Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 11:03 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Mistrzowie pędzla 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 20, 2018 5:17 am
Posty: 339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mistrzowie pędzla
merss napisał(a):
Czy w moich wypowiedziach był atak na Edena?

Czy ja pisałem, że był?! (jeśli tak odebrałaś, to przepraszam bo nie miałem zamiaru tego przekazać, że mnie atakujesz).
merss napisał(a):
Odniosłam się do przekazu z YT.

Ja też :-)
merss napisał(a):
O brak skruchy chodziło. To warunek przebaczenia. Ten obraz nie jest wyrazem hasełka: Bóg cię kocha!

Amen! Myślę tak samo.
I jestem pewien, że autor nagrania nie miał zamiaru tego tak podać, że to puste "hasełko"... (w swym komentarzu zaznaczałem, że KONTEKST tu się liczy; a czy on się kiedyś ma nie liczyć, hehe...).
merss napisał(a):
Napisałam to od razu, więc zdziwiło mnie zapytanie.

Ja je zadawałem Tobie i sobie - aby zaraz na nie dać odp. jaką uważałem za trafną...

Czy teraz po tych wyjaśnieniach możemy "podpisać" protokół zgody? (że przekaz jest dobry na nagraniu i grafice). Jeśli nie, to musisz chyba dalej szukać kontaktu z autorem, bo ja co miałem do przekazania, to zrobiłem...
Pozdrawiam :)

_________________
Łaską jesteście zbawieni przez wiarę! Nie jest to waszą zasługą, lecz darem Boga.
Nie za dokonane czyny...
Ef 2,8-9


Pn lip 29, 2019 4:58 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16880
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mistrzowie pędzla
Dla mnie to co mówi lektor pełni rolę drugorzędną. Można doprecyzować, podać inne brzmienie. Ja rozumiem, że chodzi raczej o tych mistrzów pędzla i ich wierne/ impresje oddanie przekazu ewangelicznego. W tych dwóch obrazach widzę doskonałość. Czasem to nawrócenie człowieka to jest szybki powrót do tego co opuścił i teraz widzi niezwykle czysto.
Wątek bardzo mi się podoba.


Pn lip 29, 2019 5:13 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 20, 2018 5:17 am
Posty: 339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mistrzowie pędzla
merss napisał(a):
Wątek bardzo mi się podoba.

Dziękuję :-D
Już pracuję nad dalszymi obrazami (ale uprzedzam - nie każdy jest na Biblii oparty, lecz każde nagranie "wydobywa" z niego biblijne przesłanie; choćby nawet malarz nie pomyślał o tym, że można i tak odebrać jego dzieło...).

_________________
Łaską jesteście zbawieni przez wiarę! Nie jest to waszą zasługą, lecz darem Boga.
Nie za dokonane czyny...
Ef 2,8-9


Pn lip 29, 2019 5:36 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 20, 2018 5:17 am
Posty: 339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mistrzowie pędzla
Wspomniałem wczoraj, że w serii MISTRZOWIE PĘDZLA są omawiane też obrazy nie nawiązujące do motywów biblijnych, ale mimo to można się czegoś z nich nauczyć na sposób biblijny...
Oto przykład (2 kolejne obrazy też będą świeckie):

"Mistrzowie pędzla" - odcinek 3.

Obrazek


Filmowy komentarz do powyższego obrazu

https://youtu.be/nRvskr_TCFw?list=PLs8T ... 3Z02ZamqLL

Główne przesłanie powyższego nagrania

Obrazek

cdn :-)

_________________
Łaską jesteście zbawieni przez wiarę! Nie jest to waszą zasługą, lecz darem Boga.
Nie za dokonane czyny...
Ef 2,8-9


Wt lip 30, 2019 6:14 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 20, 2018 5:17 am
Posty: 339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mistrzowie pędzla
"Mistrzowie pędzla" - odcinek 4.

Obrazek


Filmowy komentarz do powyższego obrazu

https://youtu.be/id4vbVTzhGY?list=PLs8T ... 3Z02ZamqLL


Główne przesłanie powyższego nagrania

Obrazek

cdn :-)

_________________
Łaską jesteście zbawieni przez wiarę! Nie jest to waszą zasługą, lecz darem Boga.
Nie za dokonane czyny...
Ef 2,8-9


Śr lip 31, 2019 6:24 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 20, 2018 5:17 am
Posty: 339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mistrzowie pędzla
"Mistrzowie pędzla" - odcinek 5.

Obrazek


Filmowy komentarz do powyższego obrazu

https://youtu.be/gOrLi3a9pIo?list=PLs8T ... 3Z02ZamqLL


Główne przesłanie powyższego nagrania

Obrazek

cdn :-)

_________________
Łaską jesteście zbawieni przez wiarę! Nie jest to waszą zasługą, lecz darem Boga.
Nie za dokonane czyny...
Ef 2,8-9


Pt sie 02, 2019 7:03 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 20, 2018 5:17 am
Posty: 339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mistrzowie pędzla
"Mistrzowie pędzla" - odcinek 6.

Obrazek


Filmowy komentarz do powyższego obrazu

https://youtu.be/HIQFPdjnAWw?list=PLs8T ... 3Z02ZamqLL


Główne przesłanie powyższego nagrania

Obrazek

cdn :-)

_________________
Łaską jesteście zbawieni przez wiarę! Nie jest to waszą zasługą, lecz darem Boga.
Nie za dokonane czyny...
Ef 2,8-9


N sie 04, 2019 7:20 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mistrzowie pędzla
Eden, w dniu Wt lip 30, 2019 6:14 am opublikowałeś obraz trzech facetów zainteresowanych sobą i artyzmem. A kobieta na bocznicy, chyba żeby podawała zakąskę. Ja protestuję przeciw temu bezczelnemu LGBT. Typowy protestantyzm. Zakończ ten cyrk z obrazami. A katolikom polecam pytać: czy jeśli zbok z LGBT namaluje piękny obraz, ewidentnie artystyczny, to czy to znaczy, że to artysta godny uwagi chrześcijan? A czy wiecie, ile demonów jest wybitnie utalentowanych malarsko, muzycznie itd.? Jeśli byle szczaw chce być wielki, weźmie od nich talent, to czy to znaczy, że ja mam ten talent podziwiać?

_____________________________________________

Eden stosuje sztuczkę psychologiczną, polegającą na tym, że nikt nie ośmieli się zanegować malowideł znanych malarzy. Czyli Eden wyczuwa w was snobizm i chce to wykorzystać dla dobra protestantyzmu. A może dla dobra tego w co wierzy, co jest półprotestantyzmem. Możliwe. Tak czy siak, trzymajcie się nauki, rozumu, a nie banialuków artystycznych. Obrazy zawsze uwłaczają nauce, bo nigdy nie będą doskonałe, ale najbardziej nadają się do zwiedzenia snobów.

____________________________________________________

No i jak patrzę na obraz z N sie 04, 2019 7:20 am. Baba na obrazie czy chłop? A może "Babilon" już wtedy systematycznie tworzył LGBT? Ja uważam, że tak. Jak uzyskali kino i tv, to psucie społeczeństwa przyspieszyło. Tam początek, a teraz musicie we własnych sercach zadecydować. Za kim jesteście?


Ostatnio edytowano N sie 04, 2019 12:37 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie trzech postów



N sie 04, 2019 9:48 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mistrzowie pędzla
Masz sporo racji, bo wielu artystow w swoich obrazach nawet zamowionych przez Kosciol przemycalo sporo swoich wizji i sklonnosci.
Znam troche zyciorysow dawnych artystow i sa w tych zyciorysach dosc dokladnie opisane takie przemyty i ich sklonnoosci.
To sa niby drobne szczegoly, ale na obrazach zwykle odzwierciedla sie natura, charakter i sklonnosci artysty.
Np. nieco nienaturalne uwypukllanie-dokladniejsze wyeksponowanie cech ciala kobiet, np. nieznaczne wydluzanie szyi, czy powiekszanie innych fragmentow ktore go podniecaja, swiadczy o tym na co atrysta tak naprawde zwracal uwage, oraz co i jak widzial.
O tym mozna by wiele ksiazek napisac, bo juz w samych biografiach i zyciorysach jest tego sporo.
To samo tez dzieje sie u kazdego kto cokolwiek pisze na forum, wystarczy czytac miedzy wierszami.


N sie 04, 2019 10:24 am
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mistrzowie pędzla
sam2, a czy wiesz, że takie wnioski mogą wyciągać tylko ludzie wolni? Gratuluję wolności myślenia i życzę, aby tak dalej.


N sie 04, 2019 10:29 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mistrzowie pędzla
jotef napisał(a):
sam2, a czy wiesz, że takie wnioski mogą wyciągać tylko ludzie wolni? Gratuluję wolności myślenia i życzę, aby tak dalej.


Tak calkiem wolny to nie jestem. Mam jeszcze sporo nalogow z ktorych musze sie uwolnic.

Poza tym jestem zonaty :D ale z tego nie chce sie uwalniac. ;)

Ktos kiedys powiedzial ze "wolnosc, to mozliwosc wyboru kajdanow".

________________________________________________________

Chcialbym dodac ze wole byc niewolnikiem dobra niz zla.
Jezus mowil "28 Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. 29 Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. 30 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie»"
Ja wybieram jarzmo Jezusa, a problem wolnosci powstaje w momencie gdy ktorys z moich nalogow zada pierwszenstwa.
Dlatego by byc naprawde wolnym, trzeba sie pozbyc wszelkich nalogow, ktorym moze byc nawet drobne i wydawalo by sie nieistotne przyzwyczajenie.


Ostatnio edytowano N sie 04, 2019 12:39 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów



N sie 04, 2019 10:38 am
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mistrzowie pędzla
sam2. Z nałogami będziemy walczyć do końca życia, bo na tym forum nie ma wolnych od tego. Na nas wszystkich jest jakiś haczyk w postaci pokusy. Na jednego seks, na drugiego władza, na trzeciego co innego. Cała rzecz w tym, żeby pojąć swoją małość. To leczy z rojeń. Nie piję do Ciebie, sam2. Piję do nie nadążających za prawdą.


N sie 04, 2019 12:42 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mistrzowie pędzla
jotef napisał(a):
sam2. Z nałogami będziemy walczyć do końca życia, bo na tym forum nie ma wolnych od tego. Na nas wszystkich jest jakiś haczyk w postaci pokusy. Na jednego seks, na drugiego władza, na trzeciego co innego. Cała rzecz w tym, żeby pojąć swoją małość. To leczy z rojeń. Nie piję do Ciebie, sam2. Piję do nie nadążających za prawdą.


Wiem ze nie do mnie pijesz, bo kto raz pojal Prawde, zrozumie wszystko.
Jestesmy jak marny pylek na tym swiecie, a ci ktorzy chocby na moment o tym zapominaja grzezna w pysze, starajac sie pokazac i uwydatnic swoje pozytywne cechy i wyzszosc nad innymi.
Mi tez to sie zdarza.
Mam jednak nadzieje ze uda mi sie to zwalczyc, pozbyc tego nalogu, np. odpowiadanie na zaczepne wpisy niektorych osob.


N sie 04, 2019 12:49 pm
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 20, 2018 5:17 am
Posty: 339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mistrzowie pędzla
To może zrobimy głosowanie: Czy tutejsi forumowicze są za kontynuacją cyklu, czy mam go zakończyć przed czasem?...

Doszukiwanie się wszędzie "drugiego dna", nie musi być słuszne, choć nie przeczę, że takie "denko" zdarzyć się może... (gorzej, gdy na siłę się "dna" szuka).

Z tego, co jednak pojmuję w tym cyklu, jaki prezentuję, autorowi chodzi o to, aby jeśli nawet jakieś "denko" jest, to mimo to można czegoś pozytywnego się nauczyć, gdy się na dany obraz spojrzy z punktu widzenia chrześcijanina (mimo, że sam malarz mógł być bardzo daleki od wiary w Chrystusa)...

_________________
Łaską jesteście zbawieni przez wiarę! Nie jest to waszą zasługą, lecz darem Boga.
Nie za dokonane czyny...
Ef 2,8-9


N sie 04, 2019 5:42 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16880
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mistrzowie pędzla
Nie widzę powodu, by zamykać wątek. Mam tylko prośbę, byś zwolnil tempo. Daj czas forumowiczom. Mamy w regulaminie zapis, by nie podpinać postów pod kolejnymi swoimi. Scalanie twoich mija się jednak z celem. Popjawią się komentarze, można przybliżać następny obraz. Myślę, że tydzień powinno się dać czasu na ich brak i wówczas prezentować kolejny obraz.
To nie jest łatwy temat dla osób, które są daleko od sztuki i nie interesuje ich, by na bieżąco spojrzeć głębiej w sprawę.
Mamy na forum osobę kształcącą się plastycznie, ale nie weszła tutaj. Być może to też nie to co ją interesuje.
Jeśli znam temat, widzę go i w pięknie, ale bardzo powierzchownie, bo nie mam wiedzy. Luwr nie zrobił na mnie wrażenia, w górach natomiast dopiero zobaczyłam piękno.


N sie 04, 2019 6:00 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL