Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 3:46 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona
 Ewolucja 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewolucja
Odpuść sobie personalne wycieczki, bo to kiepska zasłona dymna. Sądzisz, że Bóg nie wiedział o tym, że te opisy nie przedstawiają prawdziwych wydarzeń?


Wt kwi 02, 2019 6:41 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 20, 2018 5:17 am
Posty: 339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewolucja
Pod groźbą użycia młota nie będę z Waćpanem dyskutował... ;)
Zapytałem Barney'a i na jego reakcję poczekam; a Tobie dobrej i spokojnej nocki życzę!

_________________
Łaską jesteście zbawieni przez wiarę! Nie jest to waszą zasługą, lecz darem Boga.
Nie za dokonane czyny...
Ef 2,8-9


Wt kwi 02, 2019 6:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewolucja
Uciekasz, Edenie. Czyli zdajesz sobie sprawę z faktu, że Bóg wie o fikcyjności pewnych opisów z Biblii, ale tego nie przyznasz.


Wt kwi 02, 2019 6:56 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewolucja
Eden napisał(a):
Pod groźbą użycia młota nie będę z Waćpanem dyskutował... ;)
Zapytałem Barney'a i na jego reakcję poczekam; a Tobie dobrej i spokojnej nocki życzę!

Ostatni raz ostrzegam zanim ostrzeżenie wlepię. Skończ adpersonam a zacznij odpowiadać

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt kwi 02, 2019 7:21 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 20, 2018 5:17 am
Posty: 339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewolucja
ŚmiałyHarpunnik, tak mi napisał:
"Co to znaczy, że "rzekł"? Wprawił w drgania struny głosowe podczas wypuszczania powietrza z płuc artykułując przy tym wyrazy? Jak skoro nie było jeszcze nawet powietrza?"

Nie odpowiedziałem od razu, ale żal by było nie zrobić tego w ogóle.
Co to znaczy "rzekł"?
A może, drogi kolego, znaczy to to:
J 4:50 bt5
(50) Rzekł do niego Jezus: Idź, syn twój żyje. Uwierzył człowiek słowu, które Jezus powiedział do niego, i poszedł.

Czy wiesz, co się stało po tym, gdy Jezus RZEKŁ? A w zasadzie to się stało w chwili tego mówienia...

J 11:43 bt5
(43) To powiedziawszy, zawołał donośnym głosem: Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!

Można mówić, można też wołać... - gdy robi to Bóg, to coś się dzieje, prawda?!

To tylko 2 wybrane z wielu innych przypadków, gdy na dźwięk słów Jezusa coś się działo!
Ale Ty zaznaczasz, że powietrza nie było przy stwarzaniu... Hm... W całym opisie nie ma nic o powietrzu, więc musiało się ono kiedyś pojawić! Kiedy? Może zaraz, gdy było to:
Rdz 1:1 bt5
(1) Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.

Ale nawet gdyby to powietrze pojawiło się później, to i tak dla Boga Wszechmogącego nie mogło to stanowić problemu, aby powiedzieć i mieć... (a może tylko pomyśleć; wszak i my często "mówimy w myślach", prawda?).

_________________
Łaską jesteście zbawieni przez wiarę! Nie jest to waszą zasługą, lecz darem Boga.
Nie za dokonane czyny...
Ef 2,8-9


Śr kwi 03, 2019 7:16 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 20, 2018 5:17 am
Posty: 339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewolucja
"W 1950 roku Pius XII w encyklice Humani generis określił ewolucjonizm jako poważną hipotezę, zastrzegając jednak, że rodzaj ludzki pochodzi od jednej pary, mężczyzny i kobiety".
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_katolicki

Pytanie szczególnie do tych, co mają w opisie sygnaturkę: "katolik w pełnej łączności z papieżem" - czy zgadzasz się ze słowami papieża Piusa XII, że: "rodzaj ludzki pochodzi od jednej pary, mężczyzny i kobiety".

_________________
Łaską jesteście zbawieni przez wiarę! Nie jest to waszą zasługą, lecz darem Boga.
Nie za dokonane czyny...
Ef 2,8-9


Śr kwi 03, 2019 7:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewolucja
Eden napisał(a):
ŚmiałyHarpunnik, tak mi napisał:
"Co to znaczy, że "rzekł"? Wprawił w drgania struny głosowe podczas wypuszczania powietrza z płuc artykułując przy tym wyrazy? Jak skoro nie było jeszcze nawet powietrza?"

Nie odpowiedziałem od razu, ale żal by było nie zrobić tego w ogóle.
Co to znaczy "rzekł"?
A może, drogi kolego, znaczy to to:
J 4:50 bt5
(50) Rzekł do niego Jezus: Idź, syn twój żyje. Uwierzył człowiek słowu, które Jezus powiedział do niego, i poszedł.

Czy wiesz, co się stało po tym, gdy Jezus RZEKŁ? A w zasadzie to się stało w chwili tego mówienia...

J 11:43 bt5
(43) To powiedziawszy, zawołał donośnym głosem: Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!

Można mówić, można też wołać... - gdy robi to Bóg, to coś się dzieje, prawda?!

Oczywiście fakt, że Chrystus był człowiekiem, a te słowa wypowiedział jako znak dla otaczających go osób, bo nic nie musiał mówić, aby kogoś wskrzesić lub uzdrowić (vide uzdrowienie kobiety cierpiącej na krwotok), umknął twojej uwadze.

Cytuj:
Może zaraz, gdy było to:
Rdz 1:1 bt5
(1) Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.

Ale nawet gdyby to powietrze pojawiło się później, to i tak dla Boga Wszechmogącego nie mogło to stanowić problemu, aby powiedzieć i mieć... (a może tylko pomyśleć; wszak i my często "mówimy w myślach", prawda?).

Ty chyba naprawdę wierzysz, że Bóg to jakiś rodzaj maga, który musi wypowiedzieć "zaklęcie", aby jego "moc" zadziałała...


Śr kwi 03, 2019 7:54 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 20, 2018 5:17 am
Posty: 339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewolucja
Yarpen Zirgin napisał(a):
Oczywiście fakt, że Chrystus był człowiekiem, a te słowa wypowiedział jako znak dla otaczających go osób, bo nic nie musiał mówić, aby kogoś wskrzesić lub uzdrowić (vide uzdrowienie kobiety cierpiącej na krwotok), umknął twojej uwadze.

Na wiele sposobów Jezus czynił cuda, ale wybrałem te przypadki, aby je powiązać z wypowiedzią przedmówcy...
Czy znów mi masz za złe, że wybieram z całości coś, co pasuje do tematu?!
[jeśli tak, to miej też za złe np. Pawłowi, że w Listach wybiera z całości Pisma tylko to, co pasowało mu do tematu...].
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ty chyba naprawdę wierzysz, że Bóg to jakiś rodzaj maga, który musi wypowiedzieć "zaklęcie", aby jego "moc" zadziałała...

Bóg ani nic nie musi, ani nie jest "przywiązany" do jednego tylko sposobu działania. On jednak - mając do dyspozycji - ogrom opcji, wybiera tę, a nie inną, czyż nie?! Np. mógł wybrać inny czas i miejsce na narodziny Jezusa, ale wybrał to, co wybrał (a wcześniej o tym przez proroków dał znać)...
Jak Bóg stwarzał świat, to nikt z ludzi nie oglądał - ale tenże Bóg-Stwórca dał przekaz o Swej pracy w postaci opisu w Biblii; a tam widnieje, że słowo odgrywało kluczową rolę!

A pod pojęciem "słowa" możemy rozumieć zarówno dźwięk/mowę, jak i Osobę - wszak odwieczne Słowo to Jezus (Jan 1,1-5).
Wiele razy cała Biblia opisuje Boga-Stwórcę jako przemawiającego - w różnych okolicznościach... Czy to też należy zanegować, Yarpenie?!
Bądź konsekwentny - skoro negujesz mowę Boga na początku Biblii, to rób tak dalej... aż do jej ostatniego zdania...
Powodzenia! ;)

Yarpenie, a czy na ten temat też się ochoczo wypowiesz?:
Eden napisał(a):
"W 1950 roku Pius XII w encyklice Humani generis określił ewolucjonizm jako poważną hipotezę, zastrzegając jednak, że rodzaj ludzki pochodzi od jednej pary, mężczyzny i kobiety".
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_katolicki

Pytanie szczególnie do tych, co mają w opisie sygnaturkę: "katolik w pełnej łączności z papieżem" - czy zgadzasz się ze słowami papieża Piusa XII, że: "rodzaj ludzki pochodzi od jednej pary, mężczyzny i kobiety".

_________________
Łaską jesteście zbawieni przez wiarę! Nie jest to waszą zasługą, lecz darem Boga.
Nie za dokonane czyny...
Ef 2,8-9


Śr kwi 03, 2019 8:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewolucja
Eden napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Oczywiście fakt, że Chrystus był człowiekiem, a te słowa wypowiedział jako znak dla otaczających go osób, bo nic nie musiał mówić, aby kogoś wskrzesić lub uzdrowić (vide uzdrowienie kobiety cierpiącej na krwotok), umknął twojej uwadze.

Na wiele sposobów Jezus czynił cuda, ale wybrałem te przypadki, aby je powiązać z wypowiedzią przedmówcy...

Co nie zmienia faktu, że zignorowałeś powód, dla którego Chrystus wypowiedział dane słowa, bo jak pokazuje wskazany przeze mnie przykład, wcale nie musiał tego robić.

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ty chyba naprawdę wierzysz, że Bóg to jakiś rodzaj maga, który musi wypowiedzieć "zaklęcie", aby jego "moc" zadziałała...

Bóg ani nic nie musi, ani nie jest "przywiązany" do jednego tylko sposobu działania. On jednak - mając do dyspozycji - ogrom opcji, wybiera tę, a nie inną, czyż nie?!

Oczywiście. Sęk w tym, że traktujesz dosłownie opis, który jest symboliczny i ma jedynie przekazać naukę, iż Bóg jest stwórcą wszechświata, a nie informację jak dzieło stworzenia się dokonało.

Cytuj:
Wiele razy cała Biblia opisuje Boga-Stwórcę jako przemawiającego - w różnych okolicznościach...

W których wypowiadał się do konkretnych osób lub grup ludzi. Kolejny raz ignorujesz kontekst aby tylko "udowodnić", że masz rację.


Śr kwi 03, 2019 8:27 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 20, 2018 5:17 am
Posty: 339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewolucja
Yarpenie, a co Ty chcesz "udowodnić"?...
Czy to, że nie można traktować Biblii dosłownie, mimo, że Jezus i apostołowie tak robili?!
Wybacz, ale nie pójdę tą ścieżką odstępstwa od prawdy!

Barney zacytował jednego z tzw. ojców Kościoła, aby pokazać, że opis tworzenia to nie rzeczywistość...
Zapytałem go co bardziej ceni: natchnione wypowiedzi biblijne (których nie przytoczył), czy pozabiblijne myśli kogoś (co przytoczył)?
Nie znam jego odp., ale zanim się pojawi, to przypomnę to:
Dz 20:28-30 bt5
(28) Uważajcie na samych siebie i na całe stado, w którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią.
(29) Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada.
(30) Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów.


Wypowiedź tego myśliciela, którego Barney zacytował, wpisuje się w ten schemat odstępstwa...
Dlatego wybaczcie szanowni forumowicze, ale nie przyznam Wam racji, że Biblia to jedna wielka przypowieść bez cech rzeczywistych (szczególnie w jej początkowych 11 rozdziałach)!

_________________
Łaską jesteście zbawieni przez wiarę! Nie jest to waszą zasługą, lecz darem Boga.
Nie za dokonane czyny...
Ef 2,8-9


Śr kwi 03, 2019 8:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewolucja
Eden napisał(a):
Yarpenie, a co Ty chcesz "udowodnić"?...
Czy to, że nie można traktować Biblii dosłownie, mimo, że Jezus i apostołowie tak robili?!
Wybacz, ale nie pójdę tą ścieżką odstępstwa od prawdy!

Masz błędne wyobrażenie odstępstwa, a w dodatku ignorujesz niewygodne dla siebie fakty, bo wydaje Ci się, że jak przyjmiesz, iż pewne fragmenty Pisma Świętego nie są opisami rzeczywistych wydarzeń, to będzie to oznaczało zanegowanie ich natchnionego charakteru.

Cytuj:
Barney zacytował jednego z tzw. ojców Kościoła, aby pokazać, że opis tworzenia to nie rzeczywistość...
Zapytałem go co bardziej ceni: natchnione wypowiedzi biblijne (których nie przytoczył), czy pozabiblijne myśli kogoś (co przytoczył)?

Nieprawda. Zadałeś nieco inne pytanie:
Eden w tym postcie napisał(a):
Co stanowi dla Ciebie większą wartość merytoryczną: natchniony zapis biblijny, czy pozabiblijny przekaz?

Na co wskazałem, że popełniasz błąd, ponieważ natchnienie Pisma Świętego przez Boga nie jest tożsame z jego podyktowaniem przez Boga.
Cytuj:
Dlatego wybaczcie szanowni forumowicze, ale nie przyznam Wam racji, że Biblia to jedna wielka przypowieść bez cech rzeczywistych (szczególnie w jej początkowych 11 rozdziałach)!

A teraz albo przytocz wypowiedzi Barneya lub moje, w których padły stwierdzenia, iż "Biblia to jedna wielka przypowieść bez cech rzeczywistych", albo odwołuj to oskarżenie i przepraszaj za pomówienie.


Śr kwi 03, 2019 8:48 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 20, 2018 5:17 am
Posty: 339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewolucja
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nieprawda. Zadałeś nieco inne pytanie:
Eden w tym postcie napisał(a):
Co stanowi dla Ciebie większą wartość merytoryczną: natchniony zapis biblijny, czy pozabiblijny przekaz?

Zadałem tak, jak cytujesz, a teraz tak to ująłem (nie szukałem dosłownego cytatu sprzed paru dni):
Zapytałem go co bardziej ceni: natchnione wypowiedzi biblijne (których nie przytoczył), czy pozabiblijne myśli kogoś (co przytoczył)?
Czyli dalej się... czepiasz (Barney jest na tyle inteligentny, że świetnie oba pytania by zrozumiał).
[to, co teraz podałem w () nawiasach było wyjaśnieniem o co mi chodziło].
Yarpen Zirgin napisał(a):
A teraz albo przytocz wypowiedzi Barneya lub moje

Czy Ty i Barney to całe forum?!
Nie musieliście dosłownie tak pisać, bo to wyczuwa się w waszych wypowiedziach... Np. wspomniałem pierwsze 11 rozdz. - czy zatem to jest jedna wielka przypowieść, czy rzeczywistość?

A co z moim pytaniem o o Piusa XII i jego zdanie o pochodzeniu ludzi? Czemu nie odniesiesz się do tego??

A jeślim tym, com pisał uraził Cię (was) i na szkody naraziłem, to przepraszam i wycofuję, abyś nie myślał, że jestem uparty :-D

_________________
Łaską jesteście zbawieni przez wiarę! Nie jest to waszą zasługą, lecz darem Boga.
Nie za dokonane czyny...
Ef 2,8-9


Śr kwi 03, 2019 9:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewolucja
Eden napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nieprawda. Zadałeś nieco inne pytanie:
Eden w tym postcie napisał(a):
Co stanowi dla Ciebie większą wartość merytoryczną: natchniony zapis biblijny, czy pozabiblijny przekaz?

Zadałem tak, jak cytujesz, a teraz tak to ująłem (nie szukałem dosłownego cytatu sprzed paru dni):
Zapytałem go co bardziej ceni: natchnione wypowiedzi biblijne (których nie przytoczył), czy pozabiblijne myśli kogoś (co przytoczył)?
Czyli dalej się... czepiasz (Barney jest na tyle inteligentny, że świetnie oba pytania by zrozumiał).

Te dwa pytania mają zupełnie inny sens, więc nie odwracaj kota ogonem do dołu i nie próbuj tutaj wmawiać, że się czepiam. Faktem pozostaje, że nie przyjmujesz do wiadomości, iż pewne części Pisma Świętego nie są dosłownym opisem wydarzeń, bo, jak wszystko wskazuje, wydaje Ci się, iż oznaczało by to zanegowanie natchnionego charakteru Biblii.

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
A teraz albo przytocz wypowiedzi Barneya lub moje

Czy Ty i Barney to całe forum?!

Rozmowę toczysz z Barneyem i mną, więc nie próbuj tutaj tworzyć mirażu, że masz na myśli wszystkich forumowiczów.

Cytuj:
Nie musieliście dosłownie tak pisać, bo to wyczuwa się w waszych wypowiedziach...

Nie odpowiadam za Twoje urojenia na temat innych osób, ale Ty odpowiadasz za swoje słowa. Dlatego albo cytuj fragmenty wypowiedzi, w których stwierdzamy, że "Biblia to jedna wielka przypowieść bez cech rzeczywistych", albo odwołuj tę tezę i przepraszaj za pomówienie.


Śr kwi 03, 2019 9:06 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 20, 2018 5:17 am
Posty: 339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewolucja
Yarpen Zirgin napisał(a):
Dlatego albo cytuj fragmenty wypowiedzi, w których stwierdzamy, że "Biblia to jedna wielka przypowieść bez cech rzeczywistych", albo odwołuj tę tezę i przepraszaj za pomówienie.

Bardzo mnie to raduje, że nie jest tak źle, jak się wydaje :-D
Czy już nie pisałem, że przepraszam?!
Widać, że lubujesz się w przeprosinach, to mówisz i masz - żaden to problem dla mnie, aby odwołać pomówienie, a was - Brneya i Ciebie - przeprosić :)
Miło mi, że Biblia ma dla was znaczenie!
Tylko tak dalej koledzy!

A co z Piusem XII??!
Wiem, że nie żyje, ale co rzekniesz o jego rzeknięciu?...

_________________
Łaską jesteście zbawieni przez wiarę! Nie jest to waszą zasługą, lecz darem Boga.
Nie za dokonane czyny...
Ef 2,8-9


Śr kwi 03, 2019 9:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewolucja
Zostaw Piusa XII w spokoju, a wróć lepiej do co pominałeś:

Eden napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Oczywiście fakt, że Chrystus był człowiekiem, a te słowa wypowiedział jako znak dla otaczających go osób, bo nic nie musiał mówić, aby kogoś wskrzesić lub uzdrowić (vide uzdrowienie kobiety cierpiącej na krwotok), umknął twojej uwadze.

Na wiele sposobów Jezus czynił cuda, ale wybrałem te przypadki, aby je powiązać z wypowiedzią przedmówcy...

Co nie zmienia faktu, że zignorowałeś powód, dla którego Chrystus wypowiedział dane słowa, bo jak pokazuje wskazany przeze mnie przykład, wcale nie musiał tego robić.

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ty chyba naprawdę wierzysz, że Bóg to jakiś rodzaj maga, który musi wypowiedzieć "zaklęcie", aby jego "moc" zadziałała...

Bóg ani nic nie musi, ani nie jest "przywiązany" do jednego tylko sposobu działania. On jednak - mając do dyspozycji - ogrom opcji, wybiera tę, a nie inną, czyż nie?!

Oczywiście. Sęk w tym, że traktujesz dosłownie opis, który jest symboliczny i ma jedynie przekazać naukę, iż Bóg jest stwórcą wszechświata, a nie informację jak dzieło stworzenia się dokonało.

Cytuj:
Wiele razy cała Biblia opisuje Boga-Stwórcę jako przemawiającego - w różnych okolicznościach...

W których wypowiadał się do konkretnych osób lub grup ludzi. Kolejny raz ignorujesz kontekst aby tylko "udowodnić", że masz rację.


Śr kwi 03, 2019 9:44 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 169 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL