dni, a Niniwa zostanie zburzona».
5 I uwierzyli mieszkańcy Niniwy Bogu, ogłosili post i oblekli się w wory od największego do najmniejszego.
(...)
8 Niech obloką się w wory - <ludzie i zwierzęta> - niech żarliwie wołają do Boga! Niech każdy odwróci się od swojego złego postępowania i od nieprawości, którą [popełnia] swoimi rękami.
9 Kto wie, może się odwróci i ulituje Bóg, odstąpi od zapalczywości swego gniewu, a nie zginiemy?»
10 Zobaczył Bóg czyny ich, że odwrócili się od swojego złego postępowania. I ulitował się Bóg nad niedolą, którą postanowił na nich sprowadzić, i nie zesłał jej.

Jonasz 4
1 Nie podobało się to Jonaszowi i oburzył się.
2 Modlił się przeto do Pana i mówił: «Proszę, Panie, czy nie to właśnie miałem na myśli, będąc jeszcze w moim kraju? Dlatego postanowiłem uciec do Tarszisz, bo wiem, żeś Ty jest Bóg łagodny i miłosierny, cierpliwy i pełen łaskawości, litujący się nad niedolą.
3 Teraz Panie, zabierz, proszę, duszę moją ode mnie, albowiem lepsza dla mnie śmierć niż życie».
4 Pan odrzekł: «Czy uważasz, że słusznie jesteś oburzony?»
5 Jonasz wyszedł z miasta, zatrzymał się po jego stronie wschodniej, tam uczynił sobie szałas i usiadł w cieniu, aby widzieć, co się będzie działo w mieście.
6 A Pan Bóg sprawił, że krzew rycynusowy wyrósł nad Jonaszem po to, by cień był nad jego głową i żeby mu ująć jego goryczy. Jonasz bardzo się ucieszył [tym] krzewem. 7 Ale z nastaniem brzasku dnia następnego Bóg zesłał robaczka, aby uszkodził krzew, tak iż usechł.
8 A potem, gdy wzeszło słońce, zesłał Bóg gorący, wschodni wiatr. Słońce prażyło Jonasza w głowę, tak że osłabł. Życzył więc sobie śmierci i mówił: «Lepiej dla mnie umrzeć aniżeli żyć».
9 Na to rzekł Bóg do Jonasza: «Czy słusznie się oburzasz z powodu tego krzewu?» Odpowiedział: «Słusznie gniewam się śmiertelnie».
10 Rzekł Pan: «Tobie żal krzewu, którego nie uprawiałeś i nie wyhodowałeś, który w nocy wyrósł i w nocy zginął.
11 A czyż Ja nie powinienem mieć litości nad Niniwą, wielkim miastem, gdzie znajduje się więcej niż sto dwadzieścia tysięcy ludzi, którzy nie odróżniają swej prawej ręki od lewej, a nadto mnóstwo zwierząt?»


Czasem tak może być z niektórymi, czasem to praca dla kogoś innego.

Cytuj:
Inna sprawa że nie mam jakiś takich ciężkich wrogów i współczuję ludziom którzy takich mają bo już na starcie są ustawieni że mają pod górkę.


Można się inspirować postawą innych:
(Polskie napisy)

1. II WŚ - Żołnierz niemiecki i żołnierz angielski
WWII enemies reunited in D-Day anniversary
Spotkanie od 3:23 (10 min 55 sek)
https://youtu.be/X2JHgZLNuPw

2. Mafioza i prokurator:
Mayor and The Mafia | Rudy Giuliani Sit Down with Michael Franzese and Joe "Pags" Pagliarulo
Od 3:15 można zacząć (35 min 43 sek)
https://www.youtube.com/watch?v=rYCycJ6S6NU

3. Gangi Afroamerykańskie, przeciwne gangi
Can Rival Gangs Coexist Peacefully? | Middle Ground
https://youtu.be/gwZuUxeBYV8

====

Może też po części Święci, którzy przeżywają szczególne negatywne przeżycia i wybaczają, przyczyniają się do pewnego "ogólnoludzkiego wybaczenia" albo przynajmniej uczą tego wybaczenia cywilizację ludzką?

Więc może krzywda i wybaczenie są częścią ogólnoludzkiego postępu w wybaczaniu?

Może cały Kościół uczy się z wiekami coraz więcej wybaczać? A czasem też przepraszać? (Jan Paweł II? )

Może ludzie spowiadając się (czy rozmawiając) i przedstawiając swoją sytuację, "uczą wybaczania Kapłanów" w konfesjonale, w ten sposób przyczyniając się do coraz większego miłosierdzia w samym Kościele?

W końcu gdyby kogoś Kapłan nie rozgrzeszył, to tak jakby powiedział "na tą chwilę uważam, że zasługujesz na Piekło"?
A może gdyby poznał większą część historii za tym stojącej to by inaczej zadecydował?


So paź 23, 2021 11:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
lubczyk napisał(a):
To że Jezus powiedział że jeśli przebaczycie ludziom ich winy to i wam wybaczy Ojciec niebieski to czytałam, ale czy jest też mowa o tym że Bóg nie przebaczy jeśli nie przebaczymy innym ludziom?
Czy faktycznie Bóg uzależnia swoje przebaczenie od tego czy przebaczymy innym?

A o co między innymi modlimy się w Modlitwie Pańskiej?
"I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom."
Zwróćmy uwagę na to, że jeśli innym nie wybaczamy, to tak naprawdę prosimy Boga o własne potępienie.


N paź 24, 2021 9:47 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Feelek ale to nadinterpretacja. Całkowicie sprzeczna z wykładnią katolicką

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N paź 24, 2021 12:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
A co jest sprzeczne?


N paź 24, 2021 3:04 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Nie ma takiego nauczania odnośnie nieprzebaczenia. To jest nadinterpretacja twoja.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N paź 24, 2021 3:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Uważasz, że nie można tego zdania rozumieć w sensie: odpuść nam nasze winy, tak jak my odpuszczamy naszym winowajcom?


N paź 24, 2021 3:16 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Jak już mówiłem, należy przebaczać i w każdej sytuacji dążyć do wybaczenia. Czasami jest to bardzo trudne ale zawsze trzeba dążyć do przebaczenia albo przynajmniej modlić się o łaskę przebaczenia. Ale nie można powiedzieć, że:
feelek napisał(a):
jeśli innym nie wybaczamy, to tak naprawdę prosimy Boga o własne potępienie.

Znam takich co nie potrafią przebaczyć, wiele lat pracują nad tym ale wciąż nie potrafią. Bardzo mocno zostali zranieni ale wciąż pracują nad tym. A według ciebie to oni się modlą o potępienie.
To co piszesz to nadinterpretacja i patrzenie czarno-białe.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N paź 24, 2021 3:48 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 361 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL