Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 2:16 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 80  Następna strona
 Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wespecjan napisał(a):
merss napisał(a):
To nieformalne ostrzeżenie. Wolność wypowiedzi nie oznacza płynącego w nieskończoność rynsztoku.
Ze wszystkich obelg jakimi mnie obrzucacie, jakoś nie widzę zarzutów bym kłamał albo wypowiadał i propagował herezje.

Ot, przykładowe kłamstwo w Twoim wykonaniu:
Wespecjan napisał(a):
Rozwój Mszy tradycjnej został dekretem zastopowany przez Jorge Mario Bergoglio z intencją zabicia (...)

Poza kłamstwem o "intencji zabicia" Mszy Trydenckiej można też wskazać tutaj:
a) błąd merytoryczny, bo Msza Trydencka jest rytem zamkniętym, którego nie można zmieniać, więc nie ma możliwości jego rozwoju;
b) chamstwo odstępcy od wiary, które nakazuje mu pomijanie tytułu "papież" i imienia Namiestnika Chrystusa przez zastąpienie go danymi z dowodu argentyńskiego.

Oj, źle to o Tobie świadczy...


Cz lip 22, 2021 10:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ot, przykładowe kłamstwo w Twoim wykonaniu:
Wespecjan napisał(a):
Rozwój Mszy tradycjnej został dekretem zastopowany przez Jorge Mario Bergoglio z intencją zabicia (...)

Można też wskazać tutaj błąd merytoryczny, bo Msza Trydencka jest rytem zamkniętym, którego nie można zmieniać, więc nie ma możliwości jego rozwoju, oraz zwykłe chamstwo odstępcy od wiary, które nakazuje mu pomijanie tytułu "papież" i imienia Namiestnika Chrystusa przez zastąpienie go danymi z dowodu argentyńskiego. Oj, źle to o Tobie świadczy...

Nic nie nakłamałem, udajesz, że nie wiesz że chodziło mi o rozwój wspólnot wiernych wokół Mszy tradycyjnej.

p.s. jeśli twierdzisz że rytu Mszy tradycyjnej nie można zmieniać to czemu BXVI w 2008 zmienił w rycie trydenckim Wielkopiątkową modlitwę za żydów?


Cz lip 22, 2021 11:02 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
b) chamstwo odstępcy od wiary, które nakazuje mu pomijanie tytułu "papież" i imienia Namiestnika Chrystusa przez zastąpienie go danymi z dowodu argentyńskiego.

Oj, źle to o Tobie świadczy...
Już wcześniej ustaliliśmy, że Jorge Mario Bergoglio sam nie używa tytułów papież i Wikariusz/Namiestnik Chrystusa, więc jeśli on nie chce by go tak nazywać, to czemu ja mam go ta nazywać?


Cz lip 22, 2021 11:08 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Kłamiesz waść, popełniasz błędy merytoryczne i zwyczajnie wykazujesz chamstwo typowe dla odstępcy od Kościoła, co pokazałem na wskazanym przykładzie.

Aha... Ja zajmuję się tym, co napisano, a co napisałeś, każdy widzi. Pretensje skieruj do siebie.


Cz lip 22, 2021 11:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wespecjan napisał

Cytuj:
Rozwój Mszy tradycjnej został dekretem zastopowany przez Jorge Mario Bergoglio z intencją zabicia jest całkowicie(...)

Krótka piłka. Dostosowujesz się do formalnego wymogu obowiązującego na tym forum pisania o także o obecnym papieżu - Franciszek, albo stracisz możliwość wypowiadania się i prowadzenia swojej dyskusji.

Nieobecni nie mają racji.


Cz lip 22, 2021 12:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18243
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Ciekawe jest mniemanie o rzekomej "starożytności" VOM. Oczywiście, KAŻDY mszał jest jakoś-tam związany ze starożytnością - w końcu to jedna i ta sama Msza Święta. Ale od tego do "starożytności" mszału daleko.
Takie ćwiczenie do tradycjonalistów; znacie tekst mszału VOM. Poszukajcie tych tekstów w świadectwach Ojców - zobaczymy, gdzie znajdziecie najstarszy z nich.
Oczywiście chodzi mi o formuły charakterystyczne dla VOM, a nie o "Ojcze nasz" ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lip 22, 2021 12:33 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Barney napisał(a):
Ciekawe jest mniemanie o rzekomej "starożytności" VOM. Oczywiście, KAŻDY mszał jest jakoś-tam związany ze starożytnością - w końcu to jedna i ta sama Msza Święta. Ale od tego do "starożytności" mszału daleko.
Takie ćwiczenie do tradycjonalistów; znacie tekst mszału VOM. Poszukajcie tych tekstów w świadectwach Ojców - zobaczymy, gdzie znajdziecie najstarszy z nich.
Oczywiście chodzi mi o formuły charakterystyczne dla VOM, a nie o "Ojcze nasz" ;)
Nie ma żadnej "VOM" bo to nie jest żaden "stary ryt" tylko ryt ponadczasowy: "Ponadto, na mocy treści niniejszego aktu i mocą Naszej Apostolskiej władzy, przyznajemy i uznajemy po wieczne czasy, że dla śpiewania bądź recytowania Mszy św. w jakimkolwiek kościele, bezwzględnie można posługiwać się tym Mszałem, bez jakichkolwiek skrupułów sumienia lub obawy o narażenie się na karę, sąd lub cenzurę, i że można go swobodnie i zgodnie z prawem używać" Quo primum tempore.

"VOM" wymyślono po tym jak wymyślono "NOM" by imputować, że to już przeszłość, stare, zmurszałe.


Cz lip 22, 2021 1:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wespecjanie, sprawdziłeś już jakie to łaski uzyskam od Boga uczestnicząc w FE zamiast w NOM?


Cz lip 22, 2021 1:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wespecjanie, sprawdziłeś już jakie to łaski uzyskam od Boga uczestnicząc w FE zamiast w NOM?
Nie wiem co to jest "FE".


Cz lip 22, 2021 1:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
A to dziwne, bo przecież ciągle płaczesz, że papież zmienił decyzję Benedykta XVI i jej rzekomo "zakazał". Może pora się douczyć czym jest forma extraordinaria rytu rzymskiego?

To może inaczej, skoro masz braki:

Sprawdziłeś już jakie to łaski uzyskam od Boga uczestnicząc w VOM zamiast w NOM


Cz lip 22, 2021 1:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
A to dziwne, bo przecież ciągle płaczesz, że papież zmienił decyzję Benedykta XVI i jej rzekomo "zakazał". Może pora się douczyć czym jest forma extraordinaria rytu rzymskiego?

To może inaczej, skoro masz braki:

Sprawdziłeś już jakie to łaski uzyskam od Boga uczestnicząc w VOM zamiast w NOM
Nie ma żadnej "VOM" i nie ma żadnej formy nadzwywczajnej tak zadecydował obecny Watykan.

Jakich łask nie ma na NOM? Nie wiem jakich, ale najwyraźniej nie ma, bo NOM się zwija a Msza Tradycyjna rozwija. Ewangeliczna zasada "Poznacie ich po ich owocach" - jest tutaj bezbłędnym wskaźnikiem.
Dlatego obecny Watykan postanowił ją zabić jak Kain Abla, z zazdrości, że jego ofiara nie była przyjmowana a Abla tak. Pan Bóg tymczasem wyjaśnił Kainowi dlaczego jego ofiara nie jest przyjmowana: "Przecież gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną; jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował, grzech leży u wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować".

A Pan Jezus tak mówi, między innymi do tych, którzy ograniczają albo zabierają teraz wiernym możliwość przeżywania katolicyzmu na Liturgii tradycyjnej: "od krwi Abla aż do krwi Zachariasza, który zginął między ołtarzem a przybytkiem. Tak, mówię wam, na tym plemieniu będzie pomszczona.
Biada wam, uczonym w Prawie, bo wzięliście klucze poznania; samiście nie weszli, a przeszkodziliście tym, którzy wejść chcieli
"


Cz lip 22, 2021 2:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wespecjan napisał(a):
Jakich łask nie ma na NOM? Nie wiem jakich, ale najwyraźniej nie ma (...)

Sam sobie zaprzeczasz: Skoro nie wiesz, to nie masz prawa mówić, że czegoś na niej nie ma.

Owoce, o których piszesz, są obecne wśród katolików niezależnie od tego, czy uczestniczą w Mszy Świętej sprawowanej w rycie trydenckim, koptyjskim, Boskiej Liturgii, współczesnym Mszale Rzymskim czy jakimkolwiek innym dopuszczonym w Kościele katolickim. W efekcie nie stanowią dowodu na prawdziwość Twoich tez o wyższości sprawowania Mszy po łacinie wg. mszału wprowadzonego przez Piusa V nad innymi rytami katolickimi.


Cz lip 22, 2021 2:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18243
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):
Ciekawe jest mniemanie o rzekomej "starożytności" VOM. Oczywiście, KAŻDY mszał jest jakoś-tam związany ze starożytnością - w końcu to jedna i ta sama Msza Święta. Ale od tego do "starożytności" mszału daleko.
Takie ćwiczenie do tradycjonalistów; znacie tekst mszału VOM. Poszukajcie tych tekstów w świadectwach Ojców - zobaczymy, gdzie znajdziecie najstarszy z nich.
Oczywiście chodzi mi o formuły charakterystyczne dla VOM, a nie o "Ojcze nasz" ;)
Nie ma żadnej "VOM" bo to nie jest żaden "stary ryt" tylko ryt ponadczasowy: "Ponadto, na mocy treści niniejszego aktu i mocą Naszej Apostolskiej władzy, przyznajemy i uznajemy po wieczne czasy, że dla śpiewania bądź recytowania Mszy św. w jakimkolwiek kościele, bezwzględnie można posługiwać się tym Mszałem, bez jakichkolwiek skrupułów sumienia lub obawy o narażenie się na karę, sąd lub cenzurę, i że można go swobodnie i zgodnie z prawem używać" Quo primum tempore.

"VOM" wymyślono po tym jak wymyślono "NOM" by imputować, że to już przeszłość, stare, zmurszałe.

Nie o to pytałem.
Wijesz się jak wąż. A odpowiedzi na KONKRETNE pytanie brak.

Cytuj:
Jakich łask nie ma na NOM? Nie wiem jakich, ale najwyraźniej nie ma, bo NOM się zwija a Msza Tradycyjna rozwija
Dwa błędy:
  • pierwszy, że to żadne kryterium. Chyba że chcesz przyjąć za prawdziwy (na podobnych zasadach) Islam lub wyczyny co bardziej skrajnych "nowocharyzmatyków.
  • drugi, że porównanie małej grupy do dużej jest nieadekwatne - to tak jakbyś chciał dowodzić, że ludzie w jakiejś małej sekcie są bardziej gorliwi. Oczywiście że są - bo do sekt idą tylko gorliwcy.
    Nie chcę przez to powiedzieć, że tradycjonaliści są sektą (choć bywają i tacy...) ale mechanizm jest ten sam

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Ostatnio edytowano Cz lip 22, 2021 2:42 pm przez Barney, łącznie edytowano 1 raz



Cz lip 22, 2021 2:39 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Yarpen Zirgin napisał(a):

Owoce, o których piszesz, są obecne wśród katolików niezależnie od tego, czy uczestniczą .
To teraz ty mi odpowiedz na pytanie bez wykrętów jak to masz w swoim zwyczaju:
Dlaczego na NOM przychodzi coraz mniej osób i jest mniej powołań z wiernych NOM a w tym samym czasie wiernych na MT przybywa i przybywa powołań z wiernych na MT (co było szczególnie widoczne w czasie kowida)?


Cz lip 22, 2021 2:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18243
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Widzisz, czytam w Twoich myślach - powyżej odpowiedziałem ;)
Czy Ty teraz odpowiesz mi na konkretne pytanie jakie zadałem? Przeciez przy takiej wiedzy o historii Kościoła jaką (wydaje CI się) że masz, nie powinno to stanowić żadnego problemu? ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lip 22, 2021 2:44 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 80  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL