Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 4:04 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Skąd się wziął świat? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skąd się wziął świat?
Bloblo napisał(a):
Niektóre teorie fizyczne mi się nie podobają. Nie zgadzają się z moją filozofią, np. uważam, że czas jest niepodzielny, a to się gryzie ze szczególną teorią względności.

Tylko problem polega na tym, że niepodzielny czas nie miałby jak upływać. Poza tym czas podzielny też się gryzie ze szczególną teorią względności.


N maja 05, 2019 9:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skąd się wziął świat?
sam2 napisał(a):
Irbisol, ale to co napisalem wcale nie znaczy ze wynik bedzie taki jak myslales, tylko nieadekwatny do rzeczywistosci i wynikow praktycznego eksperymentu-doswiadczenia.

Ty jesteś oderwany od rzeczywistości.
Pomijając bzdury, że symulacje się nie udają (w sensie późniejszego potwierdzenia w rzeczywistości), to tak na logikę - gdyby nawet tak było, to nikt by symulacji nie przeprowadzał.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pn maja 06, 2019 12:56 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skąd się wziął świat?
Irbisol napisał(a):
sam2 napisał(a):
Irbisol, ale to co napisalem wcale nie znaczy ze wynik bedzie taki jak myslales, tylko nieadekwatny do rzeczywistosci i wynikow praktycznego eksperymentu-doswiadczenia.

Ty jesteś oderwany od rzeczywistości.
Pomijając bzdury, że symulacje się nie udają (w sensie późniejszego potwierdzenia w rzeczywistości), to tak na logikę - gdyby nawet tak było, to nikt by symulacji nie przeprowadzał.

Do symulacji trzeba konkretnych danych praktycznych z rzeczywistych wynikow badan-doswiadczen, realnych konkretow aby symulacja miala jakikolwiek sens.
Czyli pierw musisz miec konkretne sprawdzone i potwierdzone badaniami informacje zanim zrobosz symulacje a nie odwrotnie.
Jak wprowadzisz wymyslone i niepotwietdzone badaniami dane do symulacji to bedziesz mial takze wymyslone wyniki symulacji.


Pn maja 06, 2019 3:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skąd się wziął świat?
sam2 napisał(a):
Do symulacji trzeba konkretnych danych praktycznych z rzeczywistych wynikow badan-doswiadczen, realnych konkretow aby symulacja miala jakikolwiek sens.

Albo teoria. Symulacją można coś uzyskać, a następnie sprawdzić, czy tak faktycznie będzie. Przykładem jest mikrofalowe promieniowanie tła - symulacja wykazała jakiś rozkład, a COBE ją potwierdził.

Cytuj:
Jak wprowadzisz wymyslone i niepotwietdzone badaniami dane do symulacji to bedziesz mial takze wymyslone wyniki symulacji.

Praktyka wskazuje, że to nie jest reguła.

Zapytam o to samo, co wcześniej - o co ci właściwie chodzi?

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pn maja 06, 2019 4:44 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skąd się wziął świat?
Znow brniesz w zaparte ze mozna bzdury wprowadzic do symulacji i wyjda wiarygodne wyniki.
To o czym pisales to symulacje ktore sa robione na sprawdzalnych wynikach badan czy pomiarow a wyliczenia matematyczne wskazuja ze czegos brakuje albo za duzo to wtedy symulacja da zawezenie kierunku poszukiwan, jakas sugestie lub tp.
Pewnie cos czytales na temat symulacji ale pewnie bez zrozumienia tak jak czytanie wpisow innych.


Pn maja 06, 2019 4:54 pm
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 04, 2019 8:43 pm
Posty: 186
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skąd się wziął świat?
feelek napisał(a):
Bloblo napisał(a):
Niektóre teorie fizyczne mi się nie podobają. Nie zgadzają się z moją filozofią, np. uważam, że czas jest niepodzielny, a to się gryzie ze szczególną teorią względności.

Tylko problem polega na tym, że niepodzielny czas nie miałby jak upływać. Poza tym czas podzielny też się gryzie ze szczególną teorią względności.



Dlaczego niepodzielny czas nie może upływać?


Pn maja 06, 2019 8:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skąd się wziął świat?
Bloblo napisał(a):
Dlaczego niepodzielny czas nie może upływać?

Po pierwsze to czas jest empirycznie niewykrywalny, tzn. że nie da się empirycznie wykryć jego fizycznego istnienia, a po drugie to nie istnieje jakikolwiek sensowny mechanizm upływu fizycznego czasu. I nie ma znaczenia, czy mówimy tu o czasie podzielenym, czy nie.


Pn maja 06, 2019 10:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skąd się wziął świat?
sam2 napisał(a):
Znow brniesz w zaparte ze mozna bzdury wprowadzic do symulacji i wyjda wiarygodne wyniki.

Jak na teistę przystało, nie zwracasz uwagi na rzeczywistość, lecz kreujesz sobie rzeczywistość alternatywną, byle tylko było po twojemu.
Nigdzie nie pisałem, że można do symulacji wprowadzać bzdury. Bzdury to ty tworzysz, nie rozumiejąc, co czytasz.
Zadałem ci po raz kolejny pytanie - o co ci właściwie chodzi. I znowu sam nie wiesz.

A co do samych symulacji, chłopcze, to zajmuję się nimi zawodowo.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Wt maja 07, 2019 11:12 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skąd się wziął świat?
Irbisol napisał(a):
sam2 napisał(a):
Znow brniesz w zaparte ze mozna bzdury wprowadzic do symulacji i wyjda wiarygodne wyniki.

Jak na teistę przystało, nie zwracasz uwagi na rzeczywistość, lecz kreujesz sobie rzeczywistość alternatywną, byle tylko było po twojemu.
Nigdzie nie pisałem, że można do symulacji wprowadzać bzdury. Bzdury to ty tworzysz, nie rozumiejąc, co czytasz.
Zadałem ci po raz kolejny pytanie - o co ci właściwie chodzi. I znowu sam nie wiesz.

A co do samych symulacji, chłopcze, to zajmuję się nimi zawodowo.

Dziecinko, moge tylko wspolczuc tym co finansuja twoje symulacje.


Wt maja 07, 2019 11:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skąd się wziął świat?
sam2 napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Nigdzie nie pisałem, że można do symulacji wprowadzać bzdury. Bzdury to ty tworzysz, nie rozumiejąc, co czytasz.
Zadałem ci po raz kolejny pytanie - o co ci właściwie chodzi. I znowu sam nie wiesz.

A co do samych symulacji, chłopcze, to zajmuję się nimi zawodowo.

Dziecinko, moge tylko wspolczuc tym co finansuja twoje symulacje.

Bardziej wieśniackiej ironii nie byłeś w stanie wyprodukować?
Zresztą - po co ja z tobą gadam. Nie rozumiesz co czytasz i nawet sam nie wiesz, o co ci chodzi.
Idź trollować gdzie indziej.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Wt maja 07, 2019 8:56 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skąd się wziął świat?
Ok.
Tak przy okazji zapytam skoro robisz symulacje, czy moglbys zrobic symulacje rozkladu (teoretycznych) linii sil pol magnetycznych w silniku tak by mozna bylo je przeanalizowac pod katem maksymalnej sily tych pol jak one wygladaja podczas pracy tego silnika?
Chodzi o nietypowy silnik.


Wt maja 07, 2019 9:12 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 197 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL