Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 7:24 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 80  Następna strona
 Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
ANTYCHRYST NADCHODZI ...


Pn lis 12, 2018 10:38 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6810
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Przyznam że mocne to, dające dużo do myślenia, tylko jeden zgrzyt jak dla mnie. Nie mam absolutnie nic przeciwko naszemu prezydentowi, mam do niego duży szacunek, ale po co został on tam wpleciony?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn lis 12, 2018 11:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Przyznam, że też nie wiem. Warto skupić się na wypowiedziach konkretnych osób, które ostrzegają przed nadchodzącymi czy obecnymi już nowinkami w nauczaniu. Trzeba uważać czy nie ma w nich ukrytego czy też wprost podanego ducha antychrysta. No i brońmy Mszy Świętej.


Pn lis 12, 2018 11:39 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Najciekawsze ze obawiać się trzeba charyzmatyków.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lis 12, 2018 2:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Odnośnie charyzmatyków to dzisiaj ciekawy głos dra Michała Krajskiego (juniora):
https://www.youtube.com/watch?v=dU5EpVgkNFw


Pn lis 12, 2018 2:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18248
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Jockey napisał(a):
Najciekawsze ze obawiać się trzeba charyzmatyków.
Charyzmatyków? Raczej tych, którzy myślą, ze nimi są i naśladują charyzmaty w sposób przekręcony

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lis 12, 2018 8:00 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Barney napisał(a):
Jockey napisał(a):
Najciekawsze ze obawiać się trzeba charyzmatyków.
Charyzmatyków? Raczej tych, którzy myślą, ze nimi są i naśladują charyzmaty w sposób przekręcony

To był żart.
Osób które szukają niesamowitości jest dużo we wszystkich środowiskach. Kiedyś widziałem jak na msze prowadzone przez diecezjalnego egzorcyste ciągnęli ludzie ciekawi niesamowitości.
Trzeba zawsze sprawdzać czy nadal jesteśmy blisko Jezusa czy aby interesują nas tylko niesamowitości.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lis 12, 2018 9:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Czyżby formalnie dochodziło do zmiany w modlitwie Ojcze Nasz?

Cytuj:
Papież Franciszek nie przestaje zaskakiwać wiernych. W listopadzie wprowadził zmianę w tłumaczeniu Modlitwy Pańskiej. Zamiast słów: „I nie wódź nas na pokuszenie”, katolicy mają odmawiać: „I nie opuszczaj nas w pokusie”.

z https://tygodnik.tvp.pl/40501734/lepiej-wyjasniac-modlitwe-ojcze-nasz-niz-zmieniac-jej-slowa

Cytuj:
Jak informuje „Catholic Herald”, konferencja włoskich biskupów (12-15 listopada 2018, w Watykanie) przyjęła nową wersję Mszału Rzymskiego, zmieniając tłumaczenie najważniejszej modlitwy „Ojcze nasz”. Zamiast „nie wódź nas na pokuszenie”, znalazł się zapis „nie opuszczaj nas w pokusie”.

Tę zmianę Mszału, najważniejszego dokumentu regulującego liturgię i modlitwy, musi jeszcze zatwierdzić Papież, ale to raczej formalność.

z https://oko.press/franciszek-bog-nie-jest-szatanem-ale-w-polsce-wierni-wciaz-modla-sie-nie-tak-jak-kaze-ewangelia/


So gru 29, 2018 3:17 am
Zobacz profil
Post Re: Aktualności II
Brandeisbluesky napisał(a):
Czyżby formalnie dochodziło do zmiany w modlitwie Ojcze Nasz?


Nie zmiana w modlitwie,tylko ,,zabieg kosmetyczny,, w trosce o tych (jak sądzę) którzy ,,klepią,,.
Wprowadza jedynie zamieszanie,nie zmieniając jednak sensu zawartego w samej modlitwie.
Mnie osobiście to akurat nie niepokoi.

https://synopsa.pl/modlitwa-ojcze-zostala-zle-przetlumaczona/

Nie wiem,czy to aktualne.

https://ekai.pl/nie-bedzie-zmian-w-tlumaczeniu-ojcze-nasz/


So gru 29, 2018 10:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Cywilizacja smierci.
Adam M. napisał(a):
Oczywiscie ze to moze krzywdzace uogolnienie, ale jakos nie sadze ze Wespecjan jest jedyny w swoim mysleniu i osadach.


Wespecjan przedstawia pewne poglądy nasuwające na myśl to iż jest tradsem. Tradsi stawiają siebie na pozycji schizmatyków, czyli pozostających poza wspólnotą Kościoła Katolickiego.


Pn gru 31, 2018 3:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Cywilizacja smierci.
equuleuss napisał(a):
Adam M. napisał(a):
Oczywiscie ze to moze krzywdzace uogolnienie, ale jakos nie sadze ze Wespecjan jest jedyny w swoim mysleniu i osadach.


Wespecjan przedstawia pewne poglądy nasuwające na myśl to iż jest tradsem. Tradsi stawiają siebie na pozycji schizmatyków, czyli pozostających poza wspólnotą Kościoła Katolickiego.

Dzisiaj proste przypominanie wielosetletniego nauczania KK sprzed Soboru Watykańskiego II z automatu czyni katolika schizmatykiem, mącicielem i okrutnikem bez miłosierdzia.


Pn gru 31, 2018 4:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Cywilizacja smierci.
Wespecjan napisał(a):
Dzisiaj proste przypominanie wielosetletniego nauczania KK sprzed Soboru Watykańskiego II z automatu czyni katolika schizmatykiem, mącicielem i okrutnikem bez miłosierdzia.


Mamy także II Sobór. Katolik który nie uznaje nauki Kościoła II Soboru ani papieża po II Soborze, czyni sam siebie schizmatykiem.


Pn gru 31, 2018 4:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Cywilizacja smierci.
equuleuss napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Dzisiaj proste przypominanie wielosetletniego nauczania KK sprzed Soboru Watykańskiego II z automatu czyni katolika schizmatykiem, mącicielem i okrutnikem bez miłosierdzia.


Mamy także II Sobór. Katolik który nie uznaje nauki Kościoła II Soboru ani papieża po II Soborze, czyni sam siebie schizmatykiem.

Każde nowe objaśnienie nauki katolickiej musi się zgadzać z poprzednim nauczaniem. Jeśli jest przeciwne - nie jest nauką katolicką, a ten kto to proponuje jest heretykiem i to on się odłącza od Kościoła a nie ci co pozostają w zgodzie z dorobkiem KK.

Tak więc nie odwracaj kota ogonem.


Wt sty 01, 2019 4:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Cywilizacja smierci.
I znowu wychodzi Twoje przekonanie, że jesteś mądrzejszy od papieża i biskupów, przez co lepiej wiesz czy II Sobór Watykański, notabene obowiązujący każdego katolika, jest zgodny z poprzednimi. :(


Wt sty 01, 2019 4:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Cywilizacja smierci.
Yarpen Zirgin napisał(a):
I znowu wychodzi Twoje przekonanie, że jesteś mądrzejszy od papieża i biskupów, przez co lepiej wiesz czy II Sobór Watykański, notabene obowiązujący każdego katolika, jest zgodny z poprzednimi. :(

Denerwuje mnie przekonanie pewnych kręgów hierarchii w Kościele, które ty podzielasz, a które twierdzi, że świecki katolik jest za głupi by dostrzeć sprzeczności w nauczaniu wczoraj a dziś. A jak nawet je dostrzega to powinien zawsze milczeć, bo w katolicyźmie bardziej zbawia wierność heretyckiemu biskupowi - niż Chrystusowi. A nie ma większej wierności w Kościele Katolickim niż mliczeć gdy biskup lub ksiądz naucza rzeczy sprzecznych z wielosetletnią Tradycją. A już super wiernością jest stosowanie się do heretyckich nowinek.


Wt sty 01, 2019 4:38 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 80  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL