Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 9:22 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Zły sposób pojmowania grzechu. (Ankieta) 

Który sposób interpretacji tego co jest grzechem jest wśród ludzi dominujący. Grzech jest:
czymś za co Bóg musi ludzi ukarać jeżelu nie będą się go słuchać 80%  80%  [ 4 ]
czymś co będzie powodować, że sami będą szkodzić sobie i innym 20%  20%  [ 1 ]
Liczba głosów : 5

 Zły sposób pojmowania grzechu. (Ankieta) 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Zły sposób pojmowania grzechu. (Ankieta)
Zauważyłem, że wśród ludzi mocno obecny jest taki prymitywny sposób rozumienia grzechu który polega na tym, że :

1) grzech jest czymś za co Bóg musi ludzi ukarać jeżelu nie będą się go słuchać

a na ile ludzie mają świadomość tego, że

2) jeżeli będą grzeszyć to sami sobie i innym tym będą szkodzić na przeróżnych polach w swoim życiu.

Chciałem się zapytać też jak często zdarza się wam osobiście myśleć w taki sposób. Rozumiem też, że przejście między jednym sposobem myślenia o grzechu a drugim jest dosyć płynne natomiast chcę się zapytać jakiego sposobu myślenia jest w ludziach więcej. Jako, że interesuję się zjawiskiem NDE to nadmienię, że wg. relacji ludzi po takim doświadczeniu w niebie jest inny sposób rozumienia grzechu niż tu na ziemii. Często spotykałem się z takią informacją, że pewne rzeczy które są tu na ziemii nazywane grzechem w niebie im nie są. Mój skromny punkt widzenia jest taki, że może być rozumiany jako pewne braki w okazywaniu miłości i budowaniu świadomości oraz przekazywaniu wiedzy które to są niezbędne do tego aby móc prowadzić maksymalnie jak to tylko możliwe szczęśliwe życie.


Wt sty 09, 2018 12:52 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL