Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 9:35 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
 Diabelska ewolucja 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7275
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Diabelska ewolucja
Ewolucja czy Stworzenie?
Albo ewolucja to kłamstwo
Albo Biblia to "księga kłamstw"
Albo istnieją dwie prawdy: prawda naukowa i prawda wiary i wierzymy w obie. Ale temu sprzeciwiał się Tomasz z Akwinu:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Awerroizm
Cytuj:
Pogląd ten spotkał się z ostrą krytyką Uniwersytetu Paryskiego w latach 1270 i 1277, tym razem przez biskupa Etienne Tempiera. Tempier wskazał na 219 różnych tez awerroizmu, których nie można było zaakceptować. By rozwiązać ten problem, Siger z Brabancji próbował dowodzić, że istnieje "podwójna prawda": jedna faktyczna lub tzw. "twarda prawda", którą można osiągnąć przy pomocy nauki i filozofii, a także "religijna prawda", osiągana poprzez religię. Ta idea nie wzięła swojego początku w pismach Awerroesa.

Są ludzie, którzy co prawda wierzą że Ukrzyżowanie Jezusa było faktem historycznym, ale Jego Zmartwychwstanie było "prawdą wiary" ale nie faktem historycznym.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N sie 14, 2016 10:28 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabelska ewolucja
Uważasz, że biblię należy rozumieć zawsze dosłownie?

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N sie 14, 2016 11:41 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabelska ewolucja
Sytuacja jest bardziej zlozona. Na przyklad katolicy wierza w stworzenie i Kierowana Reka Boga Ewolucje, w skrocie nazywana TE. Fundamentalisci wierza w stworzenie i Super Hiper Ewolucje gdzie ponad 99% znanych dzis gatunkow organizmow powstalo w ciagu ostatnich kilku tysiecy lat.
Gdy dane zastapimy wierzeniami to nawet niebo nie jest limitem. Z wiara mozliwe sa roznorakie modele i nie ma przeciwskazan by tworzyc ich wiecej.
Moze tu grac role fakt, ze Diabelska ewolucja nie ma nic do powiedzenia na temat stworzenia.

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


N sie 14, 2016 11:49 am
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N lip 24, 2005 5:26 pm
Posty: 99
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabelska ewolucja
Więcej o ewolucji w kontekście wiary tu


N sie 14, 2016 12:41 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabelska ewolucja
Szkoda marnować czasu, kto nie widział tych materiałów powinien nadrobić, dowiecie się o błędach datowania radiowęglowego, którym się tak podniecają dzisiejsi naukowcy, ponieważ przed potopem ziemia wyglądała inaczej niż dziś, a ten pierwiastek mógł występować jedynie w ilościach śladowych. Dlatego tak błędnie zdatowali całun, chyba, że celowo kłamali. Generalnie dużo tego ... zanim zwolennicy ewolucji zaczną się pienić powinni obejrzeć wszystkie jego materiały i zobaczyć, jak gość sprowadza do parteru ewolucjonistów. Miłego oglądania. Resztę jego materiałów, a są ich tony sami znajdziecie.
https://www.youtube.com/watch?v=_lKrE-L0G-8 - dr Kent Hovind - DVD nr 1 - Wiek Ziemi (film w całości)
https://www.youtube.com/watch?v=U19SxG_ZwGI - dr Kent Hovind - DVD nr 2 - Ogród Eden (film w całości)
https://www.youtube.com/watch?v=zA8op-G_iNo - Dr Kent Hovind - Dinozaury i Biblia
https://www.youtube.com/watch?v=xV5Q7xXRRvo - Kłamstwa w podręcznikach - Kent Hovind
https://www.youtube.com/watch?v=kgC4gJCtqi4 - dr Kent Hovind - DVD nr 5 - Zagrożenia ewolucji (film w całości)
https://www.youtube.com/watch?v=t_I6okWCqM4 - dr Kent Hovind - DVD nr 7 - Pytania i odpowiedzi (film w całości)


N sie 14, 2016 1:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabelska ewolucja
Im starszy się robię... ludzie zacznijcie czytać i uczyć się. Naprawdę... youtube i artykuły propagandowe przez "uczonych" niczego Was nie nauczą. NICZEGO. To wszystko to tylko opisywacze, tacy reporterzy, bajkopisarze.

Chcecie poznać coś na temat Ewolucji? Super. Zacznijcie od podstaw biologii, genetyki, biologii komórki, genetyki populacji, chemii, biochemii, fizyki, matematyki, statystyki itp. itd. a nie na forum w jednym wątku chcecie się zapoznać z czymś co mi zajęło LATA, LATA pracy i nauki, dziesiątki książek, ćwiczeń, egzaminów, testów, badań. Ja to chyba z 40 różnych dziedzin nauki musiałem "liznąć", żeby być i robić to co robię a tu (z całym szacunkiem do OSOBY) ktoś na forum przychodzi i mówi, że to lipa. Jak się z tą "lipą" zapoznasz w takim zakresie jak ludzie którzy te zjawiska badają to pogadamy :P.

Mnie zawsze dziwi ta łatwość dyskusji ewolucji. Może sobie teorię Big Bang podyskutujmy? Może mi ktoś wykazać dlaczego świat nie ma 15 mld lat? Tak na szybko, gdzie jest ten błąd?

Które z równań Einstaina albo Lemaître? Które, są błędne?
Obrazek

... o tam na tej tablicy... o to nie wygląda już jakby to piesek z pieskiem "dzieci robił" :(, bo przecież KAŻDY jest EKSPERTEM o mikroewolucji - bo to gołym okiem widać :D.

PS. Ten Pan Kent to taki superman na youtube... Dr. Leszcz na forum jest masz pytanie to zadaj, odpowiem - za darmo :P. PS2. Pan Kent to OCZYWIŚCIE protestant :). "Kent E. Hovind is an American Christian fundamentalist evangelist and tax protester." wiki

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


N sie 14, 2016 5:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7275
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabelska ewolucja
Boro napisał(a):
Uważasz, że biblię należy rozumieć zawsze dosłownie?

Jestem agnostykiem jeśli chodzi o to, nie wiem co myśleć. Jak pogodzić wiarę z nauką?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N sie 14, 2016 5:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabelska ewolucja
Andy72 napisał(a):
Jestem agnostykiem jeśli chodzi o to, nie wiem co myśleć. Jak pogodzić wiarę z nauką?


Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek poznając Go i miłując mógł dotrzeć także do pełowiek — poznając Go i miłując — mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie (por. Wj 33, 18; Ps 27 [26],

JPII

https://w2.vatican.va/content/john-paul ... ratio.html

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


N sie 14, 2016 5:43 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabelska ewolucja
Między ewolucjonizmem, a kreacjonizmem, nie ma żadnego znaku równości. Albo ktoś jest kreacjonistą, wierzącym, iż Bóg stworzył świat, Adama i Ewę, albo nawet bez brakującego ogniwa uważa, że pochodzi od małpki. Hovind dla przykładu w rozmowie z panem profesorem dochodzi do Bing Bang i pyta się skoro jest pan fizykiem, to chyba pan wie, że Bing Bang musiała stworzyć jakaś siła, no tak, a jaka ? No tego właśnie nie wiemy. No i o czym tu dyskutować z tymi autorytetami od ewolucjonizmu ? To Bóg nadal życie i tor rozwoju wszystkiemu, a tzw. ewolucja może być jedynie określeniem jego planu dalszego, samoczynnego już rozwoju organizmów, według jego Bożego planu.

Poruszył też celnie temat datowania, pełnego błędów i nie właściwego i wyjaśnił dlaczego.

Dziwi mnie mieszenie ewolucjonizmu z kreacjonizmem. Nie można być zwolennikiem obu, ponieważ jest to sprzeczne.


N sie 14, 2016 5:58 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabelska ewolucja
Maxiu napisał(a):
Między ewolucjonizmem, a kreacjonizmem, nie ma żadnego znaku równości. Albo ktoś jest kreacjonistą, wierzącym, iż Bóg stworzył świat, Adama i Ewę, albo nawet bez brakującego ogniwa uważa, że pochodzi od małpki.
A co z tymi co nie mają zdania? Wszak Kościół katolicki nie narzuca wiary w ewolucjonizm ani w kreacjonizm. Więc spokojnie można nie mieć zdania.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sie 14, 2016 6:06 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabelska ewolucja
Jockey napisał(a):
Maxiu napisał(a):
Między ewolucjonizmem, a kreacjonizmem, nie ma żadnego znaku równości. Albo ktoś jest kreacjonistą, wierzącym, iż Bóg stworzył świat, Adama i Ewę, albo nawet bez brakującego ogniwa uważa, że pochodzi od małpki.
A co z tymi co nie mają zdania? Wszak Kościół katolicki nie narzuca wiary w ewolucjonizm ani w kreacjonizm. Więc spokojnie można nie mieć zdania.

Jeśli ktoś jest katolikiem i dopuszcza pochodzenie od małp, to mogę mu jedynie pogratulować i powinien sobie zadać bardzo ważne pytanie, w co tak naprawdę wierzy. Niezdecydowani, to zazwyczaj ludzie, którym brakuje informacji, lub nie wierzą w Boga. Próba łączenia obu zagadnień to dopiero herezja zarówno z punktu widzenia osoby wierzącej jak i nie wierzącej.


N sie 14, 2016 6:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabelska ewolucja
Maxiu napisał(a):
Jeśli ktoś jest katolikiem i dopuszcza pochodzenie od małp, to mogę mu jedynie pogratulować i powinien sobie zadać bardzo ważne pytanie, w co tak naprawdę wierzy.
A podasz dokument w którym kościół mówi o odrzuceniu ewolucjonizmu?
Bo jak na razie jest takie
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WE ... 12006.html
Maxiu napisał(a):
Niezdecydowani, to zazwyczaj ludzie, którym brakuje informacji, lub nie wierzą w Boga.
Lub nie interesują się tematem, bo do zbawienia nie jest ta wiedza potrzebna i mają inne zainteresowania
Maxiu napisał(a):
Próba łączenia obu zagadnień to dopiero herezja zarówno z punktu widzenia osoby wierzącej jak i nie wierzącej.
Jak wyżej podaj źródło bo oficjalne stanowisko jest dopuszczające tak ewolucjonizm jak i kreacjonizm.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sie 14, 2016 6:33 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabelska ewolucja
Czyli pochodzimy i od Boga i od małp ?? Ciekawa koncepcja, a jaka logiczna. Jak ktoś woli się modlić do King Konga, albo Czity to ja stąd spadam.


N sie 14, 2016 6:43 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabelska ewolucja
Podasz te źródła?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sie 14, 2016 6:51 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 17, 2014 7:01 pm
Posty: 83
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabelska ewolucja
Maxiu napisał(a):
Czyli pochodzimy i od Boga i od małp ?? Ciekawa koncepcja, a jaka logiczna. Jak ktoś woli się modlić do King Konga, albo Czity to ja stąd spadam.


Jaki to problem? Jeśli ewolucja jest faktem i kolejne pokolenia człekokształtnych istot rozwijały się i w którymś momencie były w stanie rozróżnić dobro od zła-Bóg dał duszę-i mamy człowieka.

Nie zgadzam się z tezą, że ewolucja i kreacjonizm się wykluczają. Jeśli ewolucja jest procesem-to na każdym jego etapie Bóg-jako Istota Absolutna- może w jakiś sposób -Jemu tylko wiadomy-wpływać na ten proces w kluczowych momentach. Mógł go zapoczątkować, mógł go "pchnąć" odpowiednimi ścieżkami, żeby powstał jednak człowiek. Upraszczam sprawę, ale na prawdę, jako osoba wierząca, zupełnie nie mam problemu z zaakceptowaniem takiego pomysłu na rozwój świata.
Zadziwia mnie postawa niektórych z Was , że ze spraw typu ewolucja czy kształt ziemi robicie niemal najważniejsze dogmaty wiary.
Co innego , dyskusja naukowa, a co innego: straszenie piekłem i podawanie innych, absurdalnych w tym kontekście argumentów. I podważanie prawdziwości wiary rozmówcy, bo " wierzy" w ewolucję.
W ewolucję się nie wierzy, można ją tylko uznawać na mniej lub bardziej prawdopodobną, analizując badania naukowe.

_________________
"Gdy uczyć będziemy ludzi, jak powinni myśleć,a nie co powinni myśleć,to unikniemy wielu nieporozumień"Guiness


N sie 14, 2016 7:08 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Kantatus i 208 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL