Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 10:09 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Żądza wiedzy - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
Wespecjan napisał(a):
Rozmrażanie nie jest wskrzeszaniem

Powiedzmy, że mamy kolejny postęp i udaje się odmrozić Walta Disneya, a ten przemówił..
Czy nie byłoby to wskrzeszeniem?


Cz sie 01, 2019 2:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
Było by wskrzeszeniem, bo ciało Walta Disneya zostało skremowane, a prochy pochowano na cmentarzu Forest Lawn Memorial Park w Glendale. :)


Cz sie 01, 2019 2:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Było by wskrzeszeniem, bo ciało Walta Disneya zostało skremowane, a prochy pochowano na cmentarzu Forest Lawn Memorial Park w Glendale.

No to zamiast Walta wstaw sobie Pan X. Pan X został za życia utopiony w ciekłym azocie.


Cz sie 01, 2019 2:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
watchman napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Było by wskrzeszeniem, bo ciało Walta Disneya zostało skremowane, a prochy pochowano na cmentarzu Forest Lawn Memorial Park w Glendale.

No to zamiast Walta wstaw sobie Pan X. Pan X został za życia utopiony w ciekłym azocie.

Jest już cały taki temat, w którym wypowiedziałwem swoje zdanie:
viewtopic.php?p=1147542#p1147542

p. s. dorosły człowiek do ciekłego azotu to 100% śmierć


Ostatnio edytowano Cz sie 01, 2019 2:20 pm przez Wespecjan, łącznie edytowano 2 razy



Cz sie 01, 2019 2:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
Było by to wskrzeszenie, ponieważ taka metoda zamrażania dorosłego człowieka powoduje jego śmierć. Niestety, nie mamy jeszcze sposobu na wprowadzenie żywych organizmów tego rozmiaru w stan hibernacji.


Cz sie 01, 2019 2:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Było by to wskrzeszenie, ponieważ taka metoda zamrażania dorosłego człowieka powoduje jego śmierć.

Jakie zatem kryterium stosujesz, by rozróżnić wskrzeszenie od niewskrzeszenia? Innymi słowy dlaczego zamrożony mały człowiek nie jest martwy, a zamrożony duży człowiek jest martwy?
Jedyne co możesz to patrzeć czy po odmrożeniu będzie się poruszał. Ale jaką masz pewność, że w przypadku małego człowieka nie było wskrzeszenia z martwych?


Cz sie 01, 2019 2:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
watchman napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Było by to wskrzeszenie, ponieważ taka metoda zamrażania dorosłego człowieka powoduje jego śmierć.

Jakie zatem kryterium stosujesz, by rozróżnić wskrzeszenie od niewskrzeszenia? Innymi słowy dlaczego zamrożony mały człowiek nie jest martwy, a zamrożony duży człowiek jest martwy?
Jedyne co możesz to patrzeć czy po odmrożeniu będzie się poruszał. Ale jaką masz pewność, że w przypadku małego człowieka nie było wskrzeszenia z martwych?

Mrożenie zespołu komórek to co innego niż mrożenie całego dorosłego oragnizmu, bo mechanizm destrukcji w mrożeniu jest taki, że formuułują sie kryształki lodu które mechanicznie uszkadzają wnętrza komórek. Zapobiega się temu używając substancji, które zapomiegają krystalizacji wody np 10% dimetylosulfotleneku (DMSO). Podczas gdy DMSO wsiąga w komórki, albo w niewielki zarodek łatwo, to spenetrowanie takiego organizmu jak dorosły człowiek jest praktycznie niemożliwe. To powoduje że mrożony człowiek umiera.


Cz sie 01, 2019 2:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
Wespecjan napisał(a):
To powoduje że mrożony człowiek umiera.

Wg mnie i w jednym i w drugim przypadku następuje uśmiercenie. Twoje wyjaśniania nasunęły mi taką myśl (teorię spiskową). Zły duch, dzięki temu, że uśmierca człowieka w ten sposób, że nie niszczy komórek, ma wypasioną, nieuszkodzoną furę to dyspozycji.
Teraz jeszcze kobiety będą pewnie łapane na litość, by zaadaptować takiego niechcianego, nadmiarowego "mroziaczka"..


Cz sie 01, 2019 2:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
watchman napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
To powoduje że mrożony człowiek umiera.

Wg mnie i w jednym i w drugim przypadku następuje uśmiercenie.

No właśnie: Według Ciebie. Tyle, że Ty nie jesteś wyrocznią, przed którą wszyscy mają padać na kolana i przyjmować na wiarę to, co tutaj opowiadasz. :D

Chcesz twierdzić, że zamrażany zarodek umiera, a potem jest wskrzeszany? Przedstaw stosowne badania naukowe na ten temat.


Cz sie 01, 2019 3:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
watchman napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
To powoduje że mrożony człowiek umiera.

Wg mnie i w jednym i w drugim przypadku następuje uśmiercenie. Twoje wyjaśniania nasunęły mi taką myśl (teorię spiskową). Zły duch, dzięki temu, że uśmierca człowieka w ten sposób, że nie niszczy komórek, ma wypasioną, nieuszkodzoną furę to dyspozycji.
Teraz jeszcze kobiety będą pewnie łapane na litość, by zaadaptować takiego niechcianego, nadmiarowego "mroziaczka"..

Reakcje chemiczne ustają w temperaturze 0 bezwględnego, natomiast temperatura ciekłego azotu jest wyższa od zera bezwględnego a to znaczy, że tam nadal reakcje biochemiczne żywych komórek zachodzą, tylko w bardzo wolnym tempie. Natomiast kiedy komórka lub narząd zostaje uszkodzony w trakcie mrożenia przez formujące się kryształki lodu następuje nekroza, czyli proces rozkładu ciała martwego, który także trwa odpowiednio wolno z powodu obniżenia temperatury.

Dlatego wszystko co się wybudziło z mrożenia, nigdy nie było martwe.


Cz sie 01, 2019 3:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żądza wiedzy - wydzielony
Wespecjan napisał(a):
Reakcje chemiczne ustają w temperaturze 0 bezwględnego, natomiast temperatura ciekłego azotu jest wyższa od zera bezwględnego a to znaczy, że tam nadal reakcje biochemiczne żywych komórek zachodzą, tylko w bardzo wolnym tempie. Natomiast kiedy komórka lub narząd zostaje uszkodzony w trakcie mrożenia przez formujące się kryształki lodu następuje nekroza, czyli proces rozkładu ciała martwego, który także trwa odpowiednio wolno z powodu obniżenia temperatury.

Czy te reakcje biochemiczne żywych komórek, bądź proces rozkładu ciała martwego w ciekłym azocie zostały faktycznie zauważone, czy raczej jest to pewna hipoteza mająca wytłumaczyć kłopotliwą dla nauki kwestię wskrzeszenia z martwych?
Podejrzewam, że wytłumaczeniem może być brak odpowiednich narzędzi pomiaru tych "superhiperwolnych" procesów życiowych..


Cz sie 01, 2019 7:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żądza wiedzy - wydzielony
To że powyżej zera bezwzględnego istnieje ruch cząsteczek nie oznacza że zachodzą reakcje biochemiczne.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sie 01, 2019 8:03 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żądza wiedzy - wydzielony
watchman napisał(a):
Czy te reakcje biochemiczne żywych komórek, bądź proces rozkładu ciała martwego w ciekłym azocie zostały faktycznie zauważone, czy raczej jest to pewna hipoteza mająca wytłumaczyć kłopotliwą dla nauki kwestię wskrzeszenia z martwych?
To wynika z praw fizyki i chemii, reakcje chemiczne (czyli biochemiczne w żywych organizmach) przestają dopiero zachodzić w temeraturze zera absolutnego. W ciekłym azocie czy innym krio-płynie będą nadal zachodzić, bo zero absolutne to -273C a ciekły azot to -190C coś tam. Także wynika to z praktyki, bo wpierw tkanki i komórki schładza się stopniowo do -80 w zamrażarkach a później przenosi do ciekłego azotu. Można by pomyśleć, że -80 wystarczy, bo to przecież zamrożone na litą kość, ale nie, reakcje chemiczna zachodza nadal i tkanka po pewnym czasie zmienia się się w -80C. Tak samo w ciekłym azocie te zmiany zachodzą, ale już bardzo, bardzo wolno.

Wymiar praktyczny: jeśli myślisz, że mięso trzymane w zamrażarce -20 - 1 miesiąc i pół roku będzie takie samo to się grubo mylisz.


Cz sie 01, 2019 8:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żądza wiedzy - wydzielony
Wespecjan napisał(a):
Tak samo w ciekłym azocie te zmiany zachodzą, ale już bardzo, bardzo wolno.

Abstrahując już procesy rozkładu, a skupiając się na procesach życiowych. Czy zaobserwowano na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat jakiś proces życiowy tych komórek. Niektóre zarodki były mrożone w latach dziewięćdziesiątych i rodzą się teraz ponoć z tych zamrożonych zarodków dzieci.
Rekordzista ma ponoć 25 lat.
http://www.edziecko.pl/rodzice/7,79318, ... -roku.html
Czy nauka zaobserwowała jakiś proces życiowy, jakiś ruch takiego zarodka na przestrzeni tych lat?


Cz sie 01, 2019 8:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żądza wiedzy - wydzielony
watchman napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Tak samo w ciekłym azocie te zmiany zachodzą, ale już bardzo, bardzo wolno.

Abstrahując już procesy rozkładu, a skupiając się na procesach życiowych. Czy zaobserwowano na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat jakiś proces życiowy tych komórek. Niektóre zarodki były mrożone w latach dziewięćdziesiątych i rodzą się teraz ponoć z tych zamrożonych zarodków dzieci.
Rekordzista ma ponoć 25 lat.
http://www.edziecko.pl/rodzice/7,79318, ... -roku.html
Czy nauka zaobserwowała jakiś proces życiowy, jakiś ruch takiego zarodka na przestrzeni tych lat?

Tak badają, masz tu pierwszy z brzegu (sierpień 2019): badali żywotność pyłku ze 102 gatunków/odmian roślin ozdobnych przechowywanych w ciekłym azocie od 8-10 lat. Porównywali żywotność pyłku świeżego z tym mrożonym. Po latach przechowywania: 11.76% (12 gatunów/odmian) zwiększyło swą żywotność, 16.6% (17 gatunków/odmian) nie zmieniło swej żywotności a u 71.%7% (73 gatunki/odmiany) żywotność spadła.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31276669
Arytkuł opublikowany w czasopiśmie "Kriobiologia", więc masz całe pismo w którym publikuje się na ten temat.


Cz sie 01, 2019 8:44 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Kantatus i 202 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL