Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 2:04 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Zapytania o ST 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zapytania o ST
michajło napisał(a):
..wynika z niego że Nasz Nam niekoniecznie oznacza trójcę bo potem Bóg Sam STwarza człowieka,gdyby to była trojca po co miałby się pytać sam siebie i co miałby tam robić Jezus


Z tego co napisałeś to wynika że Bóg to tylko jedna osoba. Już ci to podawałem w wersetach , że Bóg jest jeden, który występuje w trzech osobach, Jesteś katolikiem więc sześć prawd wiary znasz ) Bóg się nie pytał, tylko powiedział uczyńmy człowieka, na nasz obraz . Jezus to człowiek, w którego wcielił się Syn Boży ,czyli Chrystus, przez którego wszystko zostało stworzone. Tak naucza Pismo Święte.

Boska godność Chrystusa i Jego dzieło odkupienia

15 On jest obrazem Boga niewidzialnego -
Pierworodnym wobec każdego stworzenia4,
16 bo w Nim zostało wszystko stworzone:
i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi,
byty widzialne i niewidzialne,
czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze5.
Wszystko przez Niego i dla Niego5 zostało stworzone.




michajło napisał(a):
no i jak duch świety mogłby znać zło w odniesieniu do tego fragmentu


Duch Święty pochodzi od Ojca i Syna, i tak samo brał udział przy stwarzaniu człowieka . Brał udział przy wcieleniu drugiej osoby Boskiej , czyli Syna. Wszystkie te trzy osoby są w pełni jednym Bogiem. A o jakim źle tutaj piszesz, to nie mam zielonego pojęcia.

michajło napisał(a):
podsumowując l mnoga nie moze oznaczać Trójcy świętej a kogo ?



Trzech osób Boskich, w których występuje jeden Bóg. Sześć Prawd Wiary się kłania.

1. Jest jeden Bóg.
2. Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze.
3. Są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty.
4. Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia.
5. Dusza ludzka jest nieśmiertelna.
6. Łaska Boska jest do zbawienia koniecznie potrzebna.

michajło napisał(a):
A Kościół naucza tak : KKK 422 "Gdy jednak nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego ..


A dalszą część wersetu ci koza zjadła? Bóg nawiedził swój lud ( Por. Łk 1, 68). Wypełnił obietnice dane Abrahamowi i jego potomstwu (Por. Łk 1 55); uczynił więcej, niż można było oczekiwać: zesłał swego "Syna umiłowanego" (Mk 1, 11).

michajło napisał(a):
KKK 423 Wierzymy i wyznajemy, że Jezus z Nazaretu, urodzony jako Żyd to jaki w końcu..?!


Taki jak pisze w dalszej części tego wersetu: z córki Izraela w Betlejem, w czasach króla Heroda Wielkiego i cezara Augusta I, z zawodu cieśla, który umarł ukrzyżowany w Jerozolimie za czasów namiestnika Poncjusza Piłata, w czasie rządów cezara Tyberiusza, jest odwiecznym Synem Bożym, który stał się człowiekiem. Wierzymy, że "od Boga wyszedł" (J 13, 3), "z nieba zstąpił"

Mam nadzieje ze rozmawiam z katolikiem, bo tak się podpisałeś. wiec przypomnę część wyznanie wiary, katolickiej które jest wyznawane podczas każdej Mszy świętej.

Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba i za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem.

Mam nadzieje że tu jest wszystko jasne z Kogo Chrystus jest zrodzony.


.


Pn gru 09, 2019 7:00 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt paź 13, 2015 12:03 pm
Posty: 42
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zapytania o ST
Tylko ja nie mam problemu z Trójcą ale za to Ty chyba widzisz wszędzie trójcę w sensie nic więcej poza liczbę trzy bez urazy.
W poprzednim poście dałem fragmenty w których wyrozniłem Nasz-Nam-My pytając czy to 100 procent gwarancji tylko na Trójce i nikogo więcej? czy były tam inne byty(stąd cherub)-tak jest to możliwe(l.mnoga) dlatego podałem drugi fragment o synach bożych z ks hioba (pierwszy fragment o synach bożych był o tym ze podobały im się córki człowiecze itd..)czy więc synowie boży to Trójca?czy Trójca i synowie boży i jeszcze ktoś..
jak sam podałeś
Cytuj:
i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi,
byty widzialne i niewidzialne,
czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze5.

Więc od początku kiedy włączyłem się do dyskusji chodziło mi o tę mnogość a nie atak na Trójcę.

_________________
-Kogo mam wam uwolnić:Jezusa z Nazaretu zwanego Mesjaszem czy Barabasza-mordercę.
-Uwolnij Barabasza.


Wt gru 10, 2019 2:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zapytania o ST
michajło napisał(a):
Tylko ja nie mam problemu z Trójcą ale za to Ty chyba widzisz wszędzie trójcę w sensie nic więcej poza liczbę trzy bez urazy.


Jak to nie masz problemu z Trójcą świętą jak piszesz ,
michajło napisał(a):
wynika z niego że Nasz Nam niekoniecznie oznacza trójcę bo potem Bóg Sam STwarza człowieka.
Jak to nie koniecznie oznacza Trójcę, bo potem Bóg sam stwarza człowieka? Bóg to wszystkie trzy osoby Boskie, i wszystkie trzy osoby Boskie brały udział przy stwarzaniu człowieka . (Rdz 1:26, Hi 33:4, J 1:3). i zamieszkiwać w nas ma cała Trójca Św. (1Kor 3:16, 2Kor 13:5, 1J 4:4, 12). Jak możesz pisać że Bóg sam stwarza , i naddatek pytasz
michajło napisał(a):
co miałby tam robić Jezus ?
Pytałeś też jak narodził się Chrystus, próbując uzasadnić bzdurne twierdzenie, jakoby miał by się narodzić, jak ci mocarze, których spłodzili aniołowie, z córkami człowieczymi.

michajło napisał(a):
W poprzednim poście dałem fragmenty w których wyrozniłem Nasz-Nam-My pytając czy to 100 procent gwarancji tylko na Trójce i nikogo więcej?


Dostałeś już odpowiedź, do tej odpowiedzi dodam jeszcze kuszenie Ewy , przez szatana. Szatan zapytał Ewę : 2 Niewiasta odpowiedziała wężowi: «Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, 3 tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli». 4 Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie! 5 Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło». Szatan gdy kusi Ewę nie mówi jej że będziecie zali dobro i zło, jak jakieś, stworzenia, Cheruby czy aniołowie, tylko jej mówi wyraźnie , ale wie Bóg… i otworzą się wam oczy , i będziecie taki jak Bóg znali dobro mi zło. A potem Bóg mówi : 22 Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki»

No chyba tu jest już wszystko jasne co oznacza My.

michajło napisał(a):
czy były tam inne byty(stąd cherub)-tak jest to możliwe(l.mnoga) dlatego podałem drugi fragment o synach bożych z ks hioba (pierwszy fragment o synach bożych był o tym ze podobały im się córki człowiecze itd..


No nie itd, bo pojmowali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały" Mam nadzieje ze link otworzyłeś, bo w nim o co chodzi , szczegółowo wyjaśnił, ojciec , profesor, polski prezbiter rzymskokatolicki, dominikanin, profesor nauk teologicznych, pisarz, publicysta. Jacek Salij.

michajło napisał(a):
)czy więc synowie boży to Trójca?czy Trójca i synowie boży i jeszcze ktoś..
jak sam podałeś


To już było wyjaśnione, chyba Peter W, odpowiedział. Ja ci podam to co mówi Katechizm Kościoła Katolickiego.

KKK 454 Imię "Syn Boży" oznacza jedyną i wieczną relację Jezusa Chrystusa do Boga, Jego Ojca: On jest jedynym Synem Ojca (Por. J 1,14. 18; 3, 16. 18) i samym Bogiem (Por. J I, 1). Wiara, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym, jest konieczna, by być chrześcijaninem (Por. Dz 8, 37; 1 J 2, 23).

KKK 441 W Starym Testamencie tytuł syna Bożego jest nadawany aniołom (Por. Pwt 32, 8 LXX; Hi I, 6). ludowi wybranemu (Por. Wj 4, 22; Oz 11, 1; Jr 3, 19; Syr 36, 11; Mdr 18, 13). dzieciom Izraela (Por. Pwt 14, 1; Oz 2, 1. oraz jego królom (Por. 2 Sm 7, 14; Ps 82, 6). Oznacza on wówczas przybrane synostwo, które wprowadza między Bogiem i stworzeniem związki szczególnej bliskości. Gdy obiecany Król-Mesjasz jest nazywany "synem Bożym" (Por. 1 Krn 17, 13; Ps 2, 7). to zgodnie z dosłownym sensem tych tekstów, nie oznacza to w sposób konieczny, że byłby On kimś więcej niż człowiekiem. Ci, którzy określili Jezusa jako Mesjasza Izraela (Por. Mt 27, 54). być może nie zamierzali przez to powiedzieć niczego więcej (Por. Łk 23, 47).

KKK 442 Inaczej jest jednak w przypadku Piotra, gdy wyznaje Jezusa jako Chrystusa, Syna "Boga żywego" (Mt 16, 16), ponieważ Jezus odpowiada mu uroczyście: "Nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie" (Mt 16,17). Tak samo powie Paweł o swoim nawróceniu na drodze do Damaszku: "Gdy jednak spodobało się Temu, który wybrał mnie jeszcze w łonie matki mojej i powołał łaską swoją, aby objawić Syna swego we mnie, bym Ewangelię o Nim głosił poganom..." (Ga 1, 15-16). "Zaraz zaczął głosić w synagogach, że Jezus jest Synem Bożym" (Dz 9, 20). Od początku (Por. 1 Tes 1, 10. będzie to centrum wiary apostolskiej (Por. J 20, 31). którą wyznał najpierw Piotr jako fundament Kościoła (Por. Mt 16, 18).

KKK 443 Jeśli Piotr mógł rozpoznać transcendentny charakter Bożego synostwa Jezusa - Mesjasza, to dlatego że On pozwolił mu wyraźnie to zrozumieć. Na pytanie oskarżycieli przed Sanhedrynem: "Więc Ty jesteś Synem Bożym?", Jezus odpowiedział: "Tak. Jestem Nim" (Łk 22, 70) (Por. Mt 26, 64; Mk 14, 61). Już wcześniej Jezus określił się jako "Syn", który zna Ojca (Por. Mt 11, 27; 21, 37-38). który różni się od "sług", posyłanych poprzednio przez Boga do Jego ludu (Por. Mt 21, 34-36). i który przewyższa samych aniołów (Por. Mt 24, 36). Odróżnił swoje synostwo od synostwa swoich uczniów, nie mówiąc nigdy "Ojcze nasz" (Por. Mt 5, 48; 6, 8; 7, 21; Łk 11,13). z wyjątkiem sytuacji, gdy im polecił: "Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz" (Mt 6, 8-9); podkreślił także takie rozróżnienie: "Ojciec mój i Ojciec wasz" (J 20, 17).

KKK 444 Ewangelie przytaczają w dwóch uroczystych chwilach – podczas Chrztu i Przemienienia Chrystusa – głos Ojca, który określa Go jako swego "Syna umiłowanego" (Por. Mt 3,17; 17, 5). Sam Jezus określa się jako "Jednorodzony" Syn Boga (J 3,16) i przez ten tytuł potwierdza swoją wieczną preegzystencję (Por. J 10, 36). Domaga się On wiary "w imię Jednorodzonego Syna Bożego" (J 3, 18). To wyznanie chrześcijańskie pojawia się już w zawołaniu setnika wobec ukrzyżowanego Jezusa: "Prawdziwie, ten człowiek był Synem Bożym" (Mk 15, 39). Tylko w Misterium Paschalnym wierzący może nadać tytułowi "Syn Boży" pełne znaczenie.

KKK 445 Po zmartwychwstaniu Chrystusa Jego Boskie synostwo ukazuje się w mocy Jego uwielbionego człowieczeństwa; Jezus został ustanowiony "według Ducha Świętości przez powstanie z martwych pełnym mocy Synem Bożym" (Rz 1, 4) (Por. Dz 13, 33). Apostołowie będą mogli wyznać: "Oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy" (J 1,14).

michajło napisał(a):
Cytuj:
i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi,
byty widzialne i niewidzialne,
czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze5.

Więc od początku kiedy włączyłem się do dyskusji chodziło mi o tę mnogość a nie atak na Trójcę.


No to po co pytałeś
michajło napisał(a):
i co miałby tam robić Jezus
Jak to wszystko przez Niego zostało stworzone


Wt gru 10, 2019 7:38 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt paź 13, 2015 12:03 pm
Posty: 42
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zapytania o ST
To już się robi śmieszne w poprzednim poście napisałem jasno co i jak a Ty dalej swoje no i nie czytasz ze zrozumieniem
Cytuj:
Pytałeś też jak narodził się Chrystus, próbując uzasadnić bzdurne twierdzenie, jakoby miał by się narodzić, jak ci mocarze, których spłodzili aniołowie, z córkami człowieczymi.
..stary weź się ogarnij..to Ty napisałeś
Cytuj:
Chrystus się nie urodził
a potem sam sobie dałeś wykład o urodzeniu itd zaczynając od tego
Cytuj:
Jak może anioł który, który jest duchem, zbliżyć do kobiety, i spłodzić jej dzieci?

A odnośnie synów bożych i zaprezentowania poglądu o.Jacka Salija
Cytuj:
Wyjaśnienia św. Jana Złotoustego oraz św. Augustyna, że owi "synowie Boży" to potomkowie Seta, zdają się więc wynikać z wnikliwego wczytania się w tekst: Oto zepsucie moralne nie zatrzymało się na Kainitach, ale ogarnęło również tę gałąź ludzkości, której praojcem był Set, "dany przez Boga w zamian za Abla" (Rdz 4,25).
to tłumaczenie nie wnosi większego sensu bo fragment ks rdz6,1-4 wyraźnie mówi o córkach ludzkich które rodziły się ludziom i synach bożych- przymierze było dopiero po potopie z Noem a potem z Abrahamem-nikt w owym czasie nie mógł być wyróżniony tym mianem.

_________________
-Kogo mam wam uwolnić:Jezusa z Nazaretu zwanego Mesjaszem czy Barabasza-mordercę.
-Uwolnij Barabasza.


Śr gru 11, 2019 3:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zapytania o ST
michajło napisał(a):
To już się robi śmieszne w poprzednim poście napisałem jasno co i jak a Ty dalej swoje no i nie czytasz ze zrozumieniem


N o robi się śmieszne, poniżej zobaczymy, dlaczego się robi śmieszne, i kto nie czyta ze zrozumieniem.

michajło napisał(a):
Cytuj:
Chrystus się nie urodził
a potem sam sobie dałeś wykład o urodzeniu itd zaczynając od tego


No to przyjrzyjmy się od czego się zaczęło.

michajło napisał(a):
Cytuj:
W rozdziale 6 Starego Testamentu czytam: (4) "A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach".

"synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych"...
.

. najbardziej sensowna odpowiedź wynikająca z tekstu Bibli to właśnie aniołowie ,np. pokroju tych odwiedzajacych Abrahama przed zniszczeniem sodomy i gomory



lajkonik.2 napisał(a):
Jak może anioł który, który jest duchem, zbliżyć do kobiety, i spłodzić jej dzieci? Nie słyszałeś co Pan Jezus powiedział na ten temat, gdy mu faryzeusze zadali podchwytliwe pytanie? (30) Przy zmartwychwstaniu bowiem nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie.


michajło napisał(a):
Cytuj:
Jak może anioł który, który jest duchem, zbliżyć do kobiety, i spłodzić jej dzieci?

ba a jak się niby urodził Chrystus


lajkonik.2 napisał(a):
Chrystus się nie urodził . Chrystus to inaczej Mesjasz , czyli druga osoba Boska, który przyszedł na świat, ………. jest odwiecznym Synem Bożym, który stał się człowiekiem. Wierzymy, że "od Boga wyszedł" (J 13, 3), "z nieba zstąpił" (J 3,13; 6, 33), "przyszedł w ciele"



Nie nadążasz co piszesz czy robisz to celowo?

michajło napisał(a):
Cytuj:
Wyjaśnienia św. Jana Złotoustego oraz św. Augustyna, że owi "synowie Boży" to potomkowie Seta, zdają się więc wynikać z wnikliwego wczytania się w tekst: Oto zepsucie moralne nie zatrzymało się na Kainitach, ale ogarnęło również tę gałąź ludzkości, której praojcem był Set, "dany przez Boga w zamian za Abla" (Rdz 4,25).
to tłumaczenie nie wnosi większego sensu bo fragment ks rdz6,1-4 wyraźnie mówi o córkach ludzkich które rodziły się ludziom i synach bożych- przymierze było dopiero po potopie z Noem a potem z Abrahamem-nikt w owym czasie nie mógł być wyróżniony tym mianem.


Zrobiłeś to samo co robisz cały czas. Wyrwałeś zdanie z całego kontekstu i próbujesz dopasować cale opracowanie do swojego przekonania. Już na samym początku tego opracowania, Jacek Salij, pisze że Otóż tekst o małżeństwach synów Bożych z córkami ludzkimi poprzedza historię potopu i jego celem jest dostarczenie konkretnego dowodu, że "wielka była niegodziwość ludzi na ziemi, a ich usposobienie było wciąż złe" (Rdz 6,5). Na czym polegała niegodziwość tych małżeństw? Tekst mówi o tym bardzo oszczędnie, ale jednak wyraźnie: "Synowie Boży, widząc, że córki ludzkie są piękne, pojmowali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały" (Rdz 6,2). A więc małżeństwa te kształtowały się według praw cielesnej pożądliwości i szerzyła się poligamia. Poligamia -- czyli grzech typowy dla Kainitów, bo przecież wlaśnie w pokoleniu Kaina pojawiło się po raz pierwszy wielożeństwo wśród ludzi (por. Rdz 4,19) :

A przymierza były zawierane przed potopem, też z Adamem . z Mojżeszem,


Śr gru 11, 2019 5:44 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt paź 13, 2015 12:03 pm
Posty: 42
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zapytania o ST
Chyba masz jakąś obsesję z tą poligamią albo zwykła zazdrość , Rdz 4,19 tylko informuje
Cytuj:
Lamek wziął sobie dwie żony. Imię jednej było Ada, a drugiej - Silla.
,nie ma informacji że takie małżeństwa były niewłaściwe albo zakazane(nawet po potopie -patrz Abraham),
ponadto gdzie Setyci są nazwani synami bożymi i że chodzi o nich w rdz 6,1-4 -nie wiadomo,po prostu wyssane z palca.
Wracając do rdz 6,1-4 to o synach bożych wypowiada się dość jasno sam Piotr 2listPiotra r.2
Cytuj:
4 Jeżeli bowiem Bóg aniołom, którzy zgrzeszyli, nie odpuścił, ale wydał [ich] do ciemnych lochów Tartaru2, aby byli zachowani na sąd2; 5 jeżeli staremu światu nie odpuścił, ale jako ósmego3 Noego, który ogłaszał sprawiedliwość, ustrzegł, gdy zesłał potop na świat bezbożnych;

Chyba jasne kto jest bliżej "prawdy".

_________________
-Kogo mam wam uwolnić:Jezusa z Nazaretu zwanego Mesjaszem czy Barabasza-mordercę.
-Uwolnij Barabasza.


Śr gru 11, 2019 11:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zapytania o ST
michajło napisał(a):
Chyba masz jakąś obsesję z tą poligamią albo zwykła zazdrość , Rdz 4,19 tylko informuje


Ja na pewno obsesji nie mam , to raczej Ty masz z nierozumnym czytaniem tego co się do Ciebie pisze. Daleko szukać nie trzeba.

michajło napisał(a):
Cytuj:
Lamek wziął sobie dwie żony. Imię jednej było Ada, a drugiej - Silla.
,nie ma informacji że takie małżeństwa były niewłaściwe albo zakazane(nawet po potopie -patrz Abraham),


A gdzie są dozwolone, pokaz miejsce, i kto posiadał w tym czasie z rodu Seta dwie żony?

michajło napisał(a):
ponadto gdzie Setyci są nazwani synami bożymi i że chodzi o nich w rdz 6,1-4 -nie wiadomo,po prostu wyssane z palca.


W wypowiedzi , Jana Złotoustego oraz św. Augustyna, Jesteś mądrzejszy od nich? Przecież to ojcowie Kościoła . I tu "Wy jesteście synami Boga waszego, Pana" (Pwt 14,1; por. Oz 2,1; Wj 4,22). Albo, 22 A ty wtedy powiesz do faraona: "To mówi Pan: Synem moim pierworodnym jest Izrael.Wj,4:22.

Przeczytaj Księgę liczb,13: 27-33) Gdzie do miasta Hebron zostali wysłani zwiadowcy. Mnie zainteresował dwa zdania pierwsze: Kananejczycy wreszcie mieszkają nad morzem i nad brzegami Jordanu. I drugie :Widzieliśmy tam nawet olbrzymów - Anakici pochodzą od olbrzymów - a w porównaniu z nimi wydaliśmy się sobie jak szarańcza i takimi byliśmy w ich oczach. Ale ty przeczytaj całe Liczb 13:27-33)


I teraz co powiedział Pan Bóg do izraelitów: 3 Nie będziesz z nimi zawierał małżeństw: ich synowi nie oddasz za małżonkę swojej córki ani nie weźmiesz od nich córki dla swojego syna, 4 gdyż odwiodłaby twojego syna ode Mnie, by służył bogom obcym. Wówczas rozpaliłby się gniew Pana na was, i prędko by was zniszczył. Pwp, 7: 3-4)

A teraz zobaczmy Rdz 6,1-6 (1) A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. (2) Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. (3) Wtedy Bóg rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat. (4) A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach. (5) Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, (6) żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się. (7) Wreszcie Pan rzekł: Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem.


Mam nadzieje ze i tym razem jest wszystko jasne. Nie ma tu mowy o niegodziwości aniołów i ludzi tylko ,jest mowa , o niegodziwości ludzi.I jest wyjaśnione dlaczego

michajło napisał(a):
Wracając do rdz 6,1-4 to o synach bożych wypowiada się dość jasno sam Piotr 2listPiotra r.2
Cytuj:
4 Jeżeli bowiem Bóg aniołom, którzy zgrzeszyli, nie odpuścił, ale wydał [ich] do ciemnych lochów Tartaru2, aby byli zachowani na sąd2; 5 jeżeli staremu światu nie odpuścił, ale jako ósmego3 Noego, który ogłaszał sprawiedliwość, ustrzegł, gdy zesłał potop na świat bezbożnych;

Chyba jasne kto jest bliżej "prawdy".


Moim zdaniem jest nawiązanie w pierwszej kolejności do henochicznego mitu o buncie i upadku aniołów obecnego m.in. w 1 Hen 1-6 oraz Jub 4.[6]
A kto jest bliżej prawdy, to ci odpowiem tak. Ja jestem katolikiem, a katolicka wiara polega na tym żeby wierzyć Bogu. A Bóg mówi jasno i wyraźnie że aniołowie się nie żenią.Mt,22:30


Śr gru 11, 2019 8:05 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt paź 13, 2015 12:03 pm
Posty: 42
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zapytania o ST
Cytuj:
W wypowiedzi , Jana Złotoustego oraz św. Augustyna, Jesteś mądrzejszy od nich? Przecież to ojcowie Kościoła
,co proszę ..to raczej "ojcowie " i sam Kościół są mądrzejsi od Bibli i jej ówczesnych twórców.

Po co cytujesz ks pwt,wj,liczb jak w ks Rdz 6,1-6 nie było jeszcze podziału na izraelitów i nieżydów.

Znowu cytujesz ks rdz 6,to też się powołam
Cytuj:
A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. (2) Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. (3) Wtedy Bóg rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat.
a tu inny fragment o synach bożych
Cytuj:
6 Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży3 udawali się, by stanąć przed Panem, że i szatan3 też poszedł z nimi. 7 4 I rzekł Bóg do szatana: «Skąd przychodzisz?» Szatan odrzekł Panu: «Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej».


Cytuj:
A Bóg mówi jasno i wyraźnie że aniołowie się nie żenią.Mt,22:30
..mówi tylko "..lecz będą jak aniołowie w niebie" i skąd wiadomo że to synowie boży z rdz6 -którzy rozgniewali Pana a tu są w "niebie"-nie wiadomo.

_________________
-Kogo mam wam uwolnić:Jezusa z Nazaretu zwanego Mesjaszem czy Barabasza-mordercę.
-Uwolnij Barabasza.


Śr gru 11, 2019 9:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zapytania o ST
michajło napisał(a):
A Kościół naucza tak : KKK 422 "Gdy jednak nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego ..
KKK 423 Wierzymy i wyznajemy, że Jezus z Nazaretu, urodzony jako Żyd
to jaki w końcu..?!

A moze tak jak widziala Valtorta:
"Światło coraz bardziej wzrasta. Staje się nie do zniesienia dla oka. W tym
świetle, jakby wchłonięta za rozżarzoną zasłoną, znika Dziewica... i ukazuje się Matka.
Tak. Kiedy moje oczy znów mogą znieść jasność światła, widzę Maryję ze Swym nowo narodzonym Synem w ramionach "

A moze jeszcze inaczej.


Śr gru 11, 2019 10:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zapytania o ST
michajło napisał(a):
,co proszę ..to raczej "ojcowie " i sam Kościół są mądrzejsi od Bibli i jej ówczesnych twórców.


Nie, nie są mądrzejsi, tylko czytają tak jak należy czytać, Biblię. Jesteś mądrzejszy od świętego Augustyna ?

michajło napisał(a):
Po co cytujesz ks pwt,wj,liczb jak w ks Rdz 6,1-6 nie było jeszcze podziału na izraelitów i nieżydów.


Po to cytuję żebyś się dowiedział że giganci i mocarze to są zwykli ludzie pochodzący z rodu Kaina.

michajło napisał(a):
Znowu cytujesz ks rdz 6,to też się powołam
Cytuj:
A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. (2) Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. (3) Wtedy Bóg rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat.


Ale pisze tez że: (5) Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, (6) żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się. (7) Wreszcie Pan rzekł: Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem.

Pan Bóg nic nie mówi wielka była niegodziwość aniołów i ludzi aniołów , tylko mówi o samych ludziach., że ich zgładzi .

michajło napisał(a):
a tu inny fragment o synach bożych
Cytuj:
6 Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży3 udawali się, by stanąć przed Panem, że i szatan3 też poszedł z nimi. 7 4 I rzekł Bóg do szatana: «Skąd przychodzisz?» Szatan odrzekł Panu: «Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej».


Już ci to raz pisałem że Księga Hioba to : dydaktyczny poemat stanowiący jedną z ksiąg Biblii. Umieszczana jest między księgą Estery a Psalmami.

A po zatym już ci tu na tym forum wyłożono , o synach bożych, ze nie tylko aniołów to słowo dotyczy .

michajło napisał(a):
..mówi tylko "..lecz będą jak aniołowie w niebie" i skąd wiadomo że to synowie boży z rdz6 -którzy rozgniewali Pana a tu są w "niebie"-nie wiadomo.


Nie prawda, powiedział cos więcej tylko ze tobie znów koza zjadła. Jesteście w błędzie, nie znając Pisma ani mocy Bożej. 30 Przy zmartwychwstaniu bowiem nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie.


Cz gru 12, 2019 5:39 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt paź 13, 2015 12:03 pm
Posty: 42
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zapytania o ST
Cytuj:
Nie, nie są mądrzejsi, tylko czytają tak jak należy czytać, Biblię. Jesteś mądrzejszy od świętego Augustyna ?

..co proszę ..to raczej "ojcowie " i sam Kościół są mądrzejsi od Bibli i jej ówczesnych twórców.
Cytuj:
Po to cytuję żebyś się dowiedział że giganci i mocarze to są zwykli ludzie pochodzący z rodu Kaina.
..nie ,bo fragment wyraźnie mówi o "synach bożych" których nigdzie też nie nazywa Setytami i odwrotnie,również nie wskazuje że to "te" córki Kainowe,również wskazuje że ten dziwny związek s.b. i córek człowieczych spowodował powstanie rasy gigantów,mocarzy (co dodatkowo wskazuje na nadprzyrodzoność owych s.b.)Tak jak podawałem przykład ks hi 1,6 nadprzyrodzoność s.b. jest nie do podważenia zaś tłumaczenia w kontekście izraela, królów(i inne) powstały dopiero po potopie.
Cytuj:
Pan Bóg nic nie mówi wielka była niegodziwość aniołów i ludzi aniołów , tylko mówi o samych ludziach., że ich zgładzi .

Cytuj:
Ale pisze tez że: (5) Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, (6) żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się. (7) Wreszcie Pan rzekł: Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem.
..zgadza się,ale to był koniec początek zaś zaczął się od tego ..
Cytuj:
A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. (2) Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. (3) Wtedy Bóg rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat. (4) A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach.

_________________
-Kogo mam wam uwolnić:Jezusa z Nazaretu zwanego Mesjaszem czy Barabasza-mordercę.
-Uwolnij Barabasza.


Pt gru 13, 2019 1:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zapytania o ST
michajło napisał(a):
..co proszę ..to raczej "ojcowie " i sam Kościół są mądrzejsi od Bibli i jej ówczesnych twórców.


Twórcą Biblii, jest sam Bóg. A Kościół tu na ziemi, założył Chrystus, i ten Kościół jest prowadzony przez Ducha Świętego. Chrystus też powołał apostołów i ich następców, i to ich ustanowił filarami w Kościele, który jest wspólnotą wiernych. Więc bezpodstawne krytykowanie Św, Augustyna i Kościoła , którego Ty sam jesteś częścią jest nie na miejscu. A tym bardziej lekceważeni wypowiedzi samego Chrystusa.

29 Jezus im odpowiedział: «Jesteście w błędzie, nie znając Pisma ani mocy Bożej. 30 Przy zmartwychwstaniu bowiem nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie. 31


michajło napisał(a):
..nie ,bo fragment wyraźnie mówi o "synach bożych" których nigdzie też nie nazywa Setytami i odwrotnie,również nie wskazuje że to "te" córki Kainowe,


A nazywa gdzieś aniołami?

michajło napisał(a):
również wskazuje że ten dziwny związek s.b. i córek człowieczych spowodował powstanie rasy gigantów,mocarzy


Ty chyba sam nie wiesz co piszesz, albo nie czytasz ze zrozumieniem. Giganci już byli zanim synowie Boży zaczęli brać sobie córki ludzkie za żony.
(4) A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły.

michajło napisał(a):
(co dodatkowo wskazuje na nadprzyrodzoność owych s.b.)Tak jak podawałem przykład ks hi 1,6 nadprzyrodzoność s.b. jest nie do podważenia zaś tłumaczenia w kontekście izraela, królów(i inne) powstały dopiero po potopie.


A, księga hioba kiedy powstała? Z tego co ja wiem to Księga Hioba to księga dydaktyczna, inaczej mądrościowa. Zgodnie z powszechnym poglądem biblistów powstała ona w V-III w.p.n.e. po zburzeniu Jerozolimy i po okresie niewoli babilońskiej. Z chrześcijańskiego punktu widzenia Hioba można uważać za prefigurację Chrystusa.

20 To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia8. 21 Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili Boga święci ludzie9. 2P, 1:20

I to się tutaj potwierdziło.


Pt gru 13, 2019 8:07 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt paź 13, 2015 12:03 pm
Posty: 42
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zapytania o ST
Tak jak myślałem już kilka postów wcześniej ja stoję przy swoim ,Ty przy swoim wymiana dalszych postów do niczego nie doprowadzi.Proponuje wrzucić po krótkiej odpowiedzi i zostawić jak jest.

Cytuj:
A nazywa gdzieś aniołami?

Nazywa synami bożymi i wskazuje na ich nadprzyrodzoność(nie do podważenia)

Cytuj:
A tym bardziej lekceważeni wypowiedzi samego Chrystusa.

29 Jezus im odpowiedział: «Jesteście w błędzie, nie znając Pisma ani mocy Bożej. 30 Przy zmartwychwstaniu bowiem nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie. 31

I kto tu niby lekceważy,Jezus nie nawiązuje tu do sytuacji s.b ,sprzed potopu, podaje tylko ogólny przykład.

Cytuj:
Giganci już byli zanim synowie Boży zaczęli brać sobie córki ludzkie za żony.
..tak,to jest możliwe.

Cytuj:
Zgodnie z powszechnym poglądem biblistów powstała ona w V-III w.p.n.e. po zburzeniu Jerozolimy i po okresie niewoli babilońskiej.

A co bardziej natchniona przez Ducha Św jest bardziej wiekowa czy mniej wiekowa księga..

Cytuj:
20 To przede wszystkim miejcie na uwadze, że .proroctwo.... 2P, 1:20
a czy czasem nie chodzi o Apokalipsę Jana..

_________________
-Kogo mam wam uwolnić:Jezusa z Nazaretu zwanego Mesjaszem czy Barabasza-mordercę.
-Uwolnij Barabasza.


So gru 14, 2019 1:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zapytania o ST
michajło napisał(a):
Nazywa synami bożymi i wskazuje na ich nadprzyrodzoność(nie do podważenia)


Nie do podważenia to jest to że Księga Hioba to utwór narracyjno-poetycki Starego Testamentu. Porównywanie w niej postaci fikcyjnych. jakoby rzeczywiście występowały, jest dużym nie porozumieniem. To tak jakby z Potopu, powieści Henryka Sienkiewicza, uważać Kmicica jako postać historyczną. Tyle i aż tyle.

michajło napisał(a):
Cytuj:
A tym bardziej lekceważeni wypowiedzi samego Chrystusa.

29 Jezus im odpowiedział: «Jesteście w błędzie, nie znając Pisma ani mocy Bożej. 30 Przy zmartwychwstaniu bowiem nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie. 31

I kto tu niby lekceważy,Jezus nie nawiązuje tu do sytuacji s.b ,sprzed potopu, podaje tylko ogólny przykład.


No i znów mamy rewelacje. Przed potopem aniołowie się żenili i za mąż wychodzili, a po potopie już się nie żenili i za mąż nie wychodzili.

michajło napisał(a):
..tak,to jest możliwe.


No to po co pisałeś;
michajło napisał(a):
również wskazuje że ten dziwny związek s.b. i córek człowieczych spowodował powstanie rasy gigantów,mocarzy


michajło napisał(a):
A co bardziej natchniona przez Ducha Św jest bardziej wiekowa czy mniej wiekowa księga..


A jak się ma z Księgą Powtórzonego Prawa, jest bardziej wiekowa czy mniej wiekowa?

michajło napisał(a):
a czy czasem nie chodzi o Apokalipsę Jana..


Nie tylko. O Ewangelie też Chodzi. Np: 40 Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi. Już spotkałem się na forum gdzie forumowicz wziął za autentyczny fakt historyczny,nie zdając sobie sprawy że to forma literacka. Był tak samo uparty jak Ty, tylko różnica jest taka że on był ateistą. Przyszedł żeby dokopać katolikom.


So gru 14, 2019 6:35 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt paź 13, 2015 12:03 pm
Posty: 42
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zapytania o ST
Znowu mam wklejać od nowa to samo,ale Ty za to lubisz się powtarzać i zmieniać wątek byle dalej od s.b.

Sprawa wygląda tak,że nie masz żadnych kontrargumentów na poparcie tezy że s.b. to zwykli ludzie(dajmy na to setyci) jak napisałeś "ojcowie kościoła po wnikliwym przestudiowaniu pisma.. etc" ,reszta to retoryka.

_________________
-Kogo mam wam uwolnić:Jezusa z Nazaretu zwanego Mesjaszem czy Barabasza-mordercę.
-Uwolnij Barabasza.


N gru 15, 2019 12:48 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL